Gönderen Konu: Honda Civic Almak İstiyorum Yardım Edermisiniz  (Okunma sayısı 7775 defa)

eminbagci

Honda Civic Almak İstiyorum Yardım Edermisiniz
« : Şubat 27, 2008, 11:30:28 ÖS »
Merhaba,
Sitenizin içeriğini gerçekten beğendim çok güzel. Bu arada Adım Emin İstanbul`da oturuyorum.
İlk arabamı almayı planlıyorum. Bütçem maksimum 15000 ytl ve otomatik sedan bir araba almak istiyorum ve genelde arabayıda genelde haftasonları ve akşam kullanacağım. İnternetten araştırdığım kadarıyla 3 kişilik bir aile için ideal olduğunu düşündüğüm araba bana göre 1997-2001 Civic 1.4ies modelleri yakıt tüketimleri falanda genelde çok opel, volkswagen seat a göre çok ama çok iyi benim kafamda birkaç soru işareti var bu kadar honda sahibi arkadaş beni yönlendirirse sevirinim.
1- Honda civic otomatik vites beni üzermi?
2-Motor ve ön takım gibi hayati noktalarda performansı nasıldır?
3-Belli kronik problemleri varmıdır.
Belki çok kötümser bakıyorum ama ilk arabam olması dolayısıyla anlarsınızki insan biraz çekiniyor.
Bu konuda arkadaşlar beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: Honda Civic Almak İstiyorum Yardım Edermisiniz
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2008, 11:33:42 ÖS »
alacanız araç 7 yaşında bi araç olacak en az ama şunu diyim honda motor we şanzıman problemi çıkartan bi araç diildir ben parcacıyım japon araçlarının honda üzmez derim yeterki diri bi araç bulun parça fiatlarıda uygundur

eminbagci

« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2008, 11:37:50 ÖS »
Genelde bulduğum araçlar 100.000 km den başlıyo ve 13500 ytl istiyorlar. Hondalarda ağır bakımlar kaç bin km de yapılır

bozkurt00

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2008, 11:49:07 ÖS »
Merhabalar, anca bir hondacıdan sana honda çıkar bende kendi çapımda süslediğim bi arabam var kuracağımız iş dolayısıyla satmak istiyorum aynı şekilde almıştım yine aynı şekilde satmak nasipmiş. istediğin gibi 1.4is enjeksiyonlu sedan ama otomatik vites değil sitedeki arkadaşların %99 gibi bende manuel hastası ve tavsiye edeniyim. istanbulda ikame ediyorum öğrenciyim. Eğer düşünürsen;
Akif Bozkurt
bozkurt00@mynet.com
akifbozkurt00@hotmail.com
0536 498 64 68

eminbagci

« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2008, 11:58:52 ÖS »
Merhaba Akif,
Sanırım araba resimdeki ve gerçekten çok sağlam görünüyor ama hocam otomatik istiyorum. İstanbulda malum ol kadar çok dur kalk yapıyorsunki bir süre sonra ayaklar kaskatı oluyor. Otomatik kullandım daha önce ve inanılmaz rahatlık o yüzden otomatik istiyorum. yoksa Araban gerçekten çok iyi ama isteyen arkadaşım olabilir ne istiyorsun ona bir gösteririm arabanı oda düşünüyordu.
eminbagci82@yahoo.com adresine bilgileri gönderirsen sorarım hocam
selamlar

R-typeR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2008, 03:17:14 ÖS »
 otomatik vites , Honda nın sektörde lider olduğu alanlardan biridir , eğer mutlaka otomatik alıcam diyorsanız ,  Honda en doğru seçim olacaktır şüphesiz.Tabii tükitim değerleri manuel e göre %20 civarı yüksek olması normaldir..şimdiden hayırlı olsun ...

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2008, 04:32:56 ÖS »
selam bendede otomatik var çok rahat arkadaşım valla çok fenada sıkıştırıyorum arabayı ama bir problem yaşamadım inş. yaşamamda otomatikte aynı manuel gibi bi hastalık arkadaşlar eğerki otomatik istiyorsa otomatik alsın arkadaşımız
ayrıca hondayı aldıktan sonra zaten başka arabaya da binmeyeceksin kanımca

eminbagci

« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2008, 10:13:00 ÖS »
Selam Ghost Rider,
aslında ERcanpaşa`nın söylediği çok doğru zaten 1.4ies alıcam abi ben öyle yollarda makastı falan filan yok ya yapmam herhalde zaten anne baba falan olduğu zaman zaten bu olay imkansız.
Zaten sizden gelen olumlu yanıtları aldıkça tamam abicim artık akafamdaki araba belli Honda Otomatik alıcam bu 1+1=2 kadar kesin artık araba ararken listelerde sadece honda civic e bakar oldum sayenizde inşallah arabamı aldığım zaman inşallah bu toplantılardan birinde hepinizle tanışmak isterim.

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 29, 2008, 01:26:40 ÖS »
hosgeldın arkadasım oncelıkle sıtemıze.honda dırek al derım senı en az uzecek araba hondadır yagını suyunu koy gez :D okadar dertsız bı arac ama tabı bu kullanıma gorede araca gorede degısır ıı bı arastırma yap dırı bı honda bulursun ıns gonlune gore

eminbagci

« Yanıtla #9 : Şubat 29, 2008, 10:01:27 ÖS »
Merhaba Cem,
Peki diri bir honda derken diyelim buldum bir tane alırken honda da nelere dikkat etmem gerekiyor.
bu konuda dikkat etmem gereken noktalar neler

mustafa k

« Yanıtla #10 : Şubat 29, 2008, 10:55:53 ÖS »
bı servıse goster.bakımına   dıkkat .et.bende 2000  ies var dayı oglu tam emın olmadıgından 119 bınde   trıgerı degıstırme kararı aldım .cunku 210 bıne kadar kullanmayı dusunuyorum  bı daha 90000 km ıcım rahat etsın.10 bın bakımlarıda o kadar pahalı degıl normal bır arac gıbı.yagını suyunu koy bıne bıldıgın kadar bın

mustafa k

« Yanıtla #11 : Şubat 29, 2008, 10:57:18 ÖS »
ha bıde benım gıbı cok cukura gırme .araba   saglam ama bızım cukurlar ın pek dıbı yok yaw

CemVteC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mart 01, 2008, 04:00:26 ÖS »
dıkkat etmem gereken ne demıssın sole soluyebılırım tabı bu benım kendı gorusum honda nın motorunu kolay kolay harcanmaz eger alt takım veya baska motordabı sorun olduysa hıc yaklasma derım benım arac 105 bınde hıc bır sorun yokk normal bı hondada olmaz zaten ;) sadece gereklı bakımları yapılır okadar

alfaus007

« Yanıtla #13 : Nisan 05, 2008, 11:45:16 ÖÖ »
bnde civic 2005 es var. Dha hiç sorun çıkarmadı motor konusunda.Vlla bnce manuel al çhok dha güzel