Gönderen Konu: Honda Civic 1.6 Elegance - Yeni astra 1.6 cosmo - Toyota corolla 1.6 elagant  (Okunma sayısı 29582 defa)

Darkknight

Tekrar selamun Aleykum. 930 Km olayına hiç girmeden, direk mevzuya gelmek istiyorum.:emo Daha önce açmış olduğum konuda kendi aracımın siparişini verdiğimi söyledim. Bir arkadaşımla görüştük geçen gün, muhabbet koyulaştı ve konu arabalara geldi. ben araba siparişi verdiğimi söyledim, kendiside sıfır araba almak istediğini söyledi. ve aklında başlıktaki 3 araba varmış. ben kendisine Hondayı önerdim fakat biraz fazla benzin yaktığınıda söyledim. Arkadaş hız yapmayı fazla sevmiyor. ödeyebileceği fiyat aralığı 40 ile 53 milyar arası. bir araştırma yaptık beraber. yeni astra cosmo 1.6 full paket'e 51 milyar söyledi plaza. toyota corolla 1.6 full pakete 50 milyar söyledi. Hondayla daha önce 44'e anlaştığım için, arkadaşada aynı fiyata alırız dedim. işin aslı alman arabası olmasına rağmen astraya pek sıcak bakmadım. süspansiyonları çok sert. onlara süspansiyonda denilmez zaten. bildiğin odun. çukura falan girdiğinde arabanın içinde davul çalıyorlar sanki, gump gump :gitar Corolla konforlu bir araç. yakıt konusundada diğerlerine nazaran daha az yaktığını biliyorum. Fakat kalkışta biraz hantal olduğunu duymuştum. satışa hangisi daha erken gelir diye sordu arkadaş, bende corolla gelir dedim. çok fazla zararda etmezsin, yinede senin kullanımına bağlı dedim. Bu 3 aracı kullanan dostlardan yardım istiyorum. Sizce hangisi ?

emre16

tek seçenek ....CIVIC.... çünkü diğer araçlarda 1.6 ve aynı sınıftalar, civicte kendi sınıfında lider olduğu için ve daha ucuz tartışmasız civic....

Grafink

1.6, Benzinli... Bu fiyat aralığında civic den daha iyi araba yok... Arkadaşınız hız yapmayı da seviyormuş, O zaman yine bu fiyat aralığında Civic'ten daha iyi yol tutan araç yok. ve son olarak bu fiyat aralığındaki 1.6 benzililer içinde en hızlı ve en dayanıklı motor yine civic'te...

TopraK_i-vtec

1.6, Benzinli... Bu fiyat aralığında civic den daha iyi araba yok... Arkadaşınız hız yapmayı da seviyormuş, O zaman yine bu fiyat aralığında Civic'ten daha iyi yol tutan araç yok. ve son olarak bu fiyat aralığındaki 1.6 benzililer içinde en hızlı ve en dayanıklı motor yine civic'te...

+1905   >=ok

efsane_001

tartışmasız civic hem fiyat açısından hemde sınıfında civic en iyisi

pashatorunu

+1

HondaCivic10

Diğerleriyle arada 8-9 bin tl fark var hadi diyelim civic onlardan 2 kat fazla yakıyor(değilde diyelim işte) 4-4.5 de benzin parası :D Sonuç olarak civic ;)

canguder

C sınıfı benzinli araba alınacaksa civic başı çeker.

Grafink

1.6 atmosferik motorlar içinde en az yakan araç I-VTEC teknolojisi ile yine civic :)

HondaCivic10

1.6 atmosferik motorlar içinde en az yakan araç I-VTEC teknolojisi ile yine civic :)

Aynen zaten arkadas sert kullanmıyormus hem yakıtta hem konforda en ideali budur yani

Darkknight

Eyvallah dostlar yorumlarınız için. banada en cazip civic geldi. bugün yeni astra'nın 1.4 turbo combo'suna baktık. adam indirimle 49 liraya bırakırım aracı dedi. onada pek aklım yatmadı. en mantıklısı civic. Gülü seven dikenine katlanacak hesabı. :)

floyd

arkadaşlar kusura bakmayın ama bir kişi de civic dışında bişey soylesin lutfen. astra cosmonun özelliklerini biliyor musunuz. j kasaya gerek yok h kasa cosmo kullanan insan civic'e binemez. civic in yol tutuşta sınıfında lider oldugu nerde yazıyor merak ettim doğrusu. civic donanım olarak çok zayıf. hele astra cosmo ile karşılaştırılamaz bile. kullanacak arkadaş performans aramıyormus soyluyor arkadaş. kaldıkı 140 lık astra kalkıştan maksimum hıza kadar hiç bir şartta fd6 ya geçilmez. normal kullanımda da çok daha fazla zevk verir torktan dolayı. ustelik civicten de az yakıyor. aradakı 5000 tl lik fark bence cok azmış. biraz objektif olalım..

HondaCivic10

Arkadaşımda full paket olanı var hatta o ayrı olarak navigasyonda koydurdu ben şahsi kendi fikrimi söyledim bunun nedeni ise ekonomik olarak yaklaşımdır o kadar aksesuar var tamam eyvallah ama aradaki fiyat farkı yabana atılacak bir rakam değil yani.

MerT01__civic

arkadaşlar kusura bakmayın ama bir kişi de civic dışında bişey soylesin lutfen. astra cosmonun özelliklerini biliyor musunuz. j kasaya gerek yok h kasa cosmo kullanan insan civic'e binemez. civic in yol tutuşta sınıfında lider oldugu nerde yazıyor merak ettim doğrusu. civic donanım olarak çok zayıf. hele astra cosmo ile karşılaştırılamaz bile. kullanacak arkadaş performans aramıyormus soyluyor arkadaş. kaldıkı 140 lık astra kalkıştan maksimum hıza kadar hiç bir şartta fd6 ya geçilmez. normal kullanımda da çok daha fazla zevk verir torktan dolayı. ustelik civicten de az yakıyor. aradakı 5000 tl lik fark bence cok azmış. biraz objektif olalım..
evet doğru astrada güzel :) ama opel forumuna girin motor arızasından geçilmiyor... ve 5000 az para değil..

MerT01__civic

bu arada civicten'de az yakmıyor benim dersane hocamda vardı astra :) yakıtlarımızı sık sık karşılaştırırdık aynı yakıyorduk hemen hemen :)

serdarr

yeni astra dizel olursa düşünülebilir

ozkanshn

ben de hep astra sport dizel mi alsaydım acaba demiyor değilim tabi kullanmadığım için bilemiyorum

floyd

Dizellerde 95 lik fiat motoru var. becze performans sevenleri tatmin etmez..

kartal54

Bence Civic alınmaz... şunun şurasında 4 ay sonra yeni kasası çıkacak... 44bine alacaksın değeri olan arabayı 4 ay sonra 38bine satamayacaksın... Birinci neden bu...
İkinci neden ise arkadaş hızı sevmiyor performans çok da önemli değil...
En güzeli toyotanın dizeline bakması...
o da olmadı (Ben tercih etmesem de) yeni astranın dizeli...

civic46

Civic hiçbir dönemde kasa değişikliği nedeniyle prim kaybetmemiştir hatta Vtec II ler sürekli pirim yapıyor :) ayrıca Opel alman değil Genaral motora aittir,benzinli motorları chevrolet ile aynı motordur yani american kökenlidir..Civic gibi safkan japon ile karşılaştırılması sakıncalıdır :) Toyota eleganta 50 bin vereceğime 45 bine beyaz elegance alırım...

kayaci26

Evet ıvıdık zıvıdık aksesuarı eksik ama fd6 1.6cc benzinli atmosferik araçlarda rakipsiz duruyor...
Ancaaakkk akaryakıt zamlarını düşündüğümüzde... 45.000 TL ye fd6 alıp, 5000 km yi görmeden tüpçüye gitmek de kaçınılmaz... (YALAN MI ? )

Madem sıfır km araç alınacak ve b,n,lecek ayrıca performansa dayalı bir sürüş de yoksa....
kalabalık trafik de 50 kuruşun altını zor gören fd6 mı, yoksa aynı şartlarda max 30 kuruş ile gezen D4-D dizel Toyota mı... Arkadaşın bence bu ikisi arasında tercihini yapsın... Astra ya falan da bulaşmasını - daha doğrusu bulaşılmasını tavsiye etmiyorum... Opel de bir tek 93 - 98 yılları arası üretilen araçları sevdim... Gerisi SERVİS lik . . . :)

Darkknight

Ynt: Honda Civic 1.6 Elegance - Yeni astra 1.6 cosmo - Toyota corolla 1.6 elagant
« Yanıtla #21 : Eylül 09, 2011, 08:47:16 ÖÖ »
Arkadaşlar. Gittik opel-toyota-honda bu üç arabada test sürüşleri yaptı arkadaş. ve toyotada karar kıldı. Toyota corolla 1.6 elegant. Sordum kendisine neden toyota dedim. Kardeş sürerken güven verdi bana dedi. araba full paket. 50.600 fiyatı vardı. pazarlık ve plaza müdürünü tanımamdan dolayı 49 peşin fiyata anlaştık. + orjinal xenon far hediye etti yanında. arkadaş aracını salı günü teslim alacak. kendi aracıylada takasa girdi toyotada. ve 12 bin'de kredi çekti. test sürüşünde bende vardım. rahat konforlu bir araç. klima açık dördüncü vites'de 170 dedi araç. Aracın özellikle güvenlik ve iç donanımı üst seviyede tutulmuş. 9 tane hava yastığı var, geri vites'e aldığında üst dikiz aynada kamera açılıyor arkayı gösteren. araç anahtarla çalışmıyor, ufak bir kutu var. onun cebinde olması yeterli. start tuşuna basıp debriyaj'a dokunduğunda araç çalışıyor. anahtarı içerde unutma gibi bi dert ortadan kalkmış durumda. ki, anahtar içerde kaldığında araç kendini kitlemiyor. aynı şekilde kapıları kitlediğindede anahtarla işin olmuyor. kapıya dokunman kafi. araç kendini kitliyor. araçta far sensörü, park kamera sistemi, yağmur sensörü mevcut. özellikle aracın bagaj hacmi çok iyi. araç şehir içi max 8 bucuk litre yakıt tüketimine sahip. motor açıldıkça tüketim biraz daha düşebilir. ve inanın biz ordayken 2011 honda civic geldi. elengance. adam arabasını corollayla takasa almak istiyor. satış müdürü sebebini sordu. adam yakıt tüketiminden şikayetciyim dedi. ve biz plazadan ayrılırken adam satış sözleşmesi imzalıyordu.

canguder

Ynt: Honda Civic 1.6 Elegance - Yeni astra 1.6 cosmo - Toyota corolla 1.6 elagant
« Yanıtla #22 : Eylül 09, 2011, 08:50:31 ÖÖ »
ben bir önceki kasa toyotadan bayağı bir kullandım. aracın kullanımı çok rahat ve sessiz. corolla daha çok konfora ağırbaşlılığa önem veriyor. civic ise sportifliğe.hayırlısı olsun diyelim

Darkknight

« Yanıtla #23 : Eylül 09, 2011, 08:54:27 ÖÖ »
Evet ıvıdık zıvıdık aksesuarı eksik ama fd6 1.6cc benzinli atmosferik araçlarda rakipsiz duruyor...
Ancaaakkk akaryakıt zamlarını düşündüğümüzde... 45.000 TL ye fd6 alıp, 5000 km yi görmeden tüpçüye gitmek de kaçınılmaz... (YALAN MI ? )

Madem sıfır km araç alınacak ve b,n,lecek ayrıca performansa dayalı bir sürüş de yoksa....
kalabalık trafik de 50 kuruşun altını zor gören fd6 mı, yoksa aynı şartlarda max 30 kuruş ile gezen D4-D dizel Toyota mı... Arkadaşın bence bu ikisi arasında tercihini yapsın... Astra ya falan da bulaşmasını - daha doğrusu bulaşılmasını tavsiye etmiyorum... Opel de bir tek 93 - 98 yılları arası üretilen araçları sevdim... Gerisi SERVİS lik . . . :)

Üstad dizel araç istemiyordu arkadaş. bende tavsiye ettim. dizel al dedim. fakat bana dediki; ben gezmeyi dolaşmayı çok fazla seven birisi değilim. yılda 20-25 bin Km yapmayanlara dizel araç almaları tavsiye edilmiyor dedi. bende sesimi çıkarmadım. sonuçta karar onun, zevk onun. banada hayırlı olsun demek düştü. :)

kayaci26

« Yanıtla #24 : Eylül 09, 2011, 09:08:12 ÖÖ »
Hakketen hayırlı olsun...

O arkadaşımızı takdir ve tebrikden başka diyecek sözümüz...

Kazasız - belasız - cezasız bir şekilde keyfini sürsün...