Gönderen Konu: honda civic 1.6 elegance vs subaru imreza 1.5 R  (Okunma sayısı 10549 defa)

celo975

honda civic 1.6 elegance vs subaru imreza 1.5 R
« : Şubat 20, 2010, 08:53:22 ÖS »
arkadaşlar bu iki araba arasında çok kararsız kaldım hangisini önerirsiniz kalkış,görünüm,donanım,sağlamlık

bilgi veren herkeze teşekkür ederim saygılarımla

byberkay000

Ynt: honda civic 1.6 elegance vs subaru imreza 1.5 R
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2010, 09:26:27 ÖS »
subaruyla biraz oynayıp wrx lere benzetebilirsiniz ama sadece görünüş. biliyorsanız 1.5 dizel 4x4 karşılaştırmalarda gördüğüme göre subaru çok kalitesiz konsolu filan varmış. civic in yerini asla tutmaz ama dizel olsun 4x4 olsun derseniz tercih edilebilir.

adyobatik

« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2010, 09:33:02 ÖS »
subaru dizel değilki??benzinli 105 beygir,,subaru çok spesifik bir araç,meraklısı isen zevkine al derim,4x4 sürüş çok ayrı,bence kasası çok ama çok güzel,hemde az olan her zaman özeldir :) standart bile binsen dikkat çekici,ama civicten konforsuz olduğunu bende duymuştum,2. eldede zarar ettirir,civic reşat altını gibi

ykavcioglu

« Yanıtla #3 : Şubat 20, 2010, 10:00:37 ÖS »
1350 kg olması lzm,hızlanmasıda çok kötü
+satılması çok zor..

egc

« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2010, 02:07:12 ÖÖ »
1.subaru agır kasaya sahip
2.honda tork gücü olarak daha ustun honda 152nm subaru 146nm kaldıkı honda bile tork yonunden zayıf diye elestriliyo bircok kullanıcı tarafından
3.subaru 1.5 lerde 4*4 seceneginin yanısıra sadece onden ceker alternatifi var,subaru rekabet edebilmek adına 4*2 secenegini sundu.
4.Yakıt olarak civic ile aynı sayılabilir ama subaru performan yonunden 1.5i tabiki civici cok aratır.
5.Tercih ootomatik şanzuman ise kesinlikle honda.Subaruda milattan kalma 4 ileri var ve son hız fabrika verisi 167 km.(sanki ticari arac)
vs.vs.. vs..

Bence civic tabiki son karar sizin

statik

« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2010, 08:02:41 ÖÖ »
İmpreza almaya kalkmıştım bi ara, o zamanlar çok araştırmıştım. Kesinlikle alınacak bi araç değil. Hiç bir mantığı yok. Yakıtı çok, performans yok, donanım yok. Niye üretmişler bilmiyorum.

cobra34

« Yanıtla #6 : Şubat 21, 2010, 08:32:14 ÖÖ »
2007 model 2.0R sini kullanmış biri olarak
1.5  impreza 1.6 civici çok üzer bunu unutnayın,boxer motor teknolojisi mevcut.ancak araç çok sert ve konforsuz.civic mi impreza mı bence civic..

statik

« Yanıtla #7 : Şubat 21, 2010, 08:40:27 ÖÖ »
2007 model 2.0R sini kullanmış biri olarak
1.5  impreza 1.6 civici çok üzer bunu unutnayın,boxer motor teknolojisi mevcut.ancak araç çok sert ve konforsuz.civic mi impreza mı bence civic..

Yapma bunu hocam yapma bunu. 1.5 Boxer motorda sesten başka bi numara yok

cobra34

« Yanıtla #8 : Şubat 21, 2010, 11:43:08 ÖÖ »
ya arkadasım kaç kez subaru kullandın ne kadar subaruı geçmişin varda ordan atıp tutuosun ya,subaru 1.5R yi orta sınıf aile aracı için üretti bir nevi reklam amaçlı.ama 1.5 olmasına rağmen çok başarlı bir araç ortaya çıktı aracın orjina eksozla zaten sesi çıkmıo sen nasıl sadece bağırıo diye sallıosun anlamadım..

yalçınn

« Yanıtla #9 : Şubat 21, 2010, 11:50:40 ÖÖ »
ya arkadasım kaç kez subaru kullandın ne kadar subaruı geçmişin varda ordan atıp tutuosun ya,subaru 1.5R yi orta sınıf aile aracı için üretti bir nevi reklam amaçlı.ama 1.5 olmasına rağmen çok başarlı bir araç ortaya çıktı aracın orjina eksozla zaten sesi çıkmıo sen nasıl sadece bağırıo diye sallıosun anlamadım..

ilginç 1.5 subaru imreza 1.6 civic i performans açısından yer mi diyorsunuz?...

ursus

« Yanıtla #10 : Şubat 21, 2010, 12:05:51 ÖS »

ilginç 1.5 subaru imreza 1.6 civic i performans açısından yer mi diyorsunuz?...

boxer motor olduğu için bu mümkün. eğer boxer varsa tabi. emin değilim bakmadım. arkadaşın dediğine göre konuşuyorum. babamda alfa146 boxer var 1.6. karbüratörlü gibi ses çıkıyor. performansı da çok iyi. gaza basınca aşırı yakıyor. boxer farklı yani.

şöyle diğim; benim civicle, 2.0 fiat marea hlx(5 silindir 20 valf 156hp) ile kapışmıştım. başbaşa gittik. o biraz öndeydi tabi. sonra bıraktım. geçilmiyor çünkü. öyle düşün. motor teknlojileri ile hacimleri farklı değerler çıkarabiliyor bazen.

ykavcioglu

« Yanıtla #11 : Şubat 21, 2010, 12:15:38 ÖS »
gelsin babamın 1.6 lancer ile uzunda kısada her türlü alırım impoyu..
sohc 98 hp lancer

yalçınn

« Yanıtla #12 : Şubat 21, 2010, 12:26:24 ÖS »
Subaru Yatay Boxer Motor, güç aktarma mekanizmasının hayata geçirilmesini mümkün kılan temel unsurdur. Bu yatay motorun tasarımındaki en önemli özellik, zıt yönde hareket eden pistonların birbirlerinin sarsıntılarını etkin şekilde dengelemesidir. Sıralı ve V tipi motorlarla kıyaslandığında bu özellik, motorun bütün çalışma aralığı boyunca simetrinin de sağladığı avantajla, otomobile kusursuz, sarsıntısız ve akıcı bir güç aktarımı sağlar. Daha da önemlisi, bu tasarım diğer motorlara göre daha kısadır; bu da daha kompakt, daha hafif ve çok daha sağlam bir yapı elde edilmesine olanak sağlamıştır.

Subaru Yatay Boxer Motor şasi içerisinde mümkün olduğunca yere yakın yerleştirilmiştir. Bu yerleşim araçta çok düşük bir ağırlık merkezi elde edilmesine imkan tanımıştır. Unutmayınız ki aracın ağırlık merkezi yere ne kadar yakın ise, merkezkaç kuvvetinin araç üzerine uyguladığı savurulma etkisi o kadar aza indirgenmiş olur. Böylelikle Subaru Yatay Boxer Motor teknolojisi size hem daha güvenli hem de yüksek performanslı benzersiz bir sürüş keyfi yaşamaya imkan sunar

işte boxor motor

http://otoresim.net/yeni-subaru-impreza-teknik-ozellikleri-ve-verileri.html
işte  teknik veriler

adrenaliinn

« Yanıtla #13 : Şubat 21, 2010, 12:28:55 ÖS »
imprezayı boşver bence..çok zor satarsın..ama civici gerektiğinde zorlanmadan satarsın

cobra34

« Yanıtla #14 : Şubat 21, 2010, 12:34:43 ÖS »
gelsin babamın 1.6 lancer ile uzunda kısada her türlü alırım impoyu..
sohc 98 hp lancer
keşke o 1.5 impreza bende olsa babanın lancerla kapışsak,aynadan seni izlemenın tadı bi başka olur,keza yakınlarda olsan 1.6 ies imle  de kapışırdım lancerle..
mümkünse subaru kullananlar yorum yapsın...

statik

« Yanıtla #15 : Şubat 21, 2010, 01:30:38 ÖS »

Kim dedi kardeşim kullamadığımı? İstersen oku yazdıklarımı tekrardan olur mu? Aylarca didik didik araştırdığım bir araç 1.5 impreza. En son kullanıcısının bir tanesinden ASLA ALMA demesi üzerine DETAYLI ARAŞTIRMALARDAN sonra vazgeçtim. Yani atıp tutmak bize yakışmaz. Kendimi bildim bileli bu işin içindeyim. Beni tanıyanda tanır. Bilmediğim bi yerde asla konuşmam. Boxer motor olunca 1.5 motordan 2.5 güç çıkıyo sanki

ilkay

« Yanıtla #16 : Şubat 21, 2010, 01:44:10 ÖS »
http://www.streetfire.net/video/subaru-15-vs-civic-14-is_725161.htm
burdaki impreza sizin bahsettiğinizmi bilmem ama sizlerle paylaşayım dedim

34 AT 4065

« Yanıtla #17 : Şubat 21, 2010, 08:58:21 ÖS »
civic

egc

« Yanıtla #18 : Şubat 22, 2010, 07:04:19 ÖÖ »
Ya yine aynısey gercekten ilginc.Bazı arkadaslarım diyorki impreza.Sonra fabrika verilerine birbakın diycem,hızlanmalarına vs herseyine, aynı arkadasım diyecek kki tecrübelerle konusalım kagıt uzerinde yazılanlarla degil tabi burada orjinal farbrika cıkıslı araclar icin konustugumu unutmadan tartısıcaz bunu.Ha yok illede tecrübe denecekse ben türlü ispata hazırım,nitekim 14 civic bile alıyo görüldügü üzere videoda.Ama inandırıcı degil derseniz bende civic var ve 1.5r BOXER ile bir deneyelim sonrasında kim üzülüyor.

Her neyse konu sapmasın arkadasım bence tercih kesinlikle civic olmalı sonucta bu iki aracı kapısmak icin almıyorsun konfor rahatlık vs herseyde civic daha onde istersen de kerndi sınıfının biraz önunde ayrıca performanslı bir arac almıs olacaksın
Saygılarımla

FLoRFlex

« Yanıtla #19 : Şubat 22, 2010, 03:11:02 ÖS »
Subarunun 1.5 i bence sağlıksız Ama WRX STİ Kesinlikle Değişmez Efsane Araçlar :)

bado

« Yanıtla #20 : Mart 07, 2010, 12:38:45 ÖÖ »
Bir ara aynısını düşündüm ama tanıdığım galerici abilerimle konuşunca vazgeçmem 2 dk sürdü =)

sebepleri ise 4x4 olması kalkışda bi performans sağlıyor tabiki ama sonrasında 0 ses var görüntü yok (tabi hondayla kıyaslıyorum)

yine 4x4 olduğundan çok fazla yakıyor

subaru ikinci eli ölü piyasa son sahibi olursun, fakat şuan ilan verdiğin honda 3 günde satılıyor

subaru 1.5 105 bg olması lazım elegance 125

daha çok sayabilirm ama bence yeterli olacaktır bile...

Utku Ataç

« Yanıtla #21 : Mart 07, 2010, 09:00:31 ÖÖ »
Subaru 1.5 r kullanmış ve şuanda 1.6 premium civic kullanan biri olarak söylemem gerekirse eğer ikinci eli düşünmüyorsan ve virajları hızlı almayı,sürekli makas atmayı ne biliyim ani hareketleri flan seviyorsan subaru senin için biçilmiş kaftan.Ne konsol kalitesini önemse ne de başka bişeyi derim.heleki H-L tork arttırıcılı modeli alırsan tadından yiyemezsin.İzmir katılım pistinde yeni a4 3.2 qt de kullandım subaru kullandıktan sonra ve subaru bana hissettirdiği yol tutuşu kalitesiyle ve alınabilirlik oranıyla beni a4 kadar etkiledi.ancak hemen satamazsın bi o var.test imkanı varsa test et derim.Hatta mümkünse izin alıp yol tutuşunu dene derim.İnanamayacaksın