Gönderen Konu: honda alma yolunda giderken yardım istiyorum  (Okunma sayısı 12840 defa)

nrcnft

honda alma yolunda giderken yardım istiyorum
« : Eylül 26, 2012, 12:14:07 ÖS »
Arkadaşlar şu araç
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-elegance-2007-otomatik-f1-vites-sunroof-lpg-99132262/detay   

sağ taraf sürtmeden boyalı bagaj değişmiş nedne değiştiği resmide var. Kaputta da ufa taş izleri varmış. 31.500 diyor en son.  120.000 de de lpg taktırmış

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2007-model-honda-civic-1-6-elegance-lpg-li-otomatik-100260393/detay  32.000 diyor. Zavoli lpg var. 5 parça ufak tefek boyalar var. Bir yardımcı olun cevabınızı bekliyorum

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2-sahibinden-v-tec-83774579/detay   Birde bu var. ne düşünüyorsunu ne yapayımm

oktayoo

• Oktay
Ynt: honda alma yolunda giderken yardım istiyorum
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2012, 12:28:47 ÖS »
birinciye ısınamadım,plakada kapalı... ikinci araç fena değil ama galerici dikkat etmek iyi araştırmak lazım aracı...üçüncü araçta 3 parça değişen ve lokal boyalar var buda sorgulanmalı,genel olarak üç aracında fiyatları makul durumda bütçeniz ne kadar 1-2 daha artırıp temiz bişey alabilirsiniz gibi.Forumdan bir araç önerecektim ama bakmışsın zaten 2007 premium olan.sunroof lu istiyosun o zaman elegance bulmak lazım.hayırlısı olsun acele etme iyice araştır,gerek plaka gerek şase nodan ve mutlaka göster aracı almadan.

nrcnft

« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2012, 05:38:35 ÖS »
kesinlikle servise göstermeden almam. baya bi mazda da baktım hiç temizine denk gelmedim. Sattığım focus ne kadar temizmiş meğerse. Beyaz bir elegance denk gelse müthiş olur. 1. aracı bende sevemedim. Plaka gizleyene uyuz oluyorum. güvenlik filan bahane.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-kisa-bir-sure-icin-30-000-tl-v-tec-elegance-100397568/detay 
bu araca ne diyorsunuz

civic_dream

« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2012, 05:49:13 ÖS »
bana kalırsa galericiden alma derim elden sahibinden al ama ikinci ilandaki araba iyi duruyor... siyahda zorluk çekersin biz aldık pişman olduk en ufak çizik belli oluyor..

carousal

« Yanıtla #4 : Eylül 26, 2012, 05:54:53 ÖS »
Siyah renk aracın bakımı zordur, siyah renge hiç bulaşmayın bence. İkinci seçenekteki araç iyi gibi gözüküyor. Eğer boyalar sürtme kaynaklıysa sorun değil, ancak kaporta tamiri sonrası yapılan komple boyamalar ise fiyatın daha düşük olması lazım.

Bu arada prensip olarak galericiden araç almam, en iyisi sahibinden almak aracı. Galericiler ayıptır söylemesi biraz fazla atıp tutuyorlar. Bir de işin içine ufak yalanlar giriyor.
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2012, 05:56:06 ÖS Gönderen: carousal »

nrcnft

« Yanıtla #5 : Eylül 26, 2012, 06:00:45 ÖS »
galerici pahalı fiyat veriyor zaten. En son verdiğim ilan da ilk mesajımda ki son araçla  aynı. Yeni üyelik almış biraz da aracı yıkamış yeniden çektirmiş. aracı beğeniyorum ama kaput değişik oluyor. Beyaz yada bordo çok iyi olacak. olmazsa gri kahverengi o zaman. Bekleyelim bizimde nasibimize düşer bişeyler elbet

carousal

« Yanıtla #6 : Eylül 26, 2012, 06:04:14 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-garantisi-devam-ediyorrrrr-98109665/detay

Şu araba var bir de, değişeni var mı yazmamış. Ancak VSA'lı olan üretim demiş.

nrcnft

« Yanıtla #7 : Eylül 26, 2012, 06:06:57 ÖS »
kapı sacları deyince ben şaşırdım ondan geri kapattım. vsa ne oluyor ki?

nrcnft

« Yanıtla #8 : Eylül 26, 2012, 06:09:21 ÖS »
sadece sağ kapı sacı değişmiş. 33. 000 tl diyor. geçen haftada gas italy diye lpg taktırmış

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #9 : Eylül 26, 2012, 06:23:44 ÖS »
kapı sacları deyince ben şaşırdım ondan geri kapattım. vsa ne oluyor ki?

Oldukça faydalı ve gerekli bişeydir.açıklama aşağıda,
Vsa (Vehicle stability control system) nedir?
Vehicle stability control system kısaca Vsa ; Honda markasının otomobillerinde kullandığı Araç denge kontrol sistemine verdikleri isimdir.

Vsa ne işe yarar?
Otomobilinizle dönüşlerde, hızlanmalarda ve ani manevralar esnasında gücü dengeli şekilde tüm tekerleklere dağıtarak, sürücünün zor durumlarda aracını güvenle kontrol etmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle otomobil alırken bu aracınızda bu özelliğin olması sürücüler için oldukça yararlıdır.

Vsa, Track Kontrol System ile birlikte çalışır sadece virajda kayma sorununu değil her koşulda aracınızın stabil bir şekilde ilerlerlemesi için tasarlanmıştır. Vsa diğer otomobil markalarında "Esp" diye geçmektedir. Temel işleyişi aynıdır sadece isimlendirme farklıdır. Örneğin: Toyota marka otomobillerdede bu sistem "VSC" diye tanımlanmaktadır. Honda'da 2007 yılı şubat ayı ve sonrası üretilen otomobillerinde Vsa bulunmaktadır. Vsa istenirse bir düğme yardımıyla kapatılabilemektedir.

Vsa nasıl çalışıyor?
İşleyişi "ESP" ile ayndırı "VSA" sistemi temelde tekerleklere yerleştirilen bir kaç adet sensör, işletim bölümü ve müdahale bölümünden oluşmaktadır. Sensörler önden veya arkadan kayma durumundan boş dönen tekerleği tespit ediyor. Ardından bu bilgiyi sistemin kalbine gönderiyor. İşletim bölümü kaymanın düzeyini belirleyerek hangi tekerleklere ne miktarda fren basıncı uygulayacağını belirliyor. Sonra frenlemeyi yapacak üniteye bu bilgileri gönderip gerekli frenlemenin gerçekleşmesini sağlıyor. Fren uygulanan tekerlek yere tekrar güç iletmeye başlayarak, otomobilin tekrar izine dönmesini sağlıyor.

alıntıdır.

nrcnft

« Yanıtla #10 : Eylül 26, 2012, 06:35:58 ÖS »
çok sağolun esp diye biliyorum ama vsa olunca farklı bişey sandım. E bu araç iyiymiş o zaman. Ah bide rengi beyaz yada bordro olsa müthiş olurdu. Bu araç şu ana kadar baktığım en uygun araç zaten. Ankara ve izmirde başka yok olanda kaput değişik falan

combomix

• FD6
« Yanıtla #11 : Eylül 26, 2012, 06:44:44 ÖS »
bu nedir ya piyasada iyice fiyatları artmış ben 3 ay önce 2 parça boyalı premiumu 28,500 almıştım :)
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2012, 06:46:11 ÖS Gönderen: combomix »

nrcnft

« Yanıtla #12 : Eylül 26, 2012, 07:04:36 ÖS »
sormayın ya neden bu kadar arttı bu meretler anlamadım. Ben focusu çok ucuza sattım galiba ilk arayan adam aldı gittiiiiii

nrcnft

« Yanıtla #13 : Eylül 26, 2012, 07:05:59 ÖS »
28.500 e şimdi pertli aracı bulamazsın

combomix

• FD6
« Yanıtla #14 : Eylül 26, 2012, 07:26:32 ÖS »
28.500 e şimdi pertli aracı bulamazsın
evet öyle piyasaya baktım şimdide çok çok iyi fiyata almışım

hangover

« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2012, 07:33:39 ÖS »
satılık focus var  :balık

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #16 : Eylül 26, 2012, 07:51:35 ÖS »
sen bilirsin ama ben olsam şu aracı ekspere sokar src sini öğrenir alırdım , karar senin tabii ki

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-elegance-2007-otomatik-f1-vites-sunroof-lpg-99132262/detay   

nrcnft

« Yanıtla #17 : Eylül 26, 2012, 08:08:05 ÖS »
Bu aracı aradım. Plakasını istedim. Adam 6 tane hasar kaydı olduğunu bir tanesinin 6 milyarlık bir kayır olduğunu muhtemelen benden önceki sahibinden olmuştur ama önceki sahibine ulaşıp soramadım dedi. Araca baktırdığımda ise 6 milyarlık bir hasar yok, airbag filan sağlam heralde karşı tarafın hasarınıda girmişler diyor. şu gri araçtan 500 tl daha ucuza veriyor ama o gri araçta esp var km düşük. Daha mantıklı değilmi?
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2012, 08:13:48 ÖS Gönderen: nrcnft »

nrcnft

« Yanıtla #18 : Eylül 26, 2012, 08:15:15 ÖS »
satılık focus var  :balık
2006 trend focus sis farlı çelik jant sony ghıia mp3 çalarlı lpgli beyaz aracımı 25 sattım adam sevine sevine gitti. Parayı hemen verdi sanayiye filan götürmüyorum dedi. Sen çok iyi birine benziyosun dedi. hakkaten de tertemiz araçtı ankara arabasıydı

nrcnft

« Yanıtla #19 : Eylül 26, 2012, 08:45:23 ÖS »
Arkadaşlr bu araç 32.000 lira. Ne diyorsunuz bi yardım edin. Ancak sol far biraz değişik duruyor. Sebebi nedir. İçine su almış gibi

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #20 : Eylül 26, 2012, 09:40:32 ÖS »
Tek kelime GALERİ'den galericiden uzak dur çok samimi olsan bile

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #21 : Eylül 26, 2012, 09:43:41 ÖS »
Tek kelime GALERİ'den galericiden uzak dur çok samimi olsan bile

samimiysen hepten uzak dur..!

nrcnft

« Yanıtla #22 : Eylül 26, 2012, 10:20:13 ÖS »
Arkadaşlar şu son araç hakkında yorumlarınızı alayım galeri değil bu. Gri olan gümüş gri. Az önce en çok tutulan renklere baktım istisanasız herkez beyaz demiş e ozaman bu beyaz neden bu kadar az. Bende çok isterdim ama yok gümüş gri 32. bine iniyor. Ne diyorsunuz. Sol farı neden buğulu
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2012, 10:20:28 ÖS Gönderen: nrcnft »

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #23 : Eylül 26, 2012, 10:26:30 ÖS »
hangisiydi link i atarmısın , yada şu var ki neden bunlar sanki başka yokmu tr'de , benim gri de oldu - beyaz hondamda 2 side çok hoş , beyaz satarken güzel gidiyor piyasada hele birde temiz ise , neyse bence beyaz olsun olursa  >=ok

nrcnft

« Yanıtla #24 : Eylül 26, 2012, 10:30:27 ÖS »
beyaz türkiye genelinde yok 34 milyara kadar 3 tane 3 üde istanbulda 1 pert diğeri siyahmış beyaza komple boyamış:) diğeride 5 parça boyası var değişen var ama güvenipde taa istanbullara gidilirmi izin alcaksın eli boş dönmek var bide

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-garantisi-devam-ediyorrrrr-98109665/detay
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2012, 10:30:55 ÖS Gönderen: nrcnft »