Gönderen Konu: HONDA 1.8 HACBACK VS HUNDAİ İ30  (Okunma sayısı 3977 defa)

zazaizm

HONDA 1.8 HACBACK VS HUNDAİ İ30
« : Ağustos 18, 2016, 10:31:50 ÖS »
Tüm forum sakinleri öncelikle selamun aleykum
arkdaşlar ilk önce honda almayı düşünüyordum honda civic 1.8 hacback 2007-2008 model baya araştrma yaptm  farklı farklı cevaplar aldm yok şanzumanı arıza veriyomşta yok vitesi sıkıntılıymıştaa yook araba elinde patlarmışta falan filan şimdide hundai i30 2011-2012 modelleri gözüme güzel görnmeye başladı ama tam bi bilgim yok yada doğru bi karşılaştrmamı bilmiyorm açıkçası hondaya uzun zamandr heves ediyodm durum böyle olnca baya kararsız kaldm.
 cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum  :ağlaa
SAYGILAR

vtec08

Ynt: HONDA 1.8 HACBACK VS HUNDAİ İ30
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2016, 08:46:49 ÖÖ »
Milletin lafıyla araba alacaksan hyundaı alın.3 yıldır bindiğim aracım bir kere bile arıza vermedi.Ben hiç elinde patlamış HONDA sahibi de görmedim.Siz başka arabayla karıştırdınız herhalde :) Yazdıklarınızdan arabalar hakkında pek bilgi sahibi olmadığınızı tahmin ediyorum.Paranız neye yetiyorsa onu alın.Gerisini boşverin.Saygılarımla..

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2016, 10:35:21 ÖÖ »
Aleykum selam, bu karşılaşma genelde atmosferik ve turbo motorlar bağlamında yokuş performansı üzerinden yapılır ama sizin honda hakkında duyduklarınız gerçeğin tam aksi. Honda markasının en önde gelen özelliği sorunsuzluğudur, hele otomatik şanzıman konusunda dünyanın en sorunsuz şanzımanları arasında yer alır.

zazaizm

« Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2016, 09:05:07 ÖÖ »
Milletin lafıyla araba alacaksan hyundaı alın.3 yıldır bindiğim aracım bir kere bile arıza vermedi.Ben hiç elinde patlamış HONDA sahibi de görmedim.Siz başka arabayla karıştırdınız herhalde :) Yazdıklarınızdan arabalar hakkında pek bilgi sahibi olmadığınızı tahmin ediyorum.Paranız neye yetiyorsa onu alın.Gerisini boşverin.Saygılarımla..
aynen hocam öyle tam bi bilgi sahibi deilim yaklaşk bi senedr araştrma yapyom maximum 40 bin tl verebilirm arabaya aklımdada hep hackback 5 kapılı bi araba  almak oldu gönlümdekide hep bir hondaydı durum böyle olunca hundaide seat leonada yöneldm ve görüntüye önem verdiğim kadar bana sağlamlığıda önemli hani zırt pırt sanayiye gidemem işimden dolayı yada nebliyim öyle bi araba alcığma almam daha iyi en azndan beni bir kaç sene gönl rahatlğyla götrmeli araba

zazaizm

« Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2016, 09:07:47 ÖÖ »
Aleykum selam, bu karşılaşma genelde atmosferik ve turbo motorlar bağlamında yokuş performansı üzerinden yapılır ama sizin honda hakkında duyduklarınız gerçeğin tam aksi. Honda markasının en önde gelen özelliği sorunsuzluğudur, hele otomatik şanzıman konusunda dünyanın en sorunsuz şanzımanları arasında yer alır.
benide o yanlttı ya hocam hani duydugm kadaryla çevremde kullannlardan gördüğümde gerçekten honda motoryla kasassyla olsn bir numaraydı hep benm gözmde sonrada acaba hondann hacback kasaları istisnamı acaba diye düşündm şanzımanını kötüleyenler sayesnde  :ağlaa

vtec08

« Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2016, 10:41:32 ÖÖ »
Size araç hakkında detaylı bilgi vereyim o zaman.Benim aracım 1.8 ivtec 5 kapı manuel şanzıman yarı otomatik yada tam otomatik değil.dolayısıyla yarı otomatiğin 1,5-2 saniyelik hantallığı yok.Civic fk kasa kodlu araç manuel,ısifth,ve tam otomatik olarak üretildi.Manuel de bir sıkıntı yok hatta yürüyüş olarak içlerindeki en verimli şanzıman.Tam otomatikler de Hondanın en sorunsuz şanzımanı ve tork konvektörlü otomatik şanzıman rahatlığıyla 0-100 km si.yaklaşık 9,8 lerde bulabilirsen ne mutlu.Gerek manuel gerekse tam otomatik şanzıman ilanlarda çok az sayıda var 3 yada 5 tane.Gelelim ı-sifth şanzımana..bu şanzımanda sizin yerinize debriaja basıyor mantığıyla vites değişiyor ve şanzımanda yaklaşık kullanıma bağlı 60 bin.km.de değişmesi gereken debriaj baskı balatası var tıpkı manuel şanzıman gibi.Manuel ve tam otomatiğe göre biraz hantal kalan vites geçişlerinin bir miktar  sarsıntılı olduğu arada sırada serviste şanzıman beyninin güncelleme istemesi dışında bir sorunu yok.Bu birazda kullanım tarzınızla alakalı.Benim gibi her vitesin sonunda redlına yani kesiciye girmek istiyen manuel alsın derim.yok ben sakin kullanıcıyım hızı sevmem 3000 devri geçmem dersen ı-shift sana göre.yada param var tam otomatik alıp hem rahat hem orta hızlı arada gazlarım dersende tam otomatiğini gönül rahatlığıyla alabilirsin.Sonuçta aracın altyapısı HONDA geçmişi.Bakımlı kazasız bir civic yıllarca sorun çıkarmaz.Bugün sanayi ortamında kaç tane arızalı honda görebiliyorsunuz...Elinde honda patlayan satamayan zarar eden hondacı ben görmedim.Japon otomobillerinin motor konusundaki referanstır Honda.Dünyada 2 litre dohc motordan 201 hp güç alan litre bazında 100 beygir demek.hala atmosferik olarak bu gücü elde eden bir motor yok.Honda Civic typer Hariç.Sonuç  itibariyle arabayı yıkadığında gezdiğinde 180 le viraja girdiğinde iyiki Honda almışım demek istiyorsan al.Yoksa sorduklarında araban varmı ? sorusuna evet var cevabı vermek istiyorsan git hyundaı al.Kalite sorunsuzluk asla tesadüf değildir.Yılların vermiş olduğu tecrübe ister..Saygılarımla..

zazaizm

« Yanıtla #6 : Ağustos 21, 2016, 10:02:45 ÖS »
Size araç hakkında detaylı bilgi vereyim o zaman.Benim aracım 1.8 ivtec 5 kapı manuel şanzıman yarı otomatik yada tam otomatik değil.dolayısıyla yarı otomatiğin 1,5-2 saniyelik hantallığı yok.Civic fk kasa kodlu araç manuel,ısifth,ve tam otomatik olarak üretildi.Manuel de bir sıkıntı yok hatta yürüyüş olarak içlerindeki en verimli şanzıman.Tam otomatikler de Hondanın en sorunsuz şanzımanı ve tork konvektörlü otomatik şanzıman rahatlığıyla 0-100 km si.yaklaşık 9,8 lerde bulabilirsen ne mutlu.Gerek manuel gerekse tam otomatik şanzıman ilanlarda çok az sayıda var 3 yada 5 tane.Gelelim ı-sifth şanzımana..bu şanzımanda sizin yerinize debriaja basıyor mantığıyla vites değişiyor ve şanzımanda yaklaşık kullanıma bağlı 60 bin.km.de değişmesi gereken debriaj baskı balatası var tıpkı manuel şanzıman gibi.Manuel ve tam otomatiğe göre biraz hantal kalan vites geçişlerinin bir miktar  sarsıntılı olduğu arada sırada serviste şanzıman beyninin güncelleme istemesi dışında bir sorunu yok.Bu birazda kullanım tarzınızla alakalı.Benim gibi her vitesin sonunda redlına yani kesiciye girmek istiyen manuel alsın derim.yok ben sakin kullanıcıyım hızı sevmem 3000 devri geçmem dersen ı-shift sana göre.yada param var tam otomatik alıp hem rahat hem orta hızlı arada gazlarım dersende tam otomatiğini gönül rahatlığıyla alabilirsin.Sonuçta aracın altyapısı HONDA geçmişi.Bakımlı kazasız bir civic yıllarca sorun çıkarmaz.Bugün sanayi ortamında kaç tane arızalı honda görebiliyorsunuz...Elinde honda patlayan satamayan zarar eden hondacı ben görmedim.Japon otomobillerinin motor konusundaki referanstır Honda.Dünyada 2 litre dohc motordan 201 hp güç alan litre bazında 100 beygir demek.hala atmosferik olarak bu gücü elde eden bir motor yok.Honda Civic typer Hariç.Sonuç  itibariyle arabayı yıkadığında gezdiğinde 180 le viraja girdiğinde iyiki Honda almışım demek istiyorsan al.Yoksa sorduklarında araban varmı ? sorusuna evet var cevabı vermek istiyorsan git hyundaı al.Kalite sorunsuzluk asla tesadüf değildir.Yılların vermiş olduğu tecrübe ister..Saygılarımla..
abim sen ne güzel anlatmışsın böyle be eline sağlk , gerçektende sonuna kadar haklısn şuan anlyormki o şanzuman sıkıntısı milletin büyüttüğü bişey , dediğin gbi manueli fazla düşmüyo ilanlara hayırlısıyla temiz bi manuel yaklarsam 3-4 ay içinde alcam yoksa i shift alırım kısmetse. sizin  araba kaç modeldi

vtec08

« Yanıtla #7 : Ağustos 22, 2016, 05:59:54 ÖÖ »
2006 model manuel sanziman.3 yildir aldigim oldu bi sıkıntı olmadi cok sukur.aldigimda debriajini fren disk ve balatalari yaglarini benzin filtresini ampullerini silecegini hep yeniledim.carbon clean yaptirdim.bogaz temizligi yapildi.lastikleri bu yil yeniledim ve sorunsuzca kullaniyorum.insanlar kulaktan dolma usta ağzıyla arac aliyorlar sonrasi malum...bakim yapilmis hic bir arac yolda birakmaz kolay kolay bozulmaz.kazali bakimsiz araclar mutlaka sorun cikarir honda dahi olsa.sizin yapacaginiz araci alinca gerekli bakimlari yaptirmak.ben kendi aracimda yaptirdigim parcalari hep disardan aldim ama resmi servise taktirdim.parcalar serviste pahali disarda daha uygun.sadece brnzin filtresini ingiltereden aldim oda 25 sterline..

zazaizm

« Yanıtla #8 : Ağustos 26, 2016, 07:43:25 ÖS »
2006 model manuel sanziman.3 yildir aldigim oldu bi sıkıntı olmadi cok sukur.aldigimda debriajini fren disk ve balatalari yaglarini benzin filtresini ampullerini silecegini hep yeniledim.carbon clean yaptirdim.bogaz temizligi yapildi.lastikleri bu yil yeniledim ve sorunsuzca kullaniyorum.insanlar kulaktan dolma usta ağzıyla arac aliyorlar sonrasi malum...bakim yapilmis hic bir arac yolda birakmaz kolay kolay bozulmaz.kazali bakimsiz araclar mutlaka sorun cikarir honda dahi olsa.sizin yapacaginiz araci alinca gerekli bakimlari yaptirmak.ben kendi aracimda yaptirdigim parcalari hep disardan aldim ama resmi servise taktirdim.parcalar serviste pahali disarda daha uygun.sadece brnzin filtresini ingiltereden aldim oda 25 sterline..
allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inş sizee , aynen hocam dediğiniz gbi bakımlı bir araç hiçbizaman yarı yolda bırakmaz , peki hiç bi üst modellerine binme şansınız oldumu pek bi fark varmı örneğin bir model 2 model üst modelleriylee  varsa ne farklar var kısaca anlata bilirmisinz , kusra bakmayn biraz fazla soryom ama yapcak bişey yok :)tekrar saoln

vtec08

« Yanıtla #9 : Ağustos 27, 2016, 07:36:58 ÖÖ »
Teşekkürler .Üst modellerine binmedim lakin fk2 5 kapılarda bariz bir fark yok 2009 dan sonrakilerde arka park sensörü usb bağlantısı.ön ızgarası iki parçalı ön tampon dodikleri çıkıntılı ve farklı model 17 inç jant.Harici donanım ve motor olarak farklı bişey yok.Bide tam otomatik şanzıman.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #10 : Ağustos 31, 2016, 11:06:28 ÖÖ »
2006/2010 model arası 1.8 civic HB var.
Bunlardan 2006/2009 arası makyajsız kasa olarak tabir edilen manuel yada i-shift şanzımana sahip olan modellerdir.
2009 ve 2010 modellerde ise i-shift ve tam otomatik şanzıman çıkmıştır.
Manuel ve tam otomatik olanlar oldukça azdır.
Makyajlı kasa ile makyajsız arasında en büyük farklar; orjinal arka park sensörü, USB/AUX, ön ızgara, boyalı ve düz desen (2009/2010) body kit (2006/2009 modellerde bal petekli body kit var)