Gönderen Konu: Hangisi alınır? 1997 Sedan Vti mı yoksa 1999 Impreza 2.0 GT Turbo mu?  (Okunma sayısı 27238 defa)

ridingstorm

Ynt: Hangisi alınır? 1997 Sedan Vti mı yoksa 1999 Impreza 2.0 GT Turbo mu?
« Yanıtla #50 : Kasım 11, 2014, 01:39:24 ÖS »
arkadaşlar uzun bir zmandan sonra ilk mesajım onceden civic si m ( 5 sene kullandım aynı arcı 93 civic si)  vardı ve en sonunda hayalim gc8 e kavuştum diyeceğim şudur ki gc8 bambaşka fırsatınız varsa alın kullanın vti  la kıyaslamayın kıyaslanamz kesinlikle bir kere gt 4*4 yol tutuşu ınanılmaz  sorun falanda yaşamadım gayet sağlam yürüyor çok şükür  saygılar

looper2

« Yanıtla #51 : Kasım 13, 2014, 03:33:03 ÖS »
hayırlı olsun kardeşim alaah kaza bela vermesin uzun yıllar sıkıntısız binersin inş. biraz daha açarmısın görüşlerini bende bu aralar yeni bi araba arayışına girdim bende düşündüm zamanında ama hep bu söylentilker yüzünden cesaret edemedim açıkcası. tekrar hayırlı olsun.

ridingstorm

« Yanıtla #52 : Şubat 28, 2015, 09:52:54 ÖS »
valla kardeşim yine uzun zamandır ilkkez girdim kusura bakma cevabını şimdi yazıyorum yakıt olarak 90-100-110  km sabit hzda ki katalizorde tıkalıydı o zmanlar o halde uzun yolda bnzin 4.80 lerdeyken 40 kuruş yaktı km de şu ana şehiriçi gezmeyle kullanıyorum 55 kuruş civarı yakıtı var tabi normal kullanımda sürekli gazlarsan yakıt artar ama bu değerlere ara sıra sıkıştırarak ulaşabiliyorsun,  güç konusunda alayına saplar gerçek bir y.....rış aracı gibidir hele sesi sadece benm araçta bi kıytırık son susturucu olmasına rağmen (orta sus falan duruyor) muhteşem... kuru bir ses değil homurtulu gök gürültüsü gibi boxer  motor sesi başka bu gün mesela baya gezdim :)  ben henüz girmedim ama ufak dokunuşlarla ferrarileri tokatlayan bir güce ereişebiliyor 350-400 beygir bi ımprezaya bnersen eğer dediğimi anlarsın. araç yaklasık 6 aydır bnde hiçbir sorun/ses/masraf çıkarmadı çok şükür  ( cok pahalı da almadım normal stock bi araç ama temiz çok şükür) kronik sorun olarak güçlendirir ve hasin ve sert vites atarsan zorlayıcı kalkışlar yaparsan güçlü ve 4*4 olduğu painaja düşmediği için şansıman kırabilirsin bunun haricinde sıkıntısız düşün ben giresun da olduğum halde ustası olmadığı halde gönül rahatlığıyla binebiliyorum hele görünüşü bambaşka ınsanların bakışları sürekli üzerinde farklı oluyorsun tek kelimeyle benim cocukluk hayalim di Rabbim nasip etti çok şükür başka araç falanda istemiyorum ust kasalrı olan wrx ler ve sti larda ilgimi çekmiyor 98- 2000 model gt araştır en baba modeldir ilk kasadır ve diğerleri gibi 2 yılda değişmemiştir 5-6 sene kalmıştır 94 de başlıyordu yanılmıyorsam alırsan 98 ve sonrasına bak 98 de makyajlanıyor içi farklı ve modern oluyor eskilerinini içi basit duruyor Rabbim isteyip te olmayanlara bendn kat kat iyisini nasip etsin yatak sesi olmasın  yağ yakmasın , devir ibresi rolantıdeyken dans etmesin sabit dursun, yüksek devirlerde kesilmesin( ateşleme bobinleri var 4 adet eskiyince ust devirlere çıkamıyor 60-70 bnde bakmak kontrol etmek gerekiyor)   direksiyonda çekme olmasın bunlara dıkkat şansımana da tabi neyse kalın sağlıcakla