Gönderen Konu: Gönlüm hondacı kaldı ama linea turbo aldım  (Okunma sayısı 9836 defa)

adyobatik

Gönlüm hondacı kaldı ama linea turbo aldım
« : Eylül 30, 2010, 06:39:53 ÖÖ »
Arkadaşlar forumdan baya bir süre uzak kaldım,civic ies imi uygun bir alıcısı çıkınca sattım,ama 2. el araç aradım bulamadım,temiz olanlara 26-27 nin altında fiyat istemediler,bende 5-6 yaşındaki araçlara o kadar para vereceğime 0km almaya karar verdim, en azında 5-6 sene binerim diyerek,ama aracada 30 bin liradan çok para bağlayamayacağım için civic almadım,fiyat/performans olarak kafama yatan,aile kullanımına en uygun ,full bir araç olan linea aldım,lineayı almamdaki bir sebepte yolda iesimle yiyemediğim tek araç olmasıydı kendi sınıfında,şu ana kadar 650km oldu alalı,şimdilik gayet memnunum,bakalım ilerisi ne gösterecek,
 özellik ve fiyat olarak fikirlerinizi almak istedim, öncelikle donanım özelliklerini yazayım

-tam otomatik klima (arka koltuklar için bağımsız havalandırması var)
-alaşım jant
-4 teker disk fren
-ön-arka kol dayama+ bardaklık
-gövde rengi kapı kolları,tamponlar,aynalar
-çift yol bilgisayarı
-turbo göstergesi
-yağmur sensörü
-far sensörü
-elektronik kararan iç ayna
-cd-mp3 playerli ses sistemi
-hız sabitleme
-500 litre bagaj

bunlar donanım özellikleriydi,motoru şöyle
-  1,4 litre turbo (120 beygir) tork=210NM
-  0-100 km    9 saniye
-  son hız 210-215 arası (bir kere denedim,hanım yeter diyince daha basmadım,bassam gidermiydi bilmiyorum)
-  yakıt (benim ortalamam 9,5litre/100 km)

özellikle sessizliği ve motor performansı beklentimin baya üstünde,camları kapatınca çok sessiz,
bunun dışında iç plastik kalitesi tatminkar değil,içerde kullanılan malzemeler civic yada corollaya göre zayıf,ama tabi ne kadar ekmek o kadar köfte :) bu aracı 30.000 liraya anahtar teslim 2011 model bitirip aldım,

ama tabiki gönlüm hondacı,ama bundan sonra tekrar hondaya döndüğümde (ev taksidi bitince inşallah :) ) accord niyetim var,ama bu forumdan da tabiki kopmaya niyetim yok

Cecul

Ynt: Gönlüm hondacı kaldı ama linea turbo aldım
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2010, 06:51:38 ÖÖ »
Durumunuzun gerektirdiği şekilde mantıklı bir seçim yapmışsınız. Donanım ve motor özellikleri oldukça iyi gözüküyor. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

cıvıcem

« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2010, 07:26:17 ÖÖ »

hayırlısı olsun dostum... güzel günlerde kazasız belasız kullanman nasip olur inşallah...

statik

« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2010, 07:37:39 ÖÖ »
Hayırlı uğurlu olsun. Benimde çok beğendiğim bi araç linea turbo. Donanımıda doluymuş bayağı :) ESP falan var mı? 30 bin TL de bayağı iyi o performansa. Frenleri nasıl memnun musunuz? Detaylı fotoğraflar görmek isteriz :)

doan

« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2010, 07:39:13 ÖÖ »
bizde linea 105 hp 290 nmlik mjet aldık daha yeni 105kmde. bizimki fullun bi altı sizinki full sanırım emotion plus mıdır nedir :) bizde turbo göstergesi yok merak ettim nasıl bişimiş :) sizin aracın performansıyla ilgili çok olumlu şeyler okudum. bizim traktörde yüklenildiğinde asfaltı kazımak için girişmeye başlıyor sonra vazgeçiyor :D

ama deiğiniz gibi plastik kalitesi kötü. tasarım ve iç genişliği ortalama. ön panel tüm fiatlardakinin aynsı :)

ancak rahatlık olarak civicten sonraki aracımz fluenceten çok daha iyi. donanım konusunda da tatminkar.

Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın :)

adyobatik

« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2010, 07:48:03 ÖÖ »
yok benimki dynamic plus, emotion almadım,aradaki farka değmez ,bu saydıklarım dynamic plus donanımı,araçta esp yok,esp istenirse extra ücret ödeniyor,ama dediğim gibi 30.000 liraya bu kadar özellik,yeni nesil motor ,baya uygun,geçen gün gitti arkadaşım yeni symbol aldı,1,5 dizel 85 beygir,güya dolusunu aldı,otomatik klima bile yok,arka frenler kampana,arka camlar manuel :) kol dayama falan yok, 31,200 lira saydılar,binip kullanıyor şu anda ve tek kelimeyle felaket derecede pişman,800 km deki aracını satıyor şimdi,30.000 lira bulursa verecek,benim arabaya bindi,2 araç arasında dağlar ve sıra dağlar var,dedim bundan alsaydın da sıralı attırsaydın aracına??o zaman yok falan demişti şimdi yana yakıla müşteri arıyor :) 

doan

« Yanıtla #6 : Eylül 30, 2010, 07:53:51 ÖÖ »
bu donanımlara bu motor seçenekleriyle yapılabilecek en iyi tercihlerden biridir heralde linealar. torpidosunda usb girişi falan var bakalım onun olayı nedir çözücem o olaylarıda :D

civicci35

« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2010, 08:03:30 ÖÖ »
ya memleketteki clıo ve palıo aşkını anlayabilmiş değilim. hadi şirketler alıyor tmmda şahısların bu arabalara çuval dolusu para verip almalarını aklım almıyor31.200'e ikinci el on numara araçlar alınır.

statik

« Yanıtla #8 : Eylül 30, 2010, 08:15:21 ÖÖ »
Mağazaya giriyo arabadan anlamayan kişi. Etrafını parfümlü minili hanımcıklar sarıveriyor. Arabadan anlamayan kişi arabaya bakarken devreye giren bayan şunları söylüyor: "Efendim bu modelimizde kampanya var. Daha önce 35 bin TL'ydi, şimdi ise 31 bin TL. Kampanya fiyatı dahilinde ABS+EBD fren standarttır. Anlamayan kişi düşünüyor "Hmm EBD dedi. Hem indirimde var, 4 bin TL cebimde kalıyor" ve arabanın etrafındaki turuna devam ediyor. Minili bayan devam ediyor "Beyefendi araçta immobilayzır var, cd-mp3 çalar+4 hoparlör var. Tüm camlar otomatik. Arka koltuk katlanabiliyor. 1.5 turbo dizel motor 85 ps gücünde maksimum performans sağlıyor." Anlamayan adam düşünmeye devam ediyor "Maksimum performans, turbo dedi, bizim hakanın arabasından güçlüdür turboysa" Bayan kişiyi masaya davet ediyor. Kredi kampanyalarını yağdırıyor. Çay kahve derken vatandaş basıyor klioya 32 milyarı...

cıvıcem

« Yanıtla #9 : Eylül 30, 2010, 08:38:58 ÖÖ »
Mağazaya giriyo arabadan anlamayan kişi. Etrafını parfümlü minili hanımcıklar sarıveriyor. Arabadan anlamayan kişi arabaya bakarken devreye giren bayan şunları söylüyor: "Efendim bu modelimizde kampanya var. Daha önce 35 bin TL'ydi, şimdi ise 31 bin TL. Kampanya fiyatı dahilinde ABS+EBD fren standarttır. Anlamayan kişi düşünüyor "Hmm EBD dedi. Hem indirimde var, 4 bin TL cebimde kalıyor" ve arabanın etrafındaki turuna devam ediyor. Minili bayan devam ediyor "Beyefendi araçta immobilayzır var, cd-mp3 çalar+4 hoparlör var. Tüm camlar otomatik. Arka koltuk katlanabiliyor. 1.5 turbo dizel motor 85 ps gücünde maksimum performans sağlıyor." Anlamayan adam düşünmeye devam ediyor "Maksimum performans, turbo dedi, bizim hakanın arabasından güçlüdür turboysa" Bayan kişiyi masaya davet ediyor. Kredi kampanyalarını yağdırıyor. Çay kahve derken vatandaş basıyor klioya 32 milyarı...

olay budur yaa.... tebrkler dostum anca bu kadar güzel anlatılabilirdi...

Karahan

• Fatih_K
« Yanıtla #10 : Eylül 30, 2010, 09:16:23 ÖÖ »
Hocam çok güzel, yaşamış gibi anlatmışsınız, var mı öyle bir tecrübe? :D

statik

« Yanıtla #11 : Eylül 30, 2010, 09:36:03 ÖÖ »
Hocam çok güzel, yaşamış gibi anlatmışsınız, var mı öyle bir tecrübe? :D

Yani etrafınızda rahatlıkla görebilirsiniz bu tip insanları :)

Cecul

« Yanıtla #12 : Eylül 30, 2010, 09:41:38 ÖÖ »
Süper :))

karizmaxenon

« Yanıtla #13 : Eylül 30, 2010, 05:54:48 ÖS »
hayırlı olsun hocam aracın.benım de çok merak ettiğim bi araç olmuştur linea...esasında düşünulmeyecek bı araç değilmiş gercekten...

mehmet1971

« Yanıtla #14 : Ekim 01, 2010, 05:13:32 ÖS »
hayırlı olsun güle güle kullanın

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #15 : Ekim 02, 2010, 05:24:49 ÖÖ »
hayırLı oLsun güLe güLe kuLLanın

gazapd216

« Yanıtla #16 : Ekim 02, 2010, 05:31:56 ÖÖ »
hayırlı olsun arkadaşım kaza bela gelmesin.

saygılar.

adyobatik

« Yanıtla #17 : Ekim 02, 2010, 08:29:22 ÖÖ »
eyvallah dostlar,dediğim gibi şu anda daha yeni 620km oldu:) şimdilik memnunum,ilerisini zaman gösterecek,gönlü hondacı kendi lineacı birisi olarak :) oda nasıl oluyorsa artık,artık adanadaki arkadaşlarla farklı karşılaşmalar ve denemeler yapma fırsatımız olacak,ama 1.4 olduğuna bakmayın hem iyi kaçıyoır hemde iyi yakıyor,belki daha yeni diyedir ama gaza güzel basıp gidince 11 litreyi anında okuyorsunuz ortalamada,ama iyide kaçıyor,200km ye kadar şıp diye çıkıyor,kesinlikle seri bir araç,artık ilerde sıfır accordlara inşallah :)

zeybek

« Yanıtla #18 : Ekim 02, 2010, 05:09:14 ÖS »
birgün tekrar hondaya dönmen dileğiyle, hayırlı olsun.

Erhan-R

« Yanıtla #19 : Ekim 02, 2010, 05:53:33 ÖS »
ya memleketteki clıo ve palıo aşkını anlayabilmiş değilim. hadi şirketler alıyor tmmda şahısların bu arabalara çuval dolusu para verip almalarını aklım almıyor31.200'e ikinci el on numara araçlar alınır.
             ben daha önce bi arkadaşımın clio 2003 symbol 1.4 8v authentique kullandım yakıtı çok düşük 4 kapılı güzel klimalı bir araçtı.. 5 kişiydik araçta birde bagaj vardı temiz 140 görüyordu bence 8v 1.4 motorla gayet mükemmeldi frenlemeside o haliyle güzelde çekişi kalkışı gayet seri.. ideal bir araçtır.. ilk aracı alıp yola çıktığımda clio ya basmaya gelmez düşüncesiyle çıktım istanbuldan ankaraya 3.5 saatte gitmem gerekiyordu.. asıldım gaza fazla kaçırmışımki köprüden sonra bi anda trafik durdu freni köklediğimde arka lastikler yerden kesilmeye yüz tutmuştu ama beni hiç üzmedi 170 i geçmedikçe sirkelemiyor kafayı dağıtmıyor derli toplu araç.. gelelim palio ya palio 1.6 16v HL kullandım araçta yay ve 16 jant vardı motordada hava filtresi vardı sesi hakikatten süperdi.. yürüyüşü virajlara girişi frenlemesi söylenildiği gibi hiç değilmiş onu gördüm süper bi frenleme yol tutunuşu köpek gibide çekişi vardı.. civic 1.6 iesle yürüyebileceğini sanmıyorum ama tamponunu bırakmaz.. yakıtıda gayet iyiydi..

cobra34

« Yanıtla #20 : Ekim 03, 2010, 06:40:11 ÖÖ »
             ben daha önce bi arkadaşımın clio 2003 symbol 1.4 8v authentique kullandım yakıtı çok düşük 4 kapılı güzel klimalı bir araçtı.. 5 kişiydik araçta birde bagaj vardı temiz 140 görüyordu bence 8v 1.4 motorla gayet mükemmeldi frenlemeside o haliyle güzelde çekişi kalkışı gayet seri.. ideal bir araçtır.. ilk aracı alıp yola çıktığımda clio ya basmaya gelmez düşüncesiyle çıktım istanbuldan ankaraya 3.5 saatte gitmem gerekiyordu.. asıldım gaza fazla kaçırmışımki köprüden sonra bi anda trafik durdu freni köklediğimde arka lastikler yerden kesilmeye yüz tutmuştu ama beni hiç üzmedi 170 i geçmedikçe sirkelemiyor kafayı dağıtmıyor derli toplu araç.. gelelim palio ya palio 1.6 16v HL kullandım araçta yay ve 16 jant vardı motordada hava filtresi vardı sesi hakikatten süperdi.. yürüyüşü virajlara girişi frenlemesi söylenildiği gibi hiç değilmiş onu gördüm süper bi frenleme yol tutunuşu köpek gibide çekişi vardı.. civic 1.6 iesle yürüyebileceğini sanmıyorum ama tamponunu bırakmaz.. yakıtıda gayet iyiydi..
hocam senin anlattığın 2003 clio nun yaptığını bizim 94 1,5 el gayet rahat yapıo :D

Erhan-R

« Yanıtla #21 : Ekim 03, 2010, 04:23:46 ÖS »
dostum o araç 1.5 clio ise 1.4 ve 8valf dikkatini çekerim 75 hp!! yani bunuda hesaba katmanı dilerim

cobra34

« Yanıtla #22 : Ekim 03, 2010, 05:17:00 ÖS »
dostum bende senin dikkatini çekerim clio 2003 model. birazda olsa teorik düşünürsen 1.5 karbüratörlü 94 model bir aracın 1.4 enjeksiyonlu ve 2003 model araçtan daha düşük olması gerek.
ballandıra ballandıra anlattığın clio nun daha iyi olması gerek...

alican_07

« Yanıtla #23 : Ekim 04, 2010, 01:42:52 ÖS »
hayırlı olsun güzel bi araç linea.

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #24 : Ekim 04, 2010, 02:05:38 ÖS »
94 modelle 2003 modeli kıyaslayınca buda hondanın teknolojisinin farkını gösteriyor.