Gönderen Konu: gergin triger kayışı  (Okunma sayısı 13775 defa)

siriussahin

• Şahin
gergin triger kayışı
« : Haziran 10, 2013, 07:16:37 ÖS »
arkadaşlar aracı alalı 1 hafta oldu aldığım arakadaş tamirci arkadaşıyla trigeri değiştirmiş alırkende ses vardı triger gergin yaptık dedi bende onların yaptığı montajı güvenmeyerekten yarın antalya eysadan fiyat alacam triger deiğişimi için ses şöleki araba da sanki bir elektrik motoru çalışıyormuş gibi vızıltı şeklinde acaba değişim yapana kadar bir problem olurmu araştırmalarıma göre devir daim diyende var ama herhalde triger den bencede ses ordan geliyor gibi böle sıkıntı sı olan arkadaş oldumu

ultrakif

Ynt: gergin triger kayışı
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2013, 07:21:16 ÖS »
devirdaym ile içiçedir zaten triger devirday eskımıs ve deforme olmussa ondan da yapabilir

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2013, 07:27:29 ÖS »
peki devirdaim sıkıntılı olsa hararet olayı olmazmı?

ultrakif

« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2013, 08:36:11 ÖS »
peki devirdaim sıkıntılı olsa hararet olayı olmazmı?
devırdaym hararet yaptırması ıcın tamamen ıslevini yitirmesi gerekır son anlarını yasıyor olabilir

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2013, 08:43:51 ÖS »
antalya ya kadar idare etse bari izmir deyim şunda burda ki serviste tanıdık usta olmadığından pek gitmek istemedim de

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2013, 08:44:28 ÖS »
o ses triger gerginliğinden olmazmı yani

ozN

« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2013, 08:47:45 ÖS »
baskan genelde kayıştan öle ses cıkmaz tahminimce

Armada

• Cihan
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2013, 12:13:14 ÖÖ »
Triger kayışı, alternatör kayışının aksine gergin ya da gevşek bırakılması mümkün olmayan bir kayıştır. Malum dişli bir kayıştır zaten, aracın sentesinin korunması amaçlı.
Duyduğunuz ses eğer bilya-rulman sesi tipinde ise; aracın devridaiminde problem olabileceği gibi; trigerin set olarak değil de sadece kayışının değiştiği de akla getirilebilir.
Bir an önce değiştirmenizi öneririm.

ozN

« Yanıtla #8 : Haziran 11, 2013, 08:57:16 ÖÖ »
doru söylüyor arkadas triger dişli alternatör kanallı kayış triger en fazla senteyi ayarlıyamamıstır ozamnda araba cok dengesiz çalışır

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2013, 03:48:21 ÖS »
arkadaşlar dün antalya eysa daki fatih ustama götürdüm dinledi baktı triger değil dedi klima kompresyonun bilye si dedi 20 tl parça + işçilik dedi hemen olmaz dedi bi ara gel yapalım dedi böle bi sorun olmaz dedi en fazla bilye sıkışırsa kayışı kopar klima çalışmaz dedi ama kompresörede bişey olmaz dedi içim rahat ladı sizlerede teşekkürederim tavsiyeleriniz için

cobra34

« Yanıtla #10 : Haziran 22, 2013, 06:48:35 ÖÖ »
Triger kayışı, alternatör kayışının aksine gergin ya da gevşek bırakılması mümkün olmayan bir kayıştır. Malum dişli bir kayıştır zaten, aracın sentesinin korunması amaçlı.
Duyduğunuz ses eğer bilya-rulman sesi tipinde ise; aracın devridaiminde problem olabileceği gibi; trigerin set olarak değil de sadece kayışının değiştiği de akla getirilebilir.
Bir an önce değiştirmenizi öneririm.
trigerdeki rulmanın görevi nedir? kayışın gergisini ayarlar.yani çok gerildiyse ses yapar.

maryo21

« Yanıtla #11 : Temmuz 09, 2013, 02:03:58 ÖS »
o rulmanı değişerek kayışı gerdiremezsin standart boyuttadır yerinden hareket etmez kayış esnemez ancak kopar

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #12 : Temmuz 10, 2013, 12:15:27 ÖÖ »
arkadaşlar sesin sıkıntısı belli oldu klima gergi bilyasımış değişti işçilik dahil 40 tl verdim ses gitti antaly ada honda da yaptırdım

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2013, 12:37:58 ÖÖ »
öküz öldü ortaklık bitti ; geçmiş olsun allah kaza bela vermesin cümlemize

gecetilkisi

« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2013, 09:57:17 ÖÖ »
arkadaşlar sesin sıkıntısı belli oldu klima gergi bilyasımış değişti işçilik dahil 40 tl verdim ses gitti antaly ada honda da yaptırdım

o bilya benimde iki senedir kışları ses yapar yazları susar  bende değiştirmeyi düsünüyorum ama burda usta yokki naparsın