Gönderen Konu: FOCUS TITANIUM(115HP diesel)--- CIVIC HB(diesel) İKİSİNDEN BİRİ ALINACAK  (Okunma sayısı 18152 defa)

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Herkese selamlar başlıkta da belirttiğim gibi 2 araç arasında bir tercih yapacağız. Arkadaşlar yorumlarınızı özellikle teknik özellikler bakımından bekliyorum. Ben 10 senedir honda kullanıcısıyım ve ibrem civic hbden yana. Aracın dış görünüşü bence gayet güzel o nedenle sizlerden rica ediyorum lütfen konu dış görünüş üzerinden ilerlemesin çünkü güzellik göreceli bir kavramdır. Evet değerli THT üyeleri bu iki araç arasında özellikle performans ve donanım özellikleri bakımından yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada civic ocak ayından itibaren ufak bir makyajla satışa sunulacak... 

bbhnda

ilk yorumu yapayım öyleyse :D focus 115 hp honda 120 hp honda biraz daha seri ve yeni nesil motor. focusa titanium ile birlikte smart ve teknoloji paket ekletirseniz ben olsam focus alırım. bu iki paket olmadan civic alırım.

yahsi38

• yahsi38
bir honda tutkunuyum ama tasarım ve donanım olarak focus derim :)

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
ilk yorumu yapayım öyleyse :D focus 115 hp honda 120 hp honda biraz daha seri ve yeni nesil motor. focusa titanium ile birlikte smart ve teknoloji paket ekletirseniz ben olsam focus alırım. bu iki paket olmadan civic alırım.
  focusun 95hp olanını sürdüm fena değil hoşuma gitti ama civic hbi kendi çapımda daha detaylı test etme imkanım oldu :) motor performansı harika bence..yakıt tüketimi konusunda da bence civic 2 3 adım önde..dediğim gibi donanım fark yaratabilir onu da inceledim ama fordda her şey  ekstra bir paketle sunuluyor  ford düşünersem sadece smart paketi ekletebilirim :) onun dışında civic sport paket ile  focus titanium arasında pek fark yok

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
bir honda tutkunuyum ama tasarım ve donanım olarak focus derim :)
  hocam hondaya binen bir türlü etkisinden kurtulamıyor doğrudur ama bence yeni civic hb çok ağır ve gereksiz eleştirilere maruz kaldı :) tasarım olarak evet farklı bir çizgisi var ve bence gayet güzel çünkü yeni type ri gördünüz mü bilmiyorum forumda büyük beğeni topladı toplayacak da civic hb kasası üzerinden üretilen bir araç :)

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Fikirlerin çatışması iyi bir seçim yapabilmek için oldukça önemlidir ve demokrasinin bir gereğidir :) olumlu ve olumsuz yorumlarınızı bekliyorum

ozN

ben tipini sevmedigim arabaya asla binmem ne olursa olsun civic'in tipi de igrenc type r ı bile irenc o fiyatlara golf de var onu da dwegerlendir 1.6 tdi ii araba

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
ben tipini sevmedigim arabaya asla binmem ne olursa olsun civic'in tipi de igrenc type r ı bile irenc o fiyatlara golf de var onu da dwegerlendir 1.6 tdi ii araba
size istinaden söylemiyorum yanlış anlamayın ama bu konunun "tip" tartışmasına dönmesini istemiyorum tabi ki bu da sizin fikriniz ve saygı duyulmalı ancak herkesin güzellik algılaması farklıdır bana göre güzel ve iddia ediyorum type r da çok beğenilecek :) baska bir marka veya model düşünmüyorum... arkadaşlar teknik yorumlarınızı bekliyorum bu araçları kullananlar veya kullanmasa da bilgisi olanlar paylasirlarsa mutlu olurum

can3520

1.4 140hp'lik motor da var ille dizel demeyecekseniz onu da değerlendirin. Hem ekonomik hem de performansı güzel

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
1.4 140hp'lik motor da var ille dizel demeyecekseniz onu da değerlendirin. Hem ekonomik hem de performansı güzel
   civic hb kastediyorsunuz sanırım yalnız benzinli motor 140 hp değil 100 hp. Ben dizel düşünüyorum

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Arkadaşlar performans, donanım, yol tutuş özellikleri, fiyat, yakıt tüketimi vb. Konularda objektif yorumlarınızı bekliyorum. Tipini ısrarla beğeniyorum :)

can3520

Golf'ü kastetmiştim ben :)

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
Civic al bence. Ben çok memnunum, aşırı seri.
Arkadaşımda focus var 2012 1.6 dizel 115lik olanı, onuda sürdüm bizimki kadar atak değil. iç tasarımı falanda civice yaklaşamaz. Bence alabiliyorsan civic al
Neresi makyajlanacakmış?

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Golf'ü kastetmiştim ben :)
:) çok ayrı yerlerdeyiz desenize..yukarıda da bahsetmiştim başka marka veya model düşünmüyorum..ilgimi ceken tek vw 140hp act golf o da 70bin tl civarı sanırım gereksiz pahalı :)

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Arkadaşımda focus var 2012 1.6 dizel 115lik olanı, onuda sürdüm bizimki kadar atak değil. iç tasarımı falanda civice yaklaşamaz. Bence alabiliyorsan civic al
Neresi makyajlanacakmış?
sonunda bir kullanıcıya ulaşabildim ama yanlış anlaşilmasin herkesin yorumu benim için çok değerli :) aeacın performansı beni de çok etkiledi bu benim icin en önemli faktör;
-yakıt tüketimi hakkinda bilgi verir misiniz
-yalıtım iddia edildiği gibi iyi mi yani yol sesi aşırı mı
-renk tercihiniz ne oldu

Makyajla kabin icerisinde daha fazla krom ve parlak yuzeylerin olacağı , tampon bagaj kapagı ve plakalik cevresinin lake siyah olacagi ve en önemlisi yüksek hizlarda stabilligin saglanmasi icin direksiyon sisteminin değiştirilecegi soyleniyor.2014 ilk ceyreginde türkiyede olacak

Ouzhan_

Tip beğeni herşey göreceli. ben yeni civic hb gördüm adam biraz başmış arabayı amerikan park vardı arkada spoiler siyah renkti hayran kaldım. hb focusa göre içi dar motor olarak daha atak olabilir ama 115lik titanyum x ve smart paketli focus bence daha ideal bir seçenek

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Tip beğeni herşey göreceli. ben yeni civic hb gördüm adam biraz başmış arabayı amerikan park vardı arkada spoiler siyah renkti hayran kaldım. hb focusa göre içi dar motor olarak daha atak olabilir ama 115lik titanyum x ve smart paketli focus bence daha ideal bir seçenek
  ben sedan kullanıcısıyım ilk kez hb araç kullanacağım A180 opel astra hb golf 308 focus hb civic hb gibi araçları test ettim bana göre istisnasız hepsi basık geliyor yani bir sedan araç gibi ferah değil civic hb arka diz mesafesine özellikle baktım 1.85 boy 92 kiloyum ve rahatça sığdığımı söyleyebilirim. . Dediğiniz paketler eklendiğinde focus daha mantıklı gibi geliyor ancak o zaman da maliyet oldukça artıyor

mehmet zengin

Iki secenekten birisi olacak seklinde dusunerek yaziyorum. Ikinci elde ne olur bilemem ama ben civic derim. Farkli bir araç. Farki hep sevmisimdir.  Performans tuketim gayet iyi gorunuyor. Showroomda inceledim. Malzeme kalitesi cok iyi. Otomatigi olsa ve fb7mi yeni almis olmsam alirdim. Son soyleyecegim vw den uzak dur da ne alirsan al. Musterisini bu kadar mal yerine koyan kac marka var acaba? Varsa onlardan da uzak dur. Sahsi fikrim civic hb. Ikiside olmazsa opel astra hb 1.4 derim. Eski bir opel kullanicisi olarak :)

can3520

Ynt: FOCUS TITANIUM(115HP diesel)--- CIVIC HB(diesel) İKİSİNDEN BİRİ ALINACAK
« Yanıtla #18 : Aralık 21, 2013, 03:19:07 ÖÖ »
Neden bir üst segment almayı düşünmüyorsunuz ?

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #19 : Aralık 21, 2013, 10:15:08 ÖÖ »
Neresi makyajlanacakmış?
sonunda bir kullanıcıya ulaşabildim ama yanlış anlaşilmasin herkesin yorumu benim için çok değerli :) aeacın performansı beni de çok etkiledi bu benim icin en önemli faktör;
-renk tercihiniz ne oldu

Makyajla kabin icerisinde daha fazla krom ve parlak yuzeylerin olacağı , tampon bagaj kapagı ve plakalik cevresinin lake siyah olacagi ve en önemlisi yüksek hizlarda stabilligin saglanmasi icin direksiyon sisteminin değiştirilecegi soyleniyor.2014 ilk ceyreginde türkiyede olacak

-Yakıt tüketimi mükemmel, her depoda fulluyorum depomu. Hiçbir depoyu sakin kullanarak tamamlayamadım. Her deponun yaklaşık 200 kmsi şehir dışı oluyor. Buna göre ortalama tüketimim km'de 20-21-22 kuruş oluyor.
-Yalıtım gerçekten iyi yol sesi yok, az motor sesi var tabi doğal olarak. Bu araçlarda active noise cancelling diye bi sistem var. Araç içindeki düşük frekanslı sesleri algılayıp onlara ters frekansta ses veren bi sistem.
-Beyaz aldım çok memnunum. Kırmızısıda çok güzel duruyor, öndeki siyah detaylar çok yakışıyor.
-Birde aracın çok seri olduğunu tekrar söylüyorum.

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Aralık 21, 2013, 10:48:30 ÖÖ »
Iki secenekten birisi olacak seklinde dusunerek yaziyorum. Ikinci elde ne olur bilemem ama ben civic derim. Farkli bir araç. Farki hep sevmisimdir.  Performans tuketim gayet iyi gorunuyor. Showroomda inceledim. Malzeme kalitesi cok iyi. Otomatigi olsa ve fb7mi yeni almis olmsam alirdim. Son soyleyecegim vw den uzak dur da ne alirsan al. Musterisini bu kadar mal yerine koyan kac marka var acaba? Varsa onlardan da uzak dur. Sahsi fikrim civic hb. Ikiside olmazsa opel astra hb 1.4 derim. Eski bir opel kullanicisi olarak :)

Bütçem maksimum 65000tl ve alacağım aracın en üst donanım seviyesinde olmasını istiyorum bugün atıyorum bir megane gt line için istenen fiyat 73000tl keza vw golf dizel highline dizel 69000tl civarı bunlar gerçekten yüksek rakamlar özellikle vw neredeyse 10 senedir aynı dizel motoru tüketiciye resmen itekliyor. Ben de yenilikten yanayım ve tasarım olarak civic beni tatmin ediyor malzeme kalitesi iyi makyajdan sonra daha da iyi olacak ve özellikle ingilterede üretiliyor olması bence bir avantaj... opelin yeni 1.6 cdti motor astraları gelmiş  olsa düşünebilirdim.

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Aralık 21, 2013, 10:49:48 ÖÖ »
        Üst segment için dizel olmak kaydıyla öneriniz nedir ?

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Aralık 21, 2013, 10:58:58 ÖÖ »
Neresi makyajlanacakmış?
-renk tercihiniz ne oldu

-Yakıt tüketimi mükemmel, her depoda fulluyorum depomu. Hiçbir depoyu sakin kullanarak tamamlayamadım. Her deponun yaklaşık 200 kmsi şehir dışı oluyor. Buna göre ortalama tüketimim km'de 20-21-22 kuruş oluyor.
-Yalıtım gerçekten iyi yol sesi yok, az motor sesi var tabi doğal olarak. Bu araçlarda active noise cancelling diye bi sistem var. Araç içindeki düşük frekanslı sesleri algılayıp onlara ters frekansta ses veren bi sistem.
-Beyaz aldım çok memnunum. Kırmızısıda çok güzel duruyor, öndeki siyah detaylar çok yakışıyor.
-Birde aracın çok seri olduğunu tekrar söylüyorum.
         Benim de tüketim konusundaki tahminim o rakamlar doğrultusundaydı o zaman gerçekten ekonomik bir araç olduğunu söyleyebiliriz ki bu da en önemli tercih sebeplerimden birisi çünkü focusların çok yakıt tükettiğinı bizzat kullanıcılardan duymuştum.
          Motor sesi dizel bir araca göre bence çok normal. Zaten vtec sesi duymaya alışkınız insan arada o sesi de özlüyor :) bahsettiğiniz active noise cancelling sistemini duymuştum eğer hakkını veriyorsa önemli bir teknoloji. Çünkü ben vtec2 kullanıcısıyım yalıtım konusu çok başımızı ağrıttı hala da ağrıtıyor.
          Araç tercihim hep beyaz oldu bu sefer renk değiştirmek istiyorum daha pastel bir renge dönmek istiyorum ama bu bronz gibi kahve gibi bir renk var sizce nasıl olur ?

can3520

« Yanıtla #23 : Aralık 21, 2013, 11:00:00 ÖÖ »
Lpg'li Accord var dizelle ortalama aynı olur hemen hemen. 1.6 dizel passat falan da var ama o kasaya da 1.6 kesmez

sfenks_onuy

• Ziyaretçi
Lpg'li Accord var dizelle ortalama aynı olur hemen hemen. 1.6 dizel passat falan da var ama o kasaya da 1.6 kesmez
bundan sonra lpgli araç düşünmüyorum. . Dizel 1.6 manuel focus ya da civic hb 2sinden birini tercih edeceğim