Gönderen Konu: focus tdci düz mü yoksa civic sedan elegance otomatik mi??  (Okunma sayısı 7617 defa)

fikito

arkadaşlar focus tdci kullanma fırsatı buldum istanbul ankara arası ve gerçekten çok hızlı bir araba 210 gördüm istanbula geldigimde yeni kasa civicigime bindigimde kötü oldun gerçekten o daha fazla güven veriyo gibi geldi bana ne düşünüyosunuz??? 0-100de ve maksimum hızda kim alır?

infaztim

Ynt: focus tdci düz mü yoksa civic sedan elegance otomatik mi??
« Yanıtla #1 : Mart 15, 2008, 05:07:24 ÖS »
tdci inin torku senin aracından daha yüksek geldiği için sana daha komforlu gelmiştir focus. ve ayriyeten torkta arabayı komforlu kılan etkenlerden biridir.

tüm hızlanma testlerinde ben civic alır derim max hızdada civic rahat alır

fikito

« Yanıtla #2 : Mart 16, 2008, 02:33:04 ÖS »
bencede tork dan dolayı  yoksa 5500 de hayat biter vtec başlar :D

TTayfuNN

« Yanıtla #3 : Mart 16, 2008, 09:03:33 ÖS »
Otomatik olmasından dolayı focusa şans tanırım, fokus gerçekten çok tatlı giden bi araba dizeli oldukça başarılı, ve 210dan daha da yükseği görülüyor.Dragda torktan dolayı patinaja kalabilir,şöförlüğe kalmış ama rollda focus derim.

manulde mi? manuelde civic civic civic , megane2yi yiyor rollda ek bilgi olarak söyleyim.

Bu arada yol tutuşu süper :)

fikito

« Yanıtla #4 : Mart 28, 2008, 12:30:55 ÖS »
tipte zaten şüphem yok :) arkadaşlar ztn focus beni geçerse arabayı satıcam karar verdim hb civic alıcam :D
« Son Düzenleme: Mart 28, 2008, 12:31:48 ÖS Gönderen: fikito »

Seko

« Yanıtla #5 : Mart 28, 2008, 01:39:05 ÖS »
biz denedik hemde cok iyi giden bir focus tdci trend ile trend diyorum zira 195/65/15 ile 205/55/16 lı ghia sından daha iyi yuyuyor yeni civic e yetisemiyor aralarında baya fark var uzunda .. ama yol tutusuna diyecek bir sey yok gercek cok cok basarılı bir arac hele ghia dahada iyi :)
otomatik focus dersen 7 ileri cvt ve kullanımı cok zevkli uzun yol icin bicilmis kaftan az yakıyor yuksek hızda sessiz sessiz yol alıyr fakat 200 e gelene kada gobegin catlıyor ..
İlla focus alcam dersem benim tercihim tdci ghia , hb olurdu + olarak birde asagıdaki linke bakmanı taviye ederim :)
http://www.superchips.co.uk/models.php
141 ps - 300 nm tork guzel degerler ..

fikito

« Yanıtla #6 : Mart 28, 2008, 02:50:58 ÖS »
yok civic hb alırım demek istemiştim :)

fikito

« Yanıtla #7 : Mart 31, 2008, 08:10:06 ÖS »
arkadaşlar denedik gördük gerçekten civic le kalkamıyo otomatik bile olsa civic :D

görkem

« Yanıtla #8 : Mart 31, 2008, 08:46:44 ÖS »
yaaa bence focusla civic karşılaştırılmaz bile bizim civicleri o tipi yeter ya.....hangi arabada bu görünüş  war:)....her türlü civic derim ben

Seko

« Yanıtla #9 : Mart 31, 2008, 10:50:32 ÖS »
Dizel bir civic ben gormedim siz gordunuzmu , birde sizce neden intercity de yaklasık 5000 adet focus tdci trend var acaba hic merak ettinizmi ??

fikito

« Yanıtla #10 : Nisan 01, 2008, 12:11:38 ÖS »
ya dizel daha çok tercih ediliyo ve focuslar gerçekten ( ghia ) virajda süper bizimkilerden daha iyi bence ondandır.

kadir EMİŞTEKİN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Nisan 01, 2008, 12:21:46 ÖS »
bence civic elegance

fikito

« Yanıtla #12 : Nisan 01, 2008, 05:33:21 ÖS »
 tip ztn civic sadece hızda demiştim ama neyse denedik gördük civicle yürüyemez focus
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2008, 05:34:20 ÖS Gönderen: fikito »

TTayfuNN

« Yanıtla #13 : Nisan 01, 2008, 09:06:40 ÖS »

biz denedik hemde cok iyi giden bir focus tdci trend ile trend diyorum zira 195/65/15 ile 205/55/16 lı ghia sından daha iyi yuyuyor yeni civic e yetisemiyor aralarında baya fark var uzunda .. ama yol tutusuna diyecek bir sey yok gercek cok cok basarılı bir arac hele ghia dahada iyi :)
otomatik focus dersen 7 ileri cvt ve kullanımı cok zevkli uzun yol icin bicilmis kaftan az yakıyor yuksek hızda sessiz sessiz yol alıyr fakat 200 e gelene kada gobegin catlıyor ..
İlla focus alcam dersem benim tercihim tdci ghia , hb olurdu + olarak birde asagıdaki linke bakmanı taviye ederim :)

hacı peki denediğiniz civic son kasa mıydı , merak ediyorum aradaki fark nasıl oluyor :S yani yeni mi çok atıyor farkı yoksa bi eskisi mi, bir de abartı olmazsa ies kasa civicler ile nasıl oluyor, nasılsa başlığın sonucu çıktı ortaya off topic de olmaz :)

sedat

« Yanıtla #14 : Nisan 01, 2008, 09:41:04 ÖS »
kotrolsz güç güç değldir arkadaşlar bu yüzden de kaybediyor bence honda yol tutuşu konforu diğerlerinden kötü..
hızlı giderken de çıkan ses honda için  hayal kııklığı..
tipi ve motoru hondanınki tartışılmaz orası ayrı konu..

G-Turk

« Yanıtla #15 : Nisan 01, 2008, 09:53:45 ÖS »
eger yanlı dawranmıcaksak bi cok konuda focus daha önde bence,ve tercih edilebilir.
iyi bir rakip

fikito

« Yanıtla #16 : Nisan 01, 2008, 09:54:43 ÖS »
ewt malasef ki focus virajda süper bizim kine benzemiyo ama düzlüge çıktıysan yüksek devirdeysen kesin rahat rahat alırsın >=ok

Seko

« Yanıtla #17 : Nisan 01, 2008, 10:11:53 ÖS »

hacı peki denediğiniz civic son kasa mıydı , merak ediyorum aradaki fark nasıl oluyor :S yani yeni mi çok atıyor farkı yoksa bi eskisi mi, bir de abartı olmazsa ies kasa civicler ile nasıl oluyor, nasılsa başlığın sonucu çıktı ortaya off topic de olmaz :)

son kasa civic 125 ile denedik dedigim amcam bizi takmadı uzadı gitti birde ornek verdigim focus tdci sirketteki diger hepsine rahat rahat 1 boy 2 boy atan bir arac guzel yuruyor 125 lik civic e uzunda yetisemedi adam uzadı acıldı gitti .. Zaten uzamasıda normal arada 15 beygir fark var olsun o kadar ..

kutluca

« Yanıtla #18 : Nisan 08, 2008, 03:03:27 ÖS »
arkadaşlar bir önceki aracım 2007 ford focus tdci ghia sedan idi...8 aylık beraberliğimzden sora bazi kronik problemlerden dolayı sattım..şu anda 15 gündür civic kullanıyorum ama focus güzel bir araçtı diyebiliyorum...focusun yol tutuşu daha güven verici,yol sesini daha az alıor,ufak detaylara yer verilmiş donanımında...mesela;4 cam ve sunroof da dahil sıkışmaya duyarlı idi,süper kilitleme vardı tek dokunuşla 4 cam ve sunroof açılıp kapanabiliyordu,foolw me home vardı,yağmur sensörü far sensörü,bagaj kumandadan açılıodu falan filan...ama bunlar olmassa olmaz değiller...civicin tipi duruşu bile yetior doğrusu

kutluca

« Yanıtla #19 : Nisan 08, 2008, 03:09:43 ÖS »
bu arada focusta son hız tatmin edici ama civic ile henüz deneme fırsatım olmadı!!!

fikito

« Yanıtla #20 : Nisan 08, 2008, 05:23:10 ÖS »
anladım krdşim saol bende denedim gerçekten yetişemiyo focus civic'e

alfaus007

« Yanıtla #21 : Mayıs 06, 2008, 04:09:59 ÖS »
her türlü civic....