Gönderen Konu: arkadaşlar fd6 civic A/T dream ve A/T elegance hakkında.  (Okunma sayısı 10740 defa)

BGR19

Ynt: arkadaşlar fd6 civic A/T dream ve A/T elegance hakkında.
« Yanıtla #25 : Temmuz 17, 2012, 12:00:44 ÖÖ »
belki şanzıman oranlarından dolayı fb7 yüksek hızda(ya da yüksek viteste) pek ivmelenemiyordur, ekonomik olsun diye yapılmış olabilir
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2012, 12:01:07 ÖÖ Gönderen: BGR19 »

gökhan806

« Yanıtla #26 : Temmuz 17, 2012, 11:38:45 ÖÖ »
belki şanzıman oranlarından dolayı fb7 yüksek hızda(ya da yüksek viteste) pek ivmelenemiyordur, ekonomik olsun diye yapılmış olabilir
izlediğim videoda gayet iyiydi, en azından fd6 kadar vardır diye düşünüyorum.limitör olduğu belliydi hocam.

gökhan806

« Yanıtla #27 : Temmuz 17, 2012, 02:31:56 ÖS »
arkadaşlar araçta S modunda 5 vites var ancak çok can sıkıcı bı durum geldi basıma.dedemleri denizotobüsüne götürmek için b.düzünden yenikapıya usul usul 60-70 ile geldim.sıkıntı burada başladı.tam otoparka gırdım, fiş almak için alete ne kadar yanaşsamda kolum pek uzun olmadığndan yetişemedim indim aşağı numaramı aldım.geçtim araca oturdum, fiş aldğm yere ve ön tarafına fazla yanaştığm için direksiyonu iyice sağa kırdım aldım d ye ayağmı frenden kaldırdım gaza hiç dokunmadım.sağ tarafımdaki kaldırımı farketmemişim, zaten oraya o kadar yüksek kaldırım ne alaka anlamış değilim kafayı yıcem.o anda araba havalandı.hemen frene bastım r ye alıp usul usul aldım aracı geri.sonra park ettim ve indım baktımki kapıların altında kalan o kalın çıta vs adı şu an gelmiyo aklıma, 2 kapının ortasının hizasından fena halde içeriye ve hafif doğru ezilmiş yaklaşık 20-30 cm lik bi kısmı, boyası sıyrılmış.canım çok sıkkın açıkçası.aracın tamponundaki ufak tefek boyalar dışında bışey yoktu bu zamana kadar onlarda au.tok.ingde ücretsiz yapılmiştı mini hasar programından.bunun öyle yapılcak bişe olduğunu sanmıyorum.sorum size,o parçada ezildiği yer hariç bi sıkıntı yok çıkma, eğılme vs. sizce bu parçayı direk atıp yenisinimi takarlar yoksa onarılır mı? Zamanında başına gelen yada fikrı olan arkadaşlar bu iş bana kaça patlar? Serviste yaptırırsam kaça kaportacıda kaça olur tahmini bi fiyat bekliyorum sizden.

baron12

« Yanıtla #28 : Temmuz 17, 2012, 04:18:52 ÖS »
kimse araca kötü demiyorki civic serisinde hantal bu tartışılmaz sınıf olarak kendi segmentinde seri sözümüz yok cvic olarak
izlediğim videoda gayet iyiydi, en azından fd6 kadar vardır diye düşünüyorum.limitör olduğu belliydi hocam.

faw13

« Yanıtla #29 : Temmuz 17, 2012, 09:18:31 ÖS »
marşpiye, değişimi kolay bir parça değil genelde öncelikli olarak tamir etmeye çalışırlar, ama kapalı bir boru o tarafı, içine giremedikleri için düzeltmek zor olabiliyor bazen, o zaman değişim gerekir

ekşisözlükten alıntı: kötü otomobil dergilerinin dangalak yazarları tarafından marşpiyel, marjbiyel, marşipel benzeri gudik şekillerde yazılan otomobil parçası :)

gökhan806

« Yanıtla #30 : Temmuz 18, 2012, 01:18:38 ÖÖ »
marşpiye, değişimi kolay bir parça değil genelde öncelikli olarak tamir etmeye çalışırlar, ama kapalı bir boru o tarafı, içine giremedikleri için düzeltmek zor olabiliyor bazen, o zaman değişim gerekir

ekşisözlükten alıntı: kötü otomobil dergilerinin dangalak yazarları tarafından marşpiyel, marjbiyel, marşipel benzeri gudik şekillerde yazılan otomobil parçası :)
yöreden yöreye şive farkıyla dahada güzel şeyler çıkabilir ortaya :D işin şakası bu durum canımı baya sıktı.marşbiyel şaseyle yakından ilgili olduğu için herhangi bi ustaya bırakmaya gelmez ayarını kaçırmasın aracın.topicte 07 dream dediğn aracın sahibiyle konustum onunda başına gelmiş bu marşbiyel olayı.3 sene önce serviste 800 lıraya halletmiş.bizimkide bin lirayı bulcak en az.kasko bozulmalımı bozulmamalımı karar aşamasındayım.kasko yuzde 60 hasarsızlık ındırıminde en son 560 lira ödemişiz.bakalım bi düsünelim.