Gönderen Konu: Fikrinizi paylaşır mısınız ? Opel Astra J - Fd6 Civic  (Okunma sayısı 10973 defa)

Refik_Yavaş

Fikrinizi paylaşır mısınız ? Opel Astra J - Fd6 Civic
« : Şubat 26, 2013, 11:15:25 ÖS »
Bu aralar görsel olarak ve donanım olarak dikkatimi çeken araçlardan biri opel astra j. 1.4 140bg olsun 1.6 180bg olsun çok inceliyorum. Afl ve Flexi diye donanımla araç baya memnun bırakmış kullananları. Opel yeni astra ile baya ilgi çekmişede benziyor zaten. Hondalar gibi body kit'e ve lpg ile uyum konusunda çok iyi. 2010 civic elegance aracımı satıp bende opel astrayı almayı düşünüyorum. yani incelemeye devam ediyorum,1.6 içimden geçen ama 1.4 hondayla aynı yakıtı yakar en azından diye beni çeken. Sizce nasıl bir değişim olur bu ?

mertkan677

Ynt: Fikrinizi paylaşır mısınız ? Opel Astra J - Fd6 Civic
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2013, 12:06:11 ÖÖ »
Turbo modelleri lpg ye uyumsuz kesinlikle uyum sağlanamıyor. Donanım seviyesi gerçekten cezbedici. Yakıt hondadan mutlaka fazla olduğu kesindir. Param var benzinle paşa paşa binerim derseniz hondadan iyi olabilir belki donanım ve konfor olarak 1.6 180hp cosmo

Refik_Yavaş

« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2013, 09:44:22 ÖÖ »
Turbo modelleri lpg ye uyumsuz kesinlikle uyum sağlanamıyor. Donanım seviyesi gerçekten cezbedici. Yakıt hondadan mutlaka fazla olduğu kesindir. Param var benzinle paşa paşa binerim derseniz hondadan iyi olabilir belki donanım ve konfor olarak 1.6 180hp cosmo
1.4 140bg cosmo lpg de hondadan fazla yakmaz heralde ? zaten büyük bi belam var kısa mesafe gibi. araç 11-13 lt arası hep şehir içi. sabah soğuk motor 4 km işe geliyor 4 km akşam geri gidiyor. bide kış mağlum. 1.6 fazla yakar belki ama 1.4 aynılara denk gelir gibi geliyor.

mali

« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2013, 10:12:10 ÖÖ »
Bence 4 km mesafede çok mecbur değilse araba kullanmamak ve yürümek en güzeli
özellikle kendi sağlığımız için

mali

« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2013, 10:14:03 ÖÖ »
diğer konuya gelince yine honda daha mantıklı

Refik_Yavaş

« Yanıtla #5 : Şubat 27, 2013, 10:18:58 ÖÖ »
diğer konuya gelince yine honda daha mantıklı
sence neden ?

battalgazi

« Yanıtla #6 : Şubat 27, 2013, 10:27:36 ÖÖ »
lpg takılmıyor hocam motor yapısından dolayı subaplar 30 bin km den sonra sorun vermeye başlıyor masraflı bir arıza

Refik_Yavaş

« Yanıtla #7 : Şubat 27, 2013, 10:30:24 ÖÖ »
lpg takılmıyor hocam motor yapısından dolayı subaplar 30 bin km den sonra sorun vermeye başlıyor masraflı bir arıza
lpg takılıyorda mağlum sitede lpg li bi sürü satılığı var. arıza ve masrafı araştırcam sağol =)

alican_07

« Yanıtla #8 : Şubat 27, 2013, 08:34:34 ÖS »
Konuyu bilende bilmeyen de atıp tutuyor netten okuyan yazıyor gene.Kimse kusura bakmasın ben gene marka fanatikliği seziyorum inceden inceden dostum motor lpg ye %100 uyumlu ama nasıl orjinal sibobların sorun verdiği olayı doğru bu yüzden lpg kitini taktırmadan çelik siboblarını çaktırıyorsun ve lpg kitini alırken yağlama sistemli olmasını özellikle talep ediyorsun böylece sorunsuz bi şekilde arabana biniyorsun bende insignia 1.6 turbo vardı edition elegance paket artık o donanımda galiba 1.6 turbo yok galiba yakıt olarak şehir içi 12-13 litre arası lpg tüketiyordum ankara da. 3200 km den satasıya kadar 63000 km civarıydı lpg de sorunsuz bindim.donanım astra üstündür ama tip olarak herkesin kendi kişisel görüşüdür ne denirse densin saygı duyarım.1.4 turbo 1.6 turbonun fazla yakmasına karşın çıkarıldı şehir içi 9-10 litreyi geçmez lpg de.Eğerki arabayı almak istiyorsan bi test sürüşü yap öyle karar ver.Insıgnıa da en hoşuma giden özellik 240 la giderken bile aracın içinde tık ses olmaması ve aracın güven vermesi tokluğuydu.İş yeri açmak için sattım arabayı ama elime 45bin lira filan geçse düşünmem alırım tekrar.

hacettepeli

« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2013, 09:00:47 ÖS »
Konuyu bilende bilmeyen de atıp tutuyor netten okuyan yazıyor gene.Kimse kusura bakmasın ben gene marka fanatikliği seziyorum inceden inceden dostum motor lpg ye %100 uyumlu ama nasıl orjinal sibobların sorun verdiği olayı doğru bu yüzden lpg kitini taktırmadan çelik siboblarını çaktırıyorsun ve lpg kitini alırken yağlama sistemli olmasını özellikle talep ediyorsun böylece sorunsuz bi şekilde arabana biniyorsun bende insignia 1.6 turbo vardı edition elegance paket artık o donanımda galiba 1.6 turbo yok galiba yakıt olarak şehir içi 12-13 litre arası lpg tüketiyordum ankara da. 3200 km den satasıya kadar 63000 km civarıydı lpg de sorunsuz bindim.donanım astra üstündür ama tip olarak herkesin kendi kişisel görüşüdür ne denirse densin saygı duyarım.1.4 turbo 1.6 turbonun fazla yakmasına karşın çıkarıldı şehir içi 9-10 litreyi geçmez lpg de.Eğerki arabayı almak istiyorsan bi test sürüşü yap öyle karar ver.Insıgnıa da en hoşuma giden özellik 240 la giderken bile aracın içinde tık ses olmaması ve aracın güven vermesi tokluğuydu.İş yeri açmak için sattım arabayı ama elime 45bin lira filan geçse düşünmem alırım tekrar.
dogru soze ne denir.ama celik siboblar 2 bın lıra dıye bılıyorum.2 bınde lpg kıtı ettı 4 bın lıra.
bende cok arastırdım en uyumlusu atmosferık 115 bg lık olanlarıymıs.ankarada bı fırma sıfır hatayla baglamayı basarmıs ve patent ıcın basvurmus. ı kasa ıcın.ne subab erımesı ne de farklı sorunlar yaratıyormus arıza lambası falanda kesınlıkle yakmıyormus.sanırsam oda yaglama sıstemlı pıpo kullanarak takıyorlar.

By_emre

« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2013, 09:02:51 ÖS »
1.4 turbolar az yakıyor(7-9lt arası) astra forumlarına bakarsan lpg taktıranlrada mevcut   tanıdığımda insig.1.4 140 var 8 litre ortalaması var

bbhnda

« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2013, 09:36:15 ÖS »
arkadaşta var 1.4 t cosmo siyah illallah etti adam sığır gibi yakıt tüketiyor gaza yükleniyosun ne biliim devir alana kadar zaman geçiyor 1.6 115 liklerin sahibine Allah sabır versin... donanım güzel elektrik aksam klasik opel işi yani Allahlık :D araba hantal.forumlarına bakıyorum boya sorunu ses sorunu ve rüzgar sesi sorunları mevcut... araç az çok bildiğimde bir araç olduğu için benim yorumum 1 2 sene binerim satarım diyosan al ama elinden ne kadar kolay çıkarırsın bilmem.lpg ye pek bulaşma opelde bence.opel arabaları opsiyonel donanımı falan vermeleri güzel birde tipi çekici ama alıyosan cosmo alcan o arabayı.sis farlarıda hiç hoşuma gitmiyor onuda belirteyim.

galantus

« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2013, 09:27:38 ÖS »
Formları araştırın lpg de en cok sorun cıkaran marka chevrolet ile opel dir. Şahsi görüşüm sadece lpg takmak için o kadar masraf edip birde sibopları değiştirmeye değmez. O araç o masrafı cok zor amorti eder. Fakat hondaya 950 liralık atiker safefast takıp km lerce sorunsuz gazlamaya devam edebilirsiniz. Herşeyden önce tercih meselesi. Şahsen benim yöneleceğim son markadır opel. İllaki almana bineceksem wv bakarım. Mesela benim tasarım olarak beyaz jettalar cok hoşuma gidiyor. Dediğim gibi tercih meselesi

hakko modelistlik

« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2013, 11:05:48 ÖS »
arkadaşın birinde 1.6 115lik vardı gitmiyo diye sattı) birinde 1.4 140lık var izmirde sakin kullanımda10 litre altına düşüremedi ) lpg de magzezyum sibopların erimesine çare buldularsa tasarımı güzel araç )mekanik anlamda ise  sorunlu olduğunu düşünüyorum) dizel motoru fiat markasıyla ortak kullandığını söylüyolar  o kasaya 1.3 yerine 1.6 multıjeti niye koymuyo anlamış değilim

Refik_Yavaş

« Yanıtla #14 : Mart 01, 2013, 12:01:28 ÖÖ »
güzel paylaşım teşekkür ederim. genelde olumsuz yorum yapanlar,aracı bi arkadaşından bilenler. her forumda her marka için öyle :) binerken keyif aldıktan sonra 2 değil 4 bin de harcarım lpg için. senede 15 bin garanti km yapıcam sonuçta. tekrar sağol yorumun için :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #15 : Mart 01, 2013, 12:02:53 ÖÖ »
arkadaşın birinde 1.6 115lik vardı gitmiyo diye sattı) birinde 1.4 140lık var izmirde sakin kullanımda10 litre altına düşüremedi ) lpg de magzezyum sibopların erimesine çare buldularsa tasarımı güzel araç )mekanik anlamda ise  sorunlu olduğunu düşünüyorum) dizel motoru fiat markasıyla ortak kullandığını söylüyolar  o kasaya 1.3 yerine 1.6 multıjeti niye koymuyo anlamış değilim
1,3 corsa eniştemde var araç kalkış hariç gayet güzel. istanbul gibi bi yerde tatminkar. hondayı tutar mı gidişi opelin 1.6 sı veya 1.4ü kullanmadım bilmem ama sonuçta şahinde değil bunlar. gitmiyor dediğin arkadaşın 2.5 motordan buna geçtiyse normaldir :)

bugra1945

• Buğra ÖNAL
« Yanıtla #16 : Mart 01, 2013, 12:04:27 ÖÖ »
ben daha önce 2 kez opel sahibi olmuş biri olarak honda derim..

Soundcheck

« Yanıtla #17 : Mart 01, 2013, 12:22:31 ÖÖ »
Yakınımda Astra 1.4T 140bg var manuel araç, performans konusunda tartışmasız astra derim ben ama uzun vadede bişi diyemem ,ancak kalkarken geriye yaslanmanın keyfini tadıcaksındır.

Fakat hondanında uzun vadede sorun cıkarmayacağı ortada seçim senin eğer kısa vadeli alırım binerim 2-3 yıl satarım diyorsan kesinlikle astra :)

Refik_Yavaş

« Yanıtla #18 : Mart 01, 2013, 08:46:55 ÖÖ »
Yakınımda Astra 1.4T 140bg var manuel araç, performans konusunda tartışmasız astra derim ben ama uzun vadede bişi diyemem ,ancak kalkarken geriye yaslanmanın keyfini tadıcaksındır.

Fakat hondanında uzun vadede sorun cıkarmayacağı ortada seçim senin eğer kısa vadeli alırım binerim 2-3 yıl satarım diyorsan kesinlikle astra :)
honda yeni kasayı makyajlayana kadar durur en fazla araç :) oda 1-2 yılı geçmicek zaten. yorum için sağol

hakko modelistlik

« Yanıtla #19 : Mart 01, 2013, 02:36:04 ÖS »
1,3 corsa eniştemde var araç kalkış hariç gayet güzel. istanbul gibi bi yerde tatminkar. hondayı tutar mı gidişi opelin 1.6 sı veya 1.4ü kullanmadım bilmem ama sonuçta şahinde değil bunlar. gitmiyor dediğin arkadaşın 2.5 motordan buna geçtiyse normaldir :)
aslında arkadaş dediğim işini yaptığım müşterim bir kaçkere bindim aracına yaşıda 26 civarı  pug lpgli 307 den geçti yeni astraya 1.6 115 lik otomatikti gitmiyo derken senin  profilindeki  fd6yla kıyasladığım için gitmez dedim 1.6 115 liğe  sende 1.4 turbo bakıyomuşsun sorun yok gideri var tabikide tasarımıda güzel araç

integra.TR

« Yanıtla #20 : Mart 01, 2013, 08:33:58 ÖS »
bu opelin fiyat listesi çok dikkat çekici 140 hp cosmo  yuvarlak 55 ten 47 ye  düşüyor activeselect paketliside 62,5 tan 54 de düşüyor. E  o zaman alanada  almayanada hayırlı uğurlu olsun doğru listeye ne denir :))

GokhanTfln

« Yanıtla #21 : Mart 02, 2013, 04:52:29 ÖS »
Hocam opel sorunlu bir marka. Yeni urettigi araclar hem ic hem de dis tasarim olarak cok guzel, ozellikle astra en goz doyuranlarindan. Lakin markanin uzun sureli kullanimda sikintilari var. Kisa surede satacagim diyorsan almani tavsiye ederim ben kullandim ve cok begendim. Oyle gitmiyorlar felan hikaye 140hp var arabada gaza basinca gidiyor. Yakit olarak biraz can sikar, lpg donusumu zorlu fakat imkansiz degil. Ama sen sen ol uzun sure elinde tutma. Ben opel tecrubemden sonra tovbeliyim bir daha opel almam. 5 yillik aracla her ay sanayiye giriyordum :D