Gönderen Konu: Fiat bravo hgt ye Yoksa civic vti mi turbo uygulaması olucak  (Okunma sayısı 7225 defa)

sezer aydoğdu_

Selam arkadaşlar Merak ettiğim bir konu var
Ankarada bir üstat Fiat bravoya turbo uygulaması ile 500+ hp güç almış acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
5 silindir 20 v Bir arabaya turbo uygulaması ile alıcanak güç civic vti den alıcak güçten çok olur mu
Birde Fiyat hakkında bilgisi olan varsa bir zamet  <nohapy

gecetilkisi

Ynt: Fiat bravo hgt ye Yoksa civic vti mi turbo uygulaması olucak
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2012, 09:09:18 ÖS »
benim bidigim o araç 155 beygir, siz 500+  diyosonuz  şaka gibi bence sen o ustanın yanından kaç ustanın ayakları yere basmıyo.o kadar gücü elde edecek mototrun en az bi 3000 cc olması lazım.

sezer aydoğdu_

« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2012, 09:30:02 ÖS »
Bende öyle biliyorum ama arabanın videoları var stilerle msupra ile  r1 ile videosu var bmw m3 ile var :D

sezer aydoğdu_

« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2012, 09:31:19 ÖS »
Birde brezilyada bu arabanın 600+ hp lerde olanları var youtube mevcut ama bizim ülkemizde bu uygulamyı yapan kaça yapar o sorun

gecetilkisi

« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2012, 09:35:54 ÖS »
forumlarda  aracın düzen tutmadıgı soyleniyor zaten fiyatıda ondan uygun 13 e 15 e bulursun o araçtan tabiki sonucta kumar parçalarının nasıl bi pahalı oldugunu soylememe gerek yok zaten

sezer aydoğdu_

« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2012, 09:38:29 ÖS »
Üstat tahminin kaça lira gider soyunabiliriz bu işe ama tereddütlüyüz hangi usta yapar birde o kadar çok soru işareti var ki

gecetilkisi

« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2012, 09:51:06 ÖS »
bence marea  brava duyunca  kaç kumar oynarım dersen baska aracın fiyatını yazdım. modifiye sana kalmış.bana sorarsan tavsiye etmemsende tavsiye etme. yanlış anlaşılmasın bu benim fikrim

goldbergbrk

« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2012, 11:16:10 ÖS »
sağlam bir turbo  k20 blok ile güzel sonuçlar çıkar ortaya

sezer aydoğdu_

« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2012, 12:04:35 ÖS »
K20 iyi fikir peki maddiyat ne kadar olur bilgisi olan var mıdır ?

alican_07

« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2012, 11:43:34 ÖS »
dostum noldu sen 350z filan diyordun biranda 350z den bravoya vti a düşünce şaşırdım hani typer golf gti audi s3 e filan düşsen anlıyacağımda :D neyse sorunun cevabına gelelim vti ı hepimiz az çok biliyoruz hem stock parçaları hem modifiye parçaları bolca ve kolayca bulunuyor fiyatlarıda fena değil e motorda modifiyeye iyi cevap veriyor düzgün bi vti 23 binden aşağıda alınmıyor.gelelim hgt ye dostum işin açıkçası bu araçlar türkiyede pek değeri bilinmemiş bi araçlardır stock parçaları bulmak kolay modifiye parçaları bulunur ama biraz bekletir fiyatları vti ın mod. parçalarından pahalıdır ama atıyorum ki vti a dereceliyi 1000 liraya buluyorsan hgt ye 2000 lira gibi değil      1200 lira gibide onu bulursun.ve temiz bi hgt 15-16 bin liraya bulunur aradaki fiyat farkını hgt ye yatırarak 230-260 bg gibi değerlere ulaşman söz konusu.vti alıp 7-8 bin harcarsan araç sana 30 bine filan gelirki hgt yi 15 bine alıp 15 binde para harcasan 30 bine türkiyede isim yapacak bi araç sahibi olursun.hgt nin de motoru verimli bi makinedir orjinal bloktan 600bg gibi değerler alan insanlar var avrupada.biraz araştırma yaparsan bulursun zaten.hgt 5 silindir dohc ve 2000cc bu da bg gücünün yanında sana acayip bi tork avantajı sağlar.eğerki ben alıpta aracın ismini kullanıcam diyorsan git vti al ama yok arkadaş ben güç istiyorum ismi batsın projelik araç alıcam diyorsan hgt yi al kesinlikle bana sorarsan hgt alıp yüklemek çok daha mantıklı ama ciddi güç istiyorum diyorsan heee vti dan ciddi güç alınmazmı  :D ondan da çok yüksek güçler alınır ama aynı güçte ki 2 araç yapacak olsak vti daha pahalıya gelir.umarım açıklamam işine yarar.

alican_07

« Yanıtla #10 : Nisan 10, 2012, 11:49:52 ÖS »
K20 iyi fikir peki maddiyat ne kadar olur bilgisi olan var mıdır ?
k20 blok yüklemek maddiyat olarak sana iyi paralara mal olur çünkü k20 bloğu koyacağın araç eg veya ek kasa olucak bu araçların en kötüsünü almak 10 bin lira k20 motor da 10 bin lira ettimi sana 20 bin swap işleri içinde 5 bin liran gider ki uydur kaydır oturt olur motor bi dünya tornacı ve kaportacıyla uğraşırsın.daha ortada turbo yok çelik pistonlar yok kızıl yataklar yok benzin pompası yağ pompası dereceliler çelik borular headers ara borular susturucu port polish güçlendirilmiş siboblar yok yani anlıyacağın en aşağı 50 bin lirayı gözden çıkar en iyi ihtimalle.

alican_07

« Yanıtla #11 : Nisan 10, 2012, 11:53:17 ÖS »
benim bidigim o araç 155 beygir, siz 500+  diyosonuz  şaka gibi bence sen o ustanın yanından kaç ustanın ayakları yere basmıyo.o kadar gücü elde edecek mototrun en az bi 3000 cc olması lazım.
yok kardeş işte o iş öyle değil :D en basit örneği ortalıkta cayır cayır 500+ hp lerde gezen bi dünya ep3 typer var.

eagleforce

« Yanıtla #12 : Temmuz 01, 2012, 11:54:42 ÖS »
Selam arkadaşlar Merak ettiğim bir konu var
Ankarada bir üstat Fiat bravoya turbo uygulaması ile 500+ hp güç almış acaba bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
5 silindir 20 v Bir arabaya turbo uygulaması ile alıcanak güç civic vti den alıcak güçten çok olur mu
Birde Fiyat hakkında bilgisi olan varsa bir zamet  <nohapy
[quote author=gecetilkisi link=topic=65383.msg897827#msg897827 date=13339

arkadaşım
ben de bir hgt kullancısıyım.3 senedir hiç problemsiz kullanıyorum.benim de tek hayalim turbo uygulamak modifiye dedinmi turbo başka üstüne tanımam.
dediğin aracı tanıyorum.ankara turan beyin(soyadını söylemişlerdi ama unuttum) aracı.aracı onno usta toplamış.bende turbo uygulayacağım şu anda fiyat teklifi alıyorum.daha önce de tanıyordum videolarından turbo olayına girince detay bilgim oldu.dediğin araç cadde için değil katılımlar için toplanmış.motor çok güçlü olduğu için şanzıman problemi yaşamışlar.amerika dan şanzıman ithal edip öyle çözmüşler.bu arada 2 - 3 tane şanzıman harcamışlar bana denilen. o araca çok para harcanmış.benim param çok dersen imkansız değil.

benim çalışmamı kısaca anlatayım.
cadde tipi hazırlamayı projelendiriyoruz.çok fazla yerine müdahele etmeyeceğiz.
turbo ile 1-1,2 bar basıcaz.ustanın dediğine göre 280 hp garanti.
pistonlar değişecek (forget) turbo beyni koyulacak,intercoler,baskı değişecek  vs vs
daha fiyat teklifini sunmadılar ama çalışmaları yapıyorlar.her aracın parça fiyatları farklı oluyor.tahminim 8 - 12 000,00 tl arasında maliyet çıkacak tahminim.

teklif aldığım firmayı istersen özelden atarım.daha önce bu arabaya turbo uygulamış bu firma.mekanik garantisi veriyor.
dört takım lastik-jant alıp çok iyi ve problemsiz yürürsün dediler.bu güçler ile şanzımana da müdahele gerekmiyecek.
daha fazla güç daha fazla müdahale daha fazla para demek.

soruna tatmin edici cevap verebildim umarım.

eagleforce

« Yanıtla #13 : Temmuz 01, 2012, 11:56:39 ÖS »
"dediğin araç cadde için değil katılımlar için toplanmış" yanlış olmuş :) "dediğin araç cadde için değil katılımlar  için toplanmış" katılımlar da nereden çıktı :)

eagleforce

« Yanıtla #14 : Temmuz 02, 2012, 12:08:49 ÖÖ »
hatayı düzelteyim derken yine yanlış yazmışım  :) :) :) :) "katılımlar" olacak. :)