Gönderen Konu: FD6 mı? Yeni Hyundai Elentra mı?  (Okunma sayısı 11241 defa)

sercanim

• SeRCaN
FD6 mı? Yeni Hyundai Elentra mı?
« : Nisan 08, 2014, 10:26:26 ÖS »
Arkadaşlar Hyundai elentraya geçmeyi düşünüyorum. 132 bg 6 vites D segmenti ve civiğe göre daha aerodinamik olması beni biraz cezbediyor.Geçen showroomda içine bindim.FD6 ya göre içi dar geldi.Ama kaput civiğe göre tok geldi bana.Start stop özelliği olması güzel bir özellik.Elektrikli katlanır ayna var mıydı hatırlamıyorum. Sunrooflularıda az bulunuyor galiba.Alıştık arabanın üstünü açmaya eksiklik gibi hissediyorum. Sunroofta gösteriyor aracı.Otomatiği civic gibi sağlam olur mu.LPG taktırsak civic gibi uyum sağlar mı.Parçasının civicten daha ucuz olduğunu düşünüyorum. Amerikada ve Türkiyede büyük sükse yaptılar son zamanlarda.Yol tutuşununun fena olmadığını duydum.

Sizin görüşleriniz nelerdir?

ysr

• Yasir
Ynt: FD6 mı? Yeni Hyundai Elentra mı?
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2014, 10:32:56 ÖS »
Bence benzemez kimse hondaya :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

humerus006

• Uğur YILDIZ
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2014, 11:09:36 ÖS »
Arkadaşlar Hyundai elentraya geçmeyi düşünüyorum. 132 bg 6 vites D segmenti ve civiğe göre daha aerodinamik olması beni biraz cezbediyor.Geçen showroomda içine bindim.FD6 ya göre içi dar geldi.Ama kaput civiğe göre tok geldi bana.Start stop özelliği olması güzel bir özellik.Elektrikli katlanır ayna var mıydı hatırlamıyorum. Sunrooflularıda az bulunuyor galiba.Alıştık arabanın üstünü açmaya eksiklik gibi hissediyorum. Sunroofta gösteriyor aracı.Otomatiği civic gibi sağlam olur mu.LPG taktırsak civic gibi uyum sağlar mı.Parçasının civicten daha ucuz olduğunu düşünüyorum. Amerikada ve Türkiyede büyük sükse yaptılar son zamanlarda.Yol tutuşununun fena olmadığını duydum.

Sizin görüşleriniz nelerdir?
Hocam benim bildiğim Elantra C segmenti i30'un sedan kardeşi gibi Hyundai'nin D segmentinde i40'ı var diye biliyorum

byaslan

• Byaslan
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2014, 11:10:55 ÖS »
fd 6 kullanmadım ama fb 7 ye göre kıyaslarsam yol tutuşu zayıf geldi bana...ÖZ dayımın elentrası var arası sıra değiştirdiğimiz olmuştur O da Fb 7 yi daha çok sevdi...yeğen senin araç yola yapışıyor daha atik geldi diyor ;)

kacaman

« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2014, 11:28:28 ÖS »
elentra otm en full olanını denedim, benim aracım fd6 düz, civiciğin taklidi olan yeri çok fazla, motoru başarılı yakıtı ile ilgili bilgim yok, yol tutuşu çok iyi diyemem, sessizlikte vasat, dış tasarımı kendine özgü ve taklit değil, içi fd6 dan dar, ön koltukları daha küçük ve koltuk kumaşı kalitesi iyi değil, tercih meselesi isteyen alıp biner, ben şahsen almayı düşünmem.

Sonata007dr

« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2014, 11:57:12 ÖS »
Tavsiye etmem d segment değil c segmentindedir. Hyundai de d segmenti sonata dır. Dış tasarımı çok güzel lakin 2011 model 20.000 de manuel hatasız bir araç tanıdığımda var enson 30.000 yazdı yinede arayan soran yok diyordu. Alırım 5 yıl binerim satmam 2. Eldeki değer kaybını bindiğime sayarım derseniz sorun yok tabi.
Parçalarıda ucuz değildir genelde ucuz olan daha çok tercih edilen ve yan sanayisi gelişmiş olan accent tarzı araçların ucuzdur elentra gibi çok az bulunan araçların normal bakım parçaları haricinde olan parçaları yetkili servisinde bile bulamazsınız koreden 30 günde ancak gelir.

mehmet zengin

« Yanıtla #6 : Nisan 09, 2014, 01:59:23 ÖÖ »
Elentra c segmenti bi aractir. Hyundai'nin en iyi yaptigi sey accentin c elentranin d segmenti gibi sanilmasidir. Elentra hadi bi nebzede su accenti bi ton paraya aliyorlar ya helal olsun. Elentra civice gore kazik gibi araba. Fb7yi almadan once baya iyi gibi geliyordu. 1yil sonra bi abimize hyundai i30 bakarken showroomda icine bi oturdum ana o ne resmen kalitesiz ve dar hissi verdi. Motorunu falan bilemem. Ama mesela i 30 desen teknolojik ne varsa kullanmislar ferah araba. Ama elentra isine girme bence. Basta keyif verir belki ama sonra uzulursun. Hyundai alacaksan i30 iyi secenek. Veya ix35 suv dusunursen. Ikinci el ne olur elentra icin bilemem. Ama i30 gibi olmaz sanirim? Fd6 gibi ise hic olmaz gibime geliyor?
« Son Düzenleme: Nisan 09, 2014, 02:00:31 ÖÖ Gönderen: mehmet zengin »

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #7 : Nisan 09, 2014, 02:48:09 ÖÖ »
Geçen bir tane i40 gördüm elentranın büyüğü. Audinin a serisinin bir büyüğü gibi düşünün. i30 iyi güzel piyasası var da.Onun içi daha dar özellikle (arka taraf).Bir aile için dezavantaj.Bagaj desen klasik hatchback bagaji. İ30'da ilgimi çeken durum orta konsolun arkasında kalorifer peteği olması(genelde üst segment araclarda oluyor biliyorum).Ama elentrada yoktu. 

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2014, 05:22:27 ÖÖ »
Elantra c segment sedandir. Hyundainin d segmenti araci i40 dir ki o oarzci o fiyata ve o motorla kim alir gercekten merak ediyorum.

Elantra mi civic mi derseniz 50 kere civic derim.

EVRENHONDA

« Yanıtla #9 : Nisan 09, 2014, 07:24:09 ÖÖ »
elantra nın hemen hemen butun kaporta ve alt duzen grubu yan sanayı parcaları mevcuttur ve fıyatlaarı cok komıktır bu modeldekı arac ıcın bılgınız olsun

adyobatik

« Yanıtla #10 : Nisan 09, 2014, 01:15:17 ÖS »
elantrayı test ettim, motorunun 132 hp yazdığına bakmayın, civiği izler arkadan, üstelik lpg uyumu tartışılır, kesinlikle civic te kalın,

gomar

« Yanıtla #11 : Nisan 09, 2014, 01:20:39 ÖS »
Fd6 kasa  almanlar ( bmw, auidi,mercedes ) hariç kendi sınırındaki araçların hepsini ekmeksiz  yer
Kesinlikle fd6 diyorum

bbhnda

« Yanıtla #12 : Nisan 09, 2014, 07:48:49 ÖS »
Fd6 kasa  almanlar ( bmw, auidi,mercedes ) hariç kendi sınırındaki araçların hepsini ekmeksiz  yer
Kesinlikle fd6 diyorum

yorum budur.

ümit

« Yanıtla #13 : Nisan 11, 2014, 04:03:33 ÖS »
"H" harfi yamuk olmayacak DİK olacak
ne varsa Honda da var, i30 da bir yere kadar

integra.TR

« Yanıtla #14 : Nisan 12, 2014, 12:07:07 ÖÖ »
biraz sabır fb7 makyajlı yolda; geliyor. elantra nın son birkaç senedir çaptan iyice düştüğünü belirtmek isterim. honda lüx olmayan markaların içinde yine 1 numara seçilmiş abd de. elantra fantazi olur size. honda dan sonra yine honda.saygılar

mu§tafa01

« Yanıtla #15 : Nisan 12, 2014, 11:29:44 ÖÖ »
elentrayı bizzat iyice inceledim. Kendi görüşlerimi söyleyim.

-- Bana göre direksiyonu fazlasıyla yumusak bu benim için iyi değil.

-- Debriajı fd6 ya göre daha sert.

-- ön camın sag sol direkleri aracıı kullanırken rahatsız edıyor sanki görüşü engelliyo gibi.

-- Manuel kulandım ben vites lak lak fazla kaygan benım hosuma gitmedi.

-- Yol sesini civic kadar almadığını düşünüyorum.

-- Yol tutusuda bence gayet güzel atik bir araç.

-- Araç 132 hp  ama bizim fd6daki gaza basınca o çekişi hissettiremediğini düşünüyorum :)

Herkesin görüşü farklıdır tabiki benım görüşlerim bunlar.. rahat ve geniş bir araç ama alınmaz diye birşeyde yok çünkü civicinde yol sesi.. rüzgar sesi vb. şikayetlerimiz olduğunu biliyoruz.   :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #16 : Nisan 19, 2014, 03:00:55 ÖS »
Şüphesiz hepimiz arabalarımızı çok seviyoruz arkadaşlar.Ama kronik sorunlarınıda görmezlikten gelemeyiz bence.Daha önce 98 model hyundaimiz vardı araç kasisleri hiç hissettirmezdi.Tabiri caizse fısır fısır ederdi.Sanki denizde tatlı bir dalganın üstünden geçiyormuş gibi.Honda da bunu göremiyorsunuz.Arkaya iki kişi oturunca araç sürüngen oluyor.Ve en ufak kasiste amortisörleri vuruntu yapıyor.Belki sizin aradığınız kriterler farklı olabilir..Yol sesini test edenler honda kadar almıyor diyorlar bu da bir avantaj.Varsın atik olmasın benim için.Bir aracın parçalarının yan sanayiisi olması kullanıcı açısından önemlidir.Amerikada hyundainin üst segment çoğu arabasını görebiliyorsunuz.Onlar üst segment diyebilirsiniz.Çünkü orada vergi sıkıntısı olmadığı için adamlar 2000 cc motordan aşağı araca binmiyorlar.Karşılaştırmalarda yorumlarımızı biraz daha objektif yaparsak ilerde benim gibi aracını değiştirmeyi düşünen arkadaşlara daha iyi yardımcı oluruz.Bende hondadan başka bir markaya geçmek istemem ama FD6 dan sonra görüntü açısından makyajsız FB7 ye alışamadım gitti. Makyajlı FB7 ninde görüntü açısından pek bir farkı olacağını sanmıyorum.Ayrıca elentranın daha iyi bir aerodinamik yapısı olduğunu rüzgara karşı direncinin daha az olacağını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 19, 2014, 03:03:20 ÖS Gönderen: sercanim »

kacaman

« Yanıtla #17 : Nisan 19, 2014, 03:04:36 ÖS »
Şüphesiz hepimiz arabalarımızı çok seviyoruz arkadaşlar.Ama kronik sorunlarınıda görmezlikten gelemeyiz bence.Daha önce 98 model hyundaimiz vardı araç kasisleri hiç hissettirmezdi.Tabiri caizse fısır fısır ederdi.Sanki denizde tatlı bir dalganın üstünden geçiyormuş gibi.Honda da bunu göremiyorsunuz.Arkaya iki kişi oturunca araç sürüngen oluyor.Ve en ufak kasiste amortisörleri vuruntu yapıyor.Belki sizin aradığınız kriterler farklı olabilir..Yol sesini test edenler honda kadar almıyor diyorlar bu da bir avantaj.Varsın atik olmasın benim için.Bir aracın parçalarının yan sanayiisi olması kullanıcı açısından önemlidir.Amerikada hyundainin üst segment çoğu arabasını görebiliyorsunuz.Onlar üst segment diyebilirsiniz.Çünkü orada vergi sıkıntısı olmadığı için adamlar 2000 cc motordan aşağı araca binmiyorlar.Karşılaştırmalarda yorumlarımızı biraz daha objektif yaparsak ilerde benim gibi aracını değiştirmeyi düşünen arkadaşlara daha iyi yardımcı oluruz.Bende hondadan başka bir markaya geçmek istemem ama FD6 dan sonra görüntü açısından makyajsız FB7 ye alışamadım gitti. Makyajlı FB7 ninde görüntü açısından pek bir farkı olacağını sanmıyorum.Ayrıca elentranın daha iyi bir aerodinamik yapısı olduğunu rüzgara karşı direncinin daha az olacağını düşünüyorum.
makyajlı fb7 haziran sonu temmuz gibi gelecek dedi servisin birisi, işin gerçeği benim de içime sinmiyor, bakalım hayırlısı.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #18 : Nisan 19, 2014, 04:41:47 ÖS »
Fd6 da arabaya ekstra iki kişi binince muhakkak kasislerden bir makas alıyor :) makyajlı kasada vuruntu makyajsızlara göre en alt seviyeye inmiş (amcam da vardı onun yalancısıyım) hyundai nin geçmiş kötü imajı bana itici geliyor fb7 makyajsız hayal kırıklığı idi ama bence makyajla kendilerini affettirecekler

ysr

• Yasir
« Yanıtla #19 : Nisan 19, 2014, 04:41:48 ÖS »
Fd6 da arabaya ekstra iki kişi binince muhakkak kasislerden bir makas alıyor :) makyajlı kasada vuruntu makyajsızlara göre en alt seviyeye inmiş (amcam da vardı onun yalancısıyım) hyundai nin geçmiş kötü imajı bana itici geliyor fb7 makyajsız hayal kırıklığı idi ama bence makyajla kendilerini affettirecekler

kacaman

« Yanıtla #20 : Nisan 19, 2014, 05:03:18 ÖS »
fb7 makyajlanıp 1.5 turbo beslemeli 210hp lik motor gelirse affederiz ancak, aynı motorla affedileceği yok, yada dizelle gelecek.

oguz1992

« Yanıtla #21 : Nisan 19, 2014, 06:15:51 ÖS »
honda diğer tarafta hyundaı söylerken bile farklı birisi japon diğeri kore malı benim görüşüm hondadan yana ne olursa olsun hayat honda :)

integra.TR

« Yanıtla #22 : Nisan 19, 2014, 10:13:53 ÖS »
makyajlı fb7 de olmaz ise, turbo beslemeli motorlar maalesef 2016 -2017 yapcak bişi yok.en iyisi elimizdeki fd6 ya 2-3 sene daha sen paşasın diyeceğiz,C segmentinde başka bir araç şu an almak pek mantıklı gözükmüyor. ne alalım yani golf mü  corolla mı fluence mi yada focus mu diğerlerini saymıyorum bile.

GokhanTfln

« Yanıtla #23 : Nisan 27, 2014, 09:35:40 ÖS »
Kasistlerden hızlı geçerken alt takımlar orada mı kaldı diye dikiz aynasından baktırıyor fd6 :) Lastikleri değiştirdim nokian aldım yine yol sesi çilem bitmedi. Rampalarda 4000devir gördükçe içim gidiyor. Dizel araçtan lpg li araca geçmemden öyle geliyor muhtemelen. Boyası çok zayıf ve ince. Şehir içinde 9lt ortalama görmek için gaz pedalına üfleyerek bastırmanız lazım.

Ama

17000km oldu alalı bir kere arıza yüzünden sevise gitmedim. Ben almadan önce iki kere servise çekiciyle gitmiş, sebebi farları açık unutulduğundan akü bitmiş sabah çalışmamış :).  Yoldan iş arkadaşlarımı alınca Gökhan ile geldik yerine Honda ile geldik dedirten bir araba (çalıştığımyerde çok daha pahalı arabası olanlar da var). 42000tl verdiğim arabama 46000tl vereyim bugün alayım diyen var vermiyorum. O dönem altın alsaydım zarar ediyordum gerisini siz düşünün :)

adyobatik

« Yanıtla #24 : Nisan 28, 2014, 09:55:54 ÖÖ »
elantra makyajlandı, ufak tefek sıkıntıları ortadan kaldırıldı ve güzel bir dizeli geldi, işin boyutu değişti,şu haliyle 70.000 liraya alınacak tek araç diyorum, haftasonu test ettim, dizel otomatik kombinasyonu var, 128 beygir dizel ve otomatik, şehir içi 6,7 litre ortalama yakıyor, bu değer fabrika verisi değil, gerçeği, bu kombinasyonu, bu kasa ile, 73.000 liraya satıyorlar, bence kesinlikle alınır, benzinlisini test etmiştim hantal gelmişti, ama bu motor çok iyi olmuş, jip tarzı araç düşünmesem kesinlikle tercihte ilk sıraya yükseltirim bu aracı, en yakın rakibi 90 beygirlik dizel otomatiği ile corolla 80.000 lira, zaten başkada çok alternatifi yok, kasası zaten güzel, makyajlanınca daha güzel olmuş, donanım ful, ilk testimde motorunu hantal bulmuştum ve kesinlikle tercih etmezdim, ama bu makyaj ve 128 beygirlik dizel işin rengini değiştirdi, bence bakın