Gönderen Konu: Çıkılabilecek En Yüksek Hız  (Okunma sayısı 10831 defa)

ozN

Ynt: Çıkılabilecek En Yüksek Hız
« Yanıtla #25 : Ekim 29, 2013, 10:36:03 ÖÖ »
rodaj olsun olmasın araba yeniyse yada uzun süre yattıysa sonucta showroom daki araba 1 2 ay kadar yatmıs olabiliyor arabayı zorlamamk lazım kim ne derse desin ben böle düşünüyorum

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #26 : Ekim 29, 2013, 10:39:36 ÖÖ »
yeni araç yağ yakabilir bu normal bir şey. ama tamamen veya çoğu bitmiş ise başka sıkıntı vardır

kacaman

« Yanıtla #27 : Ekim 29, 2013, 10:46:58 ÖÖ »
yeni araç yağ yakabilir bu normal bir şey. ama tamamen veya çoğu bitmiş ise başka sıkıntı vardır
yeni anacın yağ yakma sebebi nedir açıklarsanız sevinirim, rodaj diye birşey yok nede olsa.

AhmetCvc

« Yanıtla #28 : Ekim 29, 2013, 10:58:42 ÖÖ »
Yeni araçlarda rodaj yok diyorlar,e tabiki eski arabalarda olduğu kadar net ve belirgin birşey yoktur bu konuda,orası aşikar.
Yalnız hiç rodaj payı yok diyenler,kim derse desin ne olursa olsun ben buna inanmam,her aracın rodaj payı vardır bunu bilirim.Daha fabrikadan yeni çıkmış bir motor hemen zorlanınca yağ yakmış bakın,bu hep bundan kaynaklanıyor.Açılmadan zorlandığı için,kacaman arkadaşımız haklı bence.

kacaman

« Yanıtla #29 : Ekim 29, 2013, 11:14:16 ÖÖ »
Yeni araçlarda rodaj yok diyorlar,e tabiki eski arabalarda olduğu kadar net ve belirgin birşey yoktur bu konuda,orası aşikar.
Yalnız hiç rodaj payı yok diyenler,kim derse desin ne olursa olsun ben buna inanmam,her aracın rodaj payı vardır bunu bilirim.Daha fabrikadan yeni çıkmış bir motor hemen zorlanınca yağ yakmış bakın,bu hep bundan kaynaklanıyor.Açılmadan zorlandığı için,kacaman arkadaşımız haklı bence.
araba yağ yakmasına moralim bozulduğundan 24binde fd6 aracımı sattım, yenisini aldım, bu kez ilk 200km saatte 80km yi hiç geçmedim aniden gaz vermedim, ve gaziantep akcanlar hondanın yanında shell vardır bilenler olacaktır, bayiiden aracı çıkardım araç henüz 4km yazıyor, shell den depoyu fulleyip aksaray ağaçlı tesisleri shell e kadar hiç üzmeden tın tın gittim yaklaşık 480km depoyu felliyep kırıkkaleye kadar 90-110 arası gittim herneyse, kırıkkalede bir iki gün kaldım geri dönüş yolunda da arabayı pozantı otobana kadar üzkeden getirdim araç 100km civarı oldu iniş aşağı 150 gibi derken osnaye yakınlarında 1200km civarı olmuştu gaz pedalı sonuna kadar yüklendim epeyce gittim öyle, aracım şu anda 87binkm oldu, çok şükür gram yağ yakma olmadı şimdiye kadar.aradaki farkın ilk rodaj dönemi farkından kaynaklı olduğunu düşünüyorum, her ne kadar rodaj yok dense de.

AhmetCvc

« Yanıtla #30 : Ekim 29, 2013, 12:30:03 ÖS »
Aynen bence de ondan olmuştur,çünkü honda kendisi bile ilk 1000 kilometrede zorlamayın 3000 kilometreye kadar fazla devirlenmeyin demişti bana.
Bu arada yağ yakan fd6dan sonra tekrar fd6 almakda iyi bir cesaret :)

kacaman

« Yanıtla #31 : Ekim 29, 2013, 12:41:05 ÖS »
Aynen bence de ondan olmuştur,çünkü honda kendisi bile ilk 1000 kilometrede zorlamayın 3000 kilometreye kadar fazla devirlenmeyin demişti bana.
Bu arada yağ yakan fd6dan sonra tekrar fd6 almakda iyi bir cesaret :)
daha önceleri de sıfır araç almıştım ve her ne kadar rodaj yok dense de, ilk zamanları üzmeden motor açmıştım, nerede hata yaptığımı bildiğim için, ikinci kez aynı aracı almaktan çekinmedim.