Gönderen Konu: EG VS FD Hangisiyle yola devam edersiniz ?  (Okunma sayısı 3421 defa)

orchun

EG VS FD Hangisiyle yola devam edersiniz ?
« : Mart 21, 2011, 02:29:41 ÖS »

Herkese slm ,

Ocak basında 2011 full + full civic aldım..Arabamdan cok memnunum cok mutluyum cünkü o bir civic...2 sene öncesine kadar 93 kasa civic coupe ej 2 im vardı , ondan önce de 93 kasa eg 3 .... sartlardan dolayı coupemi satmak zorunda kaldım yoksa binicegim yegane arabaydı...Simdi ise tekrar bir geri dönüş yapmak istiyorum..Eger 93 kasaya geri dönersem cok güzel bir sekilde elden gericem..Kafamda bir cok soru isareti var yardımcı olursanız cok sevinirim ;

2011 civic e gözüm gibi bakıyorum bi yerine bisey olcak mı diye tedirginim , önümüzdeki yıldan itibaren istanbuldayım ve bu da ben hatalı olmasam bile birinin gelip bana carpma olasılıgını cok arttırıyor..
Eger 93 kasaya geri dönersem suana kadar daha önce kullanmadıgım sedanı mı tercih etmeliyim yoksa hachtbackten devam mı etmeyilim ?
EG ile FD yi karsılastırmak bazı arkadaslara cok mantıksız gelebilir ama suanda ben bu ikilemi yasıyorum...

Siz olsanız napardınız ?

PearL GreY MoNsteR

Ynt: EG VS FD Hangisiyle yola devam edersiniz ?
« Yanıtla #1 : Mart 21, 2011, 04:28:32 ÖS »
Hocam benim hayaLimden bahsedeyim beLki yaRdımcı oLurum.
HyaLim Askere gitmeden ( 4 sene var daha :) ) Bir Si aLmak ve Stock ve Aşırı Setup'sız VTi tokatLamak. Bunu yapacaqına VTi aL demek çoooooooook mantıkLı fakat 1.si EG kasa bir TasaRım harikası bence. 2.si VTi ye kıyamam ben .
Şimdi şöyLe bir Soru soRsam size 
FD kasayı Modlarken Hiç kıymayacakmısınız araca. Yanlış anlamayın aracınızı çoook sevdiğiniz ve deqer verdiğinizi anLadım . Yani 2011 modeL bir bebeği Modifiye etmek istemezdim. Fakat biR EG kasa aLsanız 95 modeL araba Sağı soLu değişsede o Benle yaşıt bir araç . Yani afedersiniz dengesizin birisi Aracınıza çarpacak diyeLim. FD'yemi çarpsın EG'ye mi ? Umarım yardımcı oLmuşumduR.
Bu aRada bence herşeyin SEDAN'ı :)

orchun

« Yanıtla #2 : Mart 21, 2011, 05:23:45 ÖS »
Tesekkürler tavsiyelerin için...Aynen eger FD le oynama yapıcaksam herseyin kusursuz olmasını istiyorum yani 1 kere olsun tam olsun istiyorum ama EG için öyle değil cogu seyini begenmediğim takdirde sürkli oynama yapabilirim..EG m varken arabamla daha içli dıslıydım , garajda herseyini söküp takıyodum ... Tasarım olarak gercekten harika bir arac , her yerde iddaa ediyorum suanda aynı kasa üstünden yeni modelini cıkarsalar peynir ekmek gibi satar...

Fitos

« Yanıtla #3 : Mart 21, 2011, 05:41:18 ÖS »
benim de imkanım olsa EG alıp onu yaparım :)

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #4 : Mart 21, 2011, 07:44:57 ÖS »
Adamın teki geLdi çarptı araçtan soqursunuz . Sonuçta deli para baqLıyoruz araçLara . Bü yüzden EG. vede dediğiniz gibi Söküp takabiLiriz orasını burasını aracın :) :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #5 : Mart 23, 2011, 11:57:01 ÖS »
Aracım n'olusa olsun çarpılsa içim cız eder.FD'yi almışsınız bence kullanın ama EG'yı da seviorsanız geri dönüş olabilir aslında ama çevrenizde yeni model arabayı bıraktı eski püslü araç aldı derler.Tabi onlar bilmezler Honda'da ki aşkı ama öyle işte.Bu sizde psikolojik baskı yaratmayacaksa,aileniz başınıza kalkmayacaksa olur.Ben şahsen EG'ya dönüş yapsam amcadan veya dededen alırım. :) Sakin kullanırlar çünkü.Gençten almanızı tavsiye etmem.Yükleyeceksem eğer zaten çatara patara olur.Aşası kaldırmaz beni.Madem aldım,yüklerim.Makineyi daha zevkli hale getirmek lazım.10-12Bin TL ile aracı müthiş bir hale getirebilirsiniz.Hem görsel,hemde motorlar çok büyük oynamalar yaparsınız. ;)

13 Bin'e aracı alsan,10 Bin'de masraf yapsan 23 Bin'e getirirsin. :) Üstüne cebinde para bile kalır.Ama EG'yı aldığınız zaman satma kaygınız olmayacak.O kadar yaptıktan sonra satmak anlamsız olur.
« Son Düzenleme: Mart 23, 2011, 11:59:29 ÖS Gönderen: aRas »

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #6 : Mart 24, 2011, 07:07:17 ÖÖ »
Aracım n'olusa olsun çarpılsa içim cız eder.FD'yi almışsınız bence kullanın ama EG'yı da seviorsanız geri dönüş olabilir aslında ama çevrenizde yeni model arabayı bıraktı eski püslü araç aldı derler.Tabi onlar bilmezler Honda'da ki aşkı ama öyle işte.Bu sizde psikolojik baskı yaratmayacaksa,aileniz başınıza kalkmayacaksa olur.Ben şahsen EG'ya dönüş yapsam amcadan veya dededen alırım. :) Sakin kullanırlar çünkü.Gençten almanızı tavsiye etmem.Yükleyeceksem eğer zaten çatara patara olur.Aşası kaldırmaz beni.Madem aldım,yüklerim.Makineyi daha zevkli hale getirmek lazım.10-12Bin TL ile aracı müthiş bir hale getirebilirsiniz.Hem görsel,hemde motorlar çok büyük oynamalar yaparsınız. ;)

13 Bin'e aracı alsan,10 Bin'de masraf yapsan 23 Bin'e getirirsin. :) Üstüne cebinde para bile kalır.Ama EG'yı aldığınız zaman satma kaygınız olmayacak.O kadar yaptıktan sonra satmak anlamsız olur.

+1 aRas abi benim hayaLLerimdeki qibi eqeR araç aLacaksan meseLa 10 .ooo tL ise 20 .ooo tL oLması Lazım :D

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #7 : Mart 24, 2011, 11:32:38 ÖÖ »

+1 aRas abi benim hayaLLerimdeki qibi eqeR araç aLacaksan meseLa 10 .ooo tL ise 20 .ooo tL oLması Lazım :D

10.000'e temiz bir EG zor bulunur ama.

orchun

« Yanıtla #8 : Mart 24, 2011, 04:55:08 ÖS »

eg kasa alsam arabanın zaten bos ve kapartosanın saglam olmasını istemiyorum , yurtdısından getirtcem cogu seyini ... eve bir araba daha katılcak , söyle ki ben eg alıp onu yaparsam onu bizim validenin kullanması zor olucagından fd ona gecicek diğer secenekler arasında hnda jzz , ya da dizel biseyler gelebilir , o araclardan biri oldugunda benim arabamı bırakmama gerek kalmicak , arada onlarıda kullanabilicem :) ..o yüzden cok düşünüyorum...

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #9 : Mart 24, 2011, 07:46:55 ÖS »
Aracım n'olusa olsun çarpılsa içim cız eder.FD'yi almışsınız bence kullanın ama EG'yı da seviorsanız geri dönüş olabilir aslında ama çevrenizde yeni model arabayı bıraktı eski püslü araç aldı derler.Tabi onlar bilmezler Honda'da ki aşkı ama öyle işte.Bu sizde psikolojik baskı yaratmayacaks
a,aileniz başınıza kalkmayacaksa olur.Ben şahsen EG'ya dönüş yapsam amcadan veya dededen alırım. :) Sakin kullanırlar çünkü.Gençten almanızı tavsiye etmem.Yükleyeceksem eğer zaten çatara patara olur.Aşası kaldırmaz beni.Madem aldım,yüklerim.Makineyi daha zevkli hale getirmek lazım.10-12Bin TL ile aracı müthiş bir hale getirebilirsiniz.Hem görsel,hemde motorlar çok büyük oynamalar yaparsınız. ;)

Söz geLimi abi yani neredeyse deqerini kadar extra para oLması Lazım .
« Son Düzenleme: Mart 24, 2011, 07:48:26 ÖS Gönderen: PearL GreY MoNsteR »

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #10 : Mart 24, 2011, 07:50:00 ÖS »
Aracım n'olusa olsun çarpılsa içim cız eder.FD'yi almışsınız bence kullanın ama EG'yı da seviorsanız geri dönüş olabilir aslında ama çevrenizde yeni model arabayı bıraktı eski püslü araç aldı derler.Tabi onlar bilmezler Honda'da ki aşkı ama öyle işte.Bu sizde psikolojik baskı yaratmayacaks
a,aileniz başınıza kalkmayacaksa olur.Ben şahsen EG'ya dönüş yapsam amcadan veya dededen alırım. :) Sakin kullanırlar çünkü.Gençten almanızı tavsiye etmem.Yükleyeceksem eğer zaten çatara patara olur.Aşası kaldırmaz beni.Madem aldım,yüklerim.Makineyi daha zevkli hale getirmek lazım.10-12Bin TL ile aracı müthiş bir hale getirebilirsiniz.Hem görsel,hemde motorlar çok büyük oynamalar yaparsınız. ;)

Söz geLimi abi yani neredeyse deqerini kadar extra para oLması Lazım .

E yani :)