Gönderen Konu: dizel mi benzinli mi  (Okunma sayısı 34209 defa)

baron12

Ynt: dizel mi benzinli mi
« Yanıtla #75 : Haziran 13, 2012, 08:21:22 ÖS »
valla işin açıgını konuşmak gerekirse ben bugün m.ali kacaman abimizin kokpitine oturduktan sonra kendi kendime arkadaş bu iş genç yaslı işi deglmş dedim ilk defa zevk aldığım yapmayı planladgm fakat hastane postaneden fırsat bulamayıpta yapamadıgım uygulamalara abmzn aracında sahıt oldum allah kaza bela vermesin hala aracın etkisi altındaym gercekten işinin ehli bilgili aracına hakim abmz    >=ok

kacaman

« Yanıtla #76 : Haziran 13, 2012, 08:21:46 ÖS »
evet haklısın.

kacaman

« Yanıtla #77 : Haziran 13, 2012, 08:22:59 ÖS »
xei hafif araç

aynen ama karşısında 177 lik bir canavar vardı.görüntüyü görmeliydiniz .kaçmaya çalışan bir bmw ve iştahlı bir corolla .ilginçti.
topspeed te bmw kesinlikle alır fakat ara hızlanmaları dediğimiz 150 den sonrası 200den öncesi olan hız bölümünde ağırlık ve tork eğrisi çok iş yapıyor neden? çünki birim torka düşen ağırlık ve 1 hp ye düşen ağırlığa bakıldığında, kütlenin yerdeğiştirmesi için gerekli gücün aktarılırken hafif olan aracın yada nesnenin daha şanslı olduğunu görüyoruz, fakat 200km ve üzeri hızlarda dış etkenler rüzgar ne bilim aklınıza gelen herşey nem ve havadaki oksijen miktarı ortam sıcaklığı vs vs hatta araçtaki ağırlık olacak kadar yakıt fazlalığı bile etkiliyor.

buna en iyi örnek 106 gti ;)
evet haklısın

kacaman

« Yanıtla #78 : Haziran 13, 2012, 08:23:32 ÖS »
valla işin açıgını konuşmak gerekirse ben bugün m.ali kacaman abimizin kokpitine oturduktan sonra kendi kendime arkadaş bu iş genç yaslı işi deglmş dedim ilk defa zevk aldığım yapmayı planladgm fakat hastane postaneden fırsat bulamayıpta yapamadıgım uygulamalara abmzn aracında sahıt oldum allah kaza bela vermesin hala aracın etkisi altındaym gercekten işinin ehli bilgili aracına hakim abmz    >=ok
teşekkürler

bbhnda

« Yanıtla #79 : Haziran 13, 2012, 08:25:20 ÖS »
corolla xei benim bir önceki aracım.kazayı geçirdiğim araçtı.60 metre sürüklendi tır önünde yola 90 derece ama yan yatmadı resmen yapıştı yola Allah korudu tabiki ama . o araba bende çok derin izler bırakmıştır resmen duygusal bir bağım vardı aracıma teneke diyen birinin suratını dağıtmıştım o derece yani.dediğiniz gibi araç hafiflik avantajından çok güzel hızlanır kendine has bir egzos sesi vardır hafiflik dezavantajından yüksek hızlarda güven vermez.ara sıra xei aradığım oluyor desem ne dersiniz ?

ed35

« Yanıtla #80 : Haziran 14, 2012, 06:02:03 ÖS »
2 gün girmedik ne muhabbet sönmüş :D

Pilotaj önemli elbette ancak altındaki makinenin de önemi büyük.. Onuda şöyle bir örnekle açıklayayım;
Amerikan ordusunu düşünün insan sayısı az ancak silah ve donanım seviyesi çok üstün,
Hindistan ordusunu düşünün insan sayısı çok ancak silah ve donanım yok..

Sizce sonuç ne olur bu savaşı Hindistan'mı kazanır? Yoksa Amerika'mı?

Pilotaj dediğim gibi çok önemli elbette iyi sürücüsündür 'kacaman'' hocam ancak Emre hocamında belirttiği gibi ikisi de Honda biri 1.6 diğeri 2.0 hangi araç geçer? :)

Dediğin gibi araç 4+1 dolu,belki bagajı da dolu ve diğer tarafta sadece sensen elbetteki geçmeniz mümkün ama benim söyemim eşit sayıda,eşit şartlarda ;)

Umarım derdimi anlatabilmişimdir? Bu söylediklerimi sakın sitem veya karşılık olarak algılamayın sadece kendi düşüncelerim :)

kacaman

« Yanıtla #81 : Haziran 14, 2012, 07:32:07 ÖS »

Pilotaj önemli elbette ancak altındaki makinenin de önemi büyük.. Onuda şöyle bir örnekle açıklayayım;
Amerikan ordusunu düşünün insan sayısı az ancak silah ve donanım seviyesi çok üstün,

Pilotaj dediğim gibi çok önemli elbette iyi sürücüsündür 'kacaman'' hocam ancak Emre hocamında belirttiği gibi ikisi de Honda biri 1.6 diğeri 2.0 hangi araç geçer? :)

Dediğin gibi araç 4+1 dolu,belki bagajı da dolu ve diğer tarafta sadece sensen elbetteki geçmeniz mümkün ama benim söyemim eşit sayıda,eşit şartlarda ;)

Umarım derdimi anlatabilmişimdir? Bu söylediklerimi sakın sitem veya karşılık olarak algılamayın sadece kendi düşüncelerim :)
söyledikleriniz doğru, katılıyorum fikirlerinize fakat benim anlattığım olaydaki durum yük eşitsizliğinden dolayı oluyor, yoksa benim arabanın hiç şansı yok, adamın talihsizliği yüklü olması aracının hepsi bu aslında adam uzayıp gidemiyor ben de bırakmıyorum adamcağız tırmaladı durdu.

piscocuk

« Yanıtla #82 : Haziran 14, 2012, 07:44:33 ÖS »
konu ile alakası yok ama

pazar sabahı bodrumdan dönüşte gebzeden sonra paralı yolda bir FD6 dan ısrarla yol istedim vermedi okadar yol aralıksız araba kullanmakta beni gerdi sanırım peşini bırakmadım..önümüze araç çıkıyor yavaşlıyoruz 160 a kadar direk dibindeyim ama 160 dan sonra ufak ufak FD6 farkı açıyor..benim araçta 2 kişi + valizlerimiz vardı o araçta 2 kişi vardı.

aracımı satmadan bir akşam FD6 ile denemek isterim...1,6 ieste olur..sadece aracımın nasıl gittiğini merak ettiğim için böyle bir teklifte bulunuyorum

kacaman

« Yanıtla #83 : Haziran 14, 2012, 07:47:31 ÖS »
konu ile alakası yok ama

pazar sabahı bodrumdan dönüşte gebzeden sonra paralı yolda bir FD6 dan ısrarla yol istedim vermedi okadar yol aralıksız araba kullanmakta beni gerdi sanırım peşini bırakmadım..önümüze araç çıkıyor yavaşlıyoruz 160 a kadar direk dibindeyim ama 160 dan sonra ufak ufak FD6 farkı açıyor..benim araçta 2 kişi + valizlerimiz vardı o araçta 2 kişi vardı.

aracımı satmadan bir akşam FD6 ile denemek isterim...1,6 ieste olur..sadece aracımın nasıl gittiğini merak ettiğim için böyle bir teklifte bulunuyorum
resimdeki araç mı senin

piscocuk

« Yanıtla #84 : Haziran 14, 2012, 07:50:30 ÖS »
yok yok onu sattım eski aracımdı..şuandaki aracım 98 model 1,6 ies otomatik

araç otomatik olduğundan sanki 4 ten 5 e geçince fark daha çok açılıyormuş gibi hissediyorum.manuel olmadığından tam kestiremiyorum
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2012, 07:51:19 ÖS Gönderen: piscocuk »

kacaman

« Yanıtla #85 : Haziran 14, 2012, 07:51:56 ÖS »
iesle ben denedim son hızda fd6 alıyor, kalkışta düz 1.6 ies alıyor

kacaman

« Yanıtla #86 : Haziran 14, 2012, 07:52:44 ÖS »
200km civarıydı epey arkamdan geldi ies fakat o yaşla iyi yürüyo hafif olmasının avantajları

piscocuk

« Yanıtla #87 : Haziran 14, 2012, 07:56:43 ÖS »
son hızda FD6 kesin araya bir tır garajı yapar :) ondan yana sıkıntı yok..ben 210 gördüm gelirken sonra trafik oluştu zaten dahada gitmezdi gibi geliyor sanki aracı arkadan bişi çekiyor gibiydi bence 1,6 ies için 200 bile iyi rakam.

FD6 var bizde onu kullanıyorum F1 vites..sanki onun hızlanması benim iesten hızlı gibi geliyor..sadece merak ettim..

şuan iesi satılığa çıkarttım accord almak için..umarım accord beni performans olarak tatmin eder..tek korkum şuan için bu...okadar heves ettim alıp 2 ay sonra satmak istemiyorum

alacağım aracı buldum.kendi aracımı satar satmaz günlük kiralamadan bir accord kullanıcam aracı öyle alıcam hayal kırıklığı istemiyorum :)

bbhnda

« Yanıtla #88 : Haziran 14, 2012, 08:23:36 ÖS »
son hızda FD6 kesin araya bir tır garajı yapar :) ondan yana sıkıntı yok..ben 210 gördüm gelirken sonra trafik oluştu zaten dahada gitmezdi gibi geliyor sanki aracı arkadan bişi çekiyor gibiydi bence 1,6 ies için 200 bile iyi rakam.

FD6 var bizde onu kullanıyorum F1 vites..sanki onun hızlanması benim iesten hızlı gibi geliyor..sadece merak ettim..

şuan iesi satılığa çıkarttım accord almak için..umarım accord beni performans olarak tatmin eder..tek korkum şuan için bu...okadar heves ettim alıp 2 ay sonra satmak istemiyorum

alacağım aracı buldum.kendi aracımı satar satmaz günlük kiralamadan bir accord kullanıcam aracı öyle alıcam hayal kırıklığı istemiyorum :)

accord 2.4 04 model dostumda var ara ara yakıyorum canını güzel makina rahat bir motor performans olarak oto. ies ten sonra tatmin etmemesi mümkün değil.direksiyonuna bi baktırın son deminde gcırdaması kronik.

piscocuk

« Yanıtla #89 : Haziran 14, 2012, 08:33:17 ÖS »

accord 2.4 04 model dostumda var ara ara yakıyorum canını güzel makina rahat bir motor performans olarak oto. ies ten sonra tatmin etmemesi mümkün değil.direksiyonuna bi baktırın son deminde gcırdaması kronik.

bulduğum araçta 04 2.4 :) henüz 100.000 de ilk sahibi..komple servis bakımlı kayıtlı faturalı.baktırıcam zaten önce kendi aracımı bir satayımda sonra kısmetse alıcam.umarım üzmez beni..sıkıldım 4-5 ayda araba değiştirmekten

bbhnda

« Yanıtla #90 : Haziran 14, 2012, 08:38:10 ÖS »

bulduğum araçta 04 2.4 :) henüz 100.000 de ilk sahibi..komple servis bakımlı kayıtlı faturalı.baktırıcam zaten önce kendi aracımı bir satayımda sonra kısmetse alıcam.umarım üzmez beni..sıkıldım 4-5 ayda araba değiştirmekten

kayık gibi araba valla benim çok hoşuma gidiyor onun arabada 170 k ama canavar gibi geniş hacim herzaman iyidir helede vtec olunca :D

piscocuk

« Yanıtla #91 : Haziran 14, 2012, 08:43:09 ÖS »

kayık gibi araba valla benim çok hoşuma gidiyor onun arabada 170 k ama canavar gibi geniş hacim herzaman iyidir helede vtec olunca :D
hep iyi düşünüyorum :))

bbhnda

« Yanıtla #92 : Haziran 14, 2012, 08:53:13 ÖS »
işte bu 2.4 ün sahibi arkadaş ve eniştem (ondada vtec2) vardı benim honda sevgimin alevlenmesini sağlayan insanlardır.arılla accord üstünde vtec açacaz diye hababam basardık manyak gibi motoruna girişirdik arabanın oda fd6 istiyorduda kısmet banaymış ama genede accordu kaçırıyorum ara ara :D Allah gönlüne göre versin abi baya istedin sen bu arabayı aklıma benim fd6 yı bekleyişim geldi tam 1 sene arabayı kovaladım sonra 1 hafta geçmek bilmedi :D

cembaş

« Yanıtla #93 : Haziran 14, 2012, 08:56:31 ÖS »
Ya abilerim konu başlığı ney siz ne yapmışsınız ya :D

piscocuk

« Yanıtla #94 : Haziran 14, 2012, 08:57:21 ÖS »
işte bu 2.4 ün sahibi arkadaş ve eniştem (ondada vtec2) vardı benim honda sevgimin alevlenmesini sağlayan insanlardır.arılla accord üstünde vtec açacaz diye hababam basardık manyak gibi motoruna girişirdik arabanın oda fd6 istiyorduda kısmet banaymış ama genede accordu kaçırıyorum ara ara :D Allah gönlüne göre versin abi baya istedin sen bu arabayı aklıma benim fd6 yı bekleyişim geldi tam 1 sene arabayı kovaladım sonra 1 hafta geçmek bilmedi :D

saolasın Allah razı olsun..Rabbim herkezin gönlüne göre versin..şuan iki araç buldum ikiside ilk el biraz tuzlu ama değer diye düşünüyorum :) bizim yavru bi satılsında..temmuzda bir aksilik olmazsa aracıma kavuşucam bende

piscocuk

« Yanıtla #95 : Haziran 14, 2012, 08:58:10 ÖS »
konu pertingen....

bence günümüz yakıt fiyatlarını göz önüne alırsak bezin+lpg daha avantajlı duruyor her yönüyle.yakış gidiş bakım vs

bbhnda

« Yanıtla #96 : Haziran 14, 2012, 08:59:22 ÖS »
zaten 100 civarında bulduysan kaçırma o arabayı alanlar 250 den evvel bırakmazlar zaten honda için sıkıntı değil.amerikada boyaya kesinlikle bizde olduğu gibi bakılmaz hatta boyalıysa falan çabuk çıkar elden.

bbhnda

« Yanıtla #97 : Haziran 14, 2012, 09:01:03 ÖS »
yakıt demişken didime ailem full bagaj klima açık 90 ve 110 cruise otoyoldada biraz mahmuzlayarak 5.8 ortalamayla gittim .şehir dışı maşallahı var kokluyor resmen.

ed35

« Yanıtla #98 : Haziran 14, 2012, 09:03:07 ÖS »

söyledikleriniz doğru, katılıyorum fikirlerinize fakat benim anlattığım olaydaki durum yük eşitsizliğinden dolayı oluyor, yoksa benim arabanın hiç şansı yok, adamın talihsizliği yüklü olması aracının hepsi bu aslında adam uzayıp gidemiyor ben de bırakmıyorum adamcağız tırmaladı durdu.
O zaman hem fikiriz abim :)

Emre hocam,adaşım :) Al artık Accord'u da ıslatalım,10 numarayı sana ayırdım bak :D

piscocuk

« Yanıtla #99 : Haziran 14, 2012, 09:06:32 ÖS »

O zaman hem fikiriz abim :)

Emre hocam,adaşım :) Al artık Accord'u da ıslatalım,10 numarayı sana ayırdım bak :D

accordu alayım...

ilk buluşmaya iki tepsi tatlıyla gelicem :)