Gönderen Konu: (dizel) COROLLA D4D mi JETTA TDI mı ?  (Okunma sayısı 69204 defa)

alican_07

Ynt: (dizel) COROLLA D4D mi JETTA TDI mı ?
« Yanıtla #50 : Nisan 09, 2010, 11:36:04 ÖÖ »
Bende corolla satıp civice geçmiş biri olarak ve jetta olsun golf olsun sürekli kullanan biri olarak yol tutuşu ve malzeme kalitesi dışında corolla derim.çizikten dolayı 6 parça boya olmasına rağmen 3 günde aracımı sattım.vw c sınıfında eskisi kadar kaliteli araç üretemiyor kanımca.bi bora bi golf IV yok artık
ya vw golf 4 gibi araç üretmiyorda allah aşkına toyota bi 94 model corolla kadar sağlam arabamı üretiyor veya honda bi vti gibi bi si gibi uygun fiyatlara herkesin alıp performans ve sağlamlığın rahatlığını sürecek arabamı üretiyor soruyorum sizlere bütün hepsi eski modellerini aratıyor.bitek bmw ve merso dışında hepsi eski modelleri arratıyor.

a-r-m

« Yanıtla #51 : Nisan 09, 2010, 11:57:21 ÖÖ »
ne corolla ne jetta senin civic qibi araban var bence satma. dizel araba daha uyqun tamam lafım yok ama bu sefer dizel die daha çok qeziyosun. az bin öz bin hondaya bin. yok ben dizele bincem diosan al 2.el bi 3.20d aklın hondada kalmasın en azından!..

pcvirus

« Yanıtla #52 : Nisan 09, 2010, 12:04:22 ÖS »
devir ekonomi devri
otomobil üreticilerinin artık pazar yapmak gibi bi sıkıntısı yok
en ucuza nasıl çıkarırım diye düşünüyor
adamlar pazarlarını kurmuşlar

alfaus007

« Yanıtla #53 : Nisan 12, 2010, 01:57:56 ÖS »
bence corolla...

mali

« Yanıtla #54 : Nisan 12, 2010, 03:03:52 ÖS »
bence coralla
ama imkan varsa passat

odemirel

« Yanıtla #55 : Nisan 14, 2010, 08:45:59 ÖS »
jetta tabikide

nafoglu

« Yanıtla #56 : Mart 23, 2012, 09:56:28 ÖÖ »
Yorumları okudum çok ilginç buldum sanki vw kendi sitesi gibi ben 52 yaşındayım gemi baş mühendisiyim motor ve gemi makineleri konusunda uzmanlığım var. Ama konfor ve diğer meselelere girmek istemiyorum. Herkesin görüşlerinede saygım sonsuzdur. Ben işim gereği tüm dünyada denizi olan ülkeleri gezdim başta almanya olmak üzere ve uzak doğuyuda. Gelelim VW ile corolla conusuna. Ben 2004 corollamı sattım pendikte toyota ile doğuş otonun arasında 150m mesafe var. Tutkum hep bir vw bora idi internetten çok araştırdım almayada fabrika sitesinden sorgulama yaptım bana böyle bir araç üretmediklerini söylediler bem şok şok şok oldum ve doğuş otoya gittim şatış elemanlarından birisine konuyu açtım bana tek ağızdan ne demek ne malı alman daaa dedi konu gittikçe tartışma konusu olunca servisin satış müdürü devreye girdi ve dediki beyefendi haklı... vw bora 3 dünya ülkesinde üretilip ispanyada toplaniyor. netice böyle birde o arabaya corollanın en fulunden 6 binliradaha fazla ödeyecektim gittim 2005 model bir corolladaha aldım allah getirenden ve uretenden razi olsun rahmetli sabanci olmasaydı bir avrupalıların 3. dünya ülkelerine mercedes fiyatına sattıklar hurdalara çok daha binecektik.
aklımda iken söyleyeyim almanyada mercedes alamayan mutlaka bir corolla alır istersenız açın telefon sorun. Sağlamlık eski dendi vw gende şimdi toyota general motoru iflas ettirdiği gibi en büyük otomabil firmalarını geride birakmiş durumda. Ama biz türk milleti olarak hiç bir zaman kazıklandığımızı onurumuza yediremeyiz. Aslında kullandığınız malın kusurlarını çekinmeden yazın ki ülkemizde satişlerı düşsun. Yedek parçadan kazanmasınlar. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : Mart 23, 2012, 11:14:53 ÖÖ »
Yorumları okudum çok ilginç buldum sanki vw kendi sitesi gibi ben 52 yaşındayım gemi baş mühendisiyim motor ve gemi makineleri konusunda uzmanlığım var. Ama konfor ve diğer meselelere girmek istemiyorum. Herkesin görüşlerinede saygım sonsuzdur. Ben işim gereği tüm dünyada denizi olan ülkeleri gezdim başta almanya olmak üzere ve uzak doğuyuda. Gelelim VW ile corolla conusuna. Ben 2004 corollamı sattım pendikte toyota ile doğuş otonun arasında 150m mesafe var. Tutkum hep bir vw bora idi internetten çok araştırdım almayada fabrika sitesinden sorgulama yaptım bana böyle bir araç üretmediklerini söylediler bem şok şok şok oldum ve doğuş otoya gittim şatış elemanlarından birisine konuyu açtım bana tek ağızdan ne demek ne malı alman daaa dedi konu gittikçe tartışma konusu olunca servisin satış müdürü devreye girdi ve dediki beyefendi haklı... vw bora 3 dünya ülkesinde üretilip ispanyada toplaniyor. netice böyle birde o arabaya corollanın en fulunden 6 binliradaha fazla ödeyecektim gittim 2005 model bir corolladaha aldım allah getirenden ve uretenden razi olsun rahmetli sabanci olmasaydı bir avrupalıların 3. dünya ülkelerine mercedes fiyatına sattıklar hurdalara çok daha binecektik.
aklımda iken söyleyeyim almanyada mercedes alamayan mutlaka bir corolla alır istersenız açın telefon sorun. Sağlamlık eski dendi vw gende şimdi toyota general motoru iflas ettirdiği gibi en büyük otomabil firmalarını geride birakmiş durumda. Ama biz türk milleti olarak hiç bir zaman kazıklandığımızı onurumuza yediremeyiz. Aslında kullandığınız malın kusurlarını çekinmeden yazın ki ülkemizde satişlerı düşsun. Yedek parçadan kazanmasınlar. Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....
elinize saglık ama anlayana...

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : Mart 23, 2012, 11:21:49 ÖÖ »
vw ile ilgili alakasız ama gercek bir örnek scirocco 2.0tsi kuzenim bu sene sattı.  68 bine yağ eksiltmeye baslayıp motor ister mi bir spor araç ? bütün mantık felsefe servisten yedek parçadan kazanmak giydirmek.. garanti falan der cok bilen arkadaslar da garantiden degisse de 100bin göremeden motor isteyen bir arac hem de 100bin liralık araç.. yazık diyebiliyor insan sadece. ben izmir için konusuyorum nuri kücük vw servisi kadar iş yapan bir servis daha yok izmirde. randevu alıyorsunuz haftalar sonraya. neden bu kadar iş yapıyor bu saglam vw servisleri bilmiyorum artık para sizin karar sizin hayırlısı olsun alacagınız arac.

ama bi fikir vereyim aradıktan sonra cok cok temiz 2. el arac bulunuyor.  arkadasım bu hafta 110binde 2003 model 3.20dizelini sattı. 40bin liraya yazdıgınız iki aractan da her yönden cok cok daha iyi bir opsiyon. düşünün derim bmw dye gözünüzde büyütmeyin 10-15bin lira fazlasını jettaya verene kadar 3.20 alır eskimeyen her yerde aynı güzelliğini koruyan e46 kasa bmwniz olur.

tttolga

« Yanıtla #59 : Mart 23, 2012, 11:45:27 ÖÖ »
2010 yılının konusu arkadaşlar bu yorum yaparken tarihlere dikkat etmenizde fayda var belki konuyu açan arkadaşımız aracı aldı sattı bile

kacaman

« Yanıtla #60 : Mart 23, 2012, 12:44:57 ÖS »
bilg herzaman değerlidir.

piscocuk

« Yanıtla #61 : Mart 23, 2012, 01:04:38 ÖS »
jetta kullanmadım bilmioyrum corolla kullandım gerçekten sorunsuz bir araba

geçen sene dubaiye gittim ve adamlar okadar zengin ülke olmalarına rağmen 100 araçtan 60-70 tanesi toyota corolla..taksilerin hepsi corolla..nedenini sordum.neden bütün taksiler corolla dedim..dubai 40-50 dereceleri gören bir ülke ben gittiğimdede öyleydi düşünün denize giremiyorsunuz bildiğiniz hamam suyu sadece havuzlara girilebiliyor onunda suyunu sürekli soğutuyorlar..bu sıcaklığa dayanabilen tek araba toyota dediler.ne beyinleri yanıyor ne motolarında sorun çıkıyor ve çoğu 400K ları geçmişti km olarak..mercedesti bmw di çok fazla donanımlı elektronik araçlar ve bu sıcakta mutlaka sapıtıyorlar ya beyinleri yanıyor yada motorları sorun çıkarıyor dedi ozaman anladım neden tüm taksilerin toyota olduğunu..

araç alındımı satıldımı bilmiyorum ama tavsiyem toyota olur F1 vites tadından yenmez..1-2 geçişleri çok fazla hissettiriyor ama diğer viteslerde yağ gibi akıyor ve ciddi az yakan bir araç kuzenim yaklaşık 1,5 sene bindi

BAYTAR

« Yanıtla #62 : Mart 25, 2012, 11:19:35 ÖÖ »
eğer Türkiye de olacaksa vw jetta . çünkü ben sunroof koliğim ve toyota artık Türkiye de nerdeyse hiç bir aracına sunroof  koymuyor. hatta işi abartıp toyotayı aradım . bana aşırı garip bir cevap geldi :

'' efendim güvenlik sebebiyle araçlarımıza sunroof koymuyoruz '' .

demek ki mercedes , bmw  hiç birisi müşterisini düşünmüyor , önemsemiyor , bir tek toyota müştersini önemsiyor .

ilginç .!!!

BGR19

« Yanıtla #63 : Mart 25, 2012, 01:08:54 ÖS »
bence de ilginç
heralde sunroof isteyenlerim sayısı az toyotadan (çunku toyota alanların yaş ortalaması biraz yüksek :) ) onlar da getirtmiyordur bu da bahanesidir. satış danışmanları harbi bişe bilmiyor, geçen toyotada adam auris euro ncap ten 7 yıldız aldı dedi, 5 üzerinden değil miydi bu yıldızlar :D :D
bu arada jettaya sunroof isteseniz aracın fiyatı 70bini geçer heralde :D
ne olursa olsun toyota derim
« Son Düzenleme: Mart 25, 2012, 01:10:28 ÖS Gönderen: BGR19 »

emre16

« Yanıtla #64 : Mart 25, 2012, 02:41:43 ÖS »
bence de ilginç
heralde sunroof isteyenlerim sayısı az toyotadan (çunku toyota alanların yaş ortalaması biraz yüksek :) ) onlar da getirtmiyordur bu da bahanesidir. satış danışmanları harbi bişe bilmiyor, geçen toyotada adam auris euro ncap ten 7 yıldız aldı dedi, 5 üzerinden değil miydi bu yıldızlar :D :D

o kadar parayla 3.20d alınır, d-4d daha mantıklı...

BAYTAR

« Yanıtla #65 : Mart 25, 2012, 03:38:18 ÖS »
bence de ilginç

62 000 TL gibi bi fiyat verdiler , bunun tabi ki en önemli sebebi meksika % 10 vergisi . ( bayi gezmesini çok severim / esnafı sevindirme kampanyası :) )

şu da var ; bana  vw  diyince  dar paça kot giyip , altına beyaz converse çekip  , saçları ibik gibi diken , müziği sonuna kadar açan  kişiler canlanıyor .

bu imaj bide nedense opel de canlanıyor .

ama işte toyotanın farkı da bu zaten  >=ok >=ok >=ok

toyota nın  vw e göre diğer eksiği yol sesi alışı . yoksa toyota vw den kalite yönünde hiç bir farkı yoktur .
« Son Düzenleme: Mart 25, 2012, 03:39:01 ÖS Gönderen: BAYTAR »

BGR19

« Yanıtla #66 : Mart 25, 2012, 03:50:57 ÖS »
bence de ilginç

62 000 TL gibi bi fiyat verdiler , bunun tabi ki en önemli sebebi meksika % 10 vergisi . ( bayi gezmesini çok severim / esnafı sevindirme kampanyası :) )

şu da var ; bana  vw  diyince  dar paça kot giyip , altına beyaz converse çekip  , saçları ibik gibi diken , müziği sonuna kadar açan  kişiler canlanıyor .

toyota nın  vw e göre diğer eksiği yol sesi alışı . yoksa toyota vw den kalite yönünde hiç bir farkı yoktur .
katılıyorum, yol sesi aslında düzeltilebilir yalıtım malzemeleriyle fln

avans

« Yanıtla #67 : Mart 25, 2012, 07:30:21 ÖS »
konfor vss onları solemıyorum,artık dızel benzın fazla fark yok,bıdepo 700 yakın sıkıstrmassan gorursun bılemedın 650km,otomatık alırsan sorunsuz cıvıcten ınıp jettaya bındımde hıc cıvıcı aramadım,fıtes araları cok sarsıntısız,toyotanın dızel otomatıyı sıkıntılı aynı durum jettada yok,bagaj olsun arka dız mesafesı cok ıyı,corollamı jettamı dersen durumunda varsa tabıkı bındım ıcın deyıl ama jetta,jettayı almadan once bende corollayı dusunmustum ama arastrdım kadarıyla otomatık sıkıntılarını duydumdan vaz gecmıstım,,jettanın 1,4 benzınlı dsg olanı gelıyor bıraz daha arastr,yada beklke dızele verdın farkla yıne benzınlı alıp bır nepze kar etmıs olursun,
« Son Düzenleme: Mart 25, 2012, 07:33:37 ÖS Gönderen: avans »

bbhnda

« Yanıtla #68 : Mart 25, 2012, 07:33:12 ÖS »
konfor vss onları solemıyorum,artık dızel benzın fazla fark yok,bıdepo 700 yakın sıkıstrmassan gorursun bılemedın 650km,otomatık alırsan sorunsuz cıvıcten ınıp jettaya bındımde hıc cıvıcı aramadım,fıtes araları cok sarsıntısız,toyotanın dızel otomatıyı sıkıntılı aynı durum jettada yok,bagaj olsun arka dız mesafesı cok ıyı,corollamı jettamı dersen durumunda varsa tabıkı bındım ıcın deyıl ama jetta,jettayı almadan once bende corollayı dusunmustum ama arastrdım kadarıyla otomatık sıkıntılarını duydumdan vaz gecmıstım,,

hocam bir depo ile ortalama kullanım şehir içi kaç kilometre yapıyorsunuz?

bbhnda

« Yanıtla #69 : Mart 25, 2012, 07:36:57 ÖS »
corolla bizde var biz memnunuz sağlamlığı olsun konforu olsun.iç malzeme kalitesi olarak fd6 yı daha başarılı bulduğumu söylemeliyim.bizimki dizel değil benzinli ancak dsg şanzıman vites geçişleri olarak daha başarılı multimode 1 ve 2 de sarsıyor diye biliyorum gerçi bizimki düz vites.ama piyasada sorunlu dsg şanzımanda çok.ben malzeme kalitesi olarak vw yi biraz daha üstün gördüğümüde söylemeliyim.corollada yol sesi sorunu çözülmüş rölantide neredeyse sıfır ses.jetta kg olarak daha ağır bir araç.

avans

« Yanıtla #70 : Mart 25, 2012, 07:38:17 ÖS »
konfor vss onları solemıyorum,artık dızel benzın fazla fark yok,bıdepo 700 yakın sıkıstrmassan gorursun bılemedın 650km,otomatık alırsan sorunsuz cıvıcten ınıp jettaya bındımde hıc cıvıcı aramadım,fıtes araları cok sarsıntısız,toyotanın dızel otomatıyı sıkıntılı aynı durum jettada yok,bagaj olsun arka dız mesafesı cok ıyı,corollamı jettamı dersen durumunda varsa tabıkı bındım ıcın deyıl ama jetta,jettayı almadan once bende corollayı dusunmustum ama arastrdım kadarıyla otomatık sıkıntılarını duydumdan vaz gecmıstım,,

cok sıkıstrırsam 650 sıkıstırmamak pek kolay olmuyo,normal kullanımda 700km sehır ıcı cok rahat gordum,3 ay once memlekete gıttım 785 km bastım halde uzun yol yaptım,bu aradakı far 6 ılerı olmasından kaynaklanıyo,180km hızla gıderken 3000 devır aralını gormek mumkun,

avans

« Yanıtla #71 : Mart 25, 2012, 07:40:07 ÖS »
bence de ilginç

bu nasıl bi ön yargı,nasıl bi hayal gücü anlıyamadım.(vw beyenmeyenler vw binmek isteyenlerdir)
« Son Düzenleme: Mart 25, 2012, 07:41:13 ÖS Gönderen: avans »

bbhnda

« Yanıtla #72 : Mart 25, 2012, 07:47:08 ÖS »

cok sıkıstrırsam 650 sıkıstırmamak pek kolay olmuyo,normal kullanımda 700km sehır ıcı cok rahat gordum,3 ay once memlekete gıttım 785 km bastım halde uzun yol yaptım,bu aradakı far 6 ılerı olmasından kaynaklanıyo,180km hızla gıderken 3000 devır aralını gormek mumkun,

corollada 6 vites :D çok dokunuyor yakuzamın 5 vites olması :D şaka bir yana hocam değerlerin çok güzel maşallah jetta olsun corolla olsun kalitesini kanıtlamış araçlar zaten dizel durumunda her ikiside cep dostu olur.dsg şanzımanı daha başarılı bulduğumu söylemiştim.malzeme kalitesi olarakda bir tık daha üstün vw.ancak piyasada sorunlu dsg şanzımanların çok olması aklımı kurcalıyor.acaba bu şanzıman hor kullanmaya gelmeyen bir şanzımanmı? 100.000 km sonra durumu ne olur? benim jetta dsg ile ilgili tek aklımı kurcalayan noktalar bunlar olurdu.tabiki piyasadaki sorunlu dsgler üretim hatasıda olabilir.ama herşey bir yana dsg şanzıman ciddi anlamda başarısınıda kanıtlamış bir şanzıman.

avans

« Yanıtla #73 : Mart 25, 2012, 07:56:39 ÖS »

corollada 6 vites :D çok dokunuyor yakuzamın 5 vites olması :D şaka bir yana hocam değerlerin çok güzel maşallah jetta olsun corolla olsun kalitesini kanıtlamış araçlar zaten dizel durumunda her ikiside cep dostu olur.dsg şanzımanı daha başarılı bulduğumu söylemiştim.malzeme kalitesi olarakda bir tık daha üstün vw.ancak piyasada sorunlu dsg şanzımanların çok olması aklımı kurcalıyor.acaba bu şanzıman hor kullanmaya gelmeyen bir şanzımanmı? 100.000 km sonra durumu ne olur? benim jetta dsg ile ilgili tek aklımı kurcalayan noktalar bunlar olurdu.tabiki piyasadaki sorunlu dsgler üretim hatasıda olabilir.ama herşey bir yana dsg şanzıman ciddi anlamda başarısınıda kanıtlamış bir şanzıman.
aracım su an 19,000km  1yılı doldurmak uzere,su ana kadar kar yagdında zıncırı yanlıs takmısım abs kablosuna zarar verdım,bı onun ıcın  ekstradan servıse gıttım,baska hıcbı memnunıyetsızlım yok,cıvıce bınerken bende cok onyargılıydım,hatta kendıme cok kızıyorum,vw dusmanıydım ama dızel olusu kasayada kayıtsız kalamayısım, akraba es dostunda bındı arac oldundan corolla ve jetta arasında gıttım geldım,ben arac alırken artık yakıt konfor kullanılabılırlık arıyorum,bı bakmıssın gıdıp renaulta bınen bırısı olmusum,ön yargılı olmayıp fevrı davranmamak en dogrusu sanırım:))
« Son Düzenleme: Mart 25, 2012, 08:01:01 ÖS Gönderen: avans »

bbhnda

« Yanıtla #74 : Mart 25, 2012, 08:02:49 ÖS »

aracım su an 19,000km  1yılı doldurmak uzere,su ana kadar kar yagdında zıncırı yanlıs takmısım abs kablosuna zarar verdım,bı onun ıcın  ekstradan servıse gıttım,baska hıcbı memnunıyetsızlım yok,cıvıce bınerken bende cok onyargılıydım,hatta kendıme cok kızıyorum,vw dusmanıydım ama dızel olusu akraba es dostunda bındı arac oldundan corolla ve jetta arasında gıttım geldım,ben arac alırken artık yakıt konfor kullanılabılırlık arıyorum,bı bakmıssın gıdıp renaulta bınen bırısı olmusum,ön yargılı olmayıp fevrı davranmamak en dogrusu sanırım:))

kesinlikle katılıyorum artık araçların hepsi çok güzel.vw olsun toyota olsun honda olsun çok başarılı ve güzel araçlar üretiyorlar iş burada koltuğuna oturup hissettiğiniz histir ve dediğiniz gibi arabadan beklediklerinizdir.arkadaşa 2012 1.4 tsi comfortline jetta aldık araç çok güzel konforlu ve oturaklı performansıda iyi.ancak torpido gözünden çözümlenemeyen bir ses geliyor anlamadık gitti?