Gönderen Konu: (dizel) COROLLA D4D mi JETTA TDI mı ?  (Okunma sayısı 69200 defa)

nisay

(dizel) COROLLA D4D mi JETTA TDI mı ?
« : Şubat 08, 2010, 02:40:17 ÖS »
Arkadaşlar yakın zamanda memnun olduğumu civiğimi değiştirmeyi planlıyorum. Aslında bu fikir aylardır kafamda. Benzin fiyatlarında hal böyleyken ve de lpg kullanmak istemeyişimden dizel araçlara bakıyorum. iki araç ta şekil olarak civic gibi olmasada dizel olmaları tercih sebebil olur.

şunu belirteyim hız tutkunluğum sona erdi. aractan ilk beklentim güvenlik ve arkasından da konfor. sessizlik, ekonomi... diye sıralayabiliriz.

Tecrübeleri olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevirim.

serindurus

Ynt: (dizel) COROLLA D4D mi JETTA TDI mı ?
« Yanıtla #1 : Şubat 08, 2010, 02:52:40 ÖS »
Japon arabaları herzaman daha ekonomık oluyor madem dızel dusunuyorsun toyota 1.4 d4d tavsıye ederım tabı elegant olmak kosuluyla
son model araba satıyorlar cant kapak delı oluyorum al en fulunu gule gule bin..:)

nisay

« Yanıtla #2 : Şubat 08, 2010, 02:56:10 ÖS »
Japon arabaları herzaman daha ekonomık oluyor madem dızel dusunuyorsun toyota 1.4 d4d tavsıye ederım tabı elegant olmak kosuluyla
son model araba satıyorlar cant kapak delı oluyorum al en fulunu gule gule bin..:)

kapak olayına aynen katılıyorum. japondan almana geçme hevesim var ama coralloların sessiz olduğu söyleniyor.

İki sabahtır apartmanın önünde beyaz renkte tahminim yeni alınmış jetta görüyorum. hoş görünüyor.

adyobatik

« Yanıtla #3 : Şubat 08, 2010, 02:59:54 ÖS »
şimdi öncelikle kıyasladığın iki araç arasında bariz fiyat farkı var,tabiki gücün 50 bin liralara çıkacaksa jetta al,özellikle yeni çıkan 1.6 105 beygirlik olanı çok iyidir,dizel konusunda wv hep liderliğe oynamıştır,alman arabasının konforu ve sağlamlığı bellidir,ama toyotayıda şahsen binip kullanımşlığım vardır,çok hoş ve güzel araçtır,gidişi normaldir,öyle 1.4 olduğuna bakmayın,torkunun etkisiyle ( 200nm) güzel kaçıyor,gayet yeterli,ama yine tekrar söylüyorum eğer gücün varsa illaki jetta al,hem 105 beygir,daha güvenli olduğu konusunda heralde kimse tartışma gereği bile duymayacaktır,

yalçınn

« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2010, 03:37:02 ÖS »
bencede jetta hele konu konfor ve güvenliğe geliyorsa ama ekonomi derseniz toyota daha az yakar...

EMİRVE

« Yanıtla #5 : Şubat 08, 2010, 06:02:12 ÖS »
Eski bi almancı olarak Jetta diyorum.Siz Corolla'nın sessizliğine bakmayın,o sadece rölantide çalışırken sessiz, 120 km den sonra lastik ve rüzgar sesinden çok rahatsız oluyorsunuz.Ama konfor ve güvenlik arıyorsanız kesinlikle Jetta...

kml28

« Yanıtla #6 : Şubat 08, 2010, 07:09:03 ÖS »
jette tdı. ısrarla tavsiye

mehmet1971

« Yanıtla #7 : Şubat 08, 2010, 09:09:17 ÖS »
Jetta TDi yi kullanmadım. Ama iiki tane TSİ m oldu. Jetta donanım ve güvenlik olarak süper. COrollayı kullandım. Performans olarak beğenmedim. Ayrıca civicten işçiliği ve dizaynı daha kötü bir araç. Ama jettada da civicten farklı olarak bir sessizlik bulamazsın. Motor sesi daha fazla , yolsesi çok az olmakla birlikte aşağı yukarı aynı. Ama herşeye rağmen 55-56 bin tl lere çıkacaksan beyaz ve sunroflu bir jetta tadından yenmez. Bir tavsiyem daha var. Jettalar 2011 model olarak büyük bir ihtimalle ağustosta bayilerde. Bence biraz daha civice bin ve ondan sonra karar ver. Corolla civic gibi yüzü eskimiş bir araç.  Benim bundan sonraki aracım Beyaz bir yeni çıkacak kasa TDİ comfortline sunroflu olacak. Kısaca kesinlikkle jetta TDİ mutlaka da comfortline ve beyaz olsun.

emre16

« Yanıtla #8 : Şubat 08, 2010, 09:44:33 ÖS »
jettaya 50-55 vericeğine al corollayı hem ekonomik,hem konfor hemde sorunsuzluk abidesi...ses olayına gelince corolla sınıfının en sessiz dizelidir.120 den sonra ses geliyor denmiş jettadan gelmicek mi sanki sonuçta dizel araç...bence kesinlikle corolla 41-42.000TL ye en fulünü alabilirsiniz.Bir arkadaşım vw yedek parça satıcısı caddy ve jettalar olmasa batmışız diyor çok enjeksiyon sorunu oluyormuş ben daha toyotanın dizelinden şikayet eden görmedim akrabalarımda var ona dayanarak söylüyorum...sahibinden de görmüştüm 200.000kmde corolla taksi çıkmasıydı ama motora deyilmemiş triger harici bence dünyanın en çok tercih edilen aracı boşuna değil ve bu ünvanı hala koruyor....tr de HONDA-TOYOTA kesinlikle üzmez he jettada çok iyi bir araç ama lükse kaçıyor 50.000TL den aşağı alamassınız...
« Son Düzenleme: Şubat 08, 2010, 09:46:30 ÖS Gönderen: emre16 »

serindurus

« Yanıtla #9 : Şubat 08, 2010, 10:30:43 ÖS »
corolla al sessiz dir dizeli ...
fulunu al ama cant kapak olmasın gıcık duruyor..
sana tavsıyem ne arac alırsan al fulunu al ...
2 arac arasında fıyat fatkı 15-20 mılyar bence toyota fıyat /performansta jettadan onde:):)
 >=ok

farewell

« Yanıtla #10 : Şubat 08, 2010, 10:58:08 ÖS »
türkiye cumhuriyetinde bu kadar geyik şaçma karşılaştırmalar olan bi site daha kaldımı ya ne hale geldi tht yazık ya

emre16

« Yanıtla #11 : Şubat 08, 2010, 11:12:46 ÖS »
burası bir bilgi paylaşım sitesi olduğuna göre her türlü karsılastırma yapılabilir kaldı ki bundan daha çapsız karşılaştırmalar oluyor...ozaman buradaki  karsılaştırmalar kağıt üzerinde kaldığına göre karışalastırmalar bölümü kapansın....

adrenaliinn

« Yanıtla #12 : Şubat 09, 2010, 01:56:26 ÖS »
bence jetta alacağına ikici el temiz bi passat(dizel) al daha iyi

rserkan

« Yanıtla #13 : Şubat 09, 2010, 06:57:46 ÖS »
bence çok yerinde bir karşılaştırma olmuş konuyu açan arakadaşa teşekkür ederim, her iki arabada ikinci elde kuvvetli modeller ama ben genişlik ve konfor olarak corolla derim siyah araba bakımını göze alabilrsen al ayrıca daha güncel bi kassa bence jettayı yakın bi zamanda güncelliycekler

kacaman

« Yanıtla #14 : Şubat 09, 2010, 07:06:26 ÖS »
türkiye cumhuriyetinde bu kadar geyik şaçma karşılaştırmalar olan bi site daha kaldımı ya ne hale geldi tht yazık ya
şimdi iki aracımızın ortak yönlerini maddeler olarak yazalım
1-C sınıfı olmaları
2- ikisinin de dizel olması
3- sedan olmaları
4-ikinci elinin sağlam olması yani rahat satılıyor olmaları
5-her iki marka ve modelin kendisini kanıtlamış olmaları
madde olarak diğer teknik ve donanım ayrıntılarındaki benzer yönleri yazmaya gerek yok çok fazla çünki
bu kadar ortak yönü olan iki aracın kıyaslanması kadar doğal ne olabilir ki
buradaki amaç hangisini tercih etmek ile ilgili, benim babam senin babanı döver gibisinden üstünlük bulmak değil.

zack

« Yanıtla #15 : Şubat 09, 2010, 07:35:06 ÖS »
Hocam corolla-jetta arasında kaldıysan para durumuna gore karar ver. Az verim diyosan corolla param cok almancıyım dersen jetta bu kadar basit.

emre16

« Yanıtla #16 : Şubat 09, 2010, 10:24:44 ÖS »
evet yani ama biri daha  az para olmasına rağmen jettaya göre + rı daha fazla bence...

mehmet1971

« Yanıtla #17 : Şubat 09, 2010, 10:38:54 ÖS »
corollanın jetta ya göre + sı ne acaba açıklar mısınız. Ben dizel toyotayı almak için  2 defa test ettim.Sebebi bizim burda servisi olmasıydı. Malzeme kalitesi yok, motor 1.4 rampada rakiplerine göre zayıf, işçiliği civic ten kötü. bundan önceki aracım jetta TSİ 140 hp idi. Gerçekten mükemmel bir araçtı. Sadece rengi siyah olduğu için sattım. Sıfır araba almak istiyordum. Gücümün yettiği araçlar içerisinde en beğendiğim civic oldu. Ama 50-55 arasına çıkabilseydim. Fiyat farkına bakmadan Jetta alırdım. Güvenlik-donanım ve konfor 4'  4 lük biraz önden kaybediyor. Keşke fırsat olsada corolla ile bir kapıştırabilsek. 1500-2500 devir arası 250 nm  tork var araçta. Şehir dışı 4.3 lt genelde 4.8 şehir içinde 5.7 lt yakyor. Aracın direksiyonuna oturduğunuzda bi kere kesinlikle kendinizi güvende hissediyorsunuz. frenler zaten mükemmel.....Benim gücüm yeterse yeni kasayı bekler jetta alırım hem de hiç düşünmem

nisay

« Yanıtla #18 : Şubat 10, 2010, 07:18:50 ÖÖ »
corollanın jetta ya göre + sı ne acaba açıklar mısınız. Ben dizel toyotayı almak için  2 defa test ettim.Sebebi bizim burda servisi olmasıydı. Malzeme kalitesi yok, motor 1.4 rampada rakiplerine göre zayıf, işçiliği civic ten kötü. bundan önceki aracım jetta TSİ 140 hp idi. Gerçekten mükemmel bir araçtı. Sadece rengi siyah olduğu için sattım. Sıfır araba almak istiyordum. Gücümün yettiği araçlar içerisinde en beğendiğim civic oldu. Ama 50-55 arasına çıkabilseydim. Fiyat farkına bakmadan Jetta alırdım. Güvenlik-donanım ve konfor 4'  4 lük biraz önden kaybediyor. Keşke fırsat olsada corolla ile bir kapıştırabilsek. 1500-2500 devir arası 250 nm  tork var araçta. Şehir dışı 4.3 lt genelde 4.8 şehir içinde 5.7 lt yakyor. Aracın direksiyonuna oturduğunuzda bi kere kesinlikle kendinizi güvende hissediyorsunuz. frenler zaten mükemmel.....Benim gücüm yeterse yeni kasayı bekler jetta alırım hem de hiç düşünmem

hocam siz jettayı kullahmış birisiniz. Eski aracınız büyük sorunlar çıkardımı ?

Birde iki üç gündür bitiyorum, kapının önünde sıfır beyaz bi jetta var. inanın dün kafamı çevirip içine bakıtm. biraz klasik ama oturaklı arabayım diyor.

statik

« Yanıtla #19 : Şubat 10, 2010, 09:56:55 ÖÖ »
Kesinlikle jetta, o koltuğa oturunca insan bi hoş oluyor. Civicten çook daha farklı :)

emre16

« Yanıtla #20 : Şubat 10, 2010, 03:35:14 ÖS »
benim jettanın özelliklerine bişey dediğim yok ama arada 10 milyara yakın fark var corollada gayet tatmin edici bi araç 204nm tork var ve çok ekonomik,konforlu ve sorunsuz bi araç...bence jettaya kesinlikle o kadar para verilmez passatla golfun karsımı bişey işte....ve corollayı satarken çok kolay ve fazla değer kaybetmeden satarsınız + rı bunlar işte...

mehmet1971

« Yanıtla #21 : Şubat 10, 2010, 05:39:30 ÖS »
Nisay cığım benim araç düz vitesti. ben sadece rengi siyah olduğu için sattım. Sadece sağ cam da kasma vardı onu da serviste söküp hallettiler. Onun haricinde bir problem yaşamadım. Ama DSG şanzuma olanlar büyük problemler yaşıyorlar. Bence acele etme. Yazın yeni kasa jetta çıkıyor. Araç çıksın biraz otursun. Beraber alırız. Şu anda jetta almak hiç mantıklı değil.

Birde iki üç gündür bitiyorum, kapının önünde sıfır beyaz bi jetta var. inanın dün kafamı çevirip içine bakıtm. biraz klasik ama oturaklı arabayım diyor.

dohc motor

« Yanıtla #22 : Şubat 10, 2010, 05:43:34 ÖS »
bence jetta derim ancak jettadan zevk alıyım diyosanda 2.0 tdı comfortlıne binceksin araba full+full vede en son kasadan makyajlı yanii

rserkan

« Yanıtla #23 : Şubat 10, 2010, 11:47:03 ÖS »
ayrıca vw lerde gazoz kapağı açacağı veriyorlar ve bunun içinde extra ücret almıyorlar bence çoook fark var aralarında ....

nisay

« Yanıtla #24 : Şubat 11, 2010, 07:44:56 ÖÖ »

Mehmet bey, şahsen jettaları tip olarak fazla tutmazdım. Özelliklede önünden ötürü. Ancak kapımın önünde bir haftadır sıfır beyaz jettayı gördükçe mest oldum. Şunuda kabul ediyroum civic kadar karizmatik bir araç değil ama muazzam oturaklı duruyor. Konfor ve güvenlik tercih sebebim olacağında maddiyatımda el verirse alacağım inşallah. Tabi şimdi değil. Sizinde dediğiniz gibi kasa değiştiriyromuş. 

Aslında değişen kasanın ilkini almak sorun açısından biraz rikollu değil mi ?Zira yıl ilerledikçe ortaya çıkan problemleri çözüyolar. Hayırlısı diyelim artık ama niyetim var.
Nisay cığım benim araç düz vitesti. ben sadece rengi siyah olduğu için sattım. Sadece sağ cam da kasma vardı onu da serviste söküp hallettiler. Onun haricinde bir problem yaşamadım. Ama DSG şanzuma olanlar büyük problemler yaşıyorlar. Bence acele etme. Yazın yeni kasa jetta çıkıyor. Araç çıksın biraz otursun. Beraber alırız. Şu anda jetta almak hiç mantıklı değil.

« Son Düzenleme: Şubat 11, 2010, 07:48:01 ÖÖ Gönderen: nisay »