Gönderen Konu: Corolla Elegance-Civic Elegance  (Okunma sayısı 1644 defa)

Sado01

Corolla Elegance-Civic Elegance
« : Şubat 23, 2011, 11:46:43 ÖÖ »
                                     COROLLA                        CİVİC

Fiyat                            : 49.600                            48.000
Yakıt Tüketimi                : 7.1 (Birleşik)                     7.1 (Birleşik)
Motor Hacimi                  : 1598 cc                           1595 cc
Şanzıman                       : 4 ileri otomatik                  5 ileri otomatik
Ağırlık                            : 1290                               1221
Bagaj Hacimi                   : 450 LT                             389 LT
Yakıt Deposu                  :  55 LT                              50 LT

Sizlerinde 2 araç hakkında yorumlarınızı istiyorum.

faw13

Ynt: Corolla Elegance-Civic Elegance
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2011, 11:53:58 ÖÖ »
sürücü diz hava yastığı, bluetooth, usb bağlantısı, kararan dikiz aynası, yağmur sensörü karanlık sensörü, dikiz aynasında arka park, monitörü, elektrikli katlanabilir yan aynalar donanım farkı, civicte ise açılır cam tavan ve xenon far var fark olarak ayrıca corollanın o modelinde vsc (bizdeki vsa) yok sanırım, listeden anladığım kadarıyl 1.4 te var 1.6 da yok

ben kendi adıma civic i alıp o eksikleri kendim kapatmayı tercih ettim, corolla da çok güzel araç ama civic daha çekici geldi tercihimi o yönde kullandım

battalgazi

« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2011, 12:39:48 ÖS »
Corollanın koltuk yapısı hiç hoş değil bana çok yüksek geldi civicdeki gibi gömülüp süremiyorsun,ayrıca civic daha spor bir görünüşü var donanım önemli değilse civic

faw13

« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2011, 01:20:05 ÖS »
donanımlar telafi edilmeyecek şeyler değiller, arabasıyla oynamak isteyen herkesin temin edebileceği donanımlar, 7. airbag hariç

kral3346

« Yanıtla #4 : Mart 04, 2011, 09:18:26 ÖS »
Civic daha iyi.. Pederde var bir 2010 Corolla Elegance 1.6 124 HP Manuel.. Araba hissiz.. Bir arkadaşın da dediği gibi koltuk yapısı berbat, ayar kolu takılıyor, elde kalacak hissi veriyor, araca gömülme şansın yok, koltuğu yatırman gerekiyor, o zaman da arka koltuğa biniş imkansızlaşıyor..Sadece sol cam tek dokunuş, diğerleri değil.. Aynalar katlamalı değill.. Denge kontrol standart değil.. ASR yok.. Park sensörünü bile ek ücret karşılığı taktırmıştı peder.. Tek avantajı 2nci eli ve köstebek yuvası yollara karşı yerden yüksek yapı ve mükemmel çalışan süspansiyonu.. Sürüş keyfi aramayın ama 2nci el ve yollara uygunluk istiyorsanız düşünülebilir.. Ama fiyat oldukça şişkin, bence haketmiyor.. Makyajlısı da sadece görünüş, olay aynııı...