Gönderen Konu: çok beğenilen opeli batmakdan kurtaran insigniaların sorunları.  (Okunma sayısı 31629 defa)

goldbergbrk

dışardan bakıldığında hızlı konforlu gibi görünsede gel gör aracı kullananlar hiçde öyle demiyor kendi kullanıcılarının anlattıkları sorunlar.
http://www.insigniateam.com/forum/index.php?topic=262.0

1-Dik yokuşta geri geri giderken koku geliyor.
2-Arka diskler çizik frene basınca ses yapıyor.
3-Ön konsuldan çıtırtılar geliyor.
4-Ön ve arkada döşemenin plastikle buluştuğu bölge sorunlu. sanırım işçilik kötü ya da malzeme çok kötü kullanılmış.
5-Müzik sistemi of oldu daha sonra program ile sorun giderildi. Daha yapar mı bilinmez,beklemedeyim.
 vs vs

drmoz

Ynt: çok beğenilen opeli batmakdan kurtaran insigniaların sorunları.
« Yanıtla #1 : Kasım 24, 2011, 01:38:11 ÖS »
bizim civiclerin problemlerini çabuk unutmuş gibisiniz :D
bence bu sayılanlar problem bile değil.
1. sebebi yeni olan debriyaj balatasından gelen koku, normaldir
2. araç insignia değil, aston martin bile olsa (ne alakaysa) fren diskleri ses yapabilir.
3. çıkırtı gelmeyen araba istiyorsanız Bentley tercih edin.
4. ??? münferit bir problem sanırım
5. ??? elektronik aksam arızaları mümkündür.
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2011, 01:41:03 ÖS Gönderen: drmoz »

goldbergbrk

« Yanıtla #2 : Kasım 24, 2011, 01:45:26 ÖS »
6- stop lambaları su alıyor ( şahinemi biniyoruz su alıyor )
 7- turbo arızası
 8- kapıdan gelen gıcırtılar .iç döşeme vites topuzu vs çabuk yıpranması vs.

daha sayarım ordaki yorumları okuyup ahahaahaha :emo arabamı sevdim bir kez daha
yeni araç değil 50 bindeki araçdada varmış depriyaj kokusu 100 bin olandada

hondaciwic

« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2011, 01:53:34 ÖS »
opellerin yeni modellerin alayında elektrık problemı var cok acayıp arka stopun lambasını deıstırdım
5 dk beklıosunkı yansın cunku beyıne yukluormus ne kadar elektrık okadar arıza

NusretA

« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2011, 01:56:18 ÖS »
Bizim yere göğe sığdıramadığımız civiclerimizde de sorunlar var insignada olmuş çok mu :)

goldbergbrk

« Yanıtla #5 : Kasım 24, 2011, 02:12:04 ÖS »
biri 40 lira diğeri 60küsür civiclerdeki en büyük eksiklik izolasyon  ve fren şunları iyileştrsinler piyasada tek marka olur

TURQAZ

« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2011, 02:13:49 ÖS »
unutulmaması gereken çok ciddi bir konu da

satış teknikleridir arkadaşlar .sorun gibi görünen birçok oluşum aslında yedek parça sirkürülasyonu ve markanın ayakta kalması ve devamlılığı anlamına gelir...

bu arada insignia güzeldir candır yabana atılmaz :)

astra_21

« Yanıtla #7 : Kasım 24, 2011, 02:15:38 ÖS »
sorunsuz olan araba arıyosan rolls royce alıcaksın kardeşim yada bi bentley işini görür.insignia yı cıvıcınle kıyaslayıp cıvıc daha iyi diyosan zaten sen HARİKASIN.
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2011, 02:16:28 ÖS Gönderen: astra_21 »

astra_21

« Yanıtla #8 : Kasım 24, 2011, 02:24:42 ÖS »
opeli batmaktan kurataranda insignia değildir.zamanında kriz varken opel astra sedanla ayakta kalmışltır.araştırıp bakın.

drmoz

« Yanıtla #9 : Kasım 24, 2011, 02:42:48 ÖS »
1. uğuldayan, titreyen, tutmayan frenler
2. gıcırdayan debriyaj pedalı
3. ses yapan amortisör kule bilyaları (ses direksiyondan gelir)
4. tıkırdayan ön göğüs
5. kahreden emniyet kemer tokası tıkırtısı
6. ultra narin, yıkamacılarda bile kalkabilen boya
7. dolularda göçen kaporta
ehehuhehe :D
bizim çektiklerimiz de az değilmiş hani...

astra_21

« Yanıtla #10 : Kasım 24, 2011, 03:00:19 ÖS »
her arabanın kendine göre sorunları vardır.

galantus

« Yanıtla #11 : Kasım 24, 2011, 10:38:58 ÖS »
Arkadaş ne marka fanatikleri var yaa. Öve öve bitiremediniz şu civicleri. Hayır yıllardır binmediğimiz bilmediğimiz araçlar olsa nerdeyse inanacağım haa :) Şuraya civiclerin sorunlarını yazsam destan olur. Performans ve görüntüden başka öyle abartılacak diğer markalardan aman aman üstün olduğu neyi var allah aşkına civicin. Dışardan birisi bu siteye girse problemler ve çözümleri kısmına bir baksa aynen senin dediklerini oda honda için der ne varki bunda. Her markanın iyi ve kötü olduğu noktaları mutlaka olacaktır bu gayet normal. En basiti gecen arabaya gaz alırken benzinlikte 2011 civic gördüm motor kaputu açık bir sorun var belli. Tabi dayanamadım hemen gittim yanına neyi var diye. Meğer 0 arabanın aküsü bitmiş al buyur burdan yak. Siteye bakarsan cok kişinin aküden şikayetçi olduğunu okursun. Bu sadece en basitinden kücük bir örnek

logıcthıs

« Yanıtla #12 : Kasım 24, 2011, 10:49:47 ÖS »
bana göre bu aracın en büyük sorunu çok güzel olması  :dil

MerT01__civic

« Yanıtla #13 : Kasım 24, 2011, 10:52:02 ÖS »
arkadaşlar her araçta sorun oluyor.. bugün gene forumda paylaşıldı 0 passat yolda kalmış :D kul yapımı insan yapımı işte.. sorun aramayın araçlarınızın keyfini sürmeye bakın :D ;)

astra_21

« Yanıtla #14 : Kasım 24, 2011, 11:09:40 ÖS »
bu sayfaya yorum atmaya bile gerek yok arkdaş galiba cıvıc leri sıfır sorunsuz gökten inme sanıyor ne mutlu ona.

onur_s

« Yanıtla #15 : Kasım 24, 2011, 11:20:05 ÖS »
arkadasımda var daha 10 binde gerçi su disk problemi ondada oldu düzeltmişler.onun dısında bi problemini görmedik,insignia istediğini yapsın o yakıtla biraz zor :)

hsncck26

« Yanıtla #16 : Kasım 24, 2011, 11:27:04 ÖS »
yaaa civic dediğiniz japon şahini ;D insinia candır ama turbo arızası olmazsa :)
arkadasımda var daha 10 binde gerçi su disk problemi ondada oldu düzeltmişler.onun dısında bi problemini görmedik,insignia istediğini yapsın o yakıtla biraz zor :)
burda alman yancısı Onurcum bile insia yı beğenmemiş  :dil

Muhsin07

« Yanıtla #17 : Kasım 24, 2011, 11:27:42 ÖS »
akü sorunu eski yeni bütün hondalarda var bende 98 model var boch akü var tavan lambası açık kalsın araba aküyü bitiriyor ufak bi ses sistemi bağladım 15 dk çalıştırınca akü bitti
:D

MerT01__civic

« Yanıtla #18 : Kasım 24, 2011, 11:30:53 ÖS »
bide benzini içme durumu var Hasan kardeşim ;D

astra_21

« Yanıtla #19 : Kasım 24, 2011, 11:46:52 ÖS »
ee aga aslan besleyen yemine bakmaz 180 hp  e bide turbo var onunda keyfi başkadır hani dimi :D
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2011, 11:48:04 ÖS Gönderen: astra_21 »

poseidon999

« Yanıtla #20 : Kasım 25, 2011, 08:38:17 ÖÖ »
Şöyle bir durum var verdiğin paraya göre araçtan beklentilerin artıyor.
modeline göre 70 - 90 bin verdiğin bir aracın
25,000 tl lik Dacialar gibi kokpitinden gıcırtı gelmesini,
100,000 km deyken fren sesi gelmesini,
ve şahinler gibi stoplarının su almasını istemiyorsun. Doğal olarak...
Bu sorunlar clio da falan gelse hatta bizim götü moklu 12 yaşında civiclerimizden gelse bir derece tolere ediyrouz. Ne de olsa eskidik ama

Bu sorunlar herhangi model veya marka bir araçta olmalı mı?
Hayır.
ama 70,000 tl lik opel de hiç olmamalı.

Ayrıca şahsi fikrim.
1 senedir şirkette kullandığım 20 T insignia üzerinden konuşuyorum.
Aracı kullanması hiç zevkli değil ve içeride sıkışmış hissine kapılıyorsunuz. Çok dar.
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 08:40:49 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #21 : Kasım 25, 2011, 08:57:15 ÖÖ »
Arkadaş ne marka fanatikleri var yaa. Öve öve bitiremediniz şu civicleri. Hayır yıllardır binmediğimiz bilmediğimiz araçlar olsa nerdeyse inanacağım haa :) Şuraya civiclerin sorunlarını yazsam destan olur. Performans ve görüntüden başka öyle abartılacak diğer markalardan aman aman üstün olduğu neyi var allah aşkına civicin. Dışardan birisi bu siteye girse problemler ve çözümleri kısmına bir baksa aynen senin dediklerini oda honda için der ne varki bunda. Her markanın iyi ve kötü olduğu noktaları mutlaka olacaktır bu gayet normal. En basiti gecen arabaya gaz alırken benzinlikte 2011 civic gördüm motor kaputu açık bir sorun var belli. Tabi dayanamadım hemen gittim yanına neyi var diye. Meğer 0 arabanın aküsü bitmiş al buyur burdan yak. Siteye bakarsan cok kişinin aküden şikayetçi olduğunu okursun. Bu sadece en basitinden kücük bir örnek

Cıvıc Neden mi Bu Kadar Övülüyor ? Maliyeti Olsun Performansı Olsun Emsalleri Arasında Lider Oldugu İçin.. Siz Hangi Araçta Böyle Bir Motor Gördünüz ? İçeri Ses Alması Vs Tamamen Kişisel Bir Olaydır. Ben Yol Sesini Duymadan Motor Sesini Duymadan Seyahat Edemem... Unutmayın Karşılaştırma Göreceli Bir Kavramdır. Fikrinize Saygı Duyuyorum Ama Opel Araba Değil Onuda Biliyorum.

63civic2011

« Yanıtla #22 : Kasım 25, 2011, 09:04:48 ÖÖ »
Fiyatı ne olursa olsun hiçbir araba tüm beklentileri karşılamıyor. Ben de beklentilerimi karşılamadığı icin iki defa civicimi sattım. Diğer modellere alici gözüyle baktığımda her defasinda ihtiyaclarıma cevap veremedigini gördüm. Civic yine en iyisi olunca 3. Civicimi aldım.

Grafink

« Yanıtla #23 : Kasım 25, 2011, 09:05:40 ÖÖ »
insignia dışarıdan çok güzel, ama içerisi mengene gibi, 1.85 boy ve 120 kilo ağırlıkla o aracın içinde 10 dakika kalamadım. Bastı... Sebebi şişirme göğüslük ve iç tasarım olsa gerek, yoksa araç ebat olarak epey bir iri. Kullanmadım, yorum yapamam performansı adına. Ancak Opel'in Astra HB ile yakaladığı oranlar bir daha opele vurmayacaktır. Orası kesin. 95 li yıllarda nereye baksak bir astra görünüyordu izmir'de... Şimdi tek kapılı yeni corsa'lar ve eski Corsa swinglerden başka opel görmek duşuk ikramiyeli piyango gibi... Ancak izmirde elinizi atsanız Civic'e çarpıyor. daha bugün işe gelirken önümde benimkiyle aynı kasa yanında FD 6 arkamda ies şeklinde geçtim altın yoldan... Çok acayip bir his :D

onur_s

« Yanıtla #24 : Kasım 25, 2011, 10:40:28 ÖÖ »
yaaa civic dediğiniz japon şahini ;D insinia candır ama turbo arızası olmazsa :)
burda alman yancısı Onurcum bile insia yı beğenmemiş  :dil
yancı değilim ben kalbimi kırıyosun :dil ,,simdi bu sorunların hepsi her insigniada olmuyordur o kadarda değil japon arabasında da çeşit çeşit sorun cıkıyodur illa,hepsinde baska bişey olabilir kul yapısı hepsi sonucta.hepsi böyle diye bişey yok ama o disk olayı coğunda oluyormus arkadasım öyle dedi.ama opele millet önyargılı,sorun cıkarmasıyla üne kavusmus deniliyor.+bi opeli ilk cıktığında almayacaksın,2-3 sene bi geçsin diye bi lafta dolanır
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2011, 10:42:01 ÖÖ Gönderen: onur_s »