Gönderen Konu: Civic'ten sonra Jetta'ya binilirmi. Tecrübesi olan varmı? Ne düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 46462 defa)

nisay

Honda dostları civic ten sonra jettaya geçmeyi düşünüyorum. Yeni kasa civic hakkında yapılan yorumlar beni bu yola kanalize etti. Tecrübesi olan varmı, yada jettayı tanıyan?

ilkeronat

ben olsam boyle bir kiyaslamaya bile girmezdim. tip, performans, teknoloji, ekonomi, sorunsuzluk hepsinde civic jettanin onunde. benden farkli dusunen arkadaslar elbette olacaktir saygi duyarim, soylediklerim sahsi fikrimdir.

couragepapillon

FSI düşünüyosan ağır kaçar jetta. ayrıca içi çok sıkıcı, berbat...

civicle kıyaslanabilcek en ufak bi noktası yok. emin ol buna

Hondaniel

passat filan olsa tmm da jetta civic e tercih edilmez derim.

civic72

jetta güzel araç fakat 1.6 fsı asla alma derim

Kemall

• Ziyaretçi
jetta beşşşş para etmez

mali

jetta yı boşver. passat derim golfü bile jettaya tercih ederim

emre16

alırsan tsi al kardes fsi berbat bi motor....ve civic jettadan daha keyifli,güzel,şekil,karizma....

rallier_61

tsi da bir fsi motordur aslen,ikisi de direkt enjeksiyon(Straight Injention)..fark beslemede hele ki twincharge olan güncel 160,eski 140 ve 170 likler.. bence en makulü 122lik tek beslemeli olanlar,hem çift beslemeler kadar komplike(arıza durumlarında incir ağacı geliyorum der..) değil hem de dizel ekonomisinde..

emre16

ama yine de yeni kasa civicin şıklığı ve zerafeti jettanın 1 gramında bile yok içi falan kamyon gibi...

honda121

nisay arkadaşım sen iyiden iyiye bozdun kafayı :), ama benden sana tavsiye jetta alma. Bizim arkadaşın 1.2 corsa sı ile 1 boy arayla gittiler. 0-100 km hızlanmasında. Galiba jettalar 8 sübapmış ayrıca. Anlıycağın performans sıfır. Civiclere göre daha sessiz ve heryerinden ses gelme olanağı çok daha az lakin jetta araba gibi bile durmuyor. İlla değiştircem almana geçicem diyorsan bence passat. paran yetiyorsa tabi. olmadı golf. yada 00-01-02 model bmw 3.18-20-25-30.

Esinti

eger jetta alma gibi bir düşüncen varsa alma derim GOLF düşün derim...

karaboga18

• Lamborghini Die-cast
abi ben bugün reno megane kullanmak zorunda kaldım yani kokpit açısından bi kere bizim yeni civicler kadar huzur verici heyecan verici araba yok bence artık diğer tiplere hiç binesim yok ? içi bi kere çok farklı :)

jetta hakkında hiç bir fikrim yok ama ben civici tercih ederdim :) ve ettim de babam bi ara jetta diyordu istemedim ben
« Son Düzenleme: Haziran 11, 2009, 11:58:37 ÖS Gönderen: karaboga18 »

rallier_61

eger jetta alma gibi bir düşüncen varsa alma derim GOLF düşün derim...
+122

emre16

her sey ortada HONDA DAN KOPMA....

couragepapillon

bizim aracın içi gibi ferah bindiğm tek araç 407. ne s320 o kadar ferah ne bmw 5 kasaları. ( 7 kasa diyemiyorum 7 kasasına daha önce hiç binmedim : )= )

asmaz

civic ten sonra hem performans bakımından hemde iç dizaynından bunalırsın bence...bencede binme

nisay

nisay arkadaşım sen iyiden iyiye bozdun kafayı :), ama benden sana tavsiye jetta alma. Bizim arkadaşın 1.2 corsa sı ile 1 boy arayla gittiler. 0-100 km hızlanmasında. Galiba jettalar 8 sübapmış ayrıca. Anlıycağın performans sıfır. Civiclere göre daha sessiz ve heryerinden ses gelme olanağı çok daha az lakin jetta araba gibi bile durmuyor. İlla değiştircem almana geçicem diyorsan bence passat. paran yetiyorsa tabi. olmadı golf. yada 00-01-02 model bmw 3.18-20-25-30.

Dediğin gibi kafayı iyicene bozduk heralde :)
Yakın zamanda değil ama değiştirecem. Aslına bakarsanız yeni kasa civicler tam karizma. Ama işte söylenen sorunlar...
Bide almana binelim bakalım ne olacak. Golf de var aklımda.

focusn70

• Ahmet
Alman arabasının zevkide ayrıdır arkadaşlara katılmıyorum hayırlısı olsun senin için ama jetta için bişi diyemicem

Kemall

• Ziyaretçi
civicten sonra jettaya binilmez
aslında civicten sonra hiç bir arabaya binilmez :-({|=

emre16

yeni golf lerde palio nun önüne benziyo ya yeine beyenmedim...sadece scirocco güzel...

Mahir TÜRKMEN

Şahsen ben binmem

nikky

Alman arabasının zevkide ayrıdır arkadaşlara katılmıyorum hayırlısı olsun senin için ama jetta için bişi diyemicem

aynen, biraz haksızlık olmuş sanki.. iki aracıda detaylı inceleyip test sürüşüne çıkın, size uygun olanda karar kılarsınız..

canguder

jetta insana zevk vermek için değil , sağlam olsun , birazda geniş olsun diye yapılmış bir araç bence. Jettası olanlar lütfen alınmasın ama bana yaşı geçmiş insanların arabası gibi geliyor.Gerçi ben 50 yaşında gelsemde jettaya binmem o ayrı konu.Ben kesinlikle civic tavsiye ediyorum.Yolcu koltuğuna binen arkadaşlarım mercedes gibi araba diyorlar.Özellikle konsoluna hayran kalıyorlar.Motor seside yüksek devirlerde hoş oluyor.Alt devirlerde gayet sessiz(lastiklerden gelen ses dışında).Yani civic komple bir araç.İster modifiye ister modifiyesiz her türlü sınıfının birincisi diyorum.Bana göre hondanın tarihinde s2000'den sonra yaptığı en başarılı araç civic sedan.

umut77

• Ziyaretçi
binilmez.