Gönderen Konu: Civic vs Golf  (Okunma sayısı 6739 defa)

septimius severus

Civic vs Golf
« : Mart 02, 2012, 09:31:17 ÖS »
Öncelikle herkese merhaba.Bu benim ilk mesajım.
Geçenlerde youtube'u kurcalarken bir video gördüm ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=xW4AgcljC04
Ben elegance ov sahibiyim.Yeşil yanınca golf tdi birinde bana toz yutturmuştu.Bu videoyu görünce keyfim yerine geldi.

BGR19

Ynt: Civic vs Golf
« Yanıtla #1 : Mart 02, 2012, 09:45:42 ÖS »
:D hehehe manuel olsa tdi i direk gecerdin otomatik oldugu icin kalkista gecr ama yuksek hizlarda sen takarsin tdi a 103hplik motorlu testere motoru :P :D

CAGLAR28

« Yanıtla #2 : Mart 02, 2012, 11:21:21 ÖS »
otm le kalkışta geçen bi olay geldi iki gün önce gece sahilde normalde yavaş gidiyoduk ışık yandı durduk yanda 05 kasa corolla lardan hb içinde üç zirzop.biz de üç kişiydik.baktım ışık yandı gazlıyo ben de kalkacağım yoksa da kalkayım dedim kalktık ilerde ışık yandığından arası zaten 200 m kadardı.basmadım.diğer ışıkta yine kalkar bu dedim ve aldım s ye manuel e.hafif bastım çektim sonra direk tam bastım ilkinde yarı .böyle yapınca harbi otomatik manuel farketmiyor otm fd6 cılar bilen vardır elbette de iyi baya kalkışta.neyse ki kalktık yedim 2ye tam atcam 60 lardayız 69 da kesicide vites kaçırdım iki üç kesici sesi sonra attım ikiye.bu arka kapıma kadar geldi o sıra ben ikiye attığım an uzadım baktım gelmeye çalışıyo basıyo baya baya.atttım üçe sonra virajlar başladı tabi ben yine hız kesmeden az az gaza basarak frensiz girdim o gelemedi.diyeceğim o ki otm de iyiymiş kalkışta duymuştum ama denememiştim.ilk kalkışımda d de tam bastım baya ağır kaldı kalkmadım desem de yine bastım tabi ama olmadı :)

just4scream

« Yanıtla #3 : Mart 02, 2012, 11:52:56 ÖS »
videodaki golf tdi değil tsi sanırım

BRKY01

« Yanıtla #4 : Mart 02, 2012, 11:55:06 ÖS »
aynen videodaki golf ıcın 1.4 tsi 122 hp yorumu var ne kadar gercek bılmıyorum ..

just4scream

« Yanıtla #5 : Mart 02, 2012, 11:57:37 ÖS »
daha önce bi konuda vardı bu video galiba

BGR19

« Yanıtla #6 : Mart 02, 2012, 11:58:27 ÖS »
Videodaki tsi tabiki tdi olsa aynada bile gorunmez bence :D
Yorumda 1.4 tsi122ps yaziyor dogrusur bence arkasinda tsi yaziyor sanirim, tsi ise 140 olamaz cunku 140 lari gecemez fd6 degil mi

just4scream

« Yanıtla #7 : Mart 03, 2012, 12:03:46 ÖÖ »
140 ları geçemez de o kasaların 122likleri varmı bilmiyorum

BGR19

« Yanıtla #8 : Mart 03, 2012, 12:05:39 ÖÖ »
Sonlara dogru var diye hatirliyorum ben, ben de once o celiskiye dustum ama hatirliyorum sanki sonlarina dogru eklemislerdi
1.6fsi olma ihtimali yok zaten o civic in arkasina bile yanasamaz :)

BGR19

« Yanıtla #9 : Mart 03, 2012, 12:08:52 ÖÖ »
Evet iyice inceledim arkada tsi yaziyor kesin i si de kirmizi sanki neyse iste oyle :D

BGR19

« Yanıtla #10 : Mart 03, 2012, 12:11:48 ÖÖ »
Bu arada simdi baktim varmis o kasada 122lik tsi :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-bekereci-otomotiv-den-boyasiz-tsi-golf-v-76754462/detay/
Teknik ozelliklere de bakin :)
« Son Düzenleme: Mart 03, 2012, 12:12:14 ÖÖ Gönderen: BGR19 »

fearless.32

« Yanıtla #11 : Mart 03, 2012, 04:12:21 ÖÖ »
Yaav ben de geçende ışıkta SLX'le yan yana geldim. Ben de İES var. adam aragaz falan verdi. tınlamadım ilk başta. Yeşil yanınca şunun aklını bi alayım dedim ama yaav SLX ne yürüdü be birader. aklım almadı valla. Zor geçtim. Biri bana anlatsın yaav. Benim İES'mi yürümüyo O SLX'de bişey mi var :(

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #12 : Mart 03, 2012, 09:07:18 ÖÖ »
Yaav ben de geçende ışıkta SLX'le yan yana geldim. Ben de İES var. adam aragaz falan verdi. tınlamadım ilk başta. Yeşil yanınca şunun aklını bi alayım dedim ama yaav SLX ne yürüdü be birader. aklım almadı valla. Zor geçtim. Biri bana anlatsın yaav. Benim İES'mi yürümüyo O SLX'de bişey mi var :(
Motoruyla oynanmış olabilir.

Hatta internette Vw badem var :) Onunda motorla oynamışlar baya sağlam bişi olmuş :)

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #13 : Mart 03, 2012, 09:27:50 ÖÖ »
turbo takmışlardır. bende geçen sanayiye gittiğimde kartal vardı motor kaputu acıktı baktım motoru yapıyorlar turbo takmışlar.

2008 elegance

« Yanıtla #14 : Mart 03, 2012, 09:29:12 ÖÖ »

bende eskiden 94 doğan slx vardı, arabayı kullanan seriliğine şaşırıyordu bu nasıl slx diye.. motoru iyi açılmış slx iyi gider. bide hani derler ya tofaşta 120 yi geçtimmi direksiyonu sımsıkı tutacaksın, abartmıyorum o araçla 200km/h hız yapıyordum hiçte öyle direksiyona falan yapışmıyordum.

onur_s

« Yanıtla #15 : Mart 03, 2012, 02:14:21 ÖS »
golf 5 kasanın 2009 modellerı veya son gelenlerınde 122 tsi geldi fakat bende a3 var hiçbir fd6 kasa 1.6 civic gecemedı bi gariplik var

septimius severus

« Yanıtla #16 : Mart 03, 2012, 08:34:32 ÖS »
Videodaki Golf büyük ihtimal tsi 122 hp.
Golf tdi beni ışıkta geçtiğinde ben d vitesinde kalkmıştım.Üstelik arabada 4 kişiydik.Demekki ben vitesi s 'ye getirseymişim ve yolcu olmasaydı o arabayı rahat geçerdim.

ilker öztürk

« Yanıtla #17 : Mart 03, 2012, 10:53:51 ÖS »
otm le kalkışta geçen bi olay geldi iki gün önce gece sahilde normalde yavaş gidiyoduk ışık yandı durduk yanda 05 kasa corolla lardan hb içinde üç zirzop.biz de üç kişiydik.baktım ışık yandı gazlıyo ben de kalkacağım yoksa da kalkayım dedim kalktık ilerde ışık yandığından arası zaten 200 m kadardı.basmadım.diğer ışıkta yine kalkar bu dedim ve aldım s ye manuel e.hafif bastım çektim sonra direk tam bastım ilkinde yarı .böyle yapınca harbi otomatik manuel farketmiyor otm fd6 cılar bilen vardır elbette de iyi baya kalkışta.neyse ki kalktık yedim 2ye tam atcam 60 lardayız 69 da kesicide vites kaçırdım iki üç kesici sesi sonra attım ikiye.bu arka kapıma kadar geldi o sıra ben ikiye attığım an uzadım baktım gelmeye çalışıyo basıyo baya baya.atttım üçe sonra virajlar başladı tabi ben yine hız kesmeden az az gaza basarak frensiz girdim o gelemedi.diyeceğim o ki otm de iyiymiş kalkışta duymuştum ama denememiştim.ilk kalkışımda d de tam bastım baya ağır kaldı kalkmadım desem de yine bastım tabi ama olmadı :)

otomatikte bu bahsettiğiniz kalkış nasıl  yapılıyor

fearless.32

« Yanıtla #18 : Mart 05, 2012, 03:27:57 ÖS »
turbo takmışlardır. bende geçen sanayiye gittiğimde kartal vardı motor kaputu acıktı baktım motoru yapıyorlar turbo takmışlar.

Turbo yoktu yaav iyi biliyorum. Ama headers var mı onu bilemem. Piyasadaki 10 slx'den 8'inde egzos var şimdi. Bağırıyor ama headersden mi yoksa sanayi işi abart eksoz mu bilinmiyo valla :)

Brawe

« Yanıtla #19 : Mart 07, 2012, 02:28:11 ÖS »
golf'te iyi gitmiş aslında
tabii golf özelliklerine bakmak lazım
180km hızılanması azaldı ise muhtemel 1,400 cc 122 bg filandır