Gönderen Konu: Civic VS Astra (yeni)  (Okunma sayısı 5132 defa)

yalchinnn

Civic VS Astra (yeni)
« : Ağustos 30, 2010, 03:47:20 ÖS »
Herkese merhabalar,
Foruma yeni uye oldum bilmedigim bircok şeyi sayenizde ogrendim cok tsekkur ederim.
Ilk cıktıgı gunden beri Civis HB istemişimdir.Sponsorlar (aile) , opelin daha guvenli
oldugunu dusunuyor , cok bilgimiz yok.Kafamı cok karıstırıyorlar.Performans cok muhim degil
tabiki gonul ister ama benzin pahali.Honda ile gorusmeye gittigimzde Civic HB 1,4 un otomatik modelini
satıcı onermedi , ki bende manuel severim.Otomatik neden onermiyorsunuz dedgimizde vites değişimlerinde
araç yıgılıyormus dedi şaşırdım 1,8 deki manuel i satmak için oldugunu dusunuyorum hoş aralarında cok buyuk fark yok.Opellerin kasalarını daha saglam oldugu soyleniyor , Jazz ve Corsa ile ayni ikilemde kalmiş durumdayiz(ablam için) ,goruslerinizi soylerseniz cok mutlu olurum tekrar tesekkur ederim.

rebeloghy

• Ziyaretçi
Ynt: Civic VS Astra (yeni)
« Yanıtla #1 : Ağustos 30, 2010, 05:26:06 ÖS »
benim görüsüm 1,8 manuel civic , diğer karsılastırmada corsa olur ama corsa dizel benzin ?

mehmet1971

« Yanıtla #2 : Ağustos 31, 2010, 03:36:49 ÖS »
benzinli ise kesinlikle civic

yalchinnn

« Yanıtla #3 : Ağustos 31, 2010, 04:27:13 ÖS »
Corsa olursa sadece dizel olucak

rebeloghy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 31, 2010, 06:31:41 ÖS »
civic ve dizel corsa..

avans

« Yanıtla #5 : Ağustos 31, 2010, 09:56:13 ÖS »
corsa benzınlı 1,2 kullanmıs bırı olarak km rede 330 tl yakıyo haberın olsun...bı okadarda hantal uyuz bı araba...motor ufak az yakar zıhnıyetıyle kesınlıkle benzınlı alınmaz..kafanda az yaksın dıye bı durum varsa..her ne alırsan al dızel al...bırde anlamadım beledıye otobuslerının otomatık oldu gunumuzde..neden hondadakı satıcı manuel onermıs onuda anlamadım...elındekı stok yuzundendır muhtemelen..manuel altını var sayalım sehırıcı trafık her 10 metrede bır kasık subu..1,2 1,2 fıtes arası gıt gel ondan sonra araba 60000km oldumu servıse gotur beyfendı debrıyajda kacırma var subu..baskı balata set olarak deyıscek cumlesı..bence gerek yok...
« Son Düzenleme: Ağustos 31, 2010, 10:00:14 ÖS Gönderen: avans »

yusufaltintepe

« Yanıtla #6 : Ağustos 31, 2010, 09:59:20 ÖS »
satıcı ı-shıfteki yığılma olayını doğru söylemiş yani maksat elindeki 1.8 satmak değil gerçekten dürüst bir satıcıymış takdir ettim doğrusu :)

şöyle söyliyeyim ben 1.8 hb tam otomatik makyajlı kasa sahibiyim ve aracımın tek sıkıntısı arka görüş mesafesi onun haricinde aracımdan ne performans nede yakıttan nede donanımdan yana bir sıkıntı yaşamıyor her şeyi ile beni tatmin ediyor

kacaman

« Yanıtla #7 : Eylül 01, 2010, 08:25:06 ÖÖ »
Herkese merhabalar,
Foruma yeni uye oldum bilmedigim bircok şeyi sayenizde ogrendim cok tsekkur ederim.
Ilk cıktıgı gunden beri Civis HB istemişimdir.Sponsorlar (aile) , opelin daha guvenli
oldugunu dusunuyor , cok bilgimiz yok.Kafamı cok karıstırıyorlar.Performans cok muhim degil
tabiki gonul ister ama benzin pahali.Honda ile gorusmeye gittigimzde Civic HB 1,4 un otomatik modelini
satıcı onermedi , ki bende manuel severim.Otomatik neden onermiyorsunuz dedgimizde vites değişimlerinde
araç yıgılıyormus dedi şaşırdım 1,8 deki manuel i satmak için oldugunu dusunuyorum hoş aralarında cok buyuk fark yok.Opellerin kasalarını daha saglam oldugu soyleniyor , Jazz ve Corsa ile ayni ikilemde kalmiş durumdayiz(ablam için) ,goruslerinizi soylerseniz cok mutlu olurum tekrar tesekkur ederim.
aramıza hoşgeldiniz.
forum kurallarımız gereği öncelikle sizi tanıyalım bölümünde kendinizi daha detaylı tanıtırsanız seviniriz, teşekkürler.

metoza

« Yanıtla #8 : Eylül 01, 2010, 09:22:09 ÖÖ »
1,8 hb civic le focus tdci kapıştırdık geçen ay. her 300 400 metrede ışıklar vardı. civic focusa hiç yaklaşamadı bile... nası bi tork varsa artık ki kullanan da tanıdığım şöförlüğüne diyecek yoktur çocuğun focusun şöförünü tanımıyordum ama. Neyse sonra ışıklar bittti vitesler artık 5 falan focus yaklaşamadı tabi...

Corsa var amcamın oğlunda. araba daha 15 aylık falan. Hararet göstergesi yanımış bu da alıp servise götürmüş sekman yakmışsın demişler. daha komik olanı da şu kötü yakıttan olmuş demişler ama ben ce benzinli bi motor kötü yakıttan dolayı sekman yakmaz kırmaz ya da motoruyatak sarmaz.. Keklik avındalar ben ce... Garanti kapasıma da almadılar. Çocuk mahkemeye verecem dedi ama neaptı bilmiorum. İşçiliği de çok iyi diil bence corsanın. o paraya ben ce kia ceed yada i30 çok daha iyi bi tercih olur.
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2010, 09:28:13 ÖÖ Gönderen: metoza »

kacaman

« Yanıtla #9 : Eylül 01, 2010, 09:23:43 ÖÖ »
biz de denedik hem roll, hemde dragta civic aldı

ilkeronat

« Yanıtla #10 : Eylül 01, 2010, 10:31:07 ÖÖ »
hem astra hem civic kullanicisi olarak kesinlikle civic diyorum, forumda defalarca yazdim bi kac konuda. astra iyi guzel ama ondan inip civic e binince vaaay dersin. motor performansi tartisma goturmez. konfor belki daha iyi olabilir fakat guvenlik konusunda onde oldugu dogru degil.
corsa ile jazz konusu ise motor performansi, ic hacim, yakit sarfiyati, goruntu ve geri kalan herseyiyle jazzzzzzzz. ikinci eli bile harika.arabayi alirken kardasiniz yani. saticinin soyledigi otomatik vites aslinda tam otomatik vites degil toyotalardaki multimod ile ayni mantikta calisan bir tiptronik vites. manuel tavsiye ederim. jazz ilk ciktiginda test icin ciktim yola cikar cikmaz geri donduk o kadar gicik yani. bayanlar seviyor ama ve hatta farkinda bile degiller vites gecislerinin uyuzlugunun.

avans

« Yanıtla #11 : Eylül 01, 2010, 07:22:24 ÖS »
1,8 hb civic le focus tdci kapıştırdık geçen ay. her 300 400 metrede ışıklar vardı. civic focusa hiç yaklaşamadı bile... nası bi tork varsa artık ki kullanan da tanıdığım şöförlüğüne diyecek yoktur çocuğun focusun şöförünü tanımıyordum ama. Neyse sonra ışıklar bittti vitesler artık 5 falan focus yaklaşamadı tabi... dostum senın dedın sekman olayı devır dayım pompasıyla alakalı...aynısı basımıza geldı..sert plastık..ısın garıp tarafı hararet gostergesı yok corsada..sadece ısık var ısgı farketmeyıp devam eddıyse arkadas ondan sekman yemıstır..

Corsa var amcamın oğlunda. araba daha 15 aylık falan. Hararet göstergesi yanımış bu da alıp servise götürmüş sekman yakmışsın demişler. daha komik olanı da şu kötü yakıttan olmuş demişler ama ben ce benzinli bi motor kötü yakıttan dolayı sekman yakmaz kırmaz ya da motoruyatak sarmaz.. Keklik avındalar ben ce... Garanti kapasıma da almadılar. Çocuk mahkemeye verecem dedi ama neaptı bilmiorum. İşçiliği de çok iyi diil bence corsanın. o paraya ben ce kia ceed yada i30 çok daha iyi bi tercih olur.
dostum senın dedın sekman olayı devır dayım pompasıyla alakalı...aynısı basımıza geldı..sert plastık..ısın garıp tarafı hararet gostergesı yok corsada..sadece ısık var ısgı farketmeyıp devam eddıyse arkadas ondan sekman yemıstır..
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2010, 07:23:31 ÖS Gönderen: avans »

emre16

« Yanıtla #12 : Eylül 01, 2010, 08:46:49 ÖS »
yeni astrayı sadece dizel olduğu için alınır yoksa her türlü civic...

ilkeronat

« Yanıtla #13 : Eylül 02, 2010, 06:34:46 ÖÖ »
yeni astrayı sadece dizel olduğu için alınır yoksa her türlü civic...
yan komsumda var dizel astra (son cikan kasa degil bir onceki kasa) her gun kufrediyor. bir araba servisten cikmaz mi ya dedi birgun, uzuldum valla. hepsi ayni olacak diye bir kaide yok ama dizel araba alacaksam toyotayi tercih ederim.

metoza

« Yanıtla #14 : Eylül 02, 2010, 12:46:19 ÖS »
toyota nın mazot pompası çok başarılı bence. Motor istenilen performansı vermior ama kötü mazot bile olsa yakıor d4d. enjektör kırma gibi sorunlarla karşılaşılmaz. ama hyundai nin 110 hp 230 tork üreten crdi motoru da performans açısından inanılmaz zevk veren bi motor...

emre16

« Yanıtla #15 : Eylül 02, 2010, 11:13:48 ÖS »
tabii ki d-4d mükemmel cdti göre ben verilen iki araç arasında yapmıştım oda sadece fazla km yapılıyorsa diye...Yoksa corolla veya auris dizel çok çok iyi hem az yakıyor hemde sorunsuz....