Gönderen Konu: civic si vs saxo vts...????  (Okunma sayısı 22987 defa)

FF206

civic si vs saxo vts...????
« : Mayıs 10, 2011, 04:41:35 ÖÖ »
        Arkadaşlar öncelikle slm.
        Bi arkadaşta saxo vts 1 var. Tutturdu vts ler vti leri geçiyor filan diye ordan konular açıldı da açıldı ve sonunda benim Si a geldi. Bende dayanamadım Benim civic geçer dedim..(umarım büyük hata değildir:D) Bildiğimiz üzere saxo vts ve 106gti aynı araçlar hafif fark olabilir. arabalardaki extralar şunlar..
   Saxo vts: header,48lik düz boru, hava filtresi kiti, chip, açık egzoz.
   Civic si: header,51lik düz boru,hafif volant,3-4crx dişlisi, hava filtresi kiti, açık egzoz
        İki makinanında sağlığı yerinde 0 motor var ikisinde de. Sizce bi vts yi geçebilirmiyim fazla uçmadan extra olarak arabama ne yapabilirim?? O katılımı kaybetmek istemiyorum da.. Yorumlarınız benim için önemli..

kareser

Ynt: civic si vs saxo vts...????
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2011, 05:22:19 ÖÖ »
        Arkadaşlar öncelikle slm.
        Bi arkadaşta saxo vts 1 var. Tutturdu vts ler vti leri geçiyor filan diye ordan konular açıldı da açıldı ve sonunda benim Si a geldi. Bende dayanamadım Benim civic geçer dedim..(umarım büyük hata değildir:D) Bildiğimiz üzere saxo vts ve 106gti aynı araçlar hafif fark olabilir. arabalardaki extralar şunlar..
   Saxo vts: header,48lik düz boru, hava filtresi kiti, chip, açık egzoz.
   Civic si: header,51lik düz boru,hafif volant,3-4crx dişlisi, hava filtresi kiti, açık egzoz
        İki makinanında sağlığı yerinde 0 motor var ikisinde de. Sizce bi vts yi geçebilirmiyim fazla uçmadan extra olarak arabama ne yapabilirim?? O katılımı kaybetmek istemiyorum da.. Yorumlarınız benim için önemli..
Saxo vts fabrika çıkışı 117 hp civic si 136 yazar ama 130 hp civarında verir saxoda  headers eksoz sistemi vs ve chip yazılım var yazılım eğer  profosyenel kişilerce yazıldıysa fena :D senin aracında crx 3 ve 4. dişlisi  varmış bu senin için eğer rolling yapacaksan avantaj dragta kilo farkı var önden koparır gibi geliyor saxo tabi iş birazda ustalıkta bitiyor ama normal şartlarda bu yüklemelerle ben si nin alacağı görüşündeyim  >=ok >=ok

ykavcioglu

« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2011, 08:22:29 ÖÖ »
2 arabanında KONDİSYONU yerindeyse 2 boy fark ile saxo geçer.
bende vti varkende denedim Si varkende. 106 -saxo dediğiniz arabalar filtresizken bile uğraştırır..

piscocuk

« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2011, 08:27:49 ÖÖ »
saxo alır arkadaşım

TURQAZ

« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2011, 08:36:00 ÖÖ »
böcek gibiler pek şansın yok malesef :)

AL-BAYRAK

« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2011, 08:56:22 ÖÖ »
 si kullanıcısıyım.... kısmen aracım da yüklü sayılır ama si nin hiç şansı yok

++++
2 arabanında KONDİSYONU yerindeyse 2 boy fark ile saxo geçer.
bende vti varkende denedim Si varkende. 106 -saxo dediğiniz arabalar filtresizken bile uğraştırır..

galantus

« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2011, 10:05:12 ÖÖ »
si nin 3 ve 4. vitesi bence saxo ya göre daha iyi. si yi kullandım biliyorum saxo kullanmadım fakat eşdeğer diyebileceğimiz 106 gtı cok kullandım. Kalkışta si nin hiç şansı yok. Hatta dragta rahat 3 4 boy yer. Tavsiyem asla beraber kalkma rezil olursun. Ama rollingde bişey diyemem ortada diyebilirim.

FF206

« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2011, 01:49:59 ÖS »
kesici iptali yaptırsam biraz daha uzatsam diye düşünüyorum devri  belki öyle birşeyler olur ama kesinlikle bu katılım olcak şimdi 14 sac jant aramaya başladım slick lastiklerle devirli salcam az patinaj yapıp fırlamasını sağlıcam, aracı birde soycam aklıma başka da birşey gelmiyor.. geriye birtek chip kaldı o da beyin değişimi istiyor.. aracımın 0-100ü bagajına kadar doluyken yanımda biri daha varken ölçmüştüm egzoz da kapalıydı orta susturucu filan 7,8sn çıkmıştı soyarsam ve kesici iptaliyle bu iş olcak gibime geliyor

piscocuk

« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2011, 01:54:44 ÖS »
boşuna zorluyorsun arkadaşım uğraşma..ilk tepki ve hızlanmaları çok iyi bu araçların.zaten kutu gibiler.uzunda belki şansın olur ama kısada zor.

TURQAZ

« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2011, 01:57:48 ÖS »
kesici iptali yaptırsam biraz daha uzatsam diye düşünüyorum devri  belki öyle birşeyler olur ama kesinlikle bu katılım olcak şimdi 14 sac jant aramaya başladım slick lastiklerle devirli salcam az patinaj yapıp fırlamasını sağlıcam, aracı birde soycam aklıma başka da birşey gelmiyor.. geriye birtek chip kaldı o da beyin değişimi istiyor.. aracımın 0-100ü bagajına kadar doluyken yanımda biri daha varken ölçmüştüm egzoz da kapalıydı orta susturucu filan 7,8sn çıkmıştı soyarsam ve kesici iptaliyle bu iş olcak gibime geliyor

0-100 7.8 ise ve dahada doluyken bu hıza ulaştıysan ! neden daha fazla uğraşıyorsun saxo 4sn'ye de mi çıkıyor bu hıza????

FF206

« Yanıtla #10 : Mayıs 10, 2011, 02:09:36 ÖS »
ne bileyim vteclerle yürüyen makinalar vtecte 7sn civarında çıkıyor.. ama arabamdan gerçekten umutluyum zamanında motor yapılmadan önce 200m de vts nin tamponunda bitmiştim şimdi daha diri motoru var ve daha seri geçebilceğimi düşünüyorum tek fark ilk katılımtığım vts de chip yoktu ama bunda var bu beni düşündürüyor..

piscocuk

« Yanıtla #11 : Mayıs 10, 2011, 02:12:15 ÖS »
kesici iptali yaptırmanın bir yararı olmaz.eğer araba orjinal devrinden sonra boş çevirecekse sadece motoruna zarar verirsin.kesiciyi iptal etmen 10K çevirmen aracının daha iyi gideceği anlamına gelmez.birkaç kombinasyon yaparak bunu 7000dd den 9000  e çıkarırsan bir işe yarar

ykavcioglu

« Yanıtla #12 : Mayıs 10, 2011, 02:18:08 ÖS »
ne bileyim vteclerle yürüyen makinalar vtecte 7sn civarında çıkıyor.. ama arabamdan gerçekten umutluyum zamanında motor yapılmadan önce 200m de vts nin tamponunda bitmiştim şimdi daha diri motoru var ve daha seri geçebilceğimi düşünüyorum tek fark ilk katılımtığım vts de chip yoktu ama bunda var bu beni düşündürüyor..
200 m de tamponunda gidiyorsun ama rollingde uzun gidiyorsun 4 ü bitireceksin.
vts sağlıklıysa filtresiz çıksın yan yana bir ihtimal..

FF206

« Yanıtla #13 : Mayıs 10, 2011, 02:22:18 ÖS »
               roll de tamam avantaj olabilir ama 4te benim araban 175-80 arası bi yerde bitiyo buda 180de 5 e atmam demek ve arabamın bayıldığı andır.. gerçi vts o sırada benden 1 boy yemiş olsa bile kapatır gibime geliyo çünkü 4le 5 arasında uçurum var benimkinde..
                kesici için de şanzuman oranından dolayı çevirdiği devir hiç bir zaman boş olmaz tabi abartıp 10k üstü de demiyorum ama 8500 9000 de vites atsam tamamdır zaten egzozun açık olması ve hava filtresinden dolayı tork daha üst devirlerde yani 6100 gibi bence 9000deviri rahat rahat kaldırır iyi gider gibime geliyor

ykavcioglu

« Yanıtla #14 : Mayıs 10, 2011, 02:29:20 ÖS »
senin aracın 4.vites 7500 d/dk 180 km/h yapacak 5.vitese attığın an 4500 d/dk da çakılacaksın..
o yüzden 4 sonuna kadar denemen lzm.
9000 devirde dönmen için yağ pompanın ve yatakların durumu önemli.
yada en güzeli 5.vitesi kısaltacaksın..

şuan bende de Sİ var fakat 106 ile uğraşmak başa bela..
vteclen zor geçiyordum:):)

FF206

« Yanıtla #15 : Mayıs 10, 2011, 02:33:55 ÖS »
5i kısaltamam ki sadece katılımlık değil arabam çounluk yakıt tasarufu yaptığımız için:) ama yataklar 0 keşke orj almasaydım kızıl yatak alsaydım diyorum.. yağ pompam orj. küçük jant yumuşak hamur lastik 3-4ün kısalığı ve komple soymayla bence geçicem  geçemessem de sağlık olsun ilerde olurda vtec alırsam o zaman geçerim:D

ykavcioglu

« Yanıtla #16 : Mayıs 10, 2011, 02:36:35 ÖS »
Bende yakıt yüzünden 5 i kısaltmıyorum, vtecin 5 i de uzun, o yüzden çok yakıyor.
aracından memnunsan vtece geçmene gerek yok..
yaparsan typer. yoksa bin benden söylemesi:)

FF206

« Yanıtla #17 : Mayıs 10, 2011, 02:54:48 ÖS »
5i kısaltmak olmaz zaten çok yakar, aracımdan son derece mutluyum ama bi vts geçmek te iyi olur hani geçemezsem çok dalga geçerlerse dayanamam vtec bile kiralayabilirim yoksa satmayı kesinlikle düşünmüyorum arabama aşığım resmen:D katılım 3 hafta sonra işte vts nin rodajı biticek benim de esay'ım gelicek ve kaldırcaz video çekip koyucam geçersem süper olucak:)

ykavcioglu

« Yanıtla #18 : Mayıs 10, 2011, 03:01:05 ÖS »
Kiralık vti ile daha fazla fark yersin bence:):)
kendi aracınla dene. rollling için kullanacaksan Si yanlış bir tercih bence.
illa honda dersen o zmn vti alacaksın 60'lık buji kablo bobin vs. girişeceksin.
vtecler masraflı ama ocağıma incir ağacı dikti ahaha

FF206

« Yanıtla #19 : Mayıs 10, 2011, 03:12:55 ÖS »
evet ama o bi vtec adı yeter:D neyse sanırım aracıma yapabilceğim daha fazla bi uygulama yok bakalım sonucu görücez:)

ykavcioglu

« Yanıtla #20 : Mayıs 10, 2011, 03:19:33 ÖS »
Sİ ım vardı, vtec için sattım vtec aldım, Si ı aradım.
eg kasanın sürüşü duruşu keyfi çok başka. vtec gidiyormu gidiyor fakat bana keyif vermiyor..
tekrar si a döndüm. durumu toparlarsam typer'ın tadına bakmak isterim..
bence vtecin adı var si ın tadı:)

vtec05

« Yanıtla #21 : Mayıs 10, 2011, 03:28:42 ÖS »
abi bence kısada hiç şansın yok uzunda belki ama çok hırs yaptıysan ve geçilmemek istiyosan chip yaptıracaksın ama yerinde olsam ben yaptırmazdım....

FF206

« Yanıtla #22 : Mayıs 10, 2011, 03:50:48 ÖS »
abi bence kısada hiç şansın yok uzunda belki ama çok hırs yaptıysan ve geçilmemek istiyosan chip yaptıracaksın ama yerinde olsam ben yaptırmazdım....
neden dostum chip yani beyin değişimi sağlıklı sonuç vermiyor mu si larda??

vtec05

« Yanıtla #23 : Mayıs 10, 2011, 08:06:32 ÖS »
neden dostum chip yani beyin değişimi sağlıklı sonuç vermiyor mu si larda??
yok abi öyle değil çok güzel güç alısın+torkda ama tabi aracın orjinali bozuluyo ve motor başka bir beyinle çalışıyo o bakımdan :D

FF206

« Yanıtla #24 : Mayıs 10, 2011, 08:36:54 ÖS »
yhaa fiyatı uygun olsa hiç sorun etmeden takardım zaten arabamda orj parça sayısı oldukça az:D ama o fiyata değer mi bilmiyorum neticede 10hp filan..:D