Gönderen Konu: civic si nedir alınırmı  (Okunma sayısı 20596 defa)

piscocuk

civic si nedir alınırmı
« : Kasım 06, 2009, 11:36:17 ÖÖ »
arkadaşlar honda civic si nedir..alınırmı..kaç farklı motor seçeneği vardır.kaç farklı donanımı vardır.sohc yada doch olursa ne olur en son model yılı kaçtır.alınırmı tavsiye edermisiniz sorun yaşatırmı yaşı dolayısıyla ne yakar 106 gti ile kıyaslıyorlar okadar hafifmi onun gibi serimi ivmelenmesi kuvvetlimi.kısacası herşeyiyle bana si anlatırmısınız.belki si alırım..bir arkadaşım aldı 6000 liraya.henüz binmek nasip olmadı oda çok yeni sadece tek söylediği fena değil iyi vs gibi.yeni olduğundan kesin bir yorum yapamıyor

teşekkürler

sakhee

Ynt: civic si nedir alınırmı
« Yanıtla #1 : Kasım 06, 2009, 12:00:44 ÖS »
sitede bu konuda çok bilgisi olan arkadaşlar olduğunu düşünüyorum. Yeterli bilgi alabilirsiniz onlardan. Benim bildiğim 95 e kadar var bu arabalar. (95 olmayabilir yanlışsa arkadaşlar düzeltsin) honda nın eg kasasının bir versiyonu si. kasa içindeki en performanslı ve donanımı en maksimum olanları si lar. ex ler içinde de si donanımında olan varmı bilmiyorum (sunroof gibi) sedan ve hatchback leri var. 136 beygir standart motorları. otomatik ve düz olanları var. 4 tekerlekten disk frenli hepsi. sanırım vti den önceki vti demek doğru olur. bildiğim kadarıyla doch değil soch vtec bu araçlar. doch vtec del sol ile başlıyor sanırım. dediğim gibi arkadaşlar yanlışlarımı düzeltsin rica ediyorum. benim gördüğüm kadarıyla si lar çoğunlukla modifiye edilmiş biraz da yorgun araçlar. sitede bir arkadaşta tamamen orjinal çok hoş bi araç var onun dışında da üzerine atlanıp rahat rahat alınabilecek bir si görmedim ben. arkadaşınızın aldığı araç 6 000 tl si olmayabilir. bu fiyata si bulunabileceğini zannetmiyorum ben. 10 civarı binilebilecek bir tane si için makul fiyat gibi geliyor bana. herşey gönlünüzce olsun

piscocuk

« Yanıtla #2 : Kasım 06, 2009, 12:10:08 ÖS »
6000 e aldı ve si araç baktırdık.biraz kaporta boya işi var yani nerden baksanız 2000 lira gibi masrafı var.bende merak ettim araştırayım dedim.bana alınmaz gibi geliyor.yani 106 yı bildiğim için 106 alınır bu alınmaz gibi geliyor.ama hondanında motorunu biliyorum 2,5 sene cvc sport kullandım allah var tek kuruş masraf çıkartmadı.yani 1600 cc 136 hp ama 106 gti gibi gitmez gibi geliyor bana..ben bi binip kullanayaım en iyisi

apr_35bucuk

« Yanıtla #3 : Kasım 06, 2009, 12:30:05 ÖS »
si 92 - 95 yılları arasında üretilmiş 130 hp lik motora sahip dohc motorlu bir araçtır . düzgün yürüyenini bulursanız yinede isteklerinizi karşılar ama yalan söylemeye gerek yok ani ivmelenmeleri 106 ya göre daha zayıftır . üst devirleri iyidir . ama yine de bekelntilerinize bağlı aşırı bişi beklemiyosanız si çok çok işinizi görür. ama 106 yı üzmek isterseniz vti düşünmeniz lazım... bence siz dikkat edin 6000 tl ye aldığınız ex modeli yani 90 hp lik karbüratörlü modlei olabilir çünkü si o paraya garip geldi ....

bad_machine

« Yanıtla #4 : Kasım 06, 2009, 12:45:45 ÖS »
1994 model civic si motor kodu nedir bilgisi olan arkadaşlar var mı_?

piscocuk

« Yanıtla #5 : Kasım 06, 2009, 12:48:42 ÖS »
kibar ol insan önce bir tanışma topiği açar ilk defamı forum kullanıyorsun topic :) d16A9 dur.senin ruhsatına yanlış yazılmış kanka.akşam eve gidince motorunun üzerindeki koda bak

bad_machine

« Yanıtla #6 : Kasım 06, 2009, 12:51:50 ÖS »
 <783^2 dimii kusura bakmayın arkadaşlar hemen açıyorum tanışma topiğimi :))

barprelude

« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2009, 12:53:40 ÖS »
Yaklaşık 2 sene SI kullandım. Tek kelime ile müthiş bir araba, tabii -arkadaşların değindiği gibi- temizini bulabilirseniz. Ben 98-99 yılları arasında kullanmıştım ve aslına bakarsanız her türlü beklentilerinizi karşılayacak bir araba olduğunu düşünüyorum. 106 GTI ile karşılaştırmak biraz yanlış bence çünkü 1040 kg. Ama doğru devir aralığında kullanırsanız bence performans açısından da fazla soru işareti bırakmayacaktır. Fakat yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi o fiyatlara alınan bir SI teknik açıdan problem çıkartabilir....

AL-BAYRAK

« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2009, 04:05:41 ÖS »
d16a9 diye başlar si motor kodları arkadaşlar

ENG

« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2009, 04:37:19 ÖS »
araç 1040 kg değil . sedanları 985 kg hb ise 940 kg dır
Yaklaşık 2 sene SI kullandım. Tek kelime ile müthiş bir araba, tabii -arkadaşların değindiği gibi- temizini bulabilirseniz. Ben 98-99 yılları arasında kullanmıştım ve aslına bakarsanız her türlü beklentilerinizi karşılayacak bir araba olduğunu düşünüyorum. 106 GTI ile karşılaştırmak biraz yanlış bence çünkü 1040 kg. Ama doğru devir aralığında kullanırsanız bence performans açısından da fazla soru işareti bırakmayacaktır. Fakat yukarıda da arkadaşların belirttiği gibi o fiyatlara alınan bir SI teknik açıdan problem çıkartabilir....

Sİ yah

« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2009, 06:23:16 ÖS »
civic Sİ 92-95 model aralığındadır d16a9 DOHC motordur 130hp aynı motor crx te kullanılmıştır temiz bir Sİ için en az 10.000-15.000 vermeniz gerekir performansı gayet tatmin edicidir tek eksi yanı yaşıdır onuda sorun etmezsen zevkle binebileceğin bir aractır. yaşlı dediğime bakma vtec vti ve 106 gti dan sonra en hızlı 1600cc atmosferik araçtır
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2009, 06:25:25 ÖS Gönderen: Sİ yah »

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Kasım 06, 2009, 06:57:16 ÖS »
Bence si anlatilmaz yasanir..

Temiz bir si 10.000 ile 14.000 TL arasinda fiyat araligi vardir.

Yasini hic problem etmeyin, bu arac 500.000 KM garantili ustten cift egzantirikli bir dohc motordur.

Stock Saxo vts ve 106 gti ile kiyaslanamayacak kadar hizli, seri, komforlu, sahibini uzmeyen, aksine oldukca tatmin eden, dozer kadar guclu yikici yol actirici bir aractir. crx sanzumanli bir si, stock bir 106 gti'n motorunu elinden alabilir..

Artik cok nadir temiz si'ler var piyasada ve bir taneside bende.

92 - 95 yillari arasinda uretilmistir si'ler. HB'lere gore sedan'lar cok daha oturakli ve viraji rahat alabilecegin bir aractir, hb'lere gore sedanlar aile arabalari olarak kullanildigi icin sedanlar cok daha az yipranmis kuvvetli hala 93 yilindaki gibi makinalardir. Sedanlarin manuel viteslisini bulmak zordur, cogunluk otomatiktir, ama manuel bulursanda seytan tugu var olabilcek kadar sansli olabilirsin.

Turkiyede 13 tane sunroof klima ve duz vites olarak full + full fabrika cikisli sedan si var ve bir tanesi bende Fume civic si, imzamdaki arac..

Yagini suyunu kontrol etmeden binme derim, bu araclar yuksek devirli ve yuksek isili araclar oldugundan motor yag kaybi cok az olabilir.

Yeni aldigin bir si'in, 500 TL'lik motoruna bakim masrafi verdikten sonra icin huzurlu rahat rahat binersin.. EG bir hastaliktir, ki si hastalik hastasidir.

Bizim araclardan birinde si'yi dene oyle al derim, en azindan bakimli temiz bir si nasil yurur gorursun ve ona gore alirsin..
« Son Düzenleme: Kasım 06, 2009, 06:58:30 ÖS Gönderen: Time-R »

delimanyak

« Yanıtla #12 : Kasım 06, 2009, 10:01:11 ÖS »

Yasini hic problem etmeyin, bu arac 500.000 KM garantili ustten cift egzantirikli bir dohc motordur.

Stock Saxo vts ve 106 gti ile kiyaslanamayacak kadar hizli, seri, komforlu, sahibini uzmeyen, aksine oldukca tatmin eden, dozer kadar guclu yikici yol actirici bir aractir. crx sanzumanli bir si, stock bir 106 gti'n motorunu elinden alabilir..

92 - 95 yillari arasinda uretilmistir si'ler. HB'lere gore sedan'lar cok daha oturakli ve viraji rahat alabilecegin bir aractir, hb'lere gore sedanlar aile arabalari olarak kullanildigi icin sedanlar cok daha az yipranmis kuvvetli hala 93 yilindaki gibi makinalardir. Sedanlarin manuel viteslisini bulmak zordur, cogunluk otomatiktir, ama manuel bulursanda seytan tugu var olabilcek kadar sansli olabilirsin.

Turkiyede 13 tane sunroof klima ve duz vites olarak full + full fabrika cikisli sedan si var ve bir tanesi bende Fume civic si, imzamdaki arac..

Yagini suyunu kontrol etmeden binme derim, bu araclar yuksek devirli ve yuksek isili araclar oldugundan motor yag kaybi cok az olabilir.

Yeni aldigin bir si'in, 500 TL'lik motoruna bakim masrafi verdikten sonra icin huzurlu rahat rahat binersin.. EG bir hastaliktir, ki si hastalik hastasidir.

Bizim araclardan birinde si'yi dene oyle al derim, en azindan bakimli temiz bir si nasil yurur gorursun ve ona gore alirsin..

+100000 ama suna acıklık getirim sedan si 1050 KG 10 senedir 92 civic si sedan manuel :) bir si bizde ve bu gidisle bir 10 yıl daha bınerız kesınlıklede onerırım temiz bir si.

barprelude

« Yanıtla #13 : Kasım 06, 2009, 11:48:03 ÖS »

+100000 ama suna acıklık getirim sedan si 1050 KG 10 senedir 92 civic si sedan manuel :) bir si bizde ve bu gidisle bir 10 yıl daha bınerız kesınlıklede onerırım temiz bir si.

>=ok....

ENG

« Yanıtla #14 : Kasım 07, 2009, 08:58:14 ÖÖ »
CİVİC Sİ HB
Motor
Motor Özellikleri: 4 Silindir 16 Valve
Motor Hacmi (cc): 1590 cc
Çap x Strok: -
Sıkıştırma Oranı: 9.5:1
Motor Gücü (hp-d/d): 130 hp @ 6800 d/d
Maks. Tork (Nm-/d): 143 Nm @ 5700 d/d
Yakıt: -

Şanzıman
Şanzıman: -
Aktarma: Önden Çekiş

Performans
0-100 km/h (sn): 8.5 sn.
Maks. Hız (km/h): 205 km/h
Esneklik Değerleri:
(60-100 km/h 4.viteste) -
Esneklik Değerleri:
(80-120 km/h 5.viteste) -

Yakıt Tüketimi
Tüketim Karma (lt/100km): -
Menzil (km): -

Lastik
Lastik Ebatları (Ön): 185x60 R14
Lastik Ebatları (Arka): 185x60 R14

Karoser
Sınıf: Kompakt (Alt Orta)
Karoser Tipi: -
Boyutlar (mm):
(uzunluk/genişlik/yükseklik) - / - / -
Aks Mesafesi (mm): -
Boş Ağırlık (kg): 940 kg
Frenler (Ön): Soğutmalı disk
Frenler (Arka):

ENG

« Yanıtla #15 : Kasım 07, 2009, 08:59:58 ÖÖ »
burada 940 kg verilmiş. ama baktım farklı rakamlarda var. karosere ve şanzumana göre değişebilir. 

honda_mert

« Yanıtla #16 : Kasım 07, 2009, 12:05:35 ÖS »
14 senedir SI ile iç içe olan huyusu suyunu herşeyini bilen biriyim.önce babam kullandı şimdi bende ve aclıktan ölsem satmıyacagım bi makine...biz tabi çok temiz baktığımızdan tüm SI larla aynı değil ama şöyle diyim sana japon yapmış=)).6000 e temız SI bulman çok zor ama olduda bulduysa hiç kaçırma boşver 106 yı.106 yemeyebilir ama piyasadaki araçların çoguna nal toplatır emin ol.hele bide düz vitesse ooohh keyfinden yenmez.SI lar hem aksesuar teknolojisi hemde motor teknolojisi olarak zamanının çok ilerisinde tasarlanmış araçlar.eger temizini buldum diosan kaçırma... >=ok

honda_mert

« Yanıtla #17 : Kasım 07, 2009, 12:13:03 ÖS »
bi arkadaşımızın SI'ını kullan söle temiz olanlardan gazı köklediğinde çıkan sesine aşık olmazsan sakın alma ama emin ol sesi yetiyo...en büyük sorun temizini bulmak...temız bı honda motor sorunu cıkarmaz bizimki 260.000'de motora asla anahtar deymedi ve bir damla yağ eksitmiyo.temiz bi SI 500000 devirir.hatta 1000000 devirdiğini söyleyen şehir efsaneleride var ama türkiye şartlarnda o biraz zor=)...

barprelude

« Yanıtla #18 : Kasım 07, 2009, 11:09:10 ÖS »
Benim de şimdiye kadar kullandığım en zevkli arabalardan birisiydi Sİ.... 1. ve 2. vites inanılmazdı, inanılmaz! Kaldı ki benimki sedan idi. Arkadaşların dediklerine katılıyorum, temiz bir Sİ motoru 500bin rahat devirir. Mecburiyetten satmak zorunda olduğum 93 model lacivert sedan Sİ 1999 senesinde 200bin km!!! civarında idi ve bir arkadaşım aldı arabayı. Net biliyorum ki daha motor açılmadı! Sİ gerçekten de tarih bir araba, müthiş. 

alican_07

« Yanıtla #19 : Kasım 09, 2009, 04:46:58 ÖS »
sağlam bi si harbiden çok can yakar ayrıca 106 ile kıyaslarken millet 106 yı sanki sıfırmış si ı yorgunmuş gibi bahsetmiş ortalıkta kaç tane düzgün yürüyen 106 var 106 ların çoğu hatta yüzde 95 i bitik durumda zaten fabrika verilerine göre si 106 dan 0,1 sn daha hızlı 0-100 de.

alican_07

« Yanıtla #20 : Kasım 09, 2009, 04:48:29 ÖS »
106 da 2 kere gazla sonra git motor kulağını değiştir 106 masraf kapısı arkadaşlar si ile kıyaslamak yanlış si 500000 km kapak açmadan giden bi araç.

idsüml

« Yanıtla #21 : Kasım 09, 2009, 05:37:09 ÖS »
Yazılanları okuduktan sonra hali hazırda 5 aylık bir kullanıcı olarak bir şeyler yazmak istedim. Ustalarımın izniyle. >=ok
Bir depo ile 600 km yol yaptım. 120 km den düşmedi + sürekli 150-160 gördüğü de oldu. Sakin kullanırsan 45lt. lik deposu sanırım 650 km yaptırır.
106 ya göre ağır kalabilir ama amacın araba kullanmaktan ve süratten zevk almak ise Sİ doğru bir tercih olacaktır diye düşünüyorum.
Kolay arıza çıkarmaz. İlk aldığımda yağ, su ve filtrelerini değiştirdim. Başka da masraf yapmadım çok şükür.
Benim arabam 210 bin küsürlerde ve gaza verdiği tepki, duruşu kalkışı bana yetiyor. Özellikle hazırda bir 130 bg ve bitmek bilmeyen bir devir saati insana garip bir güven veriyor.
Temizini bulman zor olmakla beraber, imkansız değildir.
Hepsinden önemlisi, uzun kaput, çekik farlar, yakışıklı sinyaller ve yaşının ağırbaşlılığını, ruhunun gençliğini eksiksiz yaşayan, gaz pedalına basar basmaz da size yaşatan japon harikası.  :lovee :lovee

zedrix

« Yanıtla #22 : Kasım 09, 2009, 06:07:26 ÖS »
si hakkında arkadaslar cok sey yazmıs zaten vti alamıyorsan alacagın tek makınadır si
1,6 ies ler vtec2 ler son kasa i vtecler hepsı yalan olur tozunu yutar
si alcısının gozunu korkutan tek sey yasıdır ama ote yandan bu araclar temız kullanıldı ıse 350-400 bın km yapması sasırtacak cınstendır.

alican_07

« Yanıtla #23 : Kasım 09, 2009, 09:35:16 ÖS »
1.s2000
2.typer
3.vti
4.si            tabi bu sıralama türkiye standartlarına göre.