Gönderen Konu: Gazı Hangi İstasyondan Alıyor sunuz ?  (Okunma sayısı 6723 defa)

34GB4525

Gazı Hangi İstasyondan Alıyor sunuz ?
« : Ekim 31, 2009, 10:35:53 ÖS »
2 ay önce lpg taktırdım daha önce benzini shell ve opetten alıyordum ama gaz konusunda bilgim yok şimdilik opetten alıyor ikidir shellden alıyorum kıyaslayacağım kim nerden aldığı konusunda yazıp oy kullanırsa sevinirim. Keyifli forumlar.

yalçınn

Ynt: Gazı Hangi İstasyondan Alıyor sunuz ?
« Yanıtla #1 : Ekim 31, 2009, 10:37:24 ÖS »
P.O gaz alıyorum mümkün olduğu kadar...

escapade

« Yanıtla #2 : Ekim 31, 2009, 10:44:57 ÖS »
opetten alıyorum.shell den alma derim herşeyinde problem oluyor.

yasansu

« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2009, 10:08:16 ÖÖ »
yaklaşık 1 senedir shell'den alıyorum.Problem yok.Birde şuna dikkat etmek gerekiyor.
Shell eski bayilerine otogaz adı altında kendi gazını satıyor.Türkpetrol'den gelme bayilerine ise ipragaz sattırıyor.

kacaman

« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2009, 10:30:57 ÖÖ »
aracımda lpg yok fakat önceki aarabamda vardı opet ten alıyordum

GhostRider

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Kasım 01, 2009, 10:36:02 ÖÖ »
opet.

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Kasım 01, 2009, 04:53:33 ÖS »
gazi opetten, benzini shellden alicaksin kardesm

mali

« Yanıtla #7 : Kasım 01, 2009, 06:25:07 ÖS »
opetten alıyorum çokta memnunum
yani performans iyi
birde istikrarlı daha önce denediğim km aynı şartlar altında çok yakın sonuçlar alıyorum
arabamın kaç km yol yapacağı konusunda istikrarlı
po da bu konuda çok değişiyor

cıvıq06

« Yanıtla #8 : Kasım 02, 2009, 09:55:30 ÖS »
shellden alıyorum.Ankarada 3 istasyonu denedim.Biri eskişehir yolunda 2 si konya yolunda.Aralarında aynı kullanım tarızna göre ölçüm yaptım biri 1 depoyla 350 diğeri 365 diğeri ise 420 km yaptı.Ve bu ölçümleri sürekli kırıkkalyee gidip gelirken yaptım 2 şer kere denedim.Konya yolunda konya tarafına giderken eski demir köprüyü geçeceksin ilk değil 2. shellden en iyi rakamları aldım >=ok

mali

« Yanıtla #9 : Kasım 03, 2009, 05:53:01 ÖÖ »
işte bizdeki istasyonda standart olayı yok sıkıntı burdan çıkıyor
aynı firma farklı istasyon arada 70 km fark var
70 km az yapan istasyonun lpg sinde ne var insanın aklına direk o gidiyor
bu tutarsızlık en çok po da var
en iyi standardı olan opet
istasyonları arasında çok km oynamıyor

biberbiber

« Yanıtla #10 : Kasım 11, 2009, 07:08:39 ÖS »
arkadaşlar totalgazı ve bir diğeride milangazı deneyebilirsiniz. ikiside gayet iyi. en azından ben öyle hissettim.

mali

« Yanıtla #12 : Kasım 13, 2009, 12:08:53 ÖS »
opetten alıyorum şuan kararsızım
opetin performansı iyi ama filtre durumu var birde

biberbiber

« Yanıtla #13 : Kasım 13, 2009, 12:39:24 ÖS »
arkadaşlar tekrarlıyorum birde totalgazı deneyin. bulamazsanız milangaza bakın...

OZAlper

« Yanıtla #14 : Kasım 14, 2009, 01:04:09 ÖS »
Total'in sitesinden alıntı:
Türkiye'nin ilk otogaz kuruluşlarından biri olan TOTALGAZ, dünya çapında uyguladığı kalite standartlarını Türkiye' de 360'a yakın istasyon sayısıyla tüketicilere ulaştırmaktadır.

Total bu ilk olma yolunda, Performa Eurodiesel, yüksek oktanlı kurşunsuz benzin Performa 98 Octane ve super benzin kullanan araç kullanıcılarına kurşunsuz benzin kullanma imkanı veren Performa Greenmax ürünlerinden sonra, şimdi de 5 Ekim 2004 tarihinden itibaren, Avrupa Birliği standartlarına (EN 589) uygun, yepyeni bir otomotiv LPG yakıtı olan, Performa EuroGas'ı ithal ederek müşterilerine sunmuştur.

Şu ana kadar ülkemizde kullanılmakta olan LPG'de propan oranı %25-30 iken, yeni ithal ettiğimiz Performa EuroGas'da bu oran %50 seviyelerine yükseltilerek, kış dönemi için gerekli buhar basınç değerlerine ulaşılmış ve yakıtta yüksek performans sağlanmıştır.

Yüzde 100 ithal edilen ve Avrupa'da standart olarak kullanılan Performa EuroGas, yüksek propan oranı ve oktan değerleriyle, soğuk havalarda bile araçların ilk çalışmasında kolaylık sağlamakta, araçların motorlarına yüksek ve vuruntusuz bir performans kazandırarak, sürücülerin kış aylarında yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmaktadır. Araçlarında Performa EuroGas kullanan müşterilerimiz, sunduğumuz ürünün yüksek performansını hemen fark edeceklerdir.

Ben de Aygaz kullanıyordum; ancak forumları okudukça vazgeçtim Total'den alıyorum.

34GB4525

« Yanıtla #15 : Kasım 14, 2009, 01:22:02 ÖS »
Benzini iyi diye gazıda iyi olacak diye bi kural yok (opet, shell) ben hayatta totalden benzin almam burnumun dibinde var almıyorum ama gazda iyi iseler gaz alınabilir diye düşünüyorum denicem ;)

biberbiber

« Yanıtla #16 : Kasım 14, 2009, 10:38:15 ÖS »
valla arkadaşlar ben sanki totalden kullandığım gazdan gerçekten memnun kaldım sanki araç daha atik bir hal aldı. hatta totalden sonra aygaz almak zorunda kaldım sanki araç biraz daha hantal gibi kaldı.

OZAlper

« Yanıtla #17 : Kasım 14, 2009, 10:47:09 ÖS »
Ben de aracın ilk çalışmasında daha az sarsıntı ve gaz yemesinde daha bir canlılık hisstetim Total'den sonra. Bana da bu konularda güvendiğim bir arkadaşım tavsiye etmişti. Ben devam edeceğim.

mali

« Yanıtla #18 : Kasım 15, 2009, 05:49:20 ÖÖ »
bilmiyorum ama bana sanki opet daha iyi gibi geliyor
tek aklıma takılan nokta filtre

biberbiber

« Yanıtla #19 : Kasım 15, 2009, 10:24:06 ÖÖ »
mali hala opette ısrar etmene hiç gerek yok. filtre konusunu gördün işte. bende gerçekten totalgazda ısrar ediyorum. haa ne zaman baktık bunların esasen hepsi aynı noktaya çıkıyor hiçbir fark yok. işte o zaman kafamıza göre takılırız. valla arabalar bizim arabalar lpg kaynaklı bir sorunumuz olursa  ne opet ne shell ne po hiçbiri dönüpte suratımıza bakmazlar.

AL-BAYRAK

« Yanıtla #20 : Kasım 15, 2009, 09:46:18 ÖS »
opet den dönüş shell e