Gönderen Konu: civic premium 2010  (Okunma sayısı 22756 defa)

ysnkyr

civic premium 2010
« : Ocak 02, 2010, 11:55:37 ÖS »
sevgili gençler (muhtemelen sizden büyüğümdür)
tabi ki ben de kendimi genç hissettiğim için paraya kıyıp 2010 honda civic premium 1.6 otomatik  aldım. <nohapy
onca paraya kıymışken sunrooflu model almadığıma yaniyim mi?aslında gereksiz olduğunu düşünmüştüm.daha doğrusu gençliğin bu kısmını atlamışım heralde.insan 47 yaşında kendini genç sanırken bazı ayrıntıları atlıyor sanırım <nohapy
daha arabayı da almadık yani.ocak ayının ilk haftasında teslim edecekler.
burada yakıtla ilgili problemleri okudum.
bazı bilgiler edinmek istiyorum.tabiki honda kullanıcısı tecrübeli arkadaşlardan
1)en ekonomik nasıl sürülür?
2)serviste periyodik bakımlar kaç TL tutuyor?
3)LPG taktırırsam garantisi bozulur mu?(0 km arac nasıl kıyıp deldirip taktıracaksam )
4)ya her şeyi bırakın da ben iyi bir şey mi yaptım yani
bu arada yeni yılınızı kutlar sevgiler sunarım

adyobatik

Ynt: civic premium 2010
« Yanıtla #1 : Ocak 03, 2010, 10:24:37 ÖÖ »
kendi sınıfında en güzel aracı almışsınız,benzinli olarak 2 araç var kalite ve konfor olarak zaten,biri civic biri corolla,gerisinden kesinlikle öyle yada böyle şikayet edersiniz,doğru tercih,ama sıfır olarak söylüyorum,40-45 bin lira arasında benzinli sıfır araç almak çokmu mantıklı ???alıncada bu paradaki araca lpg yazık olur :)

nadirgoktan

« Yanıtla #2 : Ocak 03, 2010, 10:28:25 ÖÖ »
ysnkyr  abim iyi yapmışsın. iyi araba almışsın. evet arabalarımız yakıyor. ş içi dur kalk a girmezsen 1.6 bir araca göre fena veriler değil salında. çünkü 1.6 ve 1200 küsür yüklü bir araç için normal yakıyor.
Servis bakımları servisten servise değişiyor ama 200*300 arası gider gelir ilk bakım 1000 kmde. o ücretsin. 10.000 bakımı için sanırım 220 verirsin. lpg olayına girmek tamamen şahsi fikirdir. ama hele bi al kullan bak bi öyle her yazılana bakma benim yazdığımada bakma sen kullan baktın çok yakıyo takarsın. saygılar...

ysnkyr

« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2010, 12:48:14 ÖS »
arkadaşlarıma ilgileri için teşekkür ederim.
forumdaki yazıları okuyunca iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum.
bir de bundan önce kullandığım arabayı belirtiyim Clio 1.2 16V
klimayı çalıştırırsın araba gitmez;araba gidiyim derse klima olmaz.(gerçi nerdeyse hiç çalıştırmadığım klima da tam garanti dolunca bozuldu)
şehir dışına çıkacak olsak aman ha bavul almayın en çok ne lazımsa onu alın derdi telaşı.bir de bu clioyu aldığımın 2. ayında apartmanın garajındayken apartmanın çatısını onaran görevliler ön kaput ve çamurluk kısmına kiremit düşürmüşlerdi.artık bu araç gözümde kararmıştı.satmaya bahane arıyordum.yani kısacası fazla da yaksa biraz keyfime bakiyim dedim.kısmet artık.

MhmT

« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2010, 12:55:40 ÖS »
hayırlı olsun memnun kalırsınız umarım

nasıl heyecan var mı ? : )

ysnkyr

« Yanıtla #5 : Ocak 03, 2010, 01:01:23 ÖS »
sağol teşekkür ederim
heyecan olmaz mı.ilk defa japon arabası kullanacağım.
japon arabalarına yaıplan yorumları okudukça telefona bakıyorum honda bayi aramış mı ve
aracınız hazır alabilirsiniz demelerine

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #6 : Ocak 03, 2010, 02:03:11 ÖS »
renodan sonra bayabi konforlu gelir gibime geliyo hayırlı olsun arbanın suçu yok benzin çookk pahalı 3640 mü olmuş ne

minimal_freak

« Yanıtla #7 : Ocak 03, 2010, 02:15:06 ÖS »
abicim hayırlı uğurlu olsun, allah kaza bela vermesin, ben yaklaşık 11 senedir şirket araçları kullanıyorum ve jetta'sından tutun, astra'sına, clio'sundan linea'sına yeni corolla'sından v.s...v.s..

tartışmasız bir gerçek var ki konfor,donanım (elektronik) olarak almanlar bu işi gerçekten iyi yapıyor, fransız arabalarına hiç girmiycem renault peugeot herneyse 5 para etmezler, 2010 renault alın, kullanırken dikkat edin gaza her basıp cekmede vıtesin ileri geri oynadığını görüceksiniz (yıllardır takmış durumdayım ve her sene beklıyorum duzelır dıye ama nafile), japonlara gelirsek, yeni corolla'da çok kullandım, evet çok saglam ve çok sessiz kabin içi, ama 160 km'lerden sonra yolda geziniyor araç, direksiyonu sımsıkı tutmama rağmen araç otoyolda şerit değiştirdi ve çok korkmuştum (aracı sıfır aldık şirkete ve ilk bakımından sonra yani 1200 km de oldu bu olay ön takımda falan sorun olduğundan değil)
Honda'ya gelirsek şirket araçlarından bi an önce inip akşamları ve hafta sonları kendi aracımla dolaşmak için sabırsızlanıyorum, motor performansı, sağlam ve kemikli olması benim için yetiyor, bırakında bir sürü elektronik donanım olmasın zaten ne kadar elektronik aksam o kadar sorun demektir bence, sunroof olayı için kesinlikle kullanmanızı öneririm, daha sonraki araçlarınızda sunroof olanını alıcak ve alışkanlık haline getiricektiniz :)  görüntüsünün dışında bir çok faydalı kullanımı var aslında, sigara dumanı, yagmurlu havalarda buğulanmayı önleyici, sıcak havalarda klima açıkken temiz hava sirkülasyonu ve uzun yolda başağrısı engeli gibi ....
Bence o paralara alınabilecek en iyi araçlardan birisini almışsınız, aklınızda artık ''acaba'' sorusu kalmasın ve keyifle binin teslim aldığınızda,,,
Japonlar bu işi gerçekten çok iyi yapıyor... >=ok 

« Son Düzenleme: Ocak 03, 2010, 02:19:25 ÖS Gönderen: minimal_freak »

mehmet1971

« Yanıtla #8 : Ocak 03, 2010, 03:02:59 ÖS »
Hayırlı olsun ben de alalı 4 ay oldu. ortalama yakıtım şu anda 6.2 lt. Hadi hadi yanılsın benim lçümlerime gre 6.5 lt. Gayet makul karma ve yumuşak kullanımda her depomla ortalama 6 km yi aşağıya hiç düşmedim.

cagriy

« Yanıtla #9 : Ocak 03, 2010, 03:32:43 ÖS »
sayın ysnkyr öncelikle hayırlı olsun. bende  bayi bayi 3 hafta dolaştım.
foruma neden civic alayım ki diye konu açtım. (sonradan ''neden civic almayayım'' olması gerektiğini anladım)
ancak ben ayda 2000 km yi geçiyorum ve bu durumda yakıt masrafım çok fazla oluyor. sıfır araç alıp LPG taktırmak da çok mantıklı gelmedi bana ve araç almayı erteledim. çok araştırdım tüm yorumları defalarca okudum. evet kalite , sağlamlık , estetik , kullanım zevki vs vs tüm bunlar ön planda ise civic alınmalı. ayrıca aylık 1000 km nin altında biniliyor ise yakıtda önemli değil. çünki dizel aracın kendine has çok masrafları olabiliyor. ben cesaret edemedim ama sizi kutlarım doğru tercih bence. hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız yolculuklar dilerim.
yakıt verilerini bizimle paylaşırsanız umarım.

cagriy

« Yanıtla #10 : Ocak 03, 2010, 03:38:02 ÖS »
Hayırlı olsun ben de alalı 4 ay oldu. ortalama yakıtım şu anda 6.2 lt. Hadi hadi yanılsın benim lçümlerime gre 6.5 lt. Gayet makul karma ve yumuşak kullanımda her depomla ortalama 6 km yi aşağıya hiç düşmedim.
600 km mi diyecektiniz acaba? forum ortalaması hep 450 diyorlar.

cıvıcem

« Yanıtla #11 : Ocak 03, 2010, 04:00:21 ÖS »
hocam çok doğru tercih yapmışsınız,aracı aldığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız... ALLAH kazasız belasız binmeyi nasip etsin...

ysnkyr

« Yanıtla #12 : Ocak 03, 2010, 07:24:14 ÖS »
arkadaşlar sanıyorum sunroof olayında hata etmişim.artık kısa bir süre (7-8 senecik allah kaza bela vermese tabi) bununla idare edeceğiz.
yakıt konusunu da tecrübe edince aktaracağım.

nisay

« Yanıtla #13 : Ocak 03, 2010, 08:27:08 ÖS »
Hayırlı uğurlu olsun yasin bey. Allah kaza bela vermesin.

Öncelikle şunu söyleyeyim, cliodan sonra son derece konforlu ve performanslı bir arabaya bindiğinizi hissedeceksinizdir eminim.  o kadar çok arabalara bakıyorum ki ama o sınıfta hata abartmıyorum sınıfının üstündeki araçlarda bile yeni kasadaki karizma yok.

Bende kararsız durumdadayım. Yakın gelecekte yeni cvic alırmıyım yoksa karizma işini geçip birazda konforomı bakarım bunu zaman gösterecek. uzun zamandır wolkwagenlere göz kırpar gibiyim ama onlardada tip yok. yani bütcemize göre olanlarında. jetta hep aklımdadır. buralarda da konusunu açtım. jetta da malumunuz passat golf kırması gibi. hayırlısı bakalım.

Benzin fiyatları aldı başını gidiyor. lpg de taktırmıyoruz araca. dizel araba alayım diyorum.

ysnkyr

« Yanıtla #14 : Ocak 03, 2010, 09:48:48 ÖS »
teşekkür ederim nisay (yasin=adaşım)kardeşim
ben de epeyce toyota corolla dizel,jetta ve civic arasında gittim geldim.sonra jettayı ara model ve tip nedeniyle eledim.tabi yakıtı da civic'e göre fazla.toyota da ise hem aralık ayı olmasına rağmen dizel corollada kampanya yapmadılar hem de görüntü olarak fazla hoşuma gitmedi.bir de dizel mi benzinmi diye epeyce araştırdım.dizel bir arıza yaparsa yaptığımız bütün hesaplar tersine dönüyor.bir de yılda 30.000 km üzeri yapmıyorsan dizele gerek yok dediler.ben de gözü kara şekilde daldım hondaya.
sonra kendi kendime şöyle bir söz geliştirdim:RAHVAN ATA BİNİYORSAN  YEMİNİ KISMAMAK LAZIM.

nisay

« Yanıtla #15 : Ocak 03, 2010, 10:00:26 ÖS »
rica ederim adaş. rahvan at muhabbeti güzel olmuş :)

Şuanda yeni araç alacak olsam aynı sizin gibi üç araç arasında kalırdım ve araba almayacağım ama dizel corolla ile jettalara bakar dururum. civiği yanlarına koyduğumda civic uzak ara önde görünüm olarak. Ancak ben görüntüden çok eşimin memleketine sık seyehatler sebebiyle konfor arar oldum. Alman araçlarının bu konuda önde oldu yazılip söyleniyor. bakalım hayırlısı.

mehmet1971

« Yanıtla #16 : Ocak 03, 2010, 10:55:54 ÖS »

evet 600 km demek istemiiştim. en az 5 defa doldur boşaltla ölçtüm. Gittiğim yol aşağı yukarı her gün standart şaşırma şansı yok yani

cagriy

« Yanıtla #17 : Ocak 05, 2010, 09:06:19 ÖS »

evet 600 km demek istemiiştim. en az 5 defa doldur boşaltla ölçtüm. Gittiğim yol aşağı yukarı her gün standart şaşırma şansı yok yani
mehmet bey bu ölçümler şehir içi mi acaba? bir de deponuz kaç tl ile doluyor. yani 600 km yi duyunca yeniden heveslendim.
şehirler arası sakin ve yavaş bir kullanımla yol 750 km yi bulur o zaman. 

mali

« Yanıtla #18 : Ocak 05, 2010, 11:38:39 ÖS »
yasin abi çok çok iyi bir tercih yapmışsınız
bunu biz ne kadar desekte sen o koltuğa oturnca daha iyi anlıyacaksın
lpg senin tercihine kalmış
ani gaz vermedikten sonra arabalarımız az yakıyor sayılır
Allah kaza bela vermesin hayırlı uğurlu olsun

emre16

« Yanıtla #19 : Ocak 06, 2010, 12:12:20 ÖS »
öncelikle yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun inşallah...bence sınıfındaki en iyi aracı seçtiniz inanın bana koltuğuna her oturduğunuzda farklı bir arabada olduğunuz fark edeceksiniz hele hele gece sürüşler sizin için tam bir eğlence haline gelicek...benzin konusuna gelince malum fiyatlar aldı basını gidiyor 4 tlye dayanır yakında buna bağlı olarak ilk başlarda biraz fazla gelebilir ama km yaptıkça düşer...yazılana çizilene kafanızı fazla takmayın aracınızın zevkini çıkarın.....

ysnkyr

« Yanıtla #20 : Ocak 06, 2010, 02:00:52 ÖS »
teşekkür ederim değerli arakdaşlar
sizlerin yazdıklarını okudukça iyi bir tercih yaptımı dşünüyor ve açıkçası keyifleniyorum.
ancak bu hafta trafik epey yoğun olduğu için arabayı daha teslim alamadım.alınca inşallah yakıt durumunu da yazarım.
sevgilerimle

mehmet1971

« Yanıtla #21 : Ocak 06, 2010, 05:41:02 ÖS »
Çagrı kardeşim günlük standart 45 k yolum var bu yolun 30 km si şehir dışı sayılır. 15 km si şehir içi + hafta sonları şehir içi kullanıyorum. 4-5 defa doldur boşalt ölçtüm. Sürat yapmıyorum hızlı ivmelen miyorum. YAni biraz dikkatli kullanıyorum. Her seferinde 600 ile 615 km arası yaptım. Uzun yolda 800 - 850 km yapacağını tahmin ediyorum. daha önceki 05 civicimle 850 km yapmıştım.Osmaniye den depoyu doldurup Kayseri ye gidip geldim dönüşte 60 km kala ışık yandı benzin almadım Osmaniye ye kadar geldim. Tam 850 km yapmıştım. Depom standart 50 lt ben 600 km yi 40 ile 45 lt ile yaptım. Aracım şu anda 5500 km de kış olduğu için 40-50 km arası az yapıyorum ama aldığımdan beri ortalama yakıtım hala 6.2 lt.
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2010, 05:42:14 ÖS Gönderen: mehmet1971 »

nevrat

« Yanıtla #22 : Ocak 09, 2010, 09:45:39 ÖS »
YENİ ALACAĞINIZ ARAÇ HAYIRLI OLSUN. AŞAĞI YUKARI AYNI KADERİ PAYLAŞIYORUZ BENDE DE CLİO 3 VARDI DİZEL TAKASTA KULLANDIM ELEGANCE 2010 LA 06.01.2010 DA ARACIMI TESLİM ALDIM.TAM 2 HAFTA BEKLEDİM AMA BEKLEDİĞİME DEĞDİ ANLATILMAZ YAŞANIR..

ysnkyr

« Yanıtla #23 : Ocak 09, 2010, 10:54:40 ÖS »
sizin de hayırlı olsun
güle güle kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
bizimkini bu hafta yetişir dediler.bakalım bekliyoruz.
burayı okuyunca daha arabayı kullanmadan havasına girdik.

emre16

« Yanıtla #24 : Ocak 10, 2010, 12:00:59 ÖÖ »
daha gelmedi mi yaa olsun geç olsun güç olmasın geldiğinde zaten kendini affettirecek...