Gönderen Konu: Civic mi Jazz mı?  (Okunma sayısı 2886 defa)

vgormez

Civic mi Jazz mı?
« : Ocak 15, 2014, 12:49:28 ÖS »
Merhabalar, siteye yeni üye oldum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

35.000 - 40.000 civarında otomatik şanzuman bir araç bakınıyorum.
Malum otomatik denildiğinde akla hemen Honda geliyor. Fakat Civic ile Jazz arasında kaldım. Hangi model, yıl, km vs.
Bebekli bir aileyiz ve hem eşimin hemde benim rahatlıkla kullanabileceğimiz, tatillerde uzun yola çıkabileceğimiz, güvenli, donanımlı, geniş olsun istiyoruz.
Hondada ısrarcı olmalımıyım yoksa alternatif araçlar var mıdır?
Önerilerinizi öğrenmek isterim.

Saygılarımla.

can3520

Ynt: Civic mi Jazz mı?
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2014, 12:53:54 ÖS »
öncelikle hoşgeldiniz, defalarca konu açmışsınız biraz daha dikkat edin bu duruma :)

Sorunuza gelecek olursak aile için civic hem daha geniş hem de uzun yolda daha rahat bir araçtır, jazz civice göre baya küçük bir araç. Bagaj ve iç hacim olarak her yönden önde

vgormez

« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2014, 01:06:45 ÖS »
Sistem uyarı verdiği için tekrarladım, meğer konular açılmış :)
Konuları silebiliyor muyuz?

Civic, Jazz'a göre bayanların kullanımı açısından biraz zor bir araba. Eşiminde benimde rahatlıkla kullanabileceğim bir araç olmalı.
Diğer taraftan yol tutuşu, güvenliği, bebek için genişliği vs önemli tabi. 

can3520

« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2014, 01:08:43 ÖS »
Sistem uyarı verdiği için tekrarladım, meğer konular açılmış :)
Konuları silebiliyor muyuz?

Civic, Jazz'a göre bayanların kullanımı açısından biraz zor bir araba. Eşiminde benimde rahatlıkla kullanabileceğim bir araç olmalı.
Diğer taraftan yol tutuşu, güvenliği, bebek için genişliği vs önemli tabi. 
Eşiniz aracı çok sık kullanmıyor ise düşünmeden civic derim, jazz küçük gelir kesinlikle. Zamanla alışılıyor araca sorun olmaz

nisay

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2014, 09:14:19 ÖÖ »
Merhabalar, siteye yeni üye oldum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

35.000 - 40.000 civarında otomatik şanzuman bir araç bakınıyorum.
Malum otomatik denildiğinde akla hemen Honda geliyor. Fakat Civic ile Jazz arasında kaldım. Hangi model, yıl, km vs.
Bebekli bir aileyiz ve hem eşimin hemde benim rahatlıkla kullanabileceğimiz, tatillerde uzun yola çıkabileceğimiz, güvenli, donanımlı, geniş olsun istiyoruz.
Hondada ısrarcı olmalımıyım yoksa alternatif araçlar var mıdır?
Önerilerinizi öğrenmek isterim.

Saygılarımla.

Tam bana göre bir konu.

Civic ile yaklaşık 5 yıllık geçmişim var. Şimdi ise 6 aydır otomatik jazz kullanıyorum. Eşim jazz aracını rahatlıkla kullanıyor. Dışarıdan küçük gibi görünüyor ama iki çocuğumuz var gayette yatiyor. 380 litre bagaj hacmi c sınıfı sedan araçlar kadar. Koltukları portatif, istenilen şekilde katlanıyor, kaldırılıyor. Güvenlik olarak civicle aynı diyebilirim. Elite modelini alırsanız sunrof, katlanır aynalar, dijital klime vb özelleklier mevcut.