Gönderen Konu: Civic hb 1,4 I-shift vs Civiv hb 1,8 otomatik vites  (Okunma sayısı 4877 defa)

gxb

• Ziyaretçi
Civic hb 1,4 I-shift vs Civiv hb 1,8 otomatik vites
« : Şubat 24, 2009, 10:05:23 ÖÖ »
Civic hb almayı düşünüyorum görüntü ve donanımına bayıldım. Test aracı yokmuş yerine jazz 1,4 i-shift sürdüm. Motoru fena değil ama vites geçişleri facia. Tam gaz kalkarken vites geçişinde birisi frene basıyormuş gibi araba yığılıyor. i-shift için yeni program yükleniyor, 3.nesil yazılım vb söylentiler var. Acaba civic hb 1,4 i-shift vitesi jazz'ın kinden farklımı? Yada yeni yazılım vb uygulamalarla vites geçişleri hızlandırılıp, yığılmadan düzgün bir hızlanma sağlanabilirmi?  ???
Olmazsa 1,8 in 5 ileri otomatiğinin performansı göz doldururmu? Sonuçta arlarında 10.000TL fiyat farkı var, değermi? ???
Yok kardeşim sedan 1,6 otomatik hb'den dahamı iyi dersiniz?
Kullanan arkadaşların değerli tecrübe birikimlerini paylaşmak istiyorum. Teşekkürler. :-k
« Son Düzenleme: Şubat 24, 2009, 10:06:35 ÖÖ Gönderen: gxb »

muratdcan

• Ziyaretçi
Ynt: Civic hb 1,4 I-shift vs Civiv hb 1,8 otomatik vites
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2009, 11:03:10 ÖÖ »
1.8 hb i-shift kullanıyorum.. sakın 1.4 alma derim ben yeni makyajlı kasayı inceledim eskisinden daha kötü, vites aralıkları programla çözülüyor, yeni kasalarda yok vs. deniyor ama aynı değişen birşey olmadığını gördüm yığılma var ama manuel kullanımda çokta belli olmuyor. 1.4 yerine 1.8 hb ikinci el bak derim özelliklede manuel. sedan zevk meselesi oda ayrı bir muamma. ben şahsen sedan araç beğenmiyorum hb herzaman daha sportif geliyor bana :)

mturk78

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2009, 11:04:16 ÖÖ »
Sedanda güzeldir güzel :D

Quantum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2009, 11:10:35 ÖÖ »
kendi arabana sedan diyerek hakaret etme.. o artık typer :))

muratdcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2009, 11:13:07 ÖÖ »

Sedanda güzeldir güzel :D

yok tabi güzeldir honda olacakda çirkin olacak hali yok tabi :) ama benim açımdan hb tercihim herzaman ;)

canguder

« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2009, 06:47:39 ÖS »
1.6 sedanda iyidir 1.8 hb iyidir 1.4 hb performans için iyi değildir.Tercih meselesi.Böyle bir konu başka başlıktada var oraya daha ayrıntılı cevap yazdım.

gxb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 26, 2009, 03:29:52 ÖS »
Civic hb'in avrupada panoramik sunroof ve bixenon far opsiyonlu modelleri satılıyor. Honda distrübütörü Türkiye'ye özel sipariş getirtilebilirmi. Hiç getirten varmı?  :-k
Bayiler yeterli bilgi veremedi. ???

gxb

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 27, 2009, 09:48:03 ÖÖ »

Civic hb'in avrupada panoramik sunroof ve bixenon far opsiyonlu modelleri satılıyor. Honda distrübütörü Türkiye'ye özel sipariş getirtilebilirmi. Hiç getirten varmı?  :-k
Bayiler yeterli bilgi veremedi. ???

Hiç opsiyonlu honda getirten forum üyemiz yokmu?....