Gönderen Konu: Mitsubishi Lancer vs. Honda Civic  (Okunma sayısı 12100 defa)

carousal

Mitsubishi Lancer vs. Honda Civic
« : Kasım 27, 2010, 09:51:31 ÖS »
Fiyat-Performans-Donanım-Güvenlik konularını ele alacak olursak Mitsubishi mi öne çıkar Honda mı?

Mitsubishi de 3 farklı motor tipi mevcut 1.5 motor 109 beygir, 1.6 motor 117 beygir, 1.8 motor 143 beygir güç üretiyor.

Motorları 1.5 DOHC 16 VALVE MIVEC, 1.6 DOHC 16 VALVE MIVEC ve 1.8 DOHC 16 VALVE MIVEC.

1.5 Inform MT baz modeli 33.650 TL fiyat ile başlıyor.
1.5 Invite AT modeli 42.050 TL'den,
1.8 Intense modeli ise 51.120 TL'den satışa sunulmuş.

En full donanım paketi Intense, en boş donanımlı olan ise Inform.

Tasarım olarak da Mitsubishi'nin yırtıcı bir görüntüsü mevcut, evolution modeli de Type-R gibi performans üzerine kurulu, modifiyeli Lancer'lar evolution gibi yapılmaya çalışılıyor genelde, ancak sayı olarak çok az görebiliyoruz bu araçlardan trafikte.

Honda Civic mi, Mitsubishi Lancer mı?

Bu arada satış rakamlarına bakacak olursak ülkemizde Mitsubishi az satılıyor, bunda belki ithalatçı firmanın pazarlama ve servis politikalarının da suçu vardır, ancak Mitsubishi o kadar da yabana atılacak araçlar yapmıyor bence. Sanırım biizm halkımız kalitesiz fransız araçlarına daha çabuk aldanıyor olsa gerek.

ferad

Ynt: Mitsubishi Lancer vs. Honda Civic
« Yanıtla #1 : Kasım 27, 2010, 10:34:15 ÖS »
lancer guzel hos da civic`in yaninda ozellikle ic mekan cok basit kaliyor bence biraz daha ozen gostermeliydi mitsubishi

BurakOz

« Yanıtla #2 : Kasım 27, 2010, 11:10:39 ÖS »
Hiç test eden varmı laceri performansı nasıl acaba?

emre16

« Yanıtla #3 : Kasım 28, 2010, 01:09:56 ÖÖ »
1.6 lt motor seçeneğini yeni koydular heralde 1.5ve1.8 mevcuttu daha önceden bence koymaları çok iyi olmuş 117hp de az değil güzel bence ama söylenildiği gibi civic iç tasarımıyla 1 adım önde ve mitsubishi gerçekten trde tutulmuyor yoksa güzel araç ama civic ağır basıyor....

apo akar

« Yanıtla #4 : Kasım 28, 2010, 12:33:19 ÖS »
Ben Lancer'i test ettim, Konfor olarak fena değildi. Dış görünüş de fena değil ama içi fazla sade geldi bana. Performans olarak Civic'e yaklaşamaz bence. Ama yakıt tüketimi bizden baya düşük diye biliyorum.

emre16

« Yanıtla #5 : Kasım 28, 2010, 10:35:05 ÖS »
evet 6.1lt bahsediyorlardı reklamlarda dizelleri kıskandırıyormuş tabii ne kadar doğru bilinmez....tr de 4tl ye yaklaşan benzinle o biraz hayal gibi...

alican_07

« Yanıtla #6 : Kasım 28, 2010, 11:50:36 ÖS »
lancer bence dış görünüm olarak civic den daha hoş tabii civic inde içi lancer e göre hoş her 2 arabada mantıklı bence ama lancer daha az olmasından dolayı daha iyi olabilir.

sogulcan

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2010, 10:12:49 ÖÖ »
Ben Lancer kullandım arkadaşlar.Çok yakın bir arkadaşım aldı 2010 model 1.5 motorunun kırmızısını.Ben de memlekete gittiğimde bi test yaptım.1.5 motora göre gayet iyi bir performansı var.Yol tutuşu da gayet güzel.Konfor da iyi.İç dizayn olarak fena değil aslında ama Hondaların içi kadar çekici değil.Ama arabanın dış görünüşü bir harika.Hele kırmızısı ve spoiler ile birlikte araba gerçekten Köpek balığı gibi duruyor.(reklamındaki gibi)Herkesin dikkatini ve bakışlarını çeken bir araç.Yalnız araç spor görünümlü olduğu için bizim gibi adamları dürttüyor ve ister istemez basıyoruz.İşte burda yukarıdaki arkadaşları haksız çıkaracak bir durum ortaya çıkıyor, araç gaza basılınca çok yakıyor.Hatta arkadaşım da çok km yaptığı için ve arabayıda sert kullandığı için satmayı düşünüyordu.Ama sırf yakıtı yüzünden.Başka bir memnuniyetsizliği yoktu.Dizel bir araç düşünüyordu.

emre16

« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2010, 10:09:21 ÖS »
sonuçta mitsubishi japon devi ve aynı sistemi onlarda uyguladılar MIVEC,I-VTEC,VVT-I bu sistemi japonlardan yi yapan çıkmaz honda birde vtece +turbo uygulasa çok dehşet bi makina çıkar ortaya.... T-VTEC :D :D...

adrenaliinn

« Yanıtla #9 : Kasım 30, 2010, 07:21:44 ÖS »
lancerin içi dışı kadar güzel değil.

idedeler

« Yanıtla #10 : Kasım 30, 2010, 07:25:41 ÖS »
en az honda kadar kalitesine güvenilebilecek bir marka mitsubishi

civicci35

« Yanıtla #11 : Aralık 01, 2010, 04:02:55 ÖS »
şahsen lancer tip olarak çok çekici gelmiyor basit bir duruşu var köpek balığı olayına gelince bence yeni kasa puglar daha çok andırıyorköpek balığını.amaç hondaya alternatif aramaksa mazda 3 tavsiye ederim.ama lancer cıvıc olayında cıvıc derim.

BurakOz

« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2010, 06:41:20 ÖS »
şahsen lancer tip olarak çok çekici gelmiyor basit bir duruşu var köpek balığı olayına gelince bence yeni kasa puglar daha çok andırıyorköpek balığını.amaç hondaya alternatif aramaksa mazda 3 tavsiye ederim.ama lancer cıvıc olayında cıvıc derim.
mazda3 performans olarak çok kötü bence civic'e alternatif olamaz

carousal

« Yanıtla #13 : Aralık 01, 2010, 08:07:13 ÖS »
Lancer, Civic'in alternatifi olabili mi peki? Mesela sıfır kilometre civic alamayacak birine, Civic yerine Lancer al, seni üzmez denilebilir mi?

Sağlamlık olarak nasıl bir araç acaba, sonuçta Japon otomobil markası olduğu için bir sempati duyuyorum Mitsubishi ailesine.

Lancer'da Dohc motor kullanılıyor, donanım olarak da tatmin edici bir araç, ancak civic mukayesesinde tabiki civic'in iç tasarımı lancer'dan bir gömlek üstün.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2010, 08:08:13 ÖS Gönderen: carousal »

sogulcan

« Yanıtla #14 : Aralık 01, 2010, 08:15:26 ÖS »
mazda3 performans olarak çok kötü bence civic'e alternatif olamaz

Aynen katılıyorum.Test sürüşü yaptım fos çıktı.

ozN

« Yanıtla #15 : Aralık 01, 2010, 08:35:11 ÖS »
mits. parça olarak daha sıkıntılı parca bulmak servis dısında ve ücreti yoksa 3 asagı 5 yukarı teknik özellikleri saglamlıgı benzerdir. donanımına bişe diemiecem hiç binmedim yeni lancera ama özellikle bi önceki kasalarını cok severim şahsen modifiyenin kralı yapılabilecek bi araba. zengin olsam evo 9 alırdım zaten :D