Gönderen Konu: buda farklı bir anket olsun  (Okunma sayısı 5483 defa)

adyobatik

buda farklı bir anket olsun
« : Mart 07, 2013, 03:56:34 ÖS »
arkadaşlar hep otomobil otomobil,birazda bunları karşılaştıralım,ben şahsım adıma her zaman bu tarz 4x4 lere ilgi duydum ve hala da duyuyorum,şimdi yukarıya aynı fiyat aralığında, 2. elleri yaklaşık olarak 45.000-55.000 liralar civarında, 5 suv yazdım ve bu suvlarla ilgili yorumlarınızı özellikle konfor-arazi kabiliyeti ve yakıt konusunda karşılaştırmanızı rica ediyorum,çünkü hız konusu zaten bu araçlar için bi anlam ifade etmiyor,bunların tamamı 1,5 tonun üzerinde ve 4x4 araçlar  >=ok ,karşılaştırma amacı olarak da benim gibi haftasonları balığa-araziye-pikniğe gitmeyi seven,kışın yaylasına kar yağdığındada rahat rahat çıkabilmek isteyen kişiler için diyeyim   >=ok

can3520

Ynt: buda farklı bir anket olsun
« Yanıtla #1 : Mart 07, 2013, 04:09:09 ÖS »
babam captiva kullanıyor 2011, araç gayet güzel bence bu ankete onu da dahil etmelisiniz :) 180le giderken araçta ne bir rüzgar sesi ne de ufak bir sarsıntı vardı. uzun yolda da çok rahat, sedan arabalar gibi sarmıyor. ben vtec2'me göre kıyaslıyorum bunları yazarken :) sürekli 4 çeker değil fakat gerektiğinde otomatik olarak geçiyor araç. başlarda babama çok baskı yapmıştım accord alması için fakat araç gerçekten çok rahat sonradan çok sevdim, imkan bulabilirseniz kullanın

adyobatik

« Yanıtla #2 : Mart 08, 2013, 07:24:32 ÖÖ »
evet doğru söylüyorsun captivayı ilave edip tusconu çıkardım,captiva daha çok var etrafta,

alican_07

« Yanıtla #3 : Mart 08, 2013, 12:56:35 ÖS »
bu araçlar içinde arazi kabiliyeti olan tek suv vitara donanımıda fena değil bide dizel fiyatları da uygun ben olsam vitara alırım

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #4 : Mart 09, 2013, 07:38:37 ÖS »
balık-piknik-arazi diyorsanız size en uygunu vitara hatta off-road tadında piknikler istiyorsanız 2. araç olarak lada niva (sadece haftasonu off-road piknikleri için) öneririm.

Lakin; ben oyumu captiva' dan yana kullandım sonuçta abim aracı kullandı yaklaşık 1 sene ve gerçekten de benim de aklımı çeldi :)

adyobatik

« Yanıtla #5 : Mart 11, 2013, 08:25:21 ÖÖ »
anketin bu kadar kafa kafaya gitmesine şaşırdım inanın,ben araçlardan bir tanesi arayı açar diyordum,seçtiğiniz aracın sebebini de yazarsanız sevinirim,bilmediğimiz sizin aklınızı çelen özelliğini öğrenmiş oluruz,yol gösterici olur

semieh

« Yanıtla #6 : Mart 11, 2013, 09:02:39 ÖÖ »
vitara  bana çok takoz geldi  dıştan cok  hoş ama içine bınıp seyehat edince kendımı   loganda gıbı hıssettım bence kia
« Son Düzenleme: Mart 11, 2013, 09:03:01 ÖÖ Gönderen: semieh »

gecetilkisi

« Yanıtla #7 : Mart 11, 2013, 12:46:10 ÖS »
lada niva yı unutmususun ama  ekle bence benim favorim odur ....

semieh

« Yanıtla #8 : Mart 11, 2013, 02:29:11 ÖS »
lada niva yı unutmususun ama  ekle bence benim favorim odur ....

arazi konusunda  lada niva kesinlikle listede olmayı hakedıyor

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #9 : Mart 11, 2013, 02:57:50 ÖS »
yakıtı sıkıntı etmicekseniz kesinlikle vitara.... 2000 mod.2,5 motor benzinli 2 yıl kullandım sattım ve 2,0 benzinli 2007 model aldım 7 ay kullandım ve sattım arazi olarak uzun yol olarak süper makina ama yakıt fena:)
2000 model yani eski kasa arazide girip cıkmadığım yer kalmadı resmen parçalıyor ama uzun yolu biraz yorucu...
2007 model arazide biraz hantal kalıyor veya ben yeni olduğu için biraz sakınıyor olabilirm:)ama uzun yolu çok güzel X5 ten daha konforlu.

adyobatik

« Yanıtla #10 : Mart 11, 2013, 03:20:03 ÖS »
lada niva tabiki arazide kral, orası tartışmasız bir gerçek, ama o araç ailece alınıp binilecek bir araç değil, tek kapı ve daracık,üstelik konfor sıfır,yol tutuş sıfır, yoksa zaten halihazırda arkadaşlarda var niva, bazı bazı balığa falan gideriz,benim derdim hem aile ve kişisel ihtiyaçları karşılasın,hem güvenli olsun,hemde arazide üzmesin,araziden kastım tabiki diferansiyel kilidi gerektiren yerler değil, hani 4*4 oldumu kurtulacağın yerler,ama bu arada normal hayatımızıda devam ettirebilmeliyiz,

semieh

« Yanıtla #11 : Mart 11, 2013, 03:28:28 ÖS »
hummer :D

gecetilkisi

« Yanıtla #12 : Mart 11, 2013, 05:06:39 ÖS »
hummer :D

aynen hummer biz fiyat performans açısından niva yı soylemiştik  :)

murat16

« Yanıtla #13 : Mart 11, 2013, 05:22:29 ÖS »
sizin ihtiyaçlarınıza en uygunu grand vitara :)

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #14 : Mart 11, 2013, 06:09:28 ÖS »
Captiva diyorum çünkü; Makine zaten dizel (SUV tadında araçlarda Cayenne hariç) ki bu klasta dizel aracın ürettiği tork sizi yeterince tatmin edecektir onun için benzinli modelleri siliyorum.

Kalan dizellerde sportage ve vitara iç hacim olarak dar ve motor olarak da Captiva kadar güçlü değiller (45-55 bin aralığındakiler). Yakıt konusuna bakacak olursak da ortalama aynı yakıt tüketeceklerini düşünüyorum. max 40-50 kuruş aralığında olduklarını biliyorum.

Sonuç; al bi Captiva bin gez. Sıraladığın kriterlere kendi görüşüm listede ki en uygun araç Captiva.

bbhnda

« Yanıtla #15 : Mart 11, 2013, 06:45:49 ÖS »
evi ocağı satıp bi 4.2 tdi q7 quattro alıp dağ bayır vurasım geldi kendimi :D vitara makul gibi görünüyor.

adyobatik

« Yanıtla #16 : Mart 12, 2013, 08:16:45 ÖÖ »
bizim patronda var Q7 audi, adamcağız kalıyor çamurda yahu :) hiç hayalindeki gibi bir araç değil ben sana söyleyeyim,dağ bayır vurmaya vitara en uygunu gibi, konfor falan captivayla sportage daha iyi, benzinlilerin yakıtı çok can yakar gibi biraz araştırdımda, benzinde şehiriçi 12-13 litreler konuşuluyor internette :( dizellerden vitara 1.9 did 9 litre, sportage 9-10 gibi,captiva da 10-10,5 litre gibi yakıyormuş yaptığım araştırmaya göre,az yakanı vitara ama motoru 130 beygir, göreceli olarak düşük güçte ama kanaatim yeterli olur, eni konu turbo dizel ve 130 beygir ciddi güç, bu arada arazi performansıyla ilgili özellikle vitara açık ara atıyor gibi duruyor, youtube ta ne videoları var, nissan navaraların skystarların çöktüğü yerlerden tıkır tıkır geçiyor ,şaşırdım inanın,hele bir rampadan tırmanmasını izledim,bildiğin 60-65 derece var, şaka gibi

bbhnda

« Yanıtla #17 : Mart 12, 2013, 06:10:36 ÖS »
bizim patronda var Q7 audi, adamcağız kalıyor çamurda yahu :) hiç hayalindeki gibi bir araç değil ben sana söyleyeyim,dağ bayır vurmaya vitara en uygunu gibi, konfor falan captivayla sportage daha iyi, benzinlilerin yakıtı çok can yakar gibi biraz araştırdımda, benzinde şehiriçi 12-13 litreler konuşuluyor internette :( dizellerden vitara 1.9 did 9 litre, sportage 9-10 gibi,captiva da 10-10,5 litre gibi yakıyormuş yaptığım araştırmaya göre,az yakanı vitara ama motoru 130 beygir, göreceli olarak düşük güçte ama kanaatim yeterli olur, eni konu turbo dizel ve 130 beygir ciddi güç, bu arada arazi performansıyla ilgili özellikle vitara açık ara atıyor gibi duruyor, youtube ta ne videoları var, nissan navaraların skystarların çöktüğü yerlerden tıkır tıkır geçiyor ,şaşırdım inanın,hele bir rampadan tırmanmasını izledim,bildiğin 60-65 derece var, şaka gibi

yok be abi q7 hayalimdeki araç değil benim yakın arkadaşın q5 2.0 tfsi ı vardı yolda giderken gazı takıldı arabanın bir anda şahlandı 211 hp nasıl indiğimizi bilmiyom :D audi markasına ve araçlarına güvenim bitti o olaydan sonra..