Gönderen Konu: bu iki aractan hangisi  (Okunma sayısı 10555 defa)

tnrdnzekr

• TNR
Ynt: bu iki aractan hangisi
« Yanıtla #1 : Kasım 09, 2013, 10:59:49 ÖÖ »
ben mazda diyorum donanım ve iç hacımden dolayı

nrcnft

« Yanıtla #2 : Kasım 09, 2013, 11:15:39 ÖÖ »
Hadi arkadaslar yardim edin pazartesi alacagim

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #3 : Kasım 09, 2013, 11:55:21 ÖÖ »
Hondacı olmak ayrıcalıktır ikinci elini düşünürsek honda daha avantajlı, yarın satacağınıda düşün ama mazdanın görüntüsü daha şık satmayacaksan mazda al hoş araba

nrcnft

« Yanıtla #4 : Kasım 09, 2013, 12:14:29 ÖS »
Hondanin hb leride zor satiliyor diye biliyorum ama

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #5 : Kasım 09, 2013, 12:37:30 ÖS »
İşin aslı al bi elagace makyajlı bin diyeceğim ama zevk ve tercih meselesi illada hacbak alacaksan mazdayı al o zaman. hem modeli yeni hemde duruşu biraz daha güzel geldi bana, sen hangisini alırsın diye sorarsan ikisinide almam yarın satmak zorunda kalınca aylarca alıcı ararsın. Dediğim gibi üstüne biraz daha koy al beyaz civic çeyrek altın gibi istediğinde satarsın tabi ayrılabilrsen

nrcnft

« Yanıtla #6 : Kasım 09, 2013, 12:50:57 ÖS »
Bu paralarada beyaz civic yok iste. Eleganci hele cok zor. Mazda saticilari bir gram fiyat dusmuyor satilmiyor diyorsunuz ama sanirim on yargi var ama cok fazla istiyorlar sonrada satilmiyor diyorlar

nrcnft

bilgin

• bilgin
« Yanıtla #8 : Kasım 09, 2013, 01:06:21 ÖS »
Dostum sen bilirisin bütçeni aşıyorsa bilemem ama bence biraz kredi filan çek al tabi durumunu bilmediğim için yanlış yorum yapmak istemem eğer mazda iyi diyorsan bence hondadan daha hoş duruyor bana sorarsan mazda al derim. Hondanın arka lambaları çok gıcık duruyor şahsi görüşüm bu, ama yinede kullanan arkadaşlar daha iyi bilir. eleganc olmassa premunim modeline bak civicler gerçekten çok güzel araçlar sorunsuz mazdayı bilemem oda japon ama hondadan şaşma derim şahsi fikrim budur.

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #9 : Kasım 09, 2013, 01:57:51 ÖS »
biniceksen mazda , satacaksan honda

mehmet zengin

« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2013, 05:08:19 ÖS »
Yaş olarak mazda. Guc olarak honda. Sorunsuzluk esit. Ic mekan honda. Donanim mazda sanirim cok incelemedim. Dis görünüm kisiden kisiye degisir. Ikinci el bence bir tık honda :) ben olsam yastan dolayi mazda alirdim. Ama bi incele lastikler ne durumda. Bakim periyotlari ne. Triger die bisiy ikisindede var mi yok mu. Bakimlar nerede yapilmis. Balatalar ne alemde. Kullanici nasil hasin mi sakin mi:) bi suru faktor var:) ama mazda onde gorunuyor. Lastik balata triger deyip gecme hepsi degisse 2000en az:(

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #11 : Kasım 09, 2013, 05:28:44 ÖS »
hocam bu mazda en full paket. hem yıl hem renk sebebıyle mazda dıyorum. hb cıvıcın donanımını bılmıyorum ama mazda agzına kadar dolu

cem_civic_es

« Yanıtla #12 : Kasım 09, 2013, 05:33:25 ÖS »
mazda daha ıyı gıbı model ve doluluk acısından ama tercıh zor :))

faw13

« Yanıtla #13 : Kasım 09, 2013, 06:14:33 ÖS »
hocam Mazda sorunsuzlukta da donanım bolluğunda da Honda'yı katlar her türlü, Mazda 3'lerde kör nokta ikaz sistemi falan bile var fullerinde

tunci

« Yanıtla #14 : Kasım 09, 2013, 06:53:33 ÖS »
Mazda daha güzel duruyo ama pahalı gibi.

AhmetCvc

« Yanıtla #15 : Kasım 09, 2013, 07:47:38 ÖS »
hocam Mazda sorunsuzlukta da donanım bolluğunda da Honda'yı katlar her türlü, Mazda 3'lerde kör nokta ikaz sistemi falan bile var fullerinde
Donanım olarak katlamaz,sadece üstündür fakat,sorunsuzluk olarak nereye katlıyo kestiremedim de ?

AhmetCvc

« Yanıtla #16 : Kasım 09, 2013, 07:48:06 ÖS »
Bu arada performans çok lazım değilse,mazda 3 daha güncel ve güzel duruyor bence mazda al

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #17 : Kasım 09, 2013, 09:52:04 ÖS »
Bu arada performans çok lazım değilse,mazda 3 daha güncel ve güzel duruyor bence mazda al

performansıda güzel mazdanın arkadaşta var , hondadan üstün bile desem yeridir ..

civic_dream

« Yanıtla #18 : Kasım 09, 2013, 09:58:02 ÖS »
mazda al bak keyfine

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #19 : Kasım 09, 2013, 11:17:54 ÖS »
Baktığın Honda'nın aynısını kullanıyorum!
Yorum yapan arkadaşlar binmiş mi de mazda katlar diyorlar merak ettim doğrusu???
Şuana kadar çok olumlu tepkiler aldım etraftan! Hatta "bu ne ya uzay mekiği gibi" diyenlerin sayısı bile oldukça fazla
Mazda kötü araba demiyorum. Hatta Honda olmasa kesinlikle tercih edeceğim iki markanın birincisi Mazda'dır.
Umarım soruyu soran arkadaşa açıklamalarım yeterli olmuştur.
Bilmeden yorum yapan arkadaşlara da sadece şunu diyeceğim!
Hava filtresi, egzoz sistemi falan yaparak 8-10hb güç arttırmaya çalışıyorsunuz. 1.6 litre 120hp arabanın 1.8 litre 140hb arabadan performansının daha iyi olduğunu söylüyorsunuz.
Donanım olarak belki mazda iyidir. Ancak satış performans ve görsellik bakımından her zaman Honda diyorum ben!
Ayrıca amacım kimseye atarlanarak laf sokmak değil, değerlendirmeye alınan araçlardan birinin kullanıcısı olarak alacak olan arkadaşa izlenimlerimi belirtmektir.

nrcnft

« Yanıtla #20 : Kasım 10, 2013, 12:22:03 ÖÖ »
Mazdanin performans olarak baya geride olduguna eminim. 120 degil 109 beygir filan mazda. Ancak 1.8 aracin vergisi yuksek olacak ve 140 beygir beni bozar cok hiz yaparim :) ancak sunroof da onemli bir etken benim icin.

bu baktigim en ucuz mazdalardan birisi. Insallah sikintisi yok ise yarin bakmaya gidecegim. Digerlerine nazaran ucuz olunca korkuyorum acikcasi

2432

« Yanıtla #21 : Kasım 10, 2013, 08:02:12 ÖS »
ikisi arasında seçim yapacak olursam mazda derim

adyobatik

« Yanıtla #22 : Kasım 12, 2013, 08:39:55 ÖÖ »
mazdanın motoru hiç gitmez, ben bindim denedim , resmen gitmiyor, ama sadece eksi olarak onu söylerim, onun dışında civicten 1 gömlek üstün bir araç, her konuda hemde, kalite kokuyor resmen...

alperd

• alperd
« Yanıtla #23 : Kasım 12, 2013, 04:15:10 ÖS »
Honda'nın jantları 17" değil mi ya resimdekiler? 16" yazmış ilanda.
Bir de boya/değişen hiç söz etmediği gibi Plakayı da kapatmış.
Mazda 2009 model olması ve sunroof olması avantaj.
Boya/Değişen işaretlemiş ayrıntılı yazı yazmış.

Honda teknik olarak çok üstün Yakıt Tüketimleri AYNI iken, biri 105 biri 140 beygir ve hızlanma biri 12,2 saniye biri 8,9 saniye. Son hızlar 185'e 207 km. İç hacim aynı görünmekle beraber Honda bagajı 415 litre, Mazda bagajı 340 litre. Yaştan dolayı Vergi'leri aynıdır.

Genel olarak Honda Civic tercih ederdim ama bu ilanı gözüm pek tutmadı arayıp konuşunca belki boya/değişen vs. öğrenilir ona göre karar verilir...
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2013, 04:19:36 ÖS Gönderen: alperd »

nrcnft

« Yanıtla #24 : Kasım 13, 2013, 09:20:59 ÖS »
Arkadaslar hala bir arac bulmus degilim. Mazdayi eledim sayilir gonlum hb civicten yana ama manuel civic yok denecek kadar az. Mazdanin parcasi ve 2. Eli dusunduruyor. Hayatimda hic otomatik civige binmedim hb civiclerin kide biraz farkliymis zaten. Servise gittim ustaya sordum bulasma dedi biri kotu kullanmistir sende patlar 4 binlara dedi otomatikten icin manuelde bulamiyorum