Gönderen Konu: bu HONDA da kesin bir pislik var arkadaş (!)  (Okunma sayısı 21540 defa)

onur33

bu HONDA da kesin bir pislik var arkadaş (!)
« : Eylül 24, 2013, 10:53:29 ÖS »

yok arkadaş ! var bu honda da bir pislik :) buna kesin olarak inanıyorum artık. honda araç sahibi olan insan trafikte hırçınlaşıyor, honda dan önceki aracıyla gayet sakin ışıklarda dururken kendi şeridinde, honda sahibi olduktan sonra en sağ şeride girip daha sarıyla birlikte abanıyor araca, uzuyor gidiyor ve zevkle dikizi kontrol ediyor, arabasına kızı gibi bakıyor, arabayı park edince dönüp defalarca arabasını izliyor, aracını evin önüne park ederken önü eve dönük park ediyor ki evden rahatça izlemek için...

bunları neden yazdım diye sorarsanız bizzat kendim yaşadım, gördüm ve aynılarını da yapıyorum. ama asıl dikkatimi çeken ise geçen hafta bizim apartmanda öğretmen bir abimiz benimkinin aynısından, honda civic aldı 2011 fd6 füme elegance düz... adam gayet sakin biri yakından tanıyorum kendisini ama geçen gün yaya olarak çarşıya çıktım abimizi gördüm. atla gel dedi tur atalım falan... yukarıda yazdığım olayların aynısını kendinde gördüm ve görmekteyim :) inanın adam 1 haftada öyle değişti ki... :) 

yok dedim honda sen nelere kaadirsin öyle :))

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
Ynt: bu HONDA da kesin bir pislik var arkadaş (!)
« Yanıtla #1 : Eylül 24, 2013, 11:42:31 ÖS »
Duyqu paylaşımı için teşekkürler :) bence de özellikle yüksek devirde yüksek sürüş hazzı veriyo arabalarımız

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #2 : Eylül 24, 2013, 11:59:17 ÖS »
bende bu zevkı akıcı otomatıgını kullanırken alıyorum. düz vites ölüm geliyor :(

mehmet zengin

« Yanıtla #3 : Eylül 25, 2013, 06:07:03 ÖÖ »
Biri beni de durdursun :) kendime çok kızıyorum bazen. Muadili araçlardan daha seri olması hoşuma gitsede sakin olmak gerek. Kardeşim bi ara turbo iyi bişey abi baksana baya seri demişti bizim arabaya :) tabi o zaman daha 2-3 aylıktı :) hondacılar trafikte birbirimizi dizginleyelim bence. Bi sakin ol die hareket icad edelim:) TRAFİK CANAVARI OLMAYALIM. Hondacı olmak yeter :)

madfok

• Fok
« Yanıtla #4 : Eylül 25, 2013, 08:34:55 ÖÖ »
Kesinlikle haklısın, aynı şekilde hissediyorum ben de. Babamın arabasını aldığım zaman, ki benimkinden daha atak daha seri bir araç, kedi gibi oluyorum, uysal uysal yoluma bakıyorum. Ama kendi arabamda tam da tarif ettiğin gibi sağ şeride geçip aynalardan keyifle arkayı izliyorum ışıklarda kalkarken. :D bunu şuana kadar farketmemiştim, ama evet çok doğru bir tespit olmuş. dışarıdan nasıl gözüküyoruz acaba o zaman? :D bundan sonra her ışıkta bu muhabbet aklıma gelecek sanırım

faw13

« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2013, 09:30:55 ÖÖ »
aynılarını ben de yapardım ama siz gene de turbo benzinli araçlara fazla bulaşmayın, şakacılar baya söyleyeyim, hem zamanında bir kaç kere kendi ağzım yandı, hem de şimdi ben de yakıyorum :)

ama şu var ki, aracımdan çok çok memnun olsam da hala Honda'mı aradığım anlar bolca var, 7000 devirde hala güç üretmesi ve verdiği ses mesela, benimki 5000 de tükeniyor benzinli olmasına rağmen, tam sesi almaya başlıyorsun, arabanın burnu iniyor aşağı, tork beygir hiç birşey kalmıyor 5000 den sonra :)

DohcTorc

• DohcTorc
« Yanıtla #6 : Eylül 25, 2013, 09:47:03 ÖÖ »
- Honda kullanıcılarında yaygın olarak görülen bir keramet diyelim bence buna. Pislik yerine bence keramet daha uygun olur :)

- Semptomatik tedavisinde ilaç kullanmak gerekebilir

DENON

« Yanıtla #7 : Eylül 25, 2013, 10:08:42 ÖÖ »
senelerdir içerim hiçbir faydasını görmedim

sbs_11

• Burak
« Yanıtla #8 : Eylül 25, 2013, 10:16:00 ÖÖ »
Elinize sağlık aynı beni yazmışsıınız resmen :) Ben böyle olmaktan memnunum çok hoşuma gidiyor :)

bbdd41

« Yanıtla #9 : Eylül 25, 2013, 06:40:33 ÖS »
ben de sakin süremiyorum..sakin sürmek istiyorum ama araba sakin kullanılmak istemiyo sanki.benzin de içiyo tabi..bu araba beni batırmak için üretilmiş :) ama oyle 5000 devirlere de çıkmıyorum.çok aşırı zolamam motorun ömrü gider diyolar çünkü...

teachers71

« Yanıtla #10 : Eylül 25, 2013, 06:42:22 ÖS »
ilk honda aracımı aldıktan sonra (2005 vtec2) birkaç ay sonra hanımın teşhisi şuydu.
"bu araç senin içindeki trafik canavarını uyandırdı :) "
tabiiki kuralları çiğnemiyorum ama özellikle rampa çıkışlarda ve lamba kalkışlarında dediğiniz araç tahrik ediyor... :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #11 : Eylül 25, 2013, 07:40:34 ÖS »
müzikle birlikte aracın dışarıyla irtibatı kesiliyor yolda akıyorsun.

onur33

« Yanıtla #12 : Eylül 25, 2013, 11:02:39 ÖS »
- Honda kullanıcılarında yaygın olarak görülen bir keramet diyelim bence buna. Pislik yerine bence keramet daha uygun olur :)

ahaa haa süpermiş bu :)) vtecfort :))
 yok abi tüm kutuyu da içsen tek seferde, geçmez. honda cıların ruhuna işlemiş bu hastalık :))

onur33

« Yanıtla #13 : Eylül 25, 2013, 11:20:48 ÖS »
ilk honda aracımı aldıktan sonra (2005 vtec2) birkaç ay sonra hanımın teşhisi şuydu.
"bu araç senin içindeki trafik canavarını uyandırdı :) "
tabiiki kuralları çiğnemiyorum ama özellikle rampa çıkışlarda ve lamba kalkışlarında dediğiniz araç tahrik ediyor... :)

:)) ah şu hanımlar. ışıklarda ne zaman soluma bakıp gözüme kestirdiğim biri olursa, elim benzin/lpg tuşuna gider ve eşim görür. yine miiii diye isyan ederken tavandaki tutacağa vargücüyle asılır :) 2-3 dk.lık adrenalinin ve zafer coşkusunun ardından ,yolda bir sonraki ışığa kadar sakin sakin gidilir :)

inanın ben böyle seri araç kullanan biri değildim. ama honda ile +4500 devir bandının zevkine paha biçilemez :) bu marka, gerçekten sakin, mülayim öğretmen abimizi de 1 haftada değiştirdiyse, yok arkadaş bu Honda'nın gerçekten bir ruhu var ve o ruh sahibinin her bir hücresini de virüs gibi kaplıyor zamanla diye düşünüyorum

siriussahin

• Şahin
« Yanıtla #14 : Eylül 26, 2013, 12:36:34 ÖÖ »
valla ben 4000 5000 rpm den aşağı inmiyorum yoksa araç sıkılıyo ver abi ver abi ver diyo o yüzden. bu 6. hondam hepside aynı deviri seviyor bunu alıştıkdan sonra diğer makinalarda bi acayip geliyo erken vites değiştirmek.ben şahsi fikrim başka araba binmem çünkü binemem alıştım.basit arızalar dışında bir sorun çıkarmıyor. yolda bırakmıyor.çok zevkli araç arakadaşlar.diğer arabalar çok konforlu olabilir tıs tıs olabilir ama ben böle seviyorum hatta böle olmadımı yadırgıyorum.
mesela benzin lambam yanmıyo
emniyet kemeri toplamıyo
camlar diğer arabalar gibi çok düzgün çalışmıyor
ön takımdan hep ses geliyor
ben bunları öle alıştım ki artık arabada standart özellik gibi geliyo.
yeni civc test ettik kardeşimle tabi sıfır araç bi ses yok ama inanın onlarda bi 10 yıl sonra bizim ies ler gibi is ler gibi si ler gibi olacak.
arabaların huyu bu olmuş ruhu bu.
0 honda alan arkadaşlara hep diyorum çok iyi araba aldın süper ama unutma bu parayı en başta bu arabanın motoruna verdin seni üzmeyecek en çok zevk verecek parça motorudur diyorum.

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #15 : Eylül 26, 2013, 07:28:10 ÖÖ »

Araba alırken ne düşündüğünüz ne hissettiğiniz çok önemli... Eğer büyük çoğunluğa dahil olmak istiyorsanız herkes gibi olmak istiyorsanız seçeneğiniz çok Renault,Citroen,Fiat,Peugeot,Volkswagen,Skoda,Seat vb... olabilir.

Fakat araba sizin için bir tutku bir aşk ise, arabanızı park ettiğinizde defalarca arkanıza dönüp bakmaya doyamıyorsanız, yolda giderken arabanızın görüntüsünü bir mağazanın cam vitrinine yansımasını zevkle seyrediyorsanız, 1.6 litrelik motora sahip aracınızla 2.0 litrelik motora sahip araçlara sellektör yapıyorsanız, arabanızın motorunun sizinle konuşmaya başladığını düşünüyorsanız ,  %100 bir Honda sahibisiniz...

Ve bunun tedavisi yok...

Honda ve Diğerleri...

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #16 : Eylül 26, 2013, 09:44:30 ÖÖ »

ahaa haa süpermiş bu :)) vtecfort :))
 yok abi tüm kutuyu da içsen tek seferde, geçmez. honda cıların ruhuna işlemiş bu hastalık :))

bu VtecFort un serum olanı yokmu araca bağlasak,kemer takıldıktan sonra damar yolunuda taksak :)

tnrdnzekr

• TNR
« Yanıtla #17 : Eylül 26, 2013, 09:48:14 ÖÖ »
başımdan geçen olayı anlatıorum ışıklarda yanıma bitane clio yanaştı arabaya falan bakıo olduğu yerde egzos sesi fln yapıo
bnm araç bildiğin homurdanmaya başladım abi benlik bi durum varmı dedi
oğlum durrrr yok abi benlik bi durum varsa dio olumm durrr
o motordan gelen homurtu sesi yemin ediorum 1-2-3 dip gaz yaptıktan sonra tekrar ışıklarda
durdum ve o motordan gelen o ses yok
sanki istediği buydu oluncada sustu :))

kacaman

« Yanıtla #18 : Eylül 27, 2013, 12:40:28 ÖÖ »
çok yakından tanıdığım iki arkadaşım vtec2 aldılar, birisinin arabası önceden eski kasa corolla diğerinin arabası kartal dı, her iki arkadaşımızda çevresince sakin, ağırbaşlı, durgun gönüllü olarak bilinen abilerimizdir, yaşları benden büyük ikisinin de, bu arkadaşlar normalde ş,içi kullanımda sakin devir 3. vitesten yukarı çıkmaz, otobanda 100 ü geçmez yapılı arkadaşlardır.
Adamlar vtec2 aldıktan sonra inanılmaz bir değişim oldu, adamlar sinek gibi gidiyo yollarda, cızzz oraya, cızzzz buraya, tapa gaz hem de, içlerinden birisi geldi bana hitaben, kardeş bu araba maşallah dınılıyor( yani süper gidiyor) dedi, sakin kullan ya da arabanın gitmediğini düşündüğünde kadranına bak, belki gözün hıza alışırsa, gitmiyor gibi his verebilir diyerek uyardım fakat nafile adamlar uçuyo.

av.ak

• av.ak
« Yanıtla #19 : Eylül 27, 2013, 12:52:07 ÖÖ »
benım hondada gördüğüm eski aracımız 2004 2.0 otomatık mondeodan sonra dipgaz yapınca araba sanki uçacak gibi bir his verıyor bu ozellıkle arka koltuklarda oturanlarda daha çok hıssedılıyor. civic i ilk aldıgımızda uçuyor kaçıyor gibi hissetiriyor ama bana göre hantal bır arac(otomatık ıcın konusuyorum). ama ön camın hızı pek belli etmemesi güzel. ozellıkle uzun yollarda 140a kadar gözü yormuyor. bir kaç defa uzun yolda 100 cıvarı gıdıyorum herhlde bıraz gaz vereyım derken ıbrenın 140 cıvarı gosterıdıgnı bılırım. sonuç olarak çok başka bir araç frenleri de iyi olsa keyifli :D

maryo21

« Yanıtla #20 : Ekim 01, 2013, 11:30:03 ÖÖ »
motorun sesi içeriye fazla almasından olmasın bu pisliğin nedeni

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #21 : Ekim 01, 2013, 05:42:04 ÖS »
geçen ışıklarda durdum bir tane toros yanaştı yanıma adam bunların piyasası ne dedi.Adam soğumasın diye temizi dolusuna göre 30-35 arasında alırsın dedim.Halbuki ankarada 35 den aşağı yok :D
« Son Düzenleme: Ekim 01, 2013, 05:44:18 ÖS Gönderen: sercanim »

bbhnda

« Yanıtla #22 : Ekim 01, 2013, 06:44:15 ÖS »
beyler servisi evin önüne ayarladım artık haftada max 3 gün çıkarıyorum çoğu kez 1-2. ara verince kullanması inanılmaz keyifli oluyor bide benim araçta aldığımdan beri şöyle bişey var turbolu 320d de kullandığım için aşinayım gaza abanınca 2 sn turbo lag dan sonra arabayı iter ya motor turbodan dolayı benim arabada 2.vites te ve 3.vites te tapa gaz o hissiyatı veriyo 1-2 sn bi duraksama sonra artan devir ses cümbüş :D bide denildiği gibi yolu hiç hissettirmiyo namussuz geçen şehir içi kaptırmışım önümde trafik var yola bakıyorum 120 yi geçtik heralde önümdeki caddy ani fren yaptı aha dedim vurduk fren esnasında bi 110 gördüm de durdu allahtan :D kısaca dikkat etmek lazım fd6 ile :D

mehmet zengin

« Yanıtla #23 : Ekim 06, 2013, 09:23:36 ÖS »
"Without Racing, There is no Honda"

Soichiro Honda

Ruhunda var :)

bbhnda

« Yanıtla #24 : Ekim 07, 2013, 07:26:14 ÖS »
"Without Racing, There is no Honda"

Soichiro Honda

Ruhunda var :)

etkileyici dimi :D ama bu pahalılıkta katılım marış olmuyor 2500 devirde sakin sakin :D