Gönderen Konu: Bmw e39 5.20i Mi Honda Accord 2.4 executive mi Yoksa honda civic vtec ES mi ?  (Okunma sayısı 6625 defa)

erdem_038

• Erdem Özkurt
Arkadaşlar Herkese Merhabalar Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ama cok kararsız kaldım sizden fikirlerinizi almak istiyorum

bmw e39 5.20i (1998 model )

honda accord 2,4 executive (2004 Model )

honda civic vtec es (2004 model)

sizce hangisini almalıyım yakıt vergi konfor performans yaşayacağım sıkıntı komple düşünelim

can3520

kesinlikle accord. şu piyasada es almak pek mantıklı değil herkes yüksekten uçuyor. performans ve konfor olarak da kesinlikle accord. bmw için bir şey diyemiyorum çok çok eski kalıyor diğerlerinin yanında

erdem_038

• Erdem Özkurt
accordun vergisi ve yakıtı beni çekindiren bu konu hakkında bilginiz var mı acaba

can3520

otomatik es ile yakıtta çok bir fark yok 1lt falandır en fazla, vergi de 300tl farkeder yılda

Carismatiq

• Mustafa

Temiz bulursan Bmw de düşün derim. Modeli eski olduğuna bakmayın özelliklerine bir bakın M paketlerine özellikle şuan çoğu araçda bile olmayan özelliklerdir. Tek sorunun yakıtı olur 6 silindir motor var.

erdem_038

• Erdem Özkurt
bugun bakıosun bmw ye 97 98 model koltuk ısıtma dahil her şey full ama modelinden çekiniyorum onunda iyi bakıp temizini almak gerek

Carismatiq

• Mustafa

Hiç tereddüt etmene gerek yok modelinden Bmw e39 kasalar çok sağlamdır. e36 kasalar gibi yıpranmıyorlar düzgün temizini bulursan alırsın. Accorda düşün ama vergisi yüksek tercih senin tabi..

erdem_038

• Erdem Özkurt
bende ole dusunuyorum bmw hosuma gidiyor performans konfor sağlamlık olarak tatmin edeceğini düşünüyorum gayette şık ve harika bi görünüşü de var bmw kalitesi sonucta kilometreler 200 bin üzerinde sorun olur mu düşük pek yok çünkü

Carismatiq

• Mustafa

Aracın bakımları düzgün yapılmışsa 200 bin kmlerde sorun olacağını sanmam.

erdem_038

• Erdem Özkurt
anladım o zaman bmw ye yönelmeyi düşünüyorum kalbimden geçende bmw hep

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Bmw e39 5.20i Mi Honda Accord 2.4 executive mi Yoksa honda civic vtec ES mi ?
« Yanıtla #10 : Haziran 02, 2014, 11:20:40 ÖÖ »

Hayırlısı olsun.. Dikkat edeceğin husus üst segment araçların parçalarıda pahalıdır. Alırken masrafsız sorunsuz almaya çalış sonra ocağına incir ağacı dikersin :)

mehmet zengin

Ynt: Bmw e39 5.20i Mi Honda Accord 2.4 executive mi Yoksa honda civic vtec ES mi ?
« Yanıtla #11 : Haziran 02, 2014, 11:22:28 ÖÖ »
Marka bir yana fiyat vs aynı ise model olarak yeni olanı düşün derim. bmw hakkında bilgim yok. Ama hani duyum olarak bildiğim ve bir kerede benzincide bmw si olan arkadaşın söylediği; abi sanayici dostu isen eski bmw al :) adamda daha önce toyota corolla ve honda civic de varmış. Yani öle bi sorun olabilir? Ama tabi japonu da hor kullanan birinden alırsan o daha da beter olabilir? Bence sen yine de modeli yeni olana bak. tabi o zamanda yazdıklarından accord veya civic kalıyor. o zaman da accord daha mantıklı sanırım? Mazda 6 veya avensis 1,8 konusunda ne düşünüyorsun? onlar da seçenek olabilir belki? tabi performansları bu ikisinin nedir bilmiyorum? ama sanırım sorduklarını aratmazlar?

erdem_038

• Erdem Özkurt
aklımda en başta accord vardı yakıtı ve vergisi dolayısıyla geri adım attım 1500-1600 gibi vergisi var yakıtı da artı üstüne sigortası kaskosu derken uzayıp gidiyor :)  bindiğim araba civic zaten vtec es almamında bana bi artısı olacağını sanmam sonucta cok farklılıklar yok arada diğer modelleri hiç düşünmedim bile ya hondaya devam ya bmw ye geçiş daha başka bişe alacağımı sanmıyorum

alican_07

Hiç tereddüt etmene gerek yok modelinden Bmw e39 kasalar çok sağlamdır. e36 kasalar gibi yıpranmıyorlar düzgün temizini bulursan alırsın. Accorda düşün ama vergisi yüksek tercih senin tabi..
şimdi burdaki sağlamlık nerenin sağlamlığı ? e39 kasadaki motorların tamamı e36 da kullanılan motorlardır e39 da 2001 yılından sonra kullanılan çift vanoslular hariç kasa şase olarakta sağlamlıkta çok farkedecek bi mevzu yok eşit şartlarda kullanılan e36 ile e39 aynı ömre sahip araçlardır.

alican_07

Arkadaşımızın sorusuna gelecek olusak bmw konfor olarak 3 gömlek üstündür model den dolayı vergi farkı olmaz denilebilir fakat 520i performans olarak zevk vermez yakıt dersen ankara şehir içinde 14 litre civarı benzin tüketimi olan bi araçtır parçası pahalıdır bunları bil isterim ben yerinde olsam civic i tercih ederdim çünkü hem yakıt hem 2.el canlılığı açısından daha mantıklı.

hangover

accordların kasko değeri yüzdelik dilimi yakaladığı için bir alt motor cc değerinden yani 1801-2000cc üzerinden vergilendirilir. buda yıllık 1080 tl dir. 2.4 lerin üretim yılı baz alındığında modeline göre 1-3 sene içinde yıllık 644 tl ye düşecek vergileri.
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2014, 09:15:20 ÖS Gönderen: hangover »

erdem_038

• Erdem Özkurt
« Yanıtla #16 : Haziran 23, 2014, 08:11:59 ÖÖ »
teşekkür ederim arkadaşlar yanıtlar için