Gönderen Konu: bilmedeğim trafik cezası çıktı yardım bekliyoruım  (Okunma sayısı 4050 defa)

kskmusti86

bilmedeğim trafik cezası çıktı yardım bekliyoruım
« : Ağustos 06, 2013, 12:17:05 ÖS »
arkadaşlar 5 nisanda aracımı satın aldım noterden. gib ten internet vergi dairesinden baktım herhangi bir para cezası görünmüyor bana ait garanti internet şubesine girdim trafik cezası ödemeye bastım plakamı girdim plakama ait 199 tl trafik cezası çıktı ad,soyad ve tc no bana ait değil ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerek yardımlarınızı bekliyorum

sile_fatihi

Ynt: bilmedeğim trafik cezası çıktı yardım bekliyoruım
« Yanıtla #1 : Ağustos 06, 2013, 12:37:26 ÖS »
benzer durum benimde başıma gelmişti. arabayı aldıktan 2 ay sonra benim evime geçmiş tarihli OGS cezası geldi. noter satışıyla birlikte karayolları ogs merkezine gittim satış fotokopisi ve cezayı verdim. Onlarda aracı aldığım kişinin adına göndereceklerini söylediler. yani aracım üzerinden ceza kalktı. sende noter satışıyla birlikte maliyeye gidebilirsin.

cagatay54

« Yanıtla #2 : Ağustos 06, 2013, 01:13:02 ÖS »
sana bir maliyeti yok kardeşim aracın satışını yapmayacaktı noter borcu olsaydı.vergi dairesine git yardımcı olurlar..

honda2002

« Yanıtla #3 : Ağustos 06, 2013, 01:45:03 ÖS »
Hatta uzaksa gitmene bile gerek yok
Bir dilekceyle hallediyorsun

kskmusti86

« Yanıtla #4 : Ağustos 06, 2013, 04:27:43 ÖS »
arakadaşlar yardımlarınız ve fikirleriniz için çok teşekkür ederim yüreğime su serptiniz bayramdan sonra hemen en yakın vergi dairesine gidip durumu anlatacağım

civic_dream

« Yanıtla #5 : Ağustos 07, 2013, 12:04:16 ÖS »
bu durumda arabanın borcu varken nasıl satış çıkıyor anlamıyorum. bende ceza yemişim zamanın birinde arabayı satarken borcu yoktur yazısı çıktı satış işlemleri tamamlandı sonra bana ceza geldi. nasıl oluyor bu işler anlayamadım

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #6 : Ağustos 07, 2013, 07:26:05 ÖS »
devletin işine akıl sır ermiyor valla.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #7 : Ağustos 07, 2013, 07:52:53 ÖS »
Ceza yazılmış ancak sisteme girilmemiş Sisteme girdiklerinde siz aracı satmış/almış olabiliyorsunuz.İtiraz olmazsa sizden alıyorlar.İtiraz ederseniz de o tarihteki sahibine gönderiyorlar .

nisay

« Yanıtla #8 : Ağustos 12, 2013, 08:09:19 ÖÖ »
arkadaşlar 5 nisanda aracımı satın aldım noterden. gib ten internet vergi dairesinden baktım herhangi bir para cezası görünmüyor bana ait garanti internet şubesine girdim trafik cezası ödemeye bastım plakamı girdim plakama ait 199 tl trafik cezası çıktı ad,soyad ve tc no bana ait değil ne yapmam gerekiyor nasıl bir yol izlemem gerek yardımlarınızı bekliyorum
Bende de aynı durum sözkonusu. Hatta 1000 TL'nin üzerinde.  Ceza 2011 yılında kesilmiş plakaya. Ben ise aynı plakayı 2013 yılında tescil ettirdim.Tescil tarihi önemli olduğundan cezanın benle alakası yok.