Gönderen Konu: bi yardım lütfen  (Okunma sayısı 3617 defa)

Scoop

• Ziyaretçi
bi yardım lütfen
« : Kasım 01, 2009, 08:57:08 ÖS »
merhaba ben daha yenı üye oldum sitenize ben birşeyi cok merak ediyorum ve bu konuya en dogru cevap ı sızden alcagıma ınanıyorum sımdı subat ayında ehlıyetımı alınca araba almak ıstıyorum  ve bu arabanında 98-99 vti olmasını ıstıyorum ancak bagzı korkularım var acaba bu model vti lar ın masraf açma durumları nedır cunku etrafımdakı arkadaslar 106 saxo vs aldılar hepsı sanayıcılerle akraba oldu ben de bu sebepten korkmaya basladım.hani düşünüyorum vti alcağıma 1.4 mü alsam diye

brsylmz

Ynt: bi yardım lütfen
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2009, 09:02:03 ÖS »
hiç korkmanıza gerek yok hondanın motorları cok güclu ve dayanıklıdır
ayrıca bahsettiğimiz vti lar efsane araclardır gtı la saxo ile mukayese edılemez (sahsi fikrim)

Scoop

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2009, 09:05:45 ÖS »
aynı fikirdeyimde işde nebiliyim hemilk arabam olcağı için hemde arabalar hakkında pek bı bılgım olmadıgı ıcın bu korkum

brsylmz

« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2009, 09:20:12 ÖS »
benim ilk arabam 97 model vectra cd idi simdi 93 model si kullanıyorum
ve gayet memnunum
orta halli bir vti bıle senı beklediğinden fazla memnun edecektir

adrenaliinn

« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2009, 10:42:25 ÖS »
vti yi al keyfine bak ;)

vtech07

« Yanıtla #5 : Kasım 02, 2009, 12:56:00 ÖÖ »
arkadaşım ne istediğine bağlı şimdi vtı isteyen bi adam kalkıpta 1.4 mü alsam demez vtı farklı bi araç seni hız olarak ses olarak çok çok iyi tatmin eder  hem neden yani 1.4 alınca vtı da olan sorunlar olmaz mı ikiside honda .... bu korkularını tamamen bi kenara bırak ve kendine temiz bir vtı edin sanayiye falan uğramazsın merakda etme ... temizi yok deme var hemde çok..

mali

« Yanıtla #6 : Kasım 02, 2009, 09:13:43 ÖS »
honda kolay kolay sanayiye girmez vti da 1.4 aynı şekilde
bence önce 1.4 al hondaya alış sonra vti al
vti çok sıkı ve hızlı arabalar
arabaya alışmış olursun  >=ok

firstcevher

« Yanıtla #7 : Kasım 03, 2009, 12:49:18 ÖÖ »
Merhabalar hoşgeldiniz öncelikle ;) Şöyle söyleyeyim o 106 veya saxo sahiplerinin sanayiden çıkmama nedenleri çok kurcalıyor olmalarıdır buna emin olun ;) Bakımlarını zamanında yaparsanız sizi kolay kolay yolda bırakcak araçlar değildirler ve saxo ile falan mukayese edilemez araçlardır ;)

Haa araçlar sonuçta mekaniktir, çok mıncıklamadıkça sizi rahatsız etmez ;) İllaki bi kaç yeriyle oynanacak ama abartmadığınız sürece rahatsınızdır ;)

06FAT68

« Yanıtla #8 : Kasım 03, 2009, 01:01:57 ÖÖ »
eğer prof derecede sürücülüğünüz yok ise bence ilk etapta 1,4 alıp sonrasında vti ye geçiş yapın derim ben 1,4le arabalara alışmış olursunuz allah korusun vti alıp gazlamayın ehliyitinizide yeni alıyormuşsunuz bence acemilik çıksın diye önce bi 1,4le falan başlayın sonrasında vtiye geçiş yapın vti efsane makinadır saxolar 106lar hikaye arabalar bana göre ikisininde üretici firması aynı pug...

ocean0636

« Yanıtla #9 : Kasım 03, 2009, 10:00:18 ÖS »
Kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin :)
1-)Hondayı kesinlikle fransızlarla karıştırma :D
2-)Honda bile olsa ölü bir vtı alırsan(kazalı,sandık motor,km'si dusurulmuş,aşırı derece hırpalanmış vs.) olursa gene sorunlar çıkacaktır tabiki her ne kadar honda da olsa yalan dolana gerek yok.
3-)Km'si çok bıle olsa(180.000km vs.) hala inanılmaz derece diri olan çok temiz vtı'lar mevcut piyasada ama önemli olan bu dirilerini bulmak.
4-) 20.000TL altına bulacagın cogu vtı ölmüştür(maddi olarak sıkısıklıktan satılan araçlar hariç) bu pıyasayla arası cok ıyı olan kısıler hemen hemen tum satılıkta olan vtı'lar hakkında az cok bılgıye sahıptır(kazası sorunu vs. olup olmadıgı)

Nacizane tavsiyem acele etme iyice araştır buldugun araçları 1 degıl 4-5 farklı kaportacıya servıslere orj servısıne goster aracı sor sorustur etrafa bu şekılde bır yol ızlersen sorunsuz olarak bınebılecegın bır vtec'in olur :D :D

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #10 : Kasım 03, 2009, 11:13:36 ÖS »
bence ilk arabanı vti alma..

vtech07

« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2009, 11:23:28 ÖS »
gidersin ama duramazsın alırsanda disklerini hemen değiştir ...:) ben hep vtes freni kullanarak durduruyorum..:) çünkü

dreamhouse

• ** MM Yazı-Yorum **
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2009, 11:24:40 ÖS »
vites freni en iyisi bencede butun arabalar ıcın :)

vtech07

« Yanıtla #13 : Kasım 03, 2009, 11:45:01 ÖS »
usta değilse durmuyo ya dursa kullanmam.:)