Gönderen Konu: Astra-Mitsubishi-Civic  (Okunma sayısı 6757 defa)

oukanns

• OUKANNS
Astra-Mitsubishi-Civic
« : Aralık 21, 2014, 06:39:10 ÖS »
Arkadaşlar merhaba 1.6 ies aracimi sattim onun yerine daha yeni model bi arac almak istiyorum minumum 2010 model ve üzeri . Civiclerde fiyatlar  uçuk temiz bir araç için 42-43 den başlıyor. Aklım bazen mitsubishi lancer 1.6 invite a bazende opel astra 1.6ecotech motor edition modellerine kayiyor. Örneğin  20.000 km de opelleri 45 e kadar bulabiliyoruz ama o km de bir civic 50 den başlıyor mitsubishilerin fiyati daha uygun 37-38 civari temiz araclar var. Gönül civic ten yana ama fiyalar uçmuş gitmiş.  Fikirlerinizi alabilir miyim?

Ruski

Ynt: Astra-Mitsubishi-Civic
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2014, 11:02:11 ÖS »
FD6 Kasa alıcaksanız civic almanızı tavsiye ederim.hepsinden daha güzel bir görüntüsü ve motoru vardır.
onun haricinde mitsubishi de civic aratmaz gayet tok ve güzel bir araçtır.
bide listeye mazda ekliyebilirsiniz bi arkadaşım aldı 2010 model gayet memnun kendisi

bbhnda

« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2014, 05:11:34 ÖS »
FD6 Kasa alıcaksanız civic almanızı tavsiye ederim.hepsinden daha güzel bir görüntüsü ve motoru vardır.
onun haricinde mitsubishi de civic aratmaz gayet tok ve güzel bir araçtır.
bide listeye mazda ekliyebilirsiniz bi arkadaşım aldı 2010 model gayet memnun kendisi

FD6 Kasada civicten başka araç varsa bilgilendir üstadım :D :D

ysr

• Yasir
« Yanıtla #3 : Aralık 22, 2014, 06:04:50 ÖS »
Fd6 kasa candır :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #4 : Aralık 22, 2014, 07:13:17 ÖS »
fd6 alınır binilir ve bir bela olmazsa en az zararla satılır. Fd6 candır.

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #5 : Aralık 22, 2014, 09:18:52 ÖS »
Fd6 kasa candirda eyvallah da  Ya bu fiyatlar ne olacak böyle  bekledik kış gelsin fiyatlar düşer diye ama nerde daha da arttı. Daha yüksek model daha düşük km başka markalarda daha iyi fiyatlara alternatifler var ve kafa karıştırıyor. Umarım şeytana uymam.

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #6 : Aralık 22, 2014, 09:22:59 ÖS »
Bu arada servisler airbag leri patlamış araci anlayabilirler mi veya airbag i olmayan araci. Diyelim araç önden ufak bir Kaza yaptı ama airbaglari acti sonrada airbag koymadan araci tekrar topladilar herhangi bir yerde kaydi da yok servisler bunu anlayabilir mi.

mu§tafa01

« Yanıtla #7 : Aralık 22, 2014, 09:30:58 ÖS »
neden 2009  1.8 i-vtec HB  CİVİC DUsunmuyorsunuz  fiyatlari 36 43 arasi ben olsam ondan alirdim dusunun derim cok rahat ve sinifina gore genis bir arac

Sedan bir arac aileniz icin daha uygunsa ona bisey diyemem tabiki
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2014, 09:31:28 ÖS Gönderen: mu§tafa01 »

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #8 : Aralık 22, 2014, 09:38:32 ÖS »
Fd6 kasa candirda eyvallah da  Ya bu fiyatlar ne olacak böyle  bekledik kış gelsin fiyatlar düşer diye ama nerde daha da arttı. Daha yüksek model daha düşük km başka markalarda daha iyi fiyatlara alternatifler var ve kafa karıştırıyor. Umarım şeytana uymam.
İyi güzel de kardeşim ben de yüksek fiyattan aldım aracımı eğer kafana koyduysan alacaksın. Ama  dediğin gibi Civic fiyatları çok abartıldı. Şu fd6 nın tipi olmasa elimden çıkarıp çok daha oturaklı arabalar var ama gönül el vermiyor. Bir gün fd6 yı satarsam freni olan!!! ve içine ses almayan bir araba alacağım.

mustafaa

• mustafa
« Yanıtla #9 : Aralık 22, 2014, 11:04:29 ÖS »
Bu arada servisler airbag leri patlamış araci anlayabilirler mi veya airbag i olmayan araci. Diyelim araç önden ufak bir Kaza yaptı ama airbaglari acti sonrada airbag koymadan araci tekrar topladilar herhangi bir yerde kaydi da yok servisler bunu anlayabilir mi.
bi tanıdıkta megane 1 vardı araba 2 yaşındayken kazalı almışlardı airbag taktırmadılar sürekli servis lambası yanıyodu sordum niye yanıyo diye airbag takılı değil ondan dedi hatta bizim astra vardı 12 model onun kitapçığında araç acil durumda sürücü davranışlarını kaydedebilir yazıyodu onu bile kaydediyosa herşey anlaşılır diye düşünüyorum.bide nacizane fikrim ben olsam astra enjoyplus alırdım hem civic e göre ucuz hem güvenli %95 yolcu ve sürücü güvenliği var fren konusunda çok iyi yol tutuşuda çok hoşuma gidiyo benim sadece yüksek devirlerde vites geçişi zor ve civic e göre yavaş biraz hızlı kullanmayacaksanız bence alınabilir ve fb7 kullanıcısı olarak söylüyorum kendi düşüncem astrayı gördüğüm zaman bile heycanlanıyodum kullanması çok hoşuma gidiyodu arabadan inmek istemiyodum ama civic çok sıradan geliyo  sanki birisin arabasını emanet almışımda bir an önce gideceğim yere varıp arabadan inmek istiyorum açıkçası ya da ben pek ısınamadım heralde ondanda olabilir

BugraH4N

« Yanıtla #10 : Aralık 23, 2014, 12:11:27 ÖÖ »
valla sahsi görüşüm hondandan bi audi bide bmw için inerim geci opelin j kasalarda fena duruyor ama duruyor işte :D
« Son Düzenleme: Aralık 23, 2014, 12:11:46 ÖÖ Gönderen: BugraH4N »

mustafaa

• mustafa
« Yanıtla #11 : Aralık 23, 2014, 01:12:02 ÖÖ »
:D aynen sadece duruyor ama çekiyo beni sebebini bilmiyorum mesela 15 binde sağından solundan ses geliyo olsada ki bu konuda çok takıntılıyım :D direksiyonuna oturunca kendimi iyi hissettiriyo

mehmet zengin

« Yanıtla #12 : Aralık 23, 2014, 07:06:41 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba 1.6 ies aracimi sattim onun yerine daha yeni model bi arac almak istiyorum minumum 2010 model ve üzeri . Civiclerde fiyatlar  uçuk temiz bir araç için 42-43 den başlıyor. Aklım bazen mitsubishi lancer 1.6 invite a bazende opel astra 1.6ecotech motor edition modellerine kayiyor. Örneğin  20.000 km de opelleri 45 e kadar bulabiliyoruz ama o km de bir civic 50 den başlıyor mitsubishilerin fiyati daha uygun 37-38 civari temiz araclar var. Gönül civic ten yana ama fiyalar uçmuş gitmiş.  Fikirlerinizi alabilir miyim?
Kardeşim fiyatları bilmiyorum sadece sana şunu söyleyebilirim. Mitsubishi sadece kamyonet kullandım ama hakkaten taş gibi derler ya öyle idi. Fakat parçası dudak uçuklatıyordu (rutin bakımlar aynı para, örnek sinyal kolu 800tl idi), astranın 2 önceki G kasa hb kullandım 5 sene, bakımını doğru yerde yaptırmazsan arabayı ha bire servise götürürsün baştan söyleyeyim. Servisten kastım yetkili değil zira o zamanlar opel yetkiliye uğramak bile zordu :). Sanayide de opelden anlayan ya 1 ya 2 usta çıkar. ilk 2 sene usta aramakla geçirdim, doğru ustayı bulunca tık bile etmedi. J kasa astra 1,6 olanı diyorsun sanırım, civic ile aynı yakar, hatta civic bir tık az bile yakar. Motoru G kasa için yeterli idi, hiç baygınlık yaşamadım (manuel idi). Bugün olsa araba alırken yine fiyata bakarak alırım. Çünkü 3 aşağı 5 yukarı arabalar aynı kalitedeler. Civic alırken de fiyata baktım, o dönem en uygun fb7 idi, en yakın rakibi megane idi (aynı fiyat idi). Eşim civici beğendi. Bu arada toyota hillux kullandım uzunca bir müddet (180bin km), toyota da taş gibi araba idi. Arabayı 100binde aldım 280binde bıraktım şirket arabası idi, şantiyede o kadar dayanması bile mucize. Eşim he dese gider hillux alırım :) sıfırı bile civic fiyatınadır belki? 2,4 dizel motor vardı şehir içi dışı hiç farketmez 8lt fix yakardı. Ama kamyonet tarz meselesi tabi (4x4 alınmaz vergi çok, 4x2 1,6lar ile aynı vergi idi). Umarım bişiyler anlatabilmişimdir?

ysr

• Yasir
« Yanıtla #13 : Aralık 23, 2014, 07:25:01 ÖÖ »
fiyatlar konusunda haklısın ama piyasa uçuk 2005 model vtec 2 yi gözümün önünde 32500 a verdiler. Şimdi bunu görünce insan aracını ucuza satmaz. Yılbaşından sonra fiyatlar iyice uçacak alacaksan elini çabuk tut :D bu arada dün arkadaşım aradı 2012 model civic premium kazası boyası değişeni yok 47.500 tl ye almış km de 53000 de örnek olsun diye söyledim :D

ysr

• Yasir
« Yanıtla #14 : Aralık 23, 2014, 07:25:21 ÖÖ »
fiyatlar konusunda haklısın ama piyasa uçuk 2005 model vtec 2 yi gözümün önünde 32500 a verdiler. Şimdi bunu görünce insan aracını ucuza satmaz. Yılbaşından sonra fiyatlar iyice uçacak alacaksan elini çabuk tut :D bu arada dün arkadaşım aradı 2012 model civic premium kazası boyası değişeni yok 47.500 tl ye almış km de 53000 de örnek olsun diye söyledim :D

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #15 : Aralık 26, 2014, 07:54:39 ÖS »
Opel le honda arasinda kararsızım bakalim artık

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
« Yanıtla #16 : Aralık 26, 2014, 11:03:08 ÖS »
Örneğin  20.000 km de opelleri 45 e kadar bulabiliyoruz ama o km de bir civic 50 den başlıyor mitsubishilerin fiyati daha uygun 37-38 civari temiz araclar var. Gönül civic ten yana ama fiyalar uçmuş gitmiş.  Fikirlerinizi alabilir miyim?

Hocam astraya karar verdiyseniz 2.ele 45 vereceğinize gidip sıfırını alın kampanyalı 46-47 ye bırakıyolardı. Bayileri teker teker arayın, bulmak zor gerçi. Ağırlığı fazla olduğundan dolayı 1,6 atmosferik motoru civicten fazla yakacağını düşünüyorum ve tüpe uyumlu değil diye biliyorum(tam emin değilim).

mustafaa

• mustafa
« Yanıtla #17 : Aralık 27, 2014, 12:25:04 ÖÖ »
astranın kitapçığında motor bilgilerinin olduğu sayfada 1.6 sı(a16xer) benzin-lpg-cng ile çalışır yazıyo

BugraH4N

« Yanıtla #18 : Aralık 27, 2014, 09:40:53 ÖÖ »
valla benimde su anda ep2im var
satınca yaa Mitsubishi Lancer 1.6 Invite
yada A3 sportback lere bakacam

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #19 : Aralık 28, 2014, 05:35:44 ÖS »
Arkadaşlar bir araç buldum 2010 elegance 90.000 de 3 adet kazasi var. Aracin kaza fotolarini gördüm buyuk kaza yok ama değişen parçalar sıkıntı. 1. Kazada On kabut ve farlar değişmiş 4800 TL . 2. Kazada Sol tarafta boydan boya sürtmeden  dolayi on çamurlu ve on kapi sacı değişmiş 2800 tl. Bi kazasi daha var onu bilmiyorum onun fotolarini görmedim  oda 1500 TL. Fiyat 39000 tl araci gördüm temiz bir araç. Sizce alınırım mi en az 5 yil binmeyi düşünüyorum.

PREDATOR06

« Yanıtla #20 : Aralık 28, 2014, 10:50:37 ÖS »
Çok yüksek meblalar hocam benim araçta 1800 lira ve 1500 liralık 2 hasar var onlarda park halinde diye çıkıyor. Değişen yok boya var millet alırken kazalı muamelesi yapmaya çalışıyor. Birde bu yaz Ankaradan aldık arkadaşıma 2010 model lpgli siyah renk boya değişen yok f1 vites kmde oldukça düşüktü. 40 bine bitti. İyice araştırın derim. Hatta düşünürseniz görüşmenizi sağlayayım çünki aracını satmayı düşünüyordu en son.

emral

Ynt:
« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2014, 09:11:22 ÖÖ »
Araçı baktır derim varsa iyi ustan altını incelesin sıkıntı yoksa fiyatı uygun bence

Çorlu'dan selamlar

obkavi

« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2014, 09:26:14 ÖÖ »
merhaba,

Mitsubishi lancer çok iyi arabadır ama piyasası yok. satmakta zorlanırsın,  servisler dışarı parça vermediği için servise mahkum kalırsın canını yakarlar.

Opel fena değil ama Honda'ya alışan adama zor gelir.

FD6 kasa candır. tak lpg bak keyfine

Mazda da güzel araba ama bir türlü tutturamadılar Türkiye piyasasında

PREDATOR06

« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2014, 05:16:50 ÖS »
Hocam arkadaşıma sordum. 2010 model siyah elegance 130 binde lpgli. Sunroof var vsa var f1 vites. Yalnızca sol arka camurluk boyalı 43 bin lira istiyormuş. İşinize yararsa özelden ulaşın telefon numarasını vereyim.

oukanns

• OUKANNS
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2014, 08:54:39 ÖS »
Sağolun hocam manuel vites düşünüyorum.