Gönderen Konu: Astra--Honda Takası  (Okunma sayısı 10319 defa)

nrcnft

Astra--Honda Takası
« : Aralık 27, 2014, 07:50:11 ÖS »
Arkadaşlar sizlere bir konuda akıl danışacağım ama lütfen sebepleri ile cevap veriniz.

Ben de şu anda 2008 model H kasa diye geçen dizel sedan 1.3 astra var.

Aracımın baskı balata zamanı gelmek üzere 1500 lira masrafı var sayılır. 1 kaç parça da boyası var.

Geçen gün Honda Terakkiye gittim. 3 tane dolu hasarlı honda olduğunu söylediler. Benim aracımı 35 e saydılar. Piyasası 37 filan. Bana ise 65 bine elegance fabrika çıkışı lpg li füme renkli manuel civic vereceklerini söylediler.

Eğer nakit alırsam yani takas olmadan alırsam 64 e vereceklerini söylediler. otomatiği ise 65 binlira.

Ama bir çok forumda FD7 civicler tavsiye edilmiyor fd6 yanında zayıf kaldı deniliyor. Böyle bir takas sizce nasıldır.

Vtec typer

• Hondakolik
Ynt: Astra--Honda Takası
« Yanıtla #1 : Aralık 27, 2014, 08:39:07 ÖS »
merhaba. bence böyle bir takası kesinlikle düşünmeyin. çünkü bir aracı alırken geri satabilme ihtimaliniz en kolay olmalı. yani 65-66 bin verip de dolu hasarlı araç alana kadar o fiyata orijinal d segmenti çok güzel araçlar alınabilir. fd6 kasa civic fb7 kasa yeni civice göre daha çok tutuluyor ve seviliyor benim gördüğüm kadarıyla. Ben sizin yerinizde olsam o fiyata d segmenti 2 el orijinal güzel bir araç düşünürüm ya da fd6 civic alır kalan para ile de bol bol gezerim. herkesin fikirleri farklıdır. yeni civic de donanım olarak çok daha iyi tabi ki. ben yeni civici de çok seviyorum 2 kmden tanıyorum ve gözüme şirin görünüyor. size tavsiyem kesinlikle bu takası yapmayın. sonra çok pişman olabilirsiniz.

nrcnft

« Yanıtla #2 : Aralık 27, 2014, 08:44:41 ÖS »
merhaba. bence böyle bir takası kesinlikle düşünmeyin. çünkü bir aracı alırken geri satabilme ihtimaliniz en kolay olmalı. yani 65-66 bin verip de dolu hasarlı araç alana kadar o fiyata orijinal d segmenti çok güzel araçlar alınabilir. fd6 kasa civic fb7 kasa yeni civice göre daha çok tutuluyor ve seviliyor benim gördüğüm kadarıyla. Ben sizin yerinizde olsam o fiyata d segmenti 2 el orijinal güzel bir araç düşünürüm ya da fd6 civic alır kalan para ile de bol bol gezerim. herkesin fikirleri farklıdır. yeni civic de donanım olarak çok daha iyi tabi ki. ben yeni civici de çok seviyorum 2 kmden tanıyorum ve gözüme şirin görünüyor. size tavsiyem kesinlikle bu takası yapmayın. sonra çok pişman olabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim yeni civic görsel olarak gözüme hoş geliyor ve 6 yıl garantisi işime geliyor. Dolu hasarı ise tramerde veya eksperde kesinlikle belli olmayacak. Biraz da araç satmak için uğraşmak istemiyorum o yüzden bu yolu düşündüm ama kararsızdım genelde herkes fd6 daha iyi diyor.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #3 : Aralık 27, 2014, 08:51:18 ÖS »

Çok teşekkür ederim yeni civic görsel olarak gözüme hoş geliyor ve 6 yıl garantisi işime geliyor. Dolu hasarı ise tramerde veya eksperde kesinlikle belli olmayacak. Biraz da araç satmak için uğraşmak istemiyorum o yüzden bu yolu düşündüm ama kararsızdım genelde herkes fd6 daha iyi diyor.
hocam sen fd6 alsan ilerde elinden çıkarman çok daha kolay olur. Ben de fd6 al derim. Şimdiki aracınızı da piyasadan 1000 tl aşağıya malum siteye koyarsanız çok çabuk satarsınız. Sıfır araç da güzeldir ama fiyatlar çok uçuk. dolu hasarı tramerde falan görünmese bile alan kişinin o hasarı bulacağını-göreceğini düşünüyorum. Ben size fd6 alın diyorum inanın ki çok güzel bir araç. Bir de bir iki ekleme yaparsanız çok daha güzel olur navigasyon vs gibi.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #4 : Aralık 27, 2014, 08:57:04 ÖS »
6 yıl garanti demişsiniz de zaten honda da bakımını yaptırdıktan sonra kolay kolay büyük arıza olmaz. Motor ve şanzıman olarak zaten çok methedilir. Eğer fd6 alırsanız lpg ile mis gibi binebilir (uzun yolda 17-18 krş  <nohapy) bakım maliyetlerini sanayide çok daha ucuza getirebilirsiniz. 6 yıl garanti var ama çok da ihtiyaç duymayacağınız bir şey bu. 6 yıl garanti servislerin daha çok kazanmasından başka çok bir işe yaramıyor çoğu durumda.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #5 : Aralık 27, 2014, 10:49:12 ÖS »
bu konuda başka fikri olan yok mu arkadaşlar?

nrcnft

« Yanıtla #6 : Aralık 27, 2014, 11:43:22 ÖS »
bu konuda başka fikri olan yok mu arkadaşlar?

Yok demek ki milletin işi gücü var :) bizle uğraşacak vakitleri yok :) Neyse size çok teşekkür ederim. Bu fiyatlara latitüt var bir tek D segmenti. Fena da değil aslında ama

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #7 : Aralık 27, 2014, 11:59:03 ÖS »
hakkında hayırlısı olsun dostum.

nrcnft

« Yanıtla #8 : Aralık 28, 2014, 09:44:27 ÖÖ »
İnşallah kardeşim

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #9 : Aralık 28, 2014, 10:50:46 ÖÖ »
O fiyata dolu hasarı olmayan araçları da alabilirsiniz. Çok ilginç. Başka bayilere de bir bakın.

Fd6 evet güzel bir araç, kullanmışlığım da var. Şimdi Fb7 kullanıyorum ama şunu söyleyeyim. İki araçta bambaşka. Gözde bu kadar büyütülmemeli Fd6. Sahip olmadığı birçok özellik Fb7 de var ve çok kullanıyorum. sıfır araç almanızı (hasarsız) tavsiye ederim.

Karadeniz

« Yanıtla #10 : Aralık 28, 2014, 06:02:44 ÖS »
Birçok bayide dolu hasarsız aracı 65 bin liraya veriyorlar lpgli manuel elegance. Bence de farklı bayileri deneyin.

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #11 : Aralık 28, 2014, 06:21:46 ÖS »
Peki genel olarak boyle bir takas sizce mantikli mi? Piyasinin 2 bin altina alcaklar ama aracimin da baski balata zamani geldi

nrcnft

Ynt:
« Yanıtla #12 : Aralık 28, 2014, 06:22:01 ÖS »
1500 o tutuyor zaten.

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #13 : Aralık 28, 2014, 07:20:13 ÖS »
Birçok bayide dolu hasarsız aracı 65 bin liraya veriyorlar lpgli manuel elegance. Bence de farklı bayileri deneyin.

Eco o fiyata zor biraz. Ben bayi bayi aradım 67 den aşağı düşen olmadı.

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #14 : Aralık 28, 2014, 07:21:38 ÖS »
1500 o tutuyor zaten.

Sıfır araç alacaksanız eğer 3-5 gözünüz görmesin. zaten ertesi gün satmaya kalksanız aldığınız fiyatı bulamayacaksınız. 2 bin tl gözünüze gelmeyecek ise bence verin gitsin, hasarsız araç alın.

Karadeniz

« Yanıtla #15 : Aralık 28, 2014, 08:12:44 ÖS »

Manuel eco elegance civic makyajlı kasayı bir bayi bana 65bine veriyordu 10 gün önceye kadar. Kapora bile yatırmıştım ama aracı alamadım. Bir iki bayide var bu fiyat İstanbulda.

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #16 : Aralık 28, 2014, 08:21:19 ÖS »
hasarlı araç almayın 2. elde çoook değer kaybeder aracınız.

nrcnft

« Yanıtla #17 : Aralık 28, 2014, 08:32:41 ÖS »
Aracın hasarı kesinlikle bilinmez diyor. Ben aracımı piyasa da satsam 1 2 bin lira daha pahalıya satarım ama uğraşmak da istemiyorum.  daha önce 6 tane araç değiştirdim ama artık sıkıldım bir araç alıp 3 5 yıl bineyim diyorum. Nette 2. el fd7 ler var 55 bin lira civarlarında. Adamlar çok da güzel modifiye etmişler. Aslında malum siteye koyup 1 lira aşşasına verip onları mı alsam diyorum.

Yada başka bir araç mı? 2 tane ufak bebe var ona göre :)

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #18 : Aralık 28, 2014, 10:00:50 ÖS »
Aracın hasarı kesinlikle bilinmez diyor. Ben aracımı piyasa da satsam 1 2 bin lira daha pahalıya satarım ama uğraşmak da istemiyorum.  daha önce 6 tane araç değiştirdim ama artık sıkıldım bir araç alıp 3 5 yıl bineyim diyorum. Nette 2. el fd7 ler var 55 bin lira civarlarında. Adamlar çok da güzel modifiye etmişler. Aslında malum siteye koyup 1 lira aşşasına verip onları mı alsam diyorum.

çoğunlukla şehiriçi kullanacaksanız honda çok yakıyor haberiniz olsun. Bir de hasarı bilinmez demiş de peki siz satacağınız zaman dolu hasarlıymış bu araç diyerek mi satacaksınız. Burdaki dengeyi ayarlarsanız iyi olur.

nrcnft

Ynt: Ynt: Ynt: Astra--Honda Takası
« Yanıtla #19 : Aralık 29, 2014, 12:02:59 ÖÖ »

çoğunlukla şehiriçi kullanacaksanız honda çok yakıyor haberiniz olsun. Bir de hasarı bilinmez demiş de peki siz satacağınız zaman dolu hasarlıymış bu araç diyerek mi satacaksınız. Burdaki dengeyi ayarlarsanız iyi olur.
Dogru diyorsunuz sattigim adama bunu soylemezsem kul hakkina girerim. Soylersem de almazlar. 4 bin fazla verip sifir almak mantikli

Vtec typer

• Hondakolik
« Yanıtla #20 : Aralık 29, 2014, 12:21:32 ÖÖ »

Dogru diyorsunuz sattigim adama bunu soylemezsem kul hakkina girerim. Soylersem de almazlar. 4 bin fazla verip sifir almak mantikli
yani o kadar para verip sıfır almamak mantıksız olur şu durumda.

mehmet zengin

« Yanıtla #21 : Aralık 29, 2014, 07:53:25 ÖÖ »
Ben fiyat vs konuşmadan anlatmaya çalışacağım. Bende astra g kasadan fb7 civic'e geçiş yaptım. Öncelikle astradan civic'e geçilirmi sorusuna yanıt vereyim. Evet astra h kasadan civic'e geçiş yapılır, yapılmalı da. H kasa astra gm'in mali sıkıntı döneminde üretmeye çalıştığı pek beğenilmemekle birlikte astra ismi ile sattığı bir arabadır. Yol tutuş, yalıtım vs var arabada yok değil ama olmamış bir araba idi h kasa. Hemen sana civic alırsan ne olacak söyleyeyim. ilk başlarda müthiş hayal kırıklığı yaşayacaksın. Aman Allahım bu ne lastik sesi diyeceksin :) ama sonra anlayacaksın bir astra h kasaya bindiğinde civicde motor sesi unutulmuş :) Bizzat ölçüm yaptım desibel değeri nedir diye? mercedes C 180 ile şehir içi desibel değeri aynı idi :) yüksek hızlarda ise merso bir miktar daha iyi (buradan mersedes kullanan arkadaşlar lütfen yanıt yazmasın, polemik için değil karşılaştırma adına aletsel ölçüm değerini yazdım). Mercedes c sınıfı civic ile karşılaştırmıyorum yanlış anlaşılmasın. Gelelim FD6 mı FB7 mi? maddi düşüncen yok ise sıfır al derim. Tabi japonda şöle de bi durum var adamlar öle makineler yapıyor ki neredeyse arıza yapmıyorlar. (daha önce şirket aracı olarak mitsubishi (300binlerde sanırım:) ve toyota (280binde) kullanarak ve 99 bir civic (485bin) de görerek bizzat yaşadım). Japon alanların bilinçaltında az arıza şikayeti yatar. Yoksa benim astra g de bile cam kapama modülü vardı, tek tıkla dört cam kapama vardı vs 2012 model civic'de yok :). Yani kardeş az başağrısı diyorsan japon al. İkinci el ve yaş takıntın yok ise de FD6 al derim, yalıtım olarak FB7 bir tık iyi ama FD6 da daha şık. Yoksa 6 da 7 de aynı araba aslında :). Aslında bana kalırsan 2009-2010 km'si makul, lpgsi de olan accord (son kasa) al, yatar kalkar bana dua edersin :) lpg ile civic lpg'li ile aynı yakıyor diyorlar? Gelelim dolu hasarlı vs olayına. dolu hasarlı diye 5-6bin ucuza aldınsa satarkende öle satacaksın. Bunun neresi sorun anlamadım. Ben arabayı alıp ertesi gün dolu yemiş kişiler bile duydum, o zaman ne olacak? ona takılma bence. Fiyata gelince bodykit, şehir paketi vs olan otomatik, lpgli eleganceye 66 demişlerdi. Son söz. git ver astrayı al civic'i bin salla gerisini :) tabi japona geçeceksen? Herkese şimdiden iyi seneler. Kazasız günler.

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #22 : Aralık 29, 2014, 08:10:21 ÖÖ »

Ben otomatik baktığım için sürekli otomatiğe şartlanmış gidiyorum, hata benim belirtmedim. Manuel-otomatik arasında 2000 tl var her zaman. Bu fiyatlar doğrudur.

ninapersson

• murat
« Yanıtla #23 : Aralık 29, 2014, 04:03:52 ÖS »
Eğer sıkılmam en az 5 yıl binerim diyorsanız fb7 de alınır ama bence o paraları c segmenti bir araca vermek mantıklı değil. Ben olsam ikinci el 2011 model accord alırdım.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #24 : Aralık 29, 2014, 05:02:35 ÖS »
sıfır araba sıfırdır