Gönderen Konu: Aşşagıdakı araçlardan hangisi doğru seçim olur?  (Okunma sayısı 9839 defa)

honda111

Aşşagıdakı araçlardan hangisi doğru seçim olur?
« : Aralık 16, 2009, 12:55:59 ÖS »
1)Alfa Romeo 159 jtd serisi
2)Bmw 3.20 d serisi
3)Passat 2.0 TDI serisi
4)Renault Megane 2.0
5)Ford Mondeo 2.0 TDI serisi
5)Seat Exeo 2.0 dizel serisi
6)Honda Accord 2.0 serisi
7)Bmw 1.20 dizel serisi
8)Honda Civic 1.8 sedan
9)Honda Civic 1.8 hatch back
10)Hyundai Sonata 2.0CRD
11)Mitsubishi Lancer 1.8

Yuakrıdakı arabları sıralasanız;
yol tutuş
tüketim
performans
iç donanaım
sportıflık
dıs tasarım
fiyat

olarak sıralasanız hangısı tercıhınız olurdu.(Lutfen tercıh etme nedenınızıde belırtırsenız sevınırım.)

piscocuk

Ynt: Aşşagıdakı araçlardan hangisi doğru seçim olur?
« Yanıtla #1 : Aralık 16, 2009, 01:03:23 ÖS »
4)Renault Megane 2.0 fiyat olarak diğerlerine göre daha uygundur yakışıda bir okadar ben kullandım donanım olarakda fena sayılmaz benim hiç sevmediğim yanı debriyajı bozuk gibi çok yukarıda kavrıyor birde araba çok yüksek yol tutuşuna güvenemiyorum
5)Ford Mondeo 2.0 TDI serisi hiç kullanmadım bir arkadaşım kullanıyor öncedende kuzenim kullanımıştı fiyatı nedir bilmiyorum donanım olarak daha iyi yol tutuşuda hatrı sayılır derece diyebilirim
6)Honda Accord 2.0 serisi bu aracı tartışmaya gerek yok sanırım

aslında sen tam olarak modellerini yazarsan daha net cevap alabilirsin.çünkü hondanın 97 ve 00 modelini kullandım harikaydı 2002 de amcamda vardı.oyüzden modelleri yazarsan çok iyi olur

gmail34

« Yanıtla #2 : Aralık 16, 2009, 02:23:05 ÖS »
Sınıf olarak çok farklı araçlar, mesela Bmw 320d parasına üç tane Megane alabilirsin.
Bu araçlar arasında en az yakanı şüphesiz Megane dizel olacaktır hacim ve dizel olması nedeniyle.
Bu araçlar arasında ben hiç düşünmeden Bmw'yi secerdim. Diğer hepsinden üstün bir araç.
Peformansolarak da 120d ve sonrasında 320d başı çeker. Saydığınız tüm kriterlere göre de Bmw 320d diyorum.

gmail34

« Yanıtla #3 : Aralık 16, 2009, 02:28:56 ÖS »
Bu arada ben yeni Megane dci aldım bundan yaklaşık 3 ay önce, son derece memnunum. Ablamda da bir önceki kasa megane dci var. İki araç ile de uzun yol yapma imkanım oldu, dolayısıyla iki model arasında kıyaslama yapabiliyorum. Yeni modelde, bir önceki modele göre yol tutuş, ses izolasyonu ve performans konusunda ciddi anlamda ilerleme var. Konumuz Megane dci değil çok uzatmayayım :) Her ne kadar Renault kendi arabam da olsa kıyaslamak için Bmw'nin yanına Renault, Mitsubishi, Hyundai gibi arabaları koymam :)

onuriskenderun

« Yanıtla #4 : Aralık 16, 2009, 03:22:15 ÖS »
2)Bmw 3.20 d serisi pahalı ama ömürlük. konfor+performans+yakışıklılık+prestij+yakıt
3)Passat 2.0 TDI serisi passat cchem çok spor hem tdi

adrenaliinn

« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2009, 07:49:59 ÖS »
seçeneklerde bmw varken diğerlerinin işi biraz zor :)

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #6 : Aralık 16, 2009, 07:54:42 ÖS »
Bmw 3.20 d serisi ve Honda Civic 1.8 sedan

mali

« Yanıtla #7 : Aralık 17, 2009, 12:28:54 ÖÖ »
1-bmw
2-passat 2.0 tdi
3-civic sedan
4-mitsubishi lancer

bunların sınıfları herşeyi farklı

adyobatik

« Yanıtla #8 : Aralık 17, 2009, 10:11:39 ÖÖ »
bunların arasından fiyat-performans olarak 1 numara kesinlikle hyundai sonata olur,geniş,konforlu,hızlı,rahat,sağlam,hyundaiyi severiz sevmeyiz o ayrı ama fiyat performans olarak öne geçer,o paraya alınabilecek en iyi araçtır,fiyat konusunda bütçe var ise şüphesiz BMW alır gider, onun haricinde alfaromeo direkt olarak zevk arabasıdır, fiyat-performans olarak kötüdür faka zevk aracıdır, diğerlerinin arasında ise ben accord yerine civic tercih ederim,civic 1.8 varken accorda o kadar para vermem, seat exoyu yakından inceledim ve bindim, gerçekten eski kasa audi A4 ün aynısı arkadaşlar,çok kaliteli bir araç,kasa olarak sade fakat gerçekten çok kaliteli,kalite konusunda bmw den sonra benim şahsi fikrim passatın bile önüne geçer, passat kesinlikle parasının arabası değil, bir pasata 80-85 milyar veren adamın aklına şaşıyorum ben,20 daha koy BMW al,hemde donanımlı,megane mi lancermi derseniz bence lancer daha ağır basar,çünkü aradaki fiyat farkına göre o kadar kalite farkı yok,hemde mitsubishi kaliteli bir japondur,siz bakmayın tutulmadığına,pazarlaması eksik,mitsubishi alıp şikayet eden yoktur,onun dışında mondeoyu pek beğenmiyorum,bence oda parasının aracı değil,kıs
kıscası para varsa BMW
orta halli para var ise sonata CRDİ
para az ise 36 bin liraya lancer :)

honda111

« Yanıtla #9 : Aralık 17, 2009, 12:37:14 ÖS »
Anladığım kadarıyla renault megane uygun fıyatlı konforlu bir araç.Bmw herkezin begenısını kazna bır aac.Ama sunud abelırtmelıyımkı bence sadece parası olana gıdecek bır arac.Ozelııklerı olarakda cok buyuk konforu yok.Ama Bmw denınce duruyoruz bir kere.Hyundaiye hıc bınmedım ama cok met ettıler banda.Yalnız yakıt tuketımı dıkkatımı cektı.KEndı ınternet sıtesınde ortalama tukatım yada sehır ıcı tuketım 10.6 lıtre gozukuyordu .dizel olmasın aragmen.O aklımı kurcaladı açıkcası.Ama yenı cıkarıcagı ix jenerasyonu aracları merak edıyorum.Birde adobatik sana bir sorum olacaktı.Hyundainin sonata,grandeur ve adın ıhatırlamadıgım d segmentınde baska bır aracı dah vardı.Neden bu segmentlerde 3 farklı modelle pazarda.Hele bir tan e arabası 200 mılyar gıbı bır rakamdan satılıyor.Seat ın yenı exeo su da pazarlma eksıgı var bence.Fıyatıda pahalı geldı bıras.Dedıgın bgıbı kalıte sı varsa tabı degısır.Bana kalırsada eskı a4 kasası.Hatta ondan da guzel.Bende Passat ve mondeo yu pek tutumuyorum acıkcası.Passatı n cc olmayan modelelrı bıle 80 mılyarlardan baslıyor acıkcası.Alanda passt sonucta saglam araba yapr dıye alıyor bence.Bana kalsa bır oncekı yuvarlık farlı kasasına 80 mılar verılır ama bu kasası hakkaten dusundurucu.GErcı onlarda kaksyı degıstırıcekelr.Ama hıc ses seda yok sımdılık onlardan.Bmw bıle yenı kasasını goruucuye cıkartıcak onumusdekı sene.Özellşikle alfayı merak edıyorum.Çok sportıf br ıc yapısı ve dıs gorunus var..Dizle motor olarakda kullanalar cok kalıtelı ve uzun omuru bukuyorlar.800 km gıbı bır karamdan bahsedıyorlar bır depo ıle.Ama motoorları ne derecede kalıtelı orasını bılemıyorum.Ama fordunda klasık yol tutusu her zman  begenılıyor anladıgım kadarıyla.Mitsubıshı lancerda dıkatımı ceken bır yandan hem pazarlamada eksıklık hemde hıc bır modelınde sunroof ve derı koltuk yok.Bu benı şaşırttı.Ve bugun arqacı lamaya gıdın showroomlara sadece 1.5 modelını bulbaılıyorsunuz.İç donnım olarada cok bısey bulmadım aracda.MEsela for focusun ıcı gıbı dolu gelkemdı bana.Am su bır gercekkı honda her zman honda.Su arablara kıyasladıgımda bırde 2.elı ılave edersenız sıralamaya ölçüt olrak.Su gercek varkı hondaların 2.eli cok daha hareketlı ve satılaıp alınması kolay.

adyobatik

« Yanıtla #10 : Aralık 17, 2009, 01:02:09 ÖS »
hyundainin kalite olarak ve segment olarak sonata-grandeur ve genesis diye modelleri var,senin bahsettiğin model genesis modeli,inanılmaz dolulukta bir araç,adanada fuarda 30 dakika inceledim,o aracın akranı sadece ve sadece mercedes s serisi yadsa bmw 7 serisi olur,acayip büyük,standarttan 300 beygirlik benzinli bir 3.5 motor var,galiba dünya üstünde kullanılan ne varsa standartta o araca koymuşlar :) fakat dışarıdan bakınca o aracın o kadar heybetli ve büyük görünmemesine şaşırdım,araç yanına gidince gerçekten çok büyük bir araç,ama biraz uzaktan bakınca normal boyutlu görünüyor,zaten kuzey amerikada yani otomobillerin gerçekten rekabette olduğu bir yerde geri kalan tüm markaları geçip,müşteri memnuniyetinde ve verimlilikte 1. oldu geçen yıl,202.000 lira etiketi var,fiyat yüksek görünüyor ama muadil bir bmw yada mercedes 400.000 lira,yani yarı fiyatına satılıyor,hı ben verirmiyim o parayı,kendim kullanacaksam vermem,ama makam şöförüyle kullanacaksam inanın alır binerim arka koltuğuna :) sonata ise gerçekten 2 litre dizel motoruyla yeterli performans veren,konforu çok üst düzey bir araba,yani 55-60 bin liraya hem dizel hem herşeyi lan bir araç alıyorsunuz,şehir içi yakıt tüketimi bildiğim kadarıyla 9,3 litre,ortalama 7,5 litre falan,ama inanın eczacı bir abimde bmw 320 dizel var,2009 model,oda şehir içinde 8 litrenin altına inmiyor,bizde dizel focus var oda 7 litrenin altına inmiyor,yani tabiki diğerlerinden 1-2 litre fazla yakıyor ama fiyat olarak alırken 30-40 bin lira ucuz,param olsa BMW alır binerim dediğim gibi,fakat 55-60 bin lira civarlarında dizel lüks büyük konforlu araç alacak olsam sonata alırım,benzinli alacak olsam ya civic alırım yada lancer alırım,ford modellerinin amortisörü bana oldum olası sert gelmiştir,yol tutuş iyi güzel hoşta benim 10 yaşındaki iesim daha konforlu be :) alfaromeo tamamen zevk arabsı,motorları fiattan alır,problemsizdir motorları,sadece çok paraya alırsın inanılmaz zararla satarsın :)

honda111

« Yanıtla #11 : Aralık 17, 2009, 01:13:02 ÖS »
Yorumlarınız ıcın tesekkurler adyobatik.Birde bu chevrolet var pıyasada on ane dıyceknız?Chveroletin epica modeli var.Sıfır 53.000 tllerde kampanyalıymıs raba duyduguma gıre.Oda 2.0 dızel ve 2008 model bir arac ve gayetde doluysdu park sensoru,yagmur sensoru,elektrıklı koltuklar,deri koltuk,sunroof,otomatık klıma ve bır suru ozellıgı olan bir araba.Ama yollarda bir tane bıle yok.:).Sizce bu arabay n edıyceksınız

adrenaliinn

« Yanıtla #12 : Aralık 17, 2009, 06:08:39 ÖS »
bence seçeneklere dizel lagunayıda katın..çok hoş bi araba

alican_07

« Yanıtla #14 : Aralık 18, 2009, 11:12:48 ÖÖ »
ilk olark bmw sonra passat alfa ve hyundai sonrata

statik

« Yanıtla #15 : Aralık 19, 2009, 09:50:13 ÖÖ »
Şüphesiz kesintisiz alfa 159

adyobatik

« Yanıtla #16 : Aralık 19, 2009, 01:06:58 ÖS »
şu chevroletin epica modeli opel motoru kullanıyor,chevrolet kesinlikle benzini yada dizeli en çok sömüren markadır,epicanın 10 litrenin altına inmeyeceğine bahse bile girerim dizelde,benim patronda chevrolet evanda var şirkette patron olarak gitti lpg taktırdı adamcağız :) 100 km de 13-14 litre yakıyor :) zaten yeni çıkan cruze hariç diğer tüm chevroletler daewoo markadır,sadece chevrolet adı altında çıkıyorlar,lacetti aveo,spark falan hepsi daewoo dur, bi ara türkiyeye geldi rahmetli barış manço reklamlarında oynuyordu,güney kore malıdır,çok kalitesiz değildir,kesinlikle alınır binilir o paraara, faat chevroletin tüm araçları GM in eski teknoloji motorlarını kullandığı için,yada opelin diyelim :) çok yakar,cruze test ettim,şehir içinde 22km kullandım, ortalama 11,2 litre yaktı,epicada kaliteli bir araçtır,alınır binilir fakat çok yakar,konfor olarak zaten o sınıf bir araba hangi marka olursa olsun müşterisini üzmez,kısacası olay 80 milyar para verip passat almakmı?yoksa 60 verip sonata almakmı?yada 50 verip epica almakmı?bu tamamen sizin parasal durumunuza bakar,ben şahsen o paralarda sonata alır binerim,epicada alınır ve binilir fakat satmaya kalktığın zaman cidden fena zarar ettirir,passatın tamam kalitesine bişe demem ama 80-90 milyarlıkta araç değil,hyundainin kalitesini yabana atmayın arkadaşlar,adamlar sadece bize değil dünyaya araba üretiyorlar,sadece accent üretiyor diye kalitesiz diyemeyiz markaya,sadece ihtiyaca cevap veren otosuda var,konforlu süper lüks otosuda var,o sıralamanın arasından orta halli en mantıklı seçim sonatadır,benzinli lancer yada civictir paraya göre,diğerleri birazda karizma yada zevke girer

wolff

« Yanıtla #17 : Aralık 21, 2009, 04:19:50 ÖS »
BMW:))

civic72

« Yanıtla #18 : Aralık 22, 2009, 07:15:31 ÖS »
bmw :D

snnytkn

« Yanıtla #19 : Aralık 22, 2009, 07:40:10 ÖS »
passat 2.0 tdı
aslında bmw tabiki.ama tüm 3 serisi bmw si olan tanıdıklarımın serwisle bağı hiç kopmuo :)

REİS

« Yanıtla #20 : Ocak 25, 2010, 01:01:56 ÖS »
bmw tabiki 

AL-BAYRAK

« Yanıtla #21 : Ocak 26, 2010, 01:08:09 ÖS »
ben de BMW DERİM

ysf55

« Yanıtla #22 : Ocak 26, 2010, 01:09:26 ÖS »
bmw tabiki

piscocuk

« Yanıtla #23 : Ocak 26, 2010, 02:09:59 ÖS »
HONDA

mehmet1971

« Yanıtla #24 : Ocak 26, 2010, 02:20:46 ÖS »
tabiki bmw 3.20 D