Gönderen Konu: arkadaşlar chevrolet cruze mu?yoksa 2005 civic vtec mi?  (Okunma sayısı 10671 defa)

TRKZ

arkadaşlar chevrolet cruze mu?yoksa 2005 civic vtec mi?
« : Temmuz 23, 2010, 09:03:59 ÖS »
Arkadaşlar bu konuyu açmamda ki sebep çok yakın bir arkadaşım sıfır cruze aldı ve bende sizin yorumlarınızı gerçekten çok merak ediyorum çünkü çok uzun tartıştık bu konuda aslında hondayı daha düne kadar çok beğenen bir arkadaşımdı ve her nedense aldıktan sonra tam tersi oldu anlamadım yani honda için söyledikleri şeyler çok şaşırttı beni acaba şahin doğandan falan mı bahsediyor diye.ona tek bişey dedim asla honda ile kıyaslama eğer yolda aracını deneyeceksen de kesinlikle bir hondadan uzak dur dedim.Şimdiden yorumlar için teşekkürler çünkü bunları kendisine de okutucam >=ok

BurakOz

Ynt: arkadaşlar chevrolet cruze mu?yoksa 2005 civic vtec mi?
« Yanıtla #1 : Temmuz 24, 2010, 05:11:58 ÖÖ »
ne yakıt olarak ne performans olarak ne de sağlamlık açısından kesinlikle civicin yanından geçmez. Çok ağır bir araç, sadece görüntü var ve birazda donanım.

emre16

« Yanıtla #2 : Temmuz 24, 2010, 05:50:23 ÖÖ »
evet dış görünüşü ve özellikle ön tarafı mükemmel ama 3hp fazla olmasına rağmen vtec2 ye kafa tutamaz gibi....

SekoLive

« Yanıtla #3 : Temmuz 24, 2010, 06:01:52 ÖÖ »
vtec2 parça ve piyasa olarak daha iyi olacakdır

canguder

« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2010, 06:28:58 ÖÖ »
cruze kore malıdır ve parama kıyıpta almayacağım bir araç.Sırf şekli güzel diye bir araca 35 bin lira bayılmak mantık işi değill. Civic ile kıyas bile etmem. Kalite farkı var.

egc

« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2010, 06:33:00 ÖÖ »
CHEVROLET CRUZE!!! Param civic almaya yetmedi e onun çakması da cruze bunu aldım napalım diyenlerin tercİh edeceği bir arabadır

canguder

« Yanıtla #6 : Temmuz 24, 2010, 06:47:53 ÖÖ »
CHEVROLET CRUZE!!! Param civic almaya yetmedi e onun çakması da cruze bunu aldım napalım diyenlerin tercİh edeceği bir arabadır

:) evet aynen budur

avans

« Yanıtla #7 : Temmuz 24, 2010, 07:30:37 ÖÖ »
Arkadaşlar bu konuyu açmamda ki sebep çok yakın bir arkadaşım sıfır cruze aldı ve bende sizin yorumlarınızı gerçekten çok merak ediyorum çünkü çok uzun tartıştık bu konuda aslında hondayı daha düne kadar çok beğenen bir arkadaşımdı ve her nedense aldıktan sonra tam tersi oldu anlamadım yani honda için söyledikleri şeyler çok şaşırttı beni acaba şahin doğandan falan mı bahsediyor diye.ona tek bişey dedim asla honda ile kıyaslama eğer yolda aracını deneyeceksen de kesinlikle bir hondadan uzak dur dedim.Şimdiden yorumlar için teşekkürler çünkü bunları kendisine de okutucam >=ok
genellıkle ole olur hep beyendıklerını solerler sonra bı bakmıssın hondanın dusmanı olmuslar..benımde ole bı arkadasım vardı...belkı ınanmassın 2 ay konusmadık tartıstık..ama sımdı hersey normale dondu...hale hondayı beyenmıyo ama  bızım otoparkcı gecengun aynen sole dedı buraya her geldınde kendı arabasını almadan senın arabanın anahtarını alıp oturuyo bakıyo..kaputu acıyo calıstrıyo...demekkı honda gercekten baya ıyıkı artık herkesın derdı olmus..yedıremıyo kendısıne..arkadasında borası var..cıddı bı wv gen fanatı...herzaman derım honda ortam arabası...bu yaptıklarını duydukca arkadasımın...gulup gecıyorum..

statik

« Yanıtla #8 : Temmuz 24, 2010, 08:11:49 ÖÖ »
Ben büyük bir umutla test etmiştim. 1.6 motor olmasına rağmen motorun 1.3 falan olduğunu düşündüm. Performansı ayıp derecede kötü. İç mekanda kullanılan malzemeler "Ben 2. sınıf bir aracım" diye bas bas bağırıyor...

TRKZ

« Yanıtla #9 : Temmuz 24, 2010, 09:19:34 ÖÖ »
arkadaşlar yorumlarınız gayet doğru ve açık yoruma gerek bile kalmıyo ki ben o arkadaşımı civic si bindirmiştim aklı gitmişti merak ediyodu çünkü nerdeyse paspası deliyodu aşık olmuştu sanki hayırlı olsun diye aradım sordum hatta hayırdır aklında ne zamandır cruze vardı diye hani pek bişey de sölemek istemedim sanki kıskanıyo muhabbeti olmasın diye 34 bin e aldı krediyle geriye 5obin falan ödücek ve satmak istese ikinci elde çok değer kaybedicek sıfır araba bu gidip buzdolabı çamaşır makinesi almıyosun  :)mesela eniştemde 2004 civic sedan 4 sene bindi 23e flan almıştı 22ye sattı daha ne olsun.93 senesin de büyük kuzenim kırmızı si almıştı ki izmirde o araç o zaman efsaneydi o yüzden aşık olmuştum su an bmw ye biniyor bende araba alıcam bana da şey diyo daha ne düşünüyosun al bi tane honda arkana bakma hatta onun tamircisi de şey diyo bize honda gelmez tamire :) :) :)

TRKZ

« Yanıtla #10 : Temmuz 24, 2010, 09:24:59 ÖÖ »
genellıkle ole olur hep beyendıklerını solerler sonra bı bakmıssın hondanın dusmanı olmuslar..benımde ole bı arkadasım vardı...belkı ınanmassın 2 ay konusmadık tartıstık..ama sımdı hersey normale dondu...hale hondayı beyenmıyo ama  bızım otoparkcı gecengun aynen sole dedı buraya her geldınde kendı arabasını almadan senın arabanın anahtarını alıp oturuyo bakıyo..kaputu acıyo calıstrıyo...demekkı honda gercekten baya ıyıkı artık herkesın derdı olmus..yedıremıyo kendısıne..arkadasında borası var..cıddı bı wv gen fanatı...herzaman derım honda ortam arabası...bu yaptıklarını duydukca arkadasımın...gulup gecıyorum..
valla resmin altında yazdığın çok doğru hondayı beğenmeyenler hondaya binmek isteyenlerdir

34GB4525

« Yanıtla #11 : Temmuz 24, 2010, 09:55:24 ÖÖ »
Hondayı sevdirmek için uğraşılmaz seven zaten kendi sever ;)

Kuruz için çok iyi yorumlar duydum donanımı vs çok iyiymiş fakat deli gibi yakıyomuş o yüzden 5.000 de alıp 6.000 de satan bile varmış bunu bi arkadaşımdan duymuştum... Bir tarafta sıfır bi araç bir tarfta ikinci el ama daha sağlam bi araç tercih meselesi yani ama 50.000 kresidisiyle alıp bincek 25.000 e zor satar ama honda öyle değil ;)

TRKZ

« Yanıtla #12 : Temmuz 24, 2010, 10:12:53 ÖÖ »
Hondayı sevdirmek için uğraşılmaz seven zaten kendi sever ;)

Kuruz için çok iyi yorumlar duydum donanımı vs çok iyiymiş fakat deli gibi yakıyomuş o yüzden 5.000 de alıp 6.000 de satan bile varmış bunu bi arkadaşımdan duymuştum... Bir tarafta sıfır bi araç bir tarfta ikinci el ama daha sağlam bi araç tercih meselesi yani ama 50.000 kresidisiyle alıp bincek 25.000 e zor satar ama honda öyle değil ;)
valla kardeşim bende onu diyorum gidip bi acentadan araç almak çok kolay akşam bu yazdıklarınızı okutucam sonuçta araba alıyosun yani ya bi de bende yanlış bi pozisyona düşmek istemiyorum ama bunları bilmesi lazım..

TRKZ

« Yanıtla #13 : Temmuz 24, 2010, 10:15:28 ÖÖ »
akşam bunları okutunca yaptığı yorumu yazarım size eğer mantıklı konuşursa ya abi objektif olsun bişey demicem ama iş kötülemeye hidince cahil cahil konuşuyor ve ozaman da öldüresim geliyo siz bu kadar yorum yaptınız bakalım bu sefer neler duyucam artık :) :) :)

cizbudak

« Yanıtla #14 : Temmuz 24, 2010, 10:31:51 ÖÖ »
verin hondanızı iki tur atsın, daha objektif düşünebilir :)

Fthtkn

« Yanıtla #15 : Temmuz 24, 2010, 11:33:24 ÖÖ »
Kurban olayım yahu..Daewoo ile honda karşılaştırılacak araç mı!!!?

TRKZ

« Yanıtla #16 : Temmuz 24, 2010, 12:48:37 ÖS »
valla arkadaşlarım umarım yazdıklarınızı akşam okuyunca biraz olsun gördüğü rüyadan kurtulur :) :)

cıvıcem

« Yanıtla #17 : Temmuz 24, 2010, 01:15:38 ÖS »
içi insignia,arka farlar cıvıc kaslı kasa bmw çakması olan cruze   cıvıcle mukayese dahi edilemez...

feyzox16

« Yanıtla #18 : Temmuz 24, 2010, 02:05:33 ÖS »
cruze  hakkında pek bilgim yok ama görüntü bakımından güzel duruyor araba hele beyazzı
civic söylencek kötü bişey yok zaten :)

canguder

« Yanıtla #19 : Temmuz 26, 2010, 03:51:24 ÖÖ »
cruze olayı şuna benziyor. Bu sıralar bir 4x4 modası başladı. Pick-up araçların arkasını kapatıp suv görüntüsü elde etmeye çalışıyorlar , mitsubishi L200 , ısuzu D-Max ,ssyoang gibi araçlara bu havayı vermeye çalışıyorlar. Şimdi civic alamayan kişilerde ucuza nasıl bu işi başarırım diyorlar cruze alıyorlar. Çünkü full donanımlıları arasında nerdeyse 10 bin tl fark var. Kore malı daewoo bu kadar para ediyorsa hondanın 60 bin tl etmesi gerekir diye düşünüyorum.

Ghan

« Yanıtla #20 : Temmuz 26, 2010, 06:32:31 ÖÖ »
Ben Kullandım Cruze Arabaya Bi Ton Donanım Yüklemişler.Ama 5 Para Vermem.Gaza Basarken Sanki Arkadan Bişey Arabayı Çekio Gitmio Araba Anlıyacagınız.Vtec2 Performansta Ve Sağlamlıkla Her Türlü Cruzu 10a Katlar.Karşılaştırılamaz Bile.Zaten 8th Nin Çakması xD.Çakmacıların Arabası.Bakın full 2009-2010 Daha 10 Bn Olmamış Bi Ton Cruze Satıyorlar.Neden Acaba xD ?

TRKZ

« Yanıtla #21 : Temmuz 26, 2010, 04:51:01 ÖS »
arkadaşlar yorumlarınızı tek tek okuttum tek kelime etmedim zaten o da bişi diyemedi gerçekler karşısında mecburen binicez dedi.umarım  iki üç sene sonra satarken çok içeri girmezsin kardeşim dedim :)bi gerçek daha anlaşılmıştır ki araba alırken anlamıyosan bir bilene danışmak gerekirmiş sonuçta gidip buzdolabı almıyosun...

emre16

« Yanıtla #22 : Temmuz 26, 2010, 05:27:13 ÖS »
geçenlerde beyaz cruze gördüm yere basıktı bide tavana siyah folyo yapmış müthiş duruyordu ama gel gelelim motoru ve piyasası hiç iyi değil...ama vbi vtec2 öyle değil motoruyla,tipiyle,sağlamlığıyla ve konforuyla müthiş bir araç biraz donanım olarak boş ama onada katlanıyor insan her güzelin bir kusuru vardır....

34GB4525

« Yanıtla #23 : Temmuz 27, 2010, 05:06:43 ÖÖ »
Buzdolabı alırken bile forumlardan bakabiliyorsun hangisi daha ii diye neticede para veriyorsun ama bence alınmış madem üzerie yorum yapmak yanlış olur ben hayırlı olsun der geçerim   

mehmet1971

« Yanıtla #24 : Temmuz 27, 2010, 06:46:23 ÖÖ »
Süper yorum aynen sana katılıyorum. Mesala benim de param olsaydı. Passat 2.0 TDİ alırdım.