Gönderen Konu: ARKADAŞLAR BU YENİ ARKADAŞINIZA Bİ YARDIM:)  (Okunma sayısı 10104 defa)

Gökhan_55

ARKADAŞLAR BU YENİ ARKADAŞINIZA Bİ YARDIM:)
« : Eylül 19, 2009, 10:25:28 ÖS »
HERKESE MERHABA. ARKADAŞLAR Bİ KONUDA HAKKINDA BİLGİLERİNİZE (AMA LÜTFEN OBJEKTİF OLSUN:) İHTİYACIM VAR.. ŞİMDİ BEN SİZE DURUMUMU KISACA ANLATAYIM VE BEKLENTİLERİMİ SİZ BANA YARDIMCI OLUN Bİ ZAHMET. SIRASI İLE 2004 TE 0 KM BORA, 2007 DE 2004 YENİ KASA ELEGANCE OPEL ASTRA VE 1 AY ÖNCESİNE KADARDA 2008 SEAT LEON SYTALNCE KULLANDIM. ŞİMDİ YENİ BİR ARABA ALMANIN AREFESİNDEYİM. AKLIMDAN PASSAT, AUDI A3 VE GOLF TSI 170 HP GEÇİYORDU FAKAT BUNLARA LPG TAKILMADIĞI İÇİN VAZGEÇMİŞ DURUMDAYIM MALESEF:( MEGANE 3 E BAKTIM DİZEL FULL+FULL E 46 MİLYAR VERMEK İŞİME GELMEDİ AÇIKCASI. ŞİMDİ AKLIMA HONDA CİVİC GELDİ SİZCE BU ARABAYA BİNSEM BU SAYDIĞIM ALMAN ARABALARINDAN SONRA ZORLUK ÇEKER MİYİM? GEREK İÇ MEKAN GÜRÜLTÜSÜNDE GEREKSE KALİTE HİSSİNDE? MOTORUNDAN ŞÜPHEM YOK AMA 125 HP ARAÇ İÇİNDE 150 TORK AZ DEĞİL Mİ SİZCE, YA DA PRATİKTE KULLANAN ARKDAŞLAR 115 HPLİK 155 TORK ÜRETEN ASTRAYA YEM OLMUYOR DEĞİL Mİ? BİR SORUM DAHA VAR, LPG KULLANAN ARKADAŞLAR MEMNUN MU ACABA?

İLGİLENEN VE CEVAP YAZAN TÜM ARKDAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

mustican

Ynt: ARKADAŞLAR BU YENİ ARKADAŞINIZA Bİ YARDIM:)
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2009, 10:29:44 ÖS »
honda motoru sessiz sakin bi de terbiyelidir :)
ara calisirken anlamassin bile...ic mekan gurultusu olarak bi alman gibi degil isin acikcasi
yol sesi var yani...ama yeni civiclerde yol tutus olarak daha iyiler eski civiclere gore duydum.
LPG den bi sikinti cekmeyecegini umuyorum ki cekmessin...
2.cisi 125 hp yeterlidir...(115 lik astraya gore konusuyorum)

bence deger...ama burada benzin ya da dizel ayrimi yapman gerekir bence...

ya da alip hemen bi tup:)

Gökhan_55

« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2009, 10:31:32 ÖS »
:)) şimdi ben hondaya yabancı olduğum için yeni cıvıkten ve eski cıvıktan kasıt ne anlamadım.. birde elegance almayı düşünüyorum 2008 filan onlarda esp var mı acaba?

mustican

« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2009, 10:35:53 ÖS »
eski kasa civiclerde yol tutus sorunu var...bir de iceriye yol sesi geliyor...

ben yeni civic kullanicisi degilim...
ama bildigim kadariyle yeni civiclerde bu sorunlar daha aza indirgenmis durumda....

34GB4525

« Yanıtla #4 : Eylül 19, 2009, 10:37:48 ÖS »
Bi sürü araç denemişsin birde honda dene birazcık zevk varsa bırakmazsın zaten ;)

Ben senin bindiğin 3 araçtan bi tek leona binerim aklından geçirdiklerinden de golf yada a3 olabilr hani...

Alman arabalarında ki konforu kalteyi bulamayabilrsin belki ama sürüş keyfini yaşarsın diye düşünüyorum.

Gökhan_55

« Yanıtla #5 : Eylül 19, 2009, 10:46:23 ÖS »
valla çok iddalı konuşmuşsun aslında bir iki kez cıvıc kullandım 2007 ve 2008 di ama dream donanımdı o zamanlar niyetim olmadığı için pek alıcı gözüyle bakmamıştım.. peki sen alman araba kalitesini veren ve tüp takılabilen ne önerirsin ?

mustican

« Yanıtla #6 : Eylül 19, 2009, 10:52:41 ÖS »
test surusu yaptin mi civic???

yap bi bak bakalim

tricky

« Yanıtla #7 : Eylül 19, 2009, 11:12:52 ÖS »
eger performans olarak dusunursek su ana kadar kullandıgın butun aracları aynada kaybedersın... eksilerıne gelırsek ıcerı yol sesı alıyor birde frenlerde bır problem yasıyoruz. Eger foumları bıraz takıp edersen fren problemını sımdı uzun uzun acıklamıym burdan . Forumlar da zaten uzunca tartısılmıs bir konu. Son olarak civic gercekten gusel bır arac. Beklentılerını yeterınce karsılar dıye dusunuyorm. Karar genede senın...

Gökhan_55

« Yanıtla #8 : Eylül 19, 2009, 11:13:28 ÖS »
bayide test aracı yokmuş civıc ilk çıktığında da yoktu ne gariptirki..

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 19, 2009, 11:26:40 ÖS »
a3 yeni sattım konfor war dizaynıda fena deil yaktı yakıtın hakkını kesinlikle wermio performans hiç yok bide otm vites ise rezillik astranın sorunlarını bi araştır derim satıp honda alan çok kişi tanıyorum golf güzel fakat yakıtı lpg taktırmayı düşünen birise agır gelir honda ses war dogru frenleri abartıldıgı kadar kötü deil sorun çıkartan araçlar war yok deil aşırıda deil yakıtı saydıklarımızdan daha az kabini hoş düz vites seçenegiyle performans olarak oldukça iyi

honda121

« Yanıtla #10 : Eylül 19, 2009, 11:35:06 ÖS »
Saydığınız araçlardan sonra biraz konforu düşük gelebilir ve iç malzeme kalitesi. Ayrıca sacı ince. Fakat performans konusunda Honda'yı anlatmaya gerek yok sanırım. Ayrıca müthiş bir iç ambians var, sürüş zevki ve adrenalin bütün Hondalarda olduğu gibi yine standart :) . Megane , civic ile karşılaştırılamaz bile. Bence tartışmasız civic.

Fitos

« Yanıtla #11 : Eylül 19, 2009, 11:39:38 ÖS »
tork olayına şöyle bi bakış açısı getiriyim...yeni civiclerin vites oranları uzun, o yüzden torku düşük gözüküyo ama diğer araçlar 4. vitese atıp devir almaya kastırırken sen 3te uzamış ve yardırmış oluyosun haliyle... en azından otomatiğinde böyle, düzünü kullanmadığım için yorum yapmıyorum o konuda.

mehmet1971

« Yanıtla #12 : Eylül 20, 2009, 12:08:31 ÖÖ »
herşeye katılırım. içeriye ses olayına katılmıyorum. 07 jetta tsi ve 07 temmuz sonu çıkışlı jetta tsi 140 ps yeni sattım. ve 1 aydan beri 2010 civic elaganceye biniyorum. İkisi arasında yol sesi alma bakımından hiç fark yok. hatta motor sesi jettada duyulurken civic te hiç yok. Donanım olarak kesinlikle alman. iç hacim ve kullanım zevki olarak civic. performans olarakta çok yeterli 140 olsa ne olur 160 olsa ne olur. uçacakmıyız sanki . Performansı çok yeterli arkadaşım rahatlıkla 220 ye çıktı. Zorlaınca 240 ı da gördük. daha ne gitsin. kalkıştada 1. 2. ve 3. viteste pati çekiyor. Ben öyle kullanmıyorum ama kullaanlar için yeterli. + altı yıl garanti bence herşeye değer. Niye almanlar veremiyor. Sadece 2 yıl düşünülmesi gerekir.

mustican

« Yanıtla #13 : Eylül 20, 2009, 01:10:35 ÖÖ »
dogru......civic al+5500...

Gökhan_55

« Yanıtla #14 : Eylül 20, 2009, 08:15:40 ÖÖ »
peki civic elegancelerde esp var mı acaba? ve orijinal ses sistemi nasıl tatmin edici mi? BU ARADA HERKESİN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE TEBRİK EDERİM.

mustican

« Yanıtla #15 : Eylül 20, 2009, 09:00:12 ÖÖ »
saol seninde bayramin mubarek olsun...esp var mi bilmiyorum ama ses sistemi tatmin eder...

sunu da solemeden gecmeyeyim ben daha focus dan daha iyi ses sistemi gormedim orta sinif araclarda:) harika

Gökhan_55

« Yanıtla #16 : Eylül 20, 2009, 09:03:10 ÖÖ »
fordlara karşı yenemediğim bi ön yargım var onu bilmiyorum ama benimde gördüğüm en kaliteli ses sistemi leonda vardı:) iyice merak etmeye başladım hondayı hatta hiç binmemiş kadar. peki premium ile elegance arasında ne gibi farklar var?

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #17 : Eylül 20, 2009, 09:04:54 ÖÖ »
Ses konusunda kullanıcılar pek memnun değil diye okumuştum sitemizdede ses sisteminde iyileştirme yapan arkadaşlarımız var.EBD ve VSA var fren güç dağılım ve araç denge kontrol sistemleri

Gökhan_55

« Yanıtla #18 : Eylül 20, 2009, 10:00:48 ÖÖ »
hımm anladım.. bu arada renk olarak hangileri tutuluyor ve honda alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu filan var mı?

tricky

« Yanıtla #19 : Eylül 20, 2009, 09:00:52 ÖS »
Hondalarda VSA war. Gercekten cok işe yarıyor. Ses sistemine gelicek olursak cok tatmın edıcı degıl. Arabama hangı arkadasımı aldıysam cok memnun kaldılar sesten ama ben bır turlu olamıyorum. Renk olarak beyaz derim...

Fitos

« Yanıtla #20 : Eylül 20, 2009, 09:40:35 ÖS »
tricky cem'e katılıyorum =) ama 2007lerde VSA olmayabiliyo aklında olsun, bende yok örneğin... olmadı bi yay bi 18" al sana çakma VSA ama gaz ayarını kendin vermek şartıyla hehe =)

dewir

« Yanıtla #21 : Eylül 21, 2009, 12:11:17 ÖÖ »
bence hondaya tüp takmayı düşünüyorsan alma hondayı yazık o arabaya hondaya tüp takılması içime sinmiyor açıkçası

Gökhan_55

« Yanıtla #22 : Eylül 21, 2009, 12:20:58 ÖÖ »
ben leon aldım araba 16 bindeydi:) ve daha 6 aylıktı hemen taktırdım bence alışsan sende seversin gaza basma özgürlüğünü:) işin gerçeği tsı golflere tüp takılsa honda ya da bir başka düşünmezdim

2010 vtec

« Yanıtla #23 : Eylül 21, 2009, 11:10:18 ÖÖ »
kardeş hondaya tüp taktırceksen alma.. hondanın adını kirletiyosun.ne var zaten az yakıyor honda. şimdi sana bişey dicem ama burda olmaz. engellerler beni

Gökhan_55

« Yanıtla #24 : Eylül 21, 2009, 12:21:04 ÖS »
diyeceğini de sorun değil cevabını almaya razı olduysan. az yakıyor dediğin araç ş.içinde 9.8 yakıyor otomatik olanı! sen o kadar zengin olabilirsin ama ben değilim