Gönderen Konu: Araba Alacağım Yardım!  (Okunma sayısı 7731 defa)

Ghan

Araba Alacağım Yardım!
« : Mart 28, 2010, 11:47:28 ÖÖ »
Arkadaşlar Kahrolarak Bu Yazıyı Yazıyorum.Peder 2004 Ls Vtec2 Mizi Satıyor.22 Bin Tl Ye.Şikayeti İse Çok Yakması.Gezecekmiş Beyfendi, Yerine Dizel Bi Araba Alacak.Bana Bıraktı Sen Begen Dedi.Fiyatı Aralıgı 21-24 Bin Tl.Önümde 4 Secenek Var.
2008-9 Linea 40-80 Bin Km Arasında...
2005 Ford Focus 70-100 Bin Km Arasında...
2009 Accent Era 20-30 Bin Km Arasında...
2005 Megan Sedan 70-100 Bin Km Civarı.

Bu Arabaları İnternette Dolanırken Buldum.Kullanan Bilen Varsa Anlatsın Biraz.
1)En Önemlisi Motoru Benim İçin Motor Seri Olcak Ve Sorun Cıkarmıcak.Cünkü Hondada Öyle Alıştım.?
2)Bakımları Ne Kadar.?
3)Yol Tutuş Ve Konfor.?
4)Aralarında En Az Hangisi Yakıyor.?
Bu Maddelere Göre Degerlendiriseniz Sevinirim.Ayrıca Bildiginiz Başka GÜzel Dizel Varsa Söyleyin Onada Bakarım.Şimdiden Teşekkürler Yorumlarınız İçin  :ağlaa :ağlaa

dewo

Ynt: Araba Alacağım Yardım!
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2010, 11:51:10 ÖÖ »
içlerinde en seri olanı ford focus 1600 tdci motor var ve motoruda saglmdır

insomniac

« Yanıtla #2 : Mart 28, 2010, 12:00:39 ÖS »
dewo ya katılıyorum... bunların dışında 2005-2006 altı corolla d4d bakabilirsin 1.4 motordur ancak focus hariç diğerlerinden kat kat iyidir. japon sonuçta...

By_BuGr4

« Yanıtla #3 : Mart 28, 2010, 12:04:13 ÖS »
Fazla bilgiçlik yapmak istemem ama bence bunların hiç birisine gerek yok. Şimdi ki sıralı sistem tüpler canavar gibi. İyi usta ve iyi bir marka ile dizel araba almadan tüple rahatça gezebilirsiniz.

Ghan

« Yanıtla #4 : Mart 28, 2010, 12:08:25 ÖS »
Fazla bilgiçlik yapmak istemem ama bence bunların hiç birisine gerek yok. Şimdi ki sıralı sistem tüpler canavar gibi. İyi usta ve iyi bir marka ile dizel araba almadan tüple rahatça gezebilirsiniz.

Tüpten Çok Korkuyorum Babamda Bende.Tüp Taktırırsak Satmayacagız.Motorda Sorun Felan Yapmaz Demi Uzun Vadede.Yokmu 50-100 Bn Yapan Tüplü vtec2?

alican_07

« Yanıtla #5 : Mart 28, 2010, 01:49:30 ÖS »
ya hiç bi sorun çıkmazs kafanızı yormayın yeni nesill tüpler çok güzel.

yalçınn

« Yanıtla #6 : Mart 28, 2010, 01:59:57 ÖS »
bence en mantıklı seçim toyota
ama en azyakan dersen megan daha sağlam olsun dersen focus...
lpg civic hepsinden daha iyi olur....

otokolik

« Yanıtla #7 : Mart 28, 2010, 02:09:23 ÖS »
toyota ve focus iyidir hem sağlamlık hmde perfonmance yönünden.

can34

« Yanıtla #8 : Mart 28, 2010, 05:06:23 ÖS »
iki şık arasında kaldım focus ve era.ama accent era tercih ederdim. nedeni model yılı yüksek,km'si düşük,çok seri ve çok az yakar.. eğer focus için dediğim şeyler geçerli olsaydı(2009 model olacak,km'si düşük olacak) direk focus derdim

adyobatik

« Yanıtla #9 : Mart 29, 2010, 02:38:10 ÖS »
arkadaşlar bende tüplü ies var, babamda focus tdci var, 109 beygir, evet doğru iyi kaçıyor, ama benim arabamı kullandığım gibi fordu kullandım geçenlerde, şehir içi 0.30 lira yaktı km de,benim arabam 0.20 yakıyor km de, kısacası ford gaza basarsan kesinlikle dizele acımıyor,güzel kaçıyor güzel yakıyor, babam sakin kullandğı için o anlamıyor,şehiriçi 0.22 kuruşa falan biniyor şu an, ama ben öyle kullanamam şahsen,bayılırım o arabanın içinde, o zaman al 1.3 multijet linea,istediğin kadar bas, ne yakar nede gider :) kısacası ister benzinli ister dizel olsun,biraz gaza bastınmı araç yakıyor,lpg dahada fazla yakıyor,ama litre fiyatı ucuz olduğu için parasal açıdan daha ucuza mal oluyor,eğer hem az yaksın hemde iyi kaçsın diyorsanız elde olan vtec 2 ye taktırın bir tüp,gerisi yalan derim, ben 150 bin kmdir 3 arabamdada tüp kullanıyorum,daha gram şikayetim olmadı, yanımada 5 yılda neredeyse bir 0 km araç kar kaldı

FLoRFlex

« Yanıtla #10 : Mart 29, 2010, 02:56:30 ÖS »
Bence Lpg Takın eğer yapamıyorsanız Ben size Seçenekleri Ve cevapları söyliyeyim.Gia Focus alacaksını anlaşılan 109 hp olan 1. si motor kucağınızda gibi çalışıyor Çamurluklar Ufak Çamur seslerini davlumbazdan çatçut diye Duyuyorsunuz resmen Ancak Linea Alacaksınız 1.6 Multijet olursa Sınıfının En serisi Olur Tork Olarakda en yüksekte Geriye kalan 2 seçeneği eledim zaten ancak Bu 2 araç arasında geriye kalan tek şey sizin zevkleriniz ama Bana kalırsa Lpg Takın benzinliden vazgeçmeyin derim Konfor farkını Çok hissedersiniz bu tür araçlarda vtecc 2 den sonra !

Ghan

« Yanıtla #11 : Mart 29, 2010, 03:39:06 ÖS »
Bence Lpg Takın eğer yapamıyorsanız Ben size Seçenekleri Ve cevapları söyliyeyim.Gia Focus alacaksını anlaşılan 109 hp olan 1. si motor kucağınızda gibi çalışıyor Çamurluklar Ufak Çamur seslerini davlumbazdan çatçut diye Duyuyorsunuz resmen Ancak Linea Alacaksınız 1.6 Multijet olursa Sınıfının En serisi Olur Tork Olarakda en yüksekte Geriye kalan 2 seçeneği eledim zaten ancak Bu 2 araç arasında geriye kalan tek şey sizin zevkleriniz ama Bana kalırsa Lpg Takın benzinliden vazgeçmeyin derim Konfor farkını Çok hissedersiniz bu tür araçlarda vtecc 2 den sonra !

Yorumlardan Sonra Lpg Yi Ciddi Ciddi Düşünmeye Başladım.Araştırmayada Başladım Brc De Karar Kıldım Acaba Brc İyimi Ciddi Sorun Yaşayan Varmıdır.

adrenaliinn

« Yanıtla #12 : Mart 29, 2010, 05:16:18 ÖS »

Yorumlardan Sonra Lpg Yi Ciddi Ciddi Düşünmeye Başladım.Araştırmayada Başladım Brc De Karar Kıldım Acaba Brc İyimi Ciddi Sorun Yaşayan Varmıdır.
brc iyidir..ama önemli olan montaj.bizde lpgli(atiker) clio var.bundan önceki aracımızda lpg li idi.ve çok şükür ikiside hiç sorun çıkarmadı.

renault sorun çıkarmadığına göre civic te sorun çıkarmaz :)

mali

« Yanıtla #13 : Mart 29, 2010, 05:34:20 ÖS »
brc iyidir
kısacası italyanyların geneli iyidir

insomniac

« Yanıtla #14 : Mart 29, 2010, 09:29:26 ÖS »
dostum lpg ile ilgili açılan tüm konularda marka kadar hatta markadan daha fazla montaj ve işçilik ön plandadır...
hangi markayı alırsan al işinin ehli bi ustaya yaptırın. yoksa baban mazallah laf eder durur... benimki öyle yapardı :)

kartal54

« Yanıtla #15 : Mart 30, 2010, 09:40:11 ÖS »
Linea eğer 1.6 ise düşünülebilir... Hem az yakar hem de gider... Ama onlar daha yeni çıktı ikinci elleri o kadar değildir diye tahmin ediyorum... Eğer 1.3 ise bulaşma bassan da gitmez bi motor var... Turbo devreye girince yapıştırıyor ama yine de insanı da delirtmiyor değil... Sorun da çıkarabilir fiat olması hasebiyle... Yol tutuş için de fiat markasını yazsam yeterli olur herhalde...
Ford Focus aradığın kriterlere uyan bir araç... Yol tutuş, sorunsuzluk açısından iyi ama dizel araçlar arasında en fazla yakanı fakat en performanslısı... Ve tabi en gürültülüsü de aynı zamanda...
Hyundai son zamanlarda güzel arabalar çıkarsa da dayanıksızlık ön planda... Dışarıdan çok dar görünen accent era nın yol tutuşu tahminim vasat... Onu ön plana çıkaran ise motoru ve performansı... bunda arabanın hafif oluşu da rol oynuyor sanırım... konfor ve sürüş zevki pek aranmaz sanırım bu arabada...
Megane a gelirsek... Renault un dizel motoru Türkiye'de alınacak en son dizel motor... Şirket arabam 150binde clio ve meganeda da aynı motor var... geçenlerde enjektör yedi aks kesti (2.kere)... (bunlar bu arabanın olmazsa olmaz arızaları) sanırım 1700-1800tl civarında... Aynı şeyleri yaşayabileceğin bir araba Megane... Az yakar, performansı fena değildir, konfor da kötü sayılmaz ama arıza çıkardı mı baya paran gider... Motor yemeyi yazmadım bile... (6bin tl civarı)

Bazı arkadaşlar toyotanın bir önceki kasasının dizelini yazmışlar... 1.4 90 beygir fakat bildiğim kadarıyla torku düşük kaldığı için tutulmadılar pek... Yenilerinde onu geliştirip 205nm ye çıkardılar ve şikayetler bitti...

Şunu da söylemek gerekir ki... Türkiye'deki dizel yakıtlar temiz değil!!!
Türkiye'deki Dizel motorlar da pek sağlam değil!!! (toyota gibi bazı markalar hariç)
Tabi bir de dizel motorlardaki turboyu da unutmamak lazım!!! (problem çıkarabilme ihtimali yüksek)
Bunların hepsi birleşince ortaya dizel bir araba alınmaz diye birşey çıkıyor... bu tabi tercih meselesi fakat ikinci el dizel hiç alınmaz bence!!!!!!!!
En güzeli tüpü taktıracaksın keyfine bakacaksın...

emre16

« Yanıtla #16 : Mart 30, 2010, 11:46:21 ÖS »
bu seçenekler arasında yok ama en sağlam ve sorunsuz corolla d-4d 205nm 1800-2800d/d tork aralığı en iyi toyotada,ayrıca çok ekonomik ve Hondanın konforunu aratmaz.Focus kadar performansı iyi olmasada yinede tatminkar bence civicinize lpg taktırmayacaksanız corolla derim...

FLoRFlex

« Yanıtla #17 : Mart 31, 2010, 12:21:55 ÖS »
Bence Lpg taktır Linea Focus Uğraşma Ben atiker kullanıyorum Gayet memnunum marka konusunda tercih sana kalmış :)

SESSİZ_FIRTINAM

« Yanıtla #18 : Ekim 10, 2010, 03:14:09 ÖS »
MRB.ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM.BİR CİVİC ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.2005 MODEL VTEC LS BULDUM.FİYATI 23.750 DEĞİŞENİ YOK BİR KAÇ YERİNDE BOYA VAR.ARACI TRAMERDEN SORGULADIM KAZASI GÖZÜKMÜYOR.ARAÇTA 17 JANT MÜZİK SİSTEMİ XENON FALAN VAR.SİZCE FİYAT OLARAK NASILDIR...

NeFeR

« Yanıtla #19 : Ekim 10, 2010, 03:44:19 ÖS »
Fiat arabalarına karşı sempatim yok ama linea iyi gidiyor diyorlar onuda düşün.

NeFeR

« Yanıtla #20 : Ekim 10, 2010, 03:45:11 ÖS »
MRB.ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILDIM.BİR CİVİC ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.2005 MODEL VTEC LS BULDUM.FİYATI 23.750 DEĞİŞENİ YOK BİR KAÇ YERİNDE BOYA VAR.ARACI TRAMERDEN SORGULADIM KAZASI GÖZÜKMÜYOR.ARAÇTA 17 JANT MÜZİK SİSTEMİ XENON FALAN VAR.SİZCE FİYAT OLARAK NASILDIR...

Gayet normal piyasa fiyatı birazda pazarlıkla güzel bi fiyata anlaşırsın

SESSİZ_FIRTINAM

« Yanıtla #21 : Ekim 10, 2010, 04:06:51 ÖS »
MAALESEF BU SON FİYATI ÇOK ARADIM AMA HEPSİ PERT GALİBA BUNU ALCAM... <783^2

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #22 : Ekim 12, 2010, 08:59:52 ÖS »
MAALESEF BU SON FİYATI ÇOK ARADIM AMA HEPSİ PERT GALİBA BUNU ALCAM... <783^2

23.500 oLsun tamam uyqun qörünüyor.

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #23 : Ekim 12, 2010, 09:00:52 ÖS »
arçaLarın arsında en uygun forD qörünüyor diğerLeri size HONDA yı çok aratır ford hissettirir biras fakat 4 seçenek arasında en iisi ford.

DOHC _06

« Yanıtla #24 : Ekim 12, 2010, 10:59:05 ÖS »
bence lpg tak olay çözülsün ankaradaysan  falan BAR honda yetkili servis kendi takıyor ve garanti veriyo ustalarını çok met ettiler brc takıyomuş 10 taksit yapıo valla bende taktırıcam ....bilgin olsun