Gönderen Konu: yeni araç alacağız, civicmi? bravo mu?  (Okunma sayısı 27899 defa)

rajoca

Ynt: yeni araç alacağız, civicmi? bravo mu?
« Yanıtla #75 : Mart 05, 2011, 06:28:35 ÖS »
                   arkadaşlar aracı alan arkadaşıma hayırlı uğurlu olsun inşallah içine siner en ufak bi sıkıntıylada karşılaşmaz o kadar para vermiş sonuçta , benim diyeceklerim forumdaki bazı arkadaşlar fiat fanatikliği yapıyor olmasıyla alakalı biz honda forumunda honda fanatikliği yapmıyoruz ama arkadaşımız civice 40000tl veripte bide o kadar yakıt masrafı vermem dedi doğruda dedi yok şöyle yaptı çok da doğru yaptı yok civic şehir içinde 10 lt yakar (benim aracım 2011 manuel premium 1440km de aracı şehir içi kullanıyorum ki henüz yeni olduğundan fazla yakması normal,ilk başlarda 7.9lt yakıyodu en son 7.4/100 yakıyor gayette ara ara kafamı bozan oldumu sol çekip kaptırıyorum gelişine çok şükürde yüzümü kara çıkartmadı hiç ki 0-100km kalkış hızları ile övünmenin pek bi anlamı yok bence çünkü yolda kalkışta artistlik yapıpta sonra dikiz aynasından ahada geçicek falan diye kendini çatlatıyo kimileri  :emo ) herneyse yani bence fiat marka aracın kıyaslanacağı markalarda kendi segmentinde bellidir fiat,hyundai,peco :)) renault,(renault bile yazasım gelmedim babamda 2009 megane2 var ,nerde lafı açılsa fiat alacağına renault al hiç olmazsa renault...vb gibi konuşulur bilen bilir) honda kıyas markalar:toyota,ford,wolksvagen... yani sınıf farkı var , ayrıca en çok araç satan marka iyi marka anlamına KESİNLİKLE gelmez ör:fiat doblo (namıdeğer ekip aracımız(2009 model) = bildiğin odun, at arabası gece gündüz sürekli kullanan biri olarak söylüyorumşu anda accent eraya geçtik(2010 model)o da ufacık sığamıyorum sağı solu adi naylon  :mrgreen: tabii 1.85 e 95kg olunca biraz sığmak sıkıntı oluyo ama civice değil eski tabirle yayla gibi araba   :emo , sabah olup eve giderken hondama bindiğimde kendimi harika hissediyorum otomobil budur almanlarında dediği gibi das aoto=HONDA  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                    Bu arada dizel 3.62 , benzin 4.08 öyle oo uçurum bi fark yok şahsen ben şirket aracı gibi sürekli gezmiyorum (benzin fiyatlarındaki insafsız ve anlamsız artışa kızmamak elde değil bu arada) yani 2011 model aracıma şu aralar lpg taktırasım yok ama ilerde bakarız durum neyi gösterir, ben aracımı en az 10-15 sene binmek için aldım bu gün araç alacak olsam yine HONDA alırdım(imkan olsada Accord alsak  <nohapy) yani turboluymuş dizelmiş 3-4 sene sonra traktör motoru gibi çalışmaya başlar ne güzel :)) aracımı alırken alternatif olarak yeni wolksvagen Jettayı düşündüm ama 1.2 motor 105 beygir şaka gibiydi vazgeçtim hiç olmassa 1.4 olsa belki(bu arada Honda civic 1.6 125hp azami sürat 240,bunu hangisi yapıo bu çok şişirilen dizellerin acaba ?) herneyse bunlarda benim nacizane düşüncelerim herkese saygılar...

rajoca

« Yanıtla #76 : Mart 05, 2011, 07:17:41 ÖS »
bravo çok yapmacık . ona verecek paran varsa civic al derim :)

çünkü iç-dış tasarım konfor civic tabiki. motoru bilemem :)

seçim senin hayırlı olsun şimdiden

motoru bilmem demiş sado01 arkadaşım MOTOR=HONDA V-TEC efsanedir vtec adı motorda...

Sado01

« Yanıtla #77 : Mart 05, 2011, 07:24:10 ÖS »
bravo çok yapmacık . ona verecek paran varsa civic al derim :)

çünkü iç-dış tasarım konfor civic tabiki. motoru bilemem :)

seçim senin hayırlı olsun şimdiden

motoru bilmem demiş sado01 arkadaşım MOTOR=HONDA V-TEC efsanedir vtec adı motorda...

yanlış yazmışım sanırım. ben fiat bravonun motorunu kasdetmiştim. hata bende . hondanın motoruna birşey diyen yok :)