Gönderen Konu: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar  (Okunma sayısı 40289 defa)

bbhnda

Ynt: Yürüyen aksamı en dayanıklı (ve en dayanıksız) arabalar
« Yanıtla #75 : Mart 24, 2013, 07:37:02 ÖS »
http://www.streetfire.net/video/Dynamic-Test_634390.htm

bu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim.
Attığın linklerdeki videoları izledim .Focus 2 yoldan çıktığında tutulmuyor resmen .Fd6 çok zıplıyor çok yatıyor ama kontrol edilebiliyor.Focus sert bir araba esnemediğinden ve  rijit gittiğinden yol tutuşu çok iyi izlenimi veriyor ama sadece iyi  izlenimi veriyormuş :)

aynen iş benim dediğime ve gözlemlerime geldi yani. 2 yi bilmiyorumda 3 iyi izlenimi vermiyor  iyi ama fd6 da kesinlikle aşağı kalır yanı yok sınıf standartlarını paylaşabilirler yani.piyasada maalesef fd6 kötü yol tutuyor gibi bir izlenim var biz bunu kırmaya çalışıyoruz :D

just4scream

« Yanıtla #76 : Mart 24, 2013, 07:39:35 ÖS »
C segmentindeki araçların hemen hemen hepsini kullandım en kötüsü ise fluence idi.Araç yüksek bide  Fd6 dan alışmışız yerde gitmeye sürüş zevki hiç vermemişti.Ama araç kiralıktı belki kötü durumda oldugu için olabilr fakat 2011 modeldi oda

Vtec_01

« Yanıtla #77 : Mart 24, 2013, 07:57:36 ÖS »
Honda'lar yol tutmak yerine, yoldan kaçtığı için tabiki yürüyen aksamı yıpranmıyor.  >%6rol

denizcan

« Yanıtla #78 : Mart 24, 2013, 08:37:13 ÖS »
zaten satıs rakamları ve showromlardaki durgunluk herseyi özetliyor.
satış rakamlarımı düşük körler sağırlar birbirini ağırlar >%6rol
sen fb7 aldığın için kendini böyle uyduruk tablolarla kandırmaya devam et arkadasım.birkere göz var izan var.fd6 ile fb7 yi yanyana tut ben daha baska bişey diyemem sana.altunizadedeki ay ışığıı honda servisinde satıs temsilcisi bizim komsumuz bizzat bana kendisi ilk defa showromlarda bu kadar durgunluk var.honda bu kasayla resmen kendisni bitirmeye çalışıyor dedi.ben istanbul anadolu yakasasında oturuyorum.hergün 100 km'ye yakın yol yapıyorum.fb7 günde tek tük görüyorum.fd6 zebil gibi.birkaç donanım eklemişler onlara lafım yok ama tasarımı içler acısı ben bunu söylemeye çalışıyorum sen anladığın gibi yorumlamaya devam t üstadım.
« Son Düzenleme: Mart 24, 2013, 08:37:42 ÖS Gönderen: denizcan »

denizcan

« Yanıtla #79 : Mart 24, 2013, 08:39:53 ÖS »
babamda 2011 corolla elegant d4d var.araba sürekli yağ yakıyor çekileek dert değil.iç dıs tasarımını fd6 ile mukayese bile etmiyorum.sırf dizel diye aldık ama babamda bende pişmanız o arabayı aldığımız için.depodan full dahi olsa çalkalanma sesi geliyor.ön göğüsten sürekli tıkırtılar geliyo arabanın konforuda yine fd6 kadar yok.sonuçta ikiside benim arabam ama ben size fd6'nın corolla'dan çok daha iyi olduğunu söyeleyebilirm.yani araç seçimi her zaman söylüyorum beklenti meselesidir.fd6'yı eleştiren insan premimum marka araclara yönelmeli yoksa sonu hüsran olur.

Neden FD6 nın kötü yönü yok mu arkadaşım eleştiren insan premium alacakmış :D İnsanlar tonla para veriyo bu araçlara eleştirmek tabiki hakkı
insanlar üst segment araçlara daha fazla para veriyor ve inanın fd6 dan daha ciddi sıkıntılarla karşılasabiliyorlar.amacını anlayamıyorum ama benim düşüncelerim bunlardır.iki arabada netice olarak benim malım.ben ikisininde artı ve eksilerini söylüyorum.ama corollanın eksileri (yakıt hariç) civic'e göre daha fazla.bunu toyota forumundaki arkadaslar kabul ediyor sen etmiyorsan senle polemiğe hiç girmek istemem.
Arkadaşım ben corolla daha iyi fln demedim yazıları daha dikkatli okursan görürsün.Sadece kötü yönü yok mu diye sordum .Corolla ve civic kıyaslamasına değinmedim bile .FD6 sürekli övülmesi hoşuna gidiyor galiba .Bir araba 4*4 lük olamaz illa bir eksi yönü vardır yani .
ben size fd6 4*4 lük araba kötü hiçbir yanı yok dedimmi ? iki arabayıda kendimce kıyaslayıp ikisinde eksi ve artılarını bu forumda defalarca söyledim.ama siz anlatılanları anlamak istemezseniz zaten anlayamazsınız.corolla sanki benim değilmi insan durduk yere arabaya çamur atarmı ben gördüğüm eksilerini anlattım fd6 daki eksileride arkadaslar anlatmış zaten onlarıda kabul ediyoruz zaten ama iki aracı kıyaslayınca durum fd6 nın aleyhine işliyo ben bunu anlatmaya çalışlıyorum.
Corolla civic karşılaştırmasına ben bir şey demedimki zaten onun altına alıntı yapınca öyle sandın heralde.Corolla civic karşılaştırmasında hemfikiriz civic corolladan çok daha iyi bir araç bence.
iletişim sıkıntısı çektik biraz demekki üstadım kusura bakma.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #80 : Mart 24, 2013, 11:29:59 ÖS »
Focusun direksiyonu kötüydü düzelttiler mi?

Lan er ile test sürüsü yapmistim iyi araba ama gitmiyor çok yakiyordu. O zaman yeni dikmişti.

denizcan

« Yanıtla #81 : Mart 25, 2013, 05:55:40 ÖS »
Focusun direksiyonu kötüydü düzelttiler mi?

Lan er ile test sürüsü yapmistim iyi araba ama gitmiyor çok yakiyordu. O zaman yeni dikmişti.
focus'un direksiyonu kötü derken ? bunu ilk defa duyuyorum valla.focus 2'lerden mi bahsediyosun acaba ?

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #82 : Mart 25, 2013, 07:46:12 ÖS »
Hissiyat yok ve kivrak değil. Odun gibi 2006 filandi surdugum