Gönderen Konu: 3.30ci ve S2000 doğru bir karşılaştırmamı bilmiyorum ama siz ne dersiniz  (Okunma sayısı 10100 defa)

Co Black

Herkeze selam
Yakın zamanda bi kaç ay içinde Vtec II aracımı değiştirmek istiyorum.Aklımda öncelikle yeni kasa civic var , ama onu kullandım o yüzden çok heyecanlandırıcak bi araç değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-hartge-cabrio-imola-tv-3-30/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3-serisi-sahibinden-kazasiz-boyasiz-ozel-uretim-3-2o-si/detay
bu araçlara bakıyorum ya da S2000 e bakıyorum.Ama s2000 için çok alternatif yok.Çok az var piyasada
siz kıyasladığınızda hangisini seçerdiniz.Birde 3.30ci performans olarak S2000 den daha iyimidir ve daha keyiflimidir :)

Salih6993

ikisininde kendine göre artıları var ama ben olsa 3.30 alırdım :)

Co Black

Sabahtan beri araç bakıyorum,
çok alternatifi olsa Leon Fr bile düşünebilirim,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-leon-2-0-tfsi-fr-200hp/detay

Tip karizma olarak kesin bmw ama artıları eksileri neler acaba

RoCkWaRyUmM!!!

ne olursa olsun 330ci cabrio :D fazla yorum yapamıyorum :D modifiye içinse s2000 ayrı tabi

Salih6993

en büyük artısı arkadaş çekişli olması s2000'e göre elinden daha çabuk çıkarırsın piyasada bi adı şekli var yol tutuşu süper ya e46 yani daha diecek bişey yok binince anlarsın :D

RoCkWaRyUmM!!!

en büyük artısı arkadaş çekişli olması s2000'e göre elinden daha çabuk çıkarırsın piyasada bi adı şekli var yol tutuşu süper ya e46 yani daha diecek bişey yok binince anlarsın :D
s2000'de öyle ve gayet iyi bi yancı

Salih6993

s2 benim hiç ilgi alanıma girmioyo ama bmw gibi yanlayamaz heralde tam bilmiyorum yinede

RoCkWaRyUmM!!!

s2 benim hiç ilgi alanıma girmioyo ama bmw gibi yanlayamaz heralde tam bilmiyorum yinede
yok yok sağlam yanlıyo vede bmwden daha çok açık modifiyeye :) ama modifiye yapılmayacaksa bmw daha mantıklı. s2000'ninde havası ayrı tabi :D zor seçim :D

Co Black

4 kapı 3.20si düz vites kötü bi seçimmi olur, onu eledikmi yani :)
Benim için karizma bi duruş olması da çok önemli, hatta en önemlisi görüntüsü desem doğru olur :)

Salih6993

o zman 3.30 :D şahsi fikrim tabi

RoCkWaRyUmM!!!

s2000 cılız kalıyo biraz tabi :) 330ci cabrio sesi ve kalıbı yeter :D

Co Black

3.20si performansı düşünmezsek göze hiçmi hitap etmiyo sizce

RoCkWaRyUmM!!!

Co Black

Kesin bmw gibi, model yılı ve km farkı var tabi

hakangunister

• www.osgun.com.tr
Forumda defalarca yazdım s2k nın güzelliğini şusunu busunu.

Önemli olan sadece görüntüyse s2000 bence 330 la falan kıyaslanmaz. çok daha az var piyasada s2000. hem330 dan da daha iyi yürüyor.

Hangisini alırsanız alın ama sadece kendi seçiminizi yapın... Bilmem anlatabildim mi...? İnsanların ne dediği sizi çok etkilemesin. Sonuçta arabaya binecek onlar değil sizsiniz...

Co Black

Evet sonuçta binicek olan benim ama, ben bu dediğim araçların sadece görünümleri hakkında fikir sahibiyim.Hiç birini kullanmadım , hatta yolcu olarak bile binmediğim için sormak istedim

GEKIDO

ben s2000 de kullandım 330da heycan olarak sürüş zevki olarak tabiki s2000 çok etkiliyo sokak dönüşlerinde falan ve az olması ayrıca güzel ama 330 veya e46 güzel bi Cİ ben burdayım diyo daha prestijli bir araç kendi fikrim e46 330ci olurdu..

fahr!!

3.30 olursa model daha eskı olcak ama  yenı model olmasında fayda var dıye dusunuyorum  ama tabı  330 dan bahsediyorum bende olsam ondan alırdım...d

Co Black

bencede 3.30 daha ii gibi
ama herkez 4 kapı 320si leri elemiş

yalçınn

karşılaştırdığınız araba tam olarak eşit olmasada bunların arasında tabiki 3.30 derim....

canguder

s2k istanbulun güzel yollarında bel ağrısı yorgunluk hissi verecektir :) . 3.30 biraz daha konfora yönelik bir araç. Spor araç her zaman yorar ve belirli bir süreden sonra sürmek istemezsiniz. Konforlu bir aracı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Eğer sadece hafta sonları binilecekse kesinlikle s2000 derim. Hafta içi işe giderken hafta sonu kalabalık piknik şehir dışı gezintiler yapılacaksa 3.30 derim. s2k evin 2.arabası yani zevk arabasıdır günlük kullanıma pek uygun değildir.

Co Black

karşılaştırdığınız araba tam olarak eşit olmasada bunların arasında tabiki 3.30 derim....
fiyat olarak yaklaşık fiyatları karşılaştırmak istedim, tam dengeli olmadı haklısınız

sawass

Bu karşılaşma da bmw derdim duruşu havası fakat 6-7 yaşında araba alıcaksın , bide en az 3-4 yıl kullanacağını düşünürsek , bmw çok arıza yapmaz ama yaptımıda yani çok başını ağrıtır.. Bence bu fiyata scirocco düşünülebilir , performas olarak diğerleri gibi olmaz tabiki ama daha güncel , yüzü daha yeni vs.. İllaki performas olsun dersen leon Fr de güzel bi seçenek..

canguder

s2000 D segmenti
3.30 D segmenti
Leon FR C segmenti
Scirocco C segmenti

Bu şekildede düşünebilirsiniz. Segment farkı her zaman önemlidir. D segmentinde standart olan şeyler bazı modellerde C segmentinde opsiyonel bile olmayabilir. Ayrıca 3.30 ve s2000 arkadan itişlidir ve sürüş zevki açısından leon ve vw'i 2'ye katlar. Bence üst segment bir araç alın. En azından D segmenti olsun.

Co Black

3.30 da bi çok kişi bende hemfikirim ama tek derdim modeli eski olması, o yüzden alternatif olarak 4 kapı bmw alıp modifiye yapmak gibi bi fikrimde var.Performans olarak zayıf olucak farkındayım ama , benim ilk önceliğim karizma bi duruş, yolda dikkat çekmek, sıradan bi arabaya binmemek :)