Gönderen Konu: bmw 320d vs honda accord (ikiside sıfır)  (Okunma sayısı 38834 defa)

insomniac

Ynt: bmw 320d vs honda accord (ikiside sıfır)
« Yanıtla #100 : Temmuz 23, 2010, 05:20:22 ÖÖ »
ha eğer bi kaç arkadaşın dediği gibi 2 araba alayım diyosan bi civic elegance+s2k al derim :D

emre16

« Yanıtla #101 : Temmuz 23, 2010, 05:25:09 ÖÖ »
buda çok iyi fikir s2000 her Hondacının hayalini süsleyen bir cihaz....

vtec_07

« Yanıtla #102 : Temmuz 30, 2010, 08:23:05 ÖÖ »
dikkat ederseniz sadece 5.20i benzinli motorundan bahsediyorum performans ve özellik bakımından hemen aynı gibidir bmw biraz daha iyi olabilir...ben 3.20d nin motoruna birşey demiyorum yorumlarımda dikkat ederseniz ikiside aynı fiyata biri dolu biri boş sırf bmw diye almak düşündürücü bence.O bmw se karşısındakide hacı murat değil yeni kasa accord ve gerçekten müthiş bir araç sürmeden anlaşılmaz.....Hee 80 milyar veripte üzerine birde + para koyup o bmwye jant alıcaksam yürür geçerim yaniii....

80bin tl verip 3.20d alsam ailemden/akrabalarımdan alacağım yanit "hem bu kadar para verdin hem de mevcut aracindan dar" bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" olur ve bence haklılar artık 20 li yaslarda değilim ailem var.
Bu arada yolda pekcok 320d görüyorum yeni kasa ve artık kasa çok sıradan gözüküyor
yeni accord ise cok daha heybetli ve farkli gözüküyor

performans ve belki prestij ( o da 3 serisi için artık tartışılır bence) tek önceliginiz ise "kesinlikle BMW" "BMW yi tek gecerim" "BMW tabiki" vs demekte haklısınız kesinlikle , o ayrı :)
ya takılmışsın içi dar içi dar diye bmw ye de 2 kişi sığmıyor

ursus

« Yanıtla #103 : Ağustos 22, 2010, 07:47:39 ÖÖ »
nerde bir accord görsem, trafikte seyir halindeyken, arkasında, önünde, yanında olayım, her zaman kendimi güvende hissediyorum. biliyorum ki %90 olgun birisi kullanıyor. genelde de, yol isterken 1 kere selektör yakıyorlar, yol verirken hafif frene basıyorlar, ve kesinlikle tarifsiz bir karizma yayıyorlar. accord artık olgunlaşmış, ne istediğini bilenlerin arabası bana göre.

apo akar

« Yanıtla #104 : Ağustos 25, 2010, 01:18:11 ÖÖ »
Ben olsam o paralara bir 20 bin daha eklerim beyaz bi Audi Q 5 alırım.

saddam39

« Yanıtla #105 : Ağustos 26, 2010, 11:49:25 ÖÖ »
fanatik olmayın arkadaşlar objektif olun adam BMW mi dandik accord mu diyor tabiki bmw 3.20d ezer kıyaslama yanlış sen accordmu avensismi vectra mı falan demen lazıım.

canguder

« Yanıtla #106 : Ağustos 26, 2010, 08:53:24 ÖS »
karşılaştırılan sınıflar doğru saddam39 arkadaşım niçin dandik olsun ? avensis veya accord sınıfının öncü otoları. tabiki bmw'nin kalitesi fiyatı farklıdır ama fiyatına göre avensis ve accord gayet başarılı araçlar. vectra yerine insignia diyebiliriz. vectra üretimden kaldırıldı. bmw 3 serisi D sınıfı oluyor.avensis insignia accordta D sınıfı. Ayrıca mercedes c serisi D sınıfı oluyor. Ve şunu söyleyebilirim sınıfına göre c180 3.20den daha konforlu kaliteli gösterişli bir araç. accord kesinlikle dandik değil aksine uzun ömürlü konforlu bir araçtır. kullanmadan binmeden yorum yapmayın arkadaşlar.

emre16

« Yanıtla #107 : Ağustos 26, 2010, 10:47:41 ÖS »
kesinlikle katılıyorum ama motoru tam accordun hakkını vermiyo olabilir oda Hondanın turbo motorları tercih etmediği için.Fakat kalitesine kimse birşey diyemez uzay araç....

Cecul

« Yanıtla #108 : Ağustos 26, 2010, 10:49:38 ÖS »
karşılaştırılan sınıflar doğru saddam39 arkadaşım niçin dandik olsun ? avensis veya accord sınıfının öncü otoları. tabiki bmw'nin kalitesi fiyatı farklıdır ama fiyatına göre avensis ve accord gayet başarılı araçlar. vectra yerine insignia diyebiliriz. vectra üretimden kaldırıldı. bmw 3 serisi D sınıfı oluyor.avensis insignia accordta D sınıfı. Ayrıca mercedes c serisi D sınıfı oluyor. Ve şunu söyleyebilirim sınıfına göre c180 3.20den daha konforlu kaliteli gösterişli bir araç. accord kesinlikle dandik değil aksine uzun ömürlü konforlu bir araçtır. kullanmadan binmeden yorum yapmayın arkadaşlar.
>=ok

vtec_07

« Yanıtla #109 : Ağustos 27, 2010, 10:42:03 ÖÖ »
valla kardeşim her 2 araçta d sınıfı olarak gözüksede bmw accord un yanında sanki e segmenti gibi bana göre gerek motor gerekse donanım olarak accordun tek avantajı içi biraz daha geniş okadar başka accord için şu avantajı var diyen kişi çıkacağını sanmam.zaten her 1000 km de bmw kullanan kişinin şehir içi cebinden 210 lira çıkarken honda kullanan birinin cebinden 403 lira çıkıcak zaten yılda 20.000 km yapan bi bmw kullanıcısı kafadan cebine 3800 lira koymuş olucak accord kullanmayarak hemde çok daha performanslı bi motoru kullanıyor bi artısıda şu var biri honda biri bmw bi mekana girdiğinde honda ile olan prestijin bmw ile olanın yanında 5 te 1 filan gibi.

canguder

« Yanıtla #110 : Ağustos 27, 2010, 12:27:58 ÖS »
valla kardeşim her 2 araçta d sınıfı olarak gözüksede bmw accord un yanında sanki e segmenti gibi bana göre gerek motor gerekse donanım olarak accordun tek avantajı içi biraz daha geniş okadar başka accord için şu avantajı var diyen kişi çıkacağını sanmam.zaten her 1000 km de bmw kullanan kişinin şehir içi cebinden 210 lira çıkarken honda kullanan birinin cebinden 403 lira çıkıcak zaten yılda 20.000 km yapan bi bmw kullanıcısı kafadan cebine 3800 lira koymuş olucak accord kullanmayarak hemde çok daha performanslı bi motoru kullanıyor bi artısıda şu var biri honda biri bmw bi mekana girdiğinde honda ile olan prestijin bmw ile olanın yanında 5 te 1 filan gibi.

dediğin doğru prestij açısından bmw hondadan daha önde. yakıt olarakta önde. ama bunun bir bedeli oluyor. Aynı donanımdaki 3.20 dizel ile dağlar kadar fiyat farkı var. Tamamen tercih meselsi.Alman araçları malzeme olarak daha kaliteli uzun ömürlü ama parçası pahalı fiyatı pahalı. Herkes bütçesine göre alıyor.