Gönderen Konu: 2007 HONDA CİVİC PREMİUM MU YOKSA 2007 FORD FOCUS GHİA MI?  (Okunma sayısı 11884 defa)

jounger

• Ziyaretçi
2007 HONDA CİVİC PREMİUM MU YOKSA 2007 FORD FOCUS GHİA MI?
« : Haziran 30, 2009, 10:34:42 ÖÖ »
Merhaba arkadaslar ilk defa kendıme aıt ait bir araba alıcam....Aama eleye eleye ıkı aracta karar kıldım.Honda hep beni cezbetmsıtır,Fakat nedense  Honda civic yeni kasalarda  ilgili yorumalarad sehir içinde yeterli verim elde edemeyeceğimi bu konuda Ford focus gianın daha ustun olduguna sehırler arası yollarda honda belli bir suratten sonra yola yeterı kadar adapte olamadıgı buna nazaran ford focusun yola daha ıyı yapsıtıgı dahılınde yorumalr aldım.Ama dizayn ve iç mekan olarak civicin daha ustun oldugu soylenıyor..Fakat içeriye cok ses alıyor dendiHonada dayanıklık olarakda cok üstün ozellıokle motor bakımından.Benım nisanlıyım evlenıcem ve sonucta bır aılem olucak bu bakımdan bırazda rahat bır araba ıstıyorum.Gönlüm beyaz samuray  gıbı duran honda cıvıc ten yana ama  bu yorumalrdan dolayı bıraz sogudum bana bır fıkır verırsenız sevınırım?

mehmet1971

Ynt: 2007 HONDA CİVİC PREMİUM MU YOKSA 2007 FORD FOCUS GHİA MI?
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2009, 11:53:13 ÖÖ »
kafana göre takıl git iisini de kullan.Ondan sonra karar ver. Ben fordu bilmem civic güzel araç ama bana göre tek eksiği müthiş donanım eksiklikleri

jounger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 30, 2009, 12:13:02 ÖS »
ne gibi donanaım eksıklıklerı?

serkansobe

« Yanıtla #3 : Haziran 30, 2009, 12:19:14 ÖS »
yüksek donanım istiyorsanız mercedes e binmelisiz. sağlamlık görüntü rahatlık performans v.s. arıyorsanız honda hayat onda.

fikito

« Yanıtla #4 : Haziran 30, 2009, 05:16:55 ÖS »
hocam honda kesinlikle ;)

batu306

« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2009, 06:33:40 ÖS »
eğer rahatlık konfor özellik donanım vs istiyorsan aynı paraya 1.6beyaz  jetta en ideali olur.

CVC2008

« Yanıtla #6 : Haziran 30, 2009, 06:34:21 ÖS »
arkadaşın bahsettikleri donanımlar kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, far sensörü. Evde aynı zamanda Audi A6 var 2009 model şu saydığınız donanımları kullanma ihtiyacı duymadım daha. Hatta yağmur sensörü saçma sapan çalışıp camı çiziyor diye kapatıyorum.

jounger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 30, 2009, 06:44:44 ÖS »
ya yagmur sensoru bılmem ne sensoru ıse yaramaz bencede zaten honda cıvıc te dıkız aynası karartmalı bıldıgım kadarıyl.Bır arkadasım daha jetta soylemsıdı ama bence jetta vw nın en basarısız araclarından acıkcası kullandım ve en ufak zevk almadım ve cok soguk bır ıc dızaynı var...Benım  ıcın cıvıc premimum ve focus gia yı degelerndırısenız daha cok sevınırım.Benım ıcın aracın fazla konforlu olması onemlı degıl ama gencım sonucta kullandıgım arabanın birazda güç olarak beni yolda utandırmaması lazım bastdıgım zaman gaza kafasını öne atmalı argo tabırıyle..        beni düsündüren cıvıc ıle ılgılı yol tutusu nasıl ve ıcerı hakıketen cok ses alıyormu yoksa bu eksıklıgı bıraz abrtıyorlarmı? ....ilginiz için  sımdıden tesekkur ederım arkadaslar....

canguder

« Yanıtla #8 : Haziran 30, 2009, 08:29:53 ÖS »
jounger forumumuza hoşgeldiniz öncelikle.

2009 otomatik civic elegance kullanıyorum.sizin alacağınız premium araçtan farkı sunroof+vsa belkide 6'lı cd changer olabilir. Civicte eksik olarak görebileceğiniz donanım hafızalı koltuklar,dvd navigasyon ve koltuk ısıtma sistemidir.Bana göre kararan ayna , yağmur sensörü , far sensörü zırvanadan başka bir şey değil. Yani insan ne zaman silecek çalıştıracağını veya ne zaman farlarını yakacağını bilmiyormu ? Bu gereksiz şeyler sadece kafa karıştırmak amaçlı. Ben focus ghia kullandım.Tabi şehir içinde kısa mesafede.Kesinlikle ruhsuz bir araç.Yani beni bir yerden bir yere götürsün yeter diyorsanız alın.Görünüş açısındanda civice rakip olamaz.Ben iki aracıda kullanmış biri olarak civic tavsiye ediyorum size.Ghia genelde şirket arabası olarak kullanılır dikkat ettiyseniz.Pazarlamacıların altında çok vardır.Sebebide pazarlamacıyı bir yerden bir yere götürsün , parçası bol olsun , şehir içi trafikte çukurlarda dağda bayırda zorlanmasın.Yerden yüksek olsun diye yapılmıştır.Beni yanlış anlayanlar olacaktır ve ghia sahibi olanlarada saygı duyarım.Herkesin otomobil alma gayesi farklıdır.Umarım kendimi doğru ifade etmişimdir.

jounger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 30, 2009, 08:42:27 ÖS »
canguder  arkadasım
oncelıkle tesekkur ederım
Verdıgın bılgıler benı bıraz daha hondaya yaklastırdırdı.Hondanın asil gorunusude benı ackcası cezebdıyor.Zaetn aldıgım aracaı sadece hafta sonlaraı tatıllerde ve uzun yolda kullanıcam bazende zıyarete gıdecegım zaman.Bu yuzden Benı  gotursun yeterkı 4 teker olsun analyısında degılım.Bılgılerın cok cok tesekkur ederım.Dıger arkadaslarımdanada bıraz bılgı aldıktan sonra kararımı ıyıce netlesecektır

yalçınn

« Yanıtla #10 : Haziran 30, 2009, 10:10:56 ÖS »
bencede focus ruhsuz bi araç honda ya tek artısı belki lastik ve motor sesini biraz daha az alıyordur içeri ama bunun dışında yakıt da güvenliğide görüntüsüde honda ya ayak uyduramaz diye düşünüyorum....

hakangunister

• www.osgun.com.tr
« Yanıtla #11 : Haziran 30, 2009, 11:29:28 ÖS »
Bence Cıvıc alın derim. Hem sorunsuz hem güzel. Yol sesini de içeri almayan markalar mercedes audi :)  Bunların dışında çoğu alır. Benim amcam da 2007 cıvıc var. baya da bindim arabaya. hiç de öyle abartıldığı kadar yol sesi almıyor. Tabi ki bilinen bir gerçek var japon arabaları yol sesi alır ama bu abartıldığı kadar değil. Bence honda dan şaşmayın derim... Şu donanım olayıda bana çok abartı geliyor. Bizde 2001 Mercedes S320 CDI var. Arabada full+full. yok yok yani ama bir sorun hele hangisi kullanıyorsunuz diye :) sadece cd çalar çok nadir de radyo TV falan :D  Gene de siz bilirsiniz ama ben olsam honda dan şaşmam...

focusn70

• Ahmet
« Yanıtla #12 : Temmuz 01, 2009, 02:27:00 ÖS »
Focus iyidir dostum koltuğu yüksektir içeri birazcık az ses alır hondaya göre kaportası sağlamdır yol tutuşu iyidir hondanın karizması motoru 2. eli ve gidişi iyidir

emre16

« Yanıtla #13 : Temmuz 01, 2009, 02:45:49 ÖS »
beyaz civic herseyi bitirir..iç mekanıyla falan focusdan çok daha keyifli bir araba...he biraz yol sesi ve fren sistemi çok iyi değil...

nisay

« Yanıtla #14 : Temmuz 01, 2009, 03:38:55 ÖS »
ikisi arasında civic daha iyi bir seçim olacaktır. eksilerini iyice düşünün öyle karar verin.

ha arabayı deneme fırsatı bulursanız hafif bozuk yolda denemeyi ihmal etmeyin.  Duyacağınız yada duymayacağınız sesler size fikir verecektir...

kral_civic_25

« Yanıtla #15 : Temmuz 03, 2009, 09:10:45 ÖÖ »
arkadaşım düşünme direk civic al bak pişman olmassın

ALİ VTEC

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Temmuz 04, 2009, 03:36:13 ÖS »
civic 125 hp  vs  focus 110 hp civic almanı tavsiye ederim

berkan

« Yanıtla #17 : Temmuz 04, 2009, 06:36:56 ÖS »
bizde iki araçta vardı bir tek 2005 focus dizel olarak vardı o yüzden içeri aldığı ses hakkında yorum yapamıcam ama yol tutuşu ve yüksek hızlarda hızlanması gerçekten iyidi ama görüntüsü bence yeni arabalara göre güzel değil içide dışıda eski yüzlü gibi . 2007 civic benzinli vardı, ayrıca onu daha çok kullandım focusa göre bence daha konforlu bir araba iç görüntüsü ve dış görünüşü gerçekten çok güzel aile arabası olarakta honda civic ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır ben olsam hondayı görüntüsü ve performansı için tercih ederdim. ayrıca hondada ufak detayda olsa kol koyma yeri ve ortadaki gözler çok daha şık ve kullanışlı. son olarakta focusta arka görüş açıları biraz dardı. iki taraftada kör noktası vardı gerçi park sensörüyle telafi ediliyor.

jounger

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 06, 2009, 12:58:24 ÖS »
arkadaslar sızınde yaptıınız yorumlarla bırlıkde .İki aracıda ıkser ğün kullandım ama uzulerek sunu soyleyebılırm honda yeni kasasında pek basarılı değil.Focus hakıkaten ona ğore kat kat kalıtelı bır arac..Hem kalıte hem konfor kez ses sıstemı cok ustun focusun nede olsa ğia sında sony sıstem kullanmıslar motor ğücü pek o adar fark etmıyor ıkı aracta ama zorlu yollarda focusun daha etkılı olduğunu ğordum ayrıca ıslak bır yolda ğiderken sankı su altta taban değil benım yuzume carpıyordu hondada boyle bısey olamaz hakıketen anlattıkalrı ğibi varmıs....ayrıuca nasıl bır suspansıyonu var bu cıvıcın 3 kısı oturdu arkaya hafıf bır yukseltı farkı olan yolda ğectığımde surttuğunu fark ettım ındım baktım arabanın arkası nerdeyse yere yapımıs cok buyuk -- sı bence  ama turkıye yolları ıcın bunu dıyebılrım tek + sı ıc dızaynı osterğeler ğece cok harıka ğozukuyor ama bence buda cıvıc tarafından satsıa yonelık bır tasarım --- yonlerını kapatmak amacalanmsı..Artık onumde ıkı secenek var ya ğidip fous tıtanumlardan bır tane alıcam bıraz daha paraya kıyıp yada kredi cekip biraz daha paraya kıyıc accord alıcam yoksa honda cıvıc bende hayel krıklığı yarattı acıkcası

canguder

« Yanıtla #19 : Temmuz 07, 2009, 07:48:11 ÖÖ »
focus aynen anlatığınız gibi bir araç. eğer sizinde zevkiniz bunu yansıtıyorsa civicten memnun kalmazsınız focus alın derim.

fzthgosm

« Yanıtla #20 : Temmuz 08, 2009, 11:37:07 ÖÖ »
chia şirket arabsı diyen arkadaş şirketler focus chia yı alıp elemanlarına vermez en donanımlı üst versiyondur.arkadaş dış görünüş ve iç dizyn honda çok çok üstün focus a göre ama yol sesi donanım yol tutuşu olarak focus hondayı ikiye katlar.focus un eksileri çok çabuk deger kaybeder,birde alt takımları biraz zayıf çabuk yıpranıyor.fordlar genel anlamda çabuk eskir yada dış görünüş olarak çabuk yıpranmış görünür neden oldugunu hala anlamış degilim.ama güvenlikte donanımda konforda hondadan üstün.artık var gör kararını sen ver.bu arada fordun servisleri biraz daha yaygın yerleşim gösteriyor.parçaları hondaya nazaran biraz daha ucuz

canguder

« Yanıtla #21 : Temmuz 08, 2009, 12:23:43 ÖS »
chia şirket arabsı diyen arkadaş şirketler focus chia yı alıp elemanlarına vermez en donanımlı üst versiyondur.arkadaş dış görünüş ve iç dizyn honda çok çok üstün focus a göre ama yol sesi donanım yol tutuşu olarak focus hondayı ikiye katlar.focus un eksileri çok çabuk deger kaybeder,birde alt takımları biraz zayıf çabuk yıpranıyor.fordlar genel anlamda çabuk eskir yada dış görünüş olarak çabuk yıpranmış görünür neden oldugunu hala anlamış degilim.ama güvenlikte donanımda konforda hondadan üstün.artık var gör kararını sen ver.bu arada fordun servisleri biraz daha yaygın yerleşim gösteriyor.parçaları hondaya nazaran biraz daha ucuz

yanlış anlaşılma var burda düzeltmek istiyorum. ghia kuryelerin altındadır demiyorum. pazarlamada çalışanlar veya müdür yardımcısı durumundaki kişilere focus ghia veriliyor. en azından çevremde tanıdığım kişilerden biliyorum. ben hiçbir şirkette şimdiye kadar honda civic verilen çalışan görmedim. Çünkü civic parça açısından pahalıdır ve zor koşullardaki yollarda focus kadar dayanıklı değildir. focus genel olarak türkiye şartlarına göre yapılmış bir araç. yerden yüksek konforu iyi parçası ucuz dizel seçeneği var servisi yaygın gibi. ama honda civicte olmayan otomobil tutkunlarının özellikle istediği iç ve dış dizayn,aracın ruhu,sportiflik,modifiye olanağı ve performans gibi etkenler focusta yok ne yazıkki.sanırım açıklamam yeterli olmuştur.

fzthgosm

« Yanıtla #22 : Temmuz 08, 2009, 01:19:36 ÖS »

evet bende aynı düşüncedeyim ama bir kötü yanı çok çabık deger kaybediyor ve alt takım olarak dayanaıklı gibi görünsede çok zayıf.birde git pazara aynı şartlarda kullanılmış 2006 model civic ve focus a bak focus daha çok yıpranmış görünüyor.birde honda filo satışına çok yanaşmıyor o nedele renaultla ford genelde şirket arabaları olarak kullanılıyor

yanlış anlaşılma var burda düzeltmek istiyorum. ghia kuryelerin altındadır demiyorum. pazarlamada çalışanlar veya müdür yardımcısı durumundaki kişilere focus ghia veriliyor. en azından çevremde tanıdığım kişilerden biliyorum. ben hiçbir şirkette şimdiye kadar honda civic verilen çalışan görmedim. Çünkü civic parça açısından pahalıdır ve zor koşullardaki yollarda focus kadar dayanıklı değildir. focus genel olarak türkiye şartlarına göre yapılmış bir araç. yerden yüksek konforu iyi parçası ucuz dizel seçeneği var servisi yaygın gibi. ama honda civicte olmayan otomobil tutkunlarının özellikle istediği iç ve dış dizayn,aracın ruhu,sportiflik,modifiye olanağı ve performans gibi etkenler focusta yok ne yazıkki.sanırım açıklamam yeterli olmuştur.

fzthgosm

« Yanıtla #23 : Temmuz 08, 2009, 01:19:56 ÖS »
 evet bende aynı düşüncedeyim ama bir kötü yanı çok çabık deger kaybediyor ve alt takım olarak dayanaıklı gibi görünsede çok zayıf.birde git pazara aynı şartlarda kullanılmış 2006 model civic ve focus a bak focus daha çok yıpranmış görünüyor.birde honda filo satışına çok yanaşmıyor o nedele renaultla ford genelde şirket arabaları olarak kullanılıyor

fzthgosm

« Yanıtla #24 : Temmuz 08, 2009, 01:21:21 ÖS »
görünüş ve heybet acısından ford modeo dahi(üst segment olmasına ragmen) civic in yanında çok abartı durmuyor kaldı ki focus dış görünüş ve iç dizyande civicle katılımamaz.ancak donanım olarak focus hele hele chia çok donanımlı civicten