Gönderen Konu: Jetta 1.4 TSI (122 hp) feat Vtec II (110hp)  (Okunma sayısı 21279 defa)

CioBassWorLd

Ynt: Jetta 1.4 TSI (122 hp) feat Vtec II (110hp)
« Yanıtla #50 : Mart 26, 2009, 08:24:53 ÖS »
gti efsaneydı ama dıgıl typerla vti la bile anılmaz oldu artık gercek efsaneler yaşar vti lar halen caddede gazlıyo gti lar nerde ;) pertingen çok saglam oldukları için ;D
 ha bide nıe uretılmıyo demişin honda artık daha cok ekonemıye yonelık calışıyor ve uretıyor yenı s2000 yolda almanların ulasamıcakları atmosferık makınalarla gene gorur duyarsınz hiçbi zmn tıkanmaz buyur k20 buyur f20 atmosferik ;)
bide su tsi lara tutuldu fln diyosunuz ya cok guluyom ya hele oncekı kasaları saymıyom bıle :) tutulduda nıe yollarda caddelerde göremiyoruz ??? :P
185 hp cihazın torku 1.6 hacmının olması gerektıgı gibi ve torku ust devirlerde lineer tutabılıyor redlıne a kdr öyle 2bınde verip 4 bınde bitmıyor yanı ;) ve yere aktardıgıda almanlardan emsallerınden daha fazla 0-100 6 sn den bahsediyoruz buyur sorularına cvp umarım yeterlı olmustur
arkadaş haklı vwcisin bunları havaya diyoz belkı ama olsn biraz aydınlatsak ne mutlu ;) :)

suby

« Yanıtla #51 : Mart 26, 2009, 08:55:44 ÖS »
fake uye bunlar fake :D pertıngen'e koptum ustm ashahaha.. :D

CioBassWorLd

« Yanıtla #52 : Mart 26, 2009, 09:03:44 ÖS »
:) haklısın ya aslnda ama ben yazdım ole işte ama doru alayı hatta taburu cümle cemaati pertingen hacım ;D

nikky

« Yanıtla #53 : Mart 26, 2009, 09:19:44 ÖS »
vtec II otomatığn 0-100'u 11.3 dur..

senin dediğin 120 hp'lik ies'in verisi.. 110 hp'lik vtec II otm 0-100 12 küsür saniye..

Vtec.II

« Yanıtla #54 : Mart 26, 2009, 09:42:45 ÖS »
vtec II otomatığn 0-100'u 11.3 dur..

senin dediğin 120 hp'lik ies'in verisi.. 110 hp'lik vtec II otm 0-100 12 küsür saniye..

Yazarken böyle kesin olarak yazmıyormusunuz 1 de... !

Civic 1.6 110 hp VtecII
Otomatik = LS/ES = 11.3 / 11.7 sn

Katalog verisi bu.

suby

« Yanıtla #55 : Mart 26, 2009, 09:53:06 ÖS »
aynn kardşm,dırek ayar mod on.. :)

bızde herşy belgelı :) LS 11.3 ES 11.7..

nikky

« Yanıtla #56 : Mart 26, 2009, 10:09:31 ÖS »
böyle kesin olarak yazmıyormusunuz 1 de... !

bak birader öncelikle hitap şekline dikkat et benim arkadaşımda değilsin muhattabımda..

ikincisi; fabrikasyon değerini yazmayı bende bilirim bulmakda öyle zor bişey değil merak etme..
gel gelelimki bu aracın otm vitesi hantal ve reel dünyada uygulamada fabrika verisini tutturamıyor
ben senin gibi kağıttan bakıp bu bunu gecer şu şunu yer diyenlerden değilim bizzat uygulamada bu işi yaparım görürüm bilirim vede evet çok bildiğim içinde kesinmiş gibi yazarım..

illede belge dersen al sana belge..

http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/0/303/HONDA
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=105
http://www.buask.net/arabalar/honda-civic-16-es-otomatik-ozellikleri.html

konuyu burda gereksiz yere uzatmanın manasıda yok, bi derdin sıkıntın olursa pm yoluyla tlf numaramı atarım o şekilde konuşuruz..

suby

« Yanıtla #57 : Mart 26, 2009, 10:19:04 ÖS »
ndn hmn tepkı gosterıosn? :) hondann test verılerınn daha doğru olduğunu sende bılıosn! şmdı ndn tel numaranı verme gereğı duydunkı?? :)

autoshow her zmn yanlş verıler verr kı type-R'ı 8 snde kaldrn bı dergı :) en ıyı oto test dergısı evodur..

http://my.opera.com/ZAHEK/blog/show.dml/1680645

nikky

« Yanıtla #58 : Mart 26, 2009, 10:26:35 ÖS »
hala dergi diyosn  >%6rol

nikky

« Yanıtla #59 : Mart 26, 2009, 10:29:27 ÖS »
telefon numaramıda konuyu şuan yaptığımız gibi kirletmeyelim diye verdim rahat rahat bilgi alışverişinde bulunalım diye ;)

suby

« Yanıtla #60 : Mart 26, 2009, 10:31:34 ÖS »
sen 0-100 lerı cıhazlamı olçuosn merk ettm.. :)
nedn kırletelm arkdşm burası bılgı platformu.. :)

Vtec.II

« Yanıtla #61 : Mart 26, 2009, 10:38:09 ÖS »
böyle kesin olarak yazmıyormusunuz 1 de... !

bak birader öncelikle hitap şekline dikkat et benim arkadaşımda değilsin muhattabımda..

ikincisi; fabrikasyon değerini yazmayı bende bilirim bulmakda öyle zor bişey değil merak etme..
gel gelelimki bu aracın otm vitesi hantal ve reel dünyada uygulamada fabrika verisini tutturamıyor
ben senin gibi kağıttan bakıp bu bunu gecer şu şunu yer diyenlerden değilim bizzat uygulamada bu işi yaparım görürüm bilirim vede evet çok bildiğim içinde kesinmiş gibi yazarım..

illede belge dersen al sana belge..

http://www.autoshow.com.tr/apps/oto_test.app/oto_test.php/0/303/HONDA
http://www.arabam.com/testDetay.aspx?id=105
http://www.buask.net/arabalar/honda-civic-16-es-otomatik-ozellikleri.html

konuyu burda gereksiz yere uzatmanın manasıda yok, bi derdin sıkıntın olursa pm yoluyla tlf numaramı atarım o şekilde konuşuruz..

Neden bu kadar gaz yaptın ki ? Yazdığımda ne saygısızlık var ?
Ben sana neyle ölçtüğünü sorayım o zaman kronometreylemi ölçtünde 12 küsür saniye diyorsun.?

Bu kadar kasmayın kendinizi.
« Son Düzenleme: Mart 26, 2009, 10:39:14 ÖS Gönderen: Vtec.II »

nikky

« Yanıtla #62 : Mart 26, 2009, 10:48:50 ÖS »
sen 0-100 lerı cıhazlamı olçuosn merk ettm.. :)

hayır ama 1sn'lik bi farkı algılamak için cihaza ihtiyaç duymuyorum

nedn kırletelm arkdşm burası bılgı platformu.. :)

konunun başlığını okursan konunun saptığını farkedebilirsin

@vtecII arkadaşım msn adresim orcuninmez@hotmail.com rica etsem ekleyebilirmisin..

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #63 : Mart 26, 2009, 11:01:23 ÖS »
genel anlamda yapılan karşılaştırmalar için bahsediyorum..

bir aracın teknik verilerini gözardı ediyorsanız şu araba karşılaştırma işine "ben seni geçerim" edasıyla bakıyorsunuz demektir. biz burda şöförleri karşılaştırmıyoruz. araçları stock halleriyle yani fabrikadan ilk çıktıkları halleriyle karşılaştırıyoruz. bunu yaparken de elbette o aracın teknik verilerini uzun testler ve hassas ölçümler sonucu varılan değerlere göre yaparız.

Teknik veriler olmasa arabanızın kaç beygir olduğunu nerden bilecektiniz? ""SAYACAKMIYDINIZ""???

Gerçekten anlamıyorum, 100lerce karşılaştırma yapılıyor ve her seferinde şöför faktörü işin içine katılıp "teknik verilere aldanmayın" deniyor.

Bir aracın hızlanma değerlerini yakalayamıyorsanız, arabanın suçu ne?

nikky

« Yanıtla #64 : Mart 26, 2009, 11:14:56 ÖS »
Bir aracın hızlanma değerlerini yakalayamıyorsanız, arabanın suçu ne?

bu dediğinizle sıkıntının arabayı kullananda olduğunu söylüyorsunuz, bende size şöyle sorayim o zaman
bu arabayı kullanan sıkıntılı arkadaş birçok arabayı alıp deneme yapıyorsa ve 1-2 istisna hariç birçok araçta fabrika verilerini hatta daha iyi değerleri yakalıyorsa, 1-2 istisnadan biride otm vites civic'se suç kimde ? sıkıntı plotajdaysa diğer araçlarda olması gereken değerler nasıl yakalanıyor ? 

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #65 : Mart 26, 2009, 11:58:49 ÖS »
bu dediğinizle sıkıntının arabayı kullananda olduğunu söylüyorsunuz, bende size şöyle sorayim o zaman
bu arabayı kullanan sıkıntılı arkadaş birçok arabayı alıp deneme yapıyorsa ve 1-2 istisna hariç birçok araçta fabrika verilerini hatta daha iyi değerleri yakalıyorsa, 1-2 istisnadan biride otm vites civic'se suç kimde ? sıkıntı plotajdaysa diğer araçlarda olması gereken değerler nasıl yakalanıyor ? 

öncelikle ben bunu bilemem, benim mesajımdaki hedef genel anlamda her tartışmalarda görülen "teknik verilere aldanmayın" lafına ithafendi.

ayrıca her denemenizde 1000lerce kez usta test pilotları tarafından ölçülüp ortalaması alınan bir veriyi yakalayıp geçebiliyorsanız ve arada istisna olarak çıkan araç (yakalayamadığınız verilerin sahibi araç) hep aynıysa tabiki o araçta hata vardır, bunu tartışmaya gerek yok zaten.

muratcantona

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : Mart 27, 2009, 12:05:46 ÖÖ »
tartısmaya gerek yok vtec 2 en mukkemmel motor cıvıc en hızlı araba 0-100 en ıyı

nikky

« Yanıtla #67 : Mart 27, 2009, 12:17:21 ÖÖ »
keşke araç satılmamış olsaydı ve tekrar deneyebilme fırsatım olsaydı ama malesef yok.. yalnız şunu belirtiyim araçta sizin demek istediğiniz gibi bir sıkıntı yoktu, benim burda nasıl bir sıkıntıdan bahsettiğim gayet açık(araç kuzenimin eski arabası 2006 es otm vede gayet bakımlı bir arabaydı satıldığında 55 bin km'di) ayrıca denediğim her araçta teknik verileri geçtiğimi söylemedim,konuyu buraya çekmenize gerek yok burda olay benim plotajım değil,
demek isteğim şeyi açık bir şekilde belirttiğimi düşünüyorum.

rockhound

• Galtek Nadir
« Yanıtla #68 : Mart 28, 2009, 08:17:48 ÖÖ »
anlıyorum fakat işin içine birşekilde pilotajı katarsak tartışmaların sonu gelmez ki. örnek veriyorum siz her denememde böyle böyle sonuç aldım dersiniz, başkası çıkar aksini iddia eder ve ortada hiçbirşey olmaz.

benim söylemek istediğim şey, hiçbirimizin aracın gücünü ölçecek bir algı yeteneği yok, kimsenin gözleri kronometre değil, kimse yola bakıp kaç metre yol katettiğini anlayamaz. araba alırken broşürlere bakarız, yakıt tüketimi gücü vs., yolda seyrederken hız göstergesine, devire bakarız.

insanın algısının yaratabileceği yanılgıların önüne geçmek için ortaya konmuş, bilimsel olarak ölçülmüş teknik veriler varken bunları gözardı etmek çok yanlış. yanlış ölçülmüş diyip kendi bildiğimize inanmak daha da yanlış.

ortaya teknik veriler konur, karşılaştırma yapılır, bu yapılırken de edinilen tecrübeler katkı olarak paylaşılır ve iddiayı destekler veya desteklemez.

bu yazdıklarımı sizin için değil genel olarak yazılanlar içindi yanlış anlaşılma olmasın..

suby

« Yanıtla #69 : Mart 28, 2009, 09:44:13 ÖÖ »
arkadşm ılk baş 12 sn'ye dıosn!

bız sana hondanın arac kataloğunu gosterıorz sen bıze sıtelerdekı test verılerını gosterıosn!

snrada kağıt verılerıne ınanmayn dıosn.. :)

sen neyle olçuosn dıorm; '1sn'lik bi farkı algılamak için cihaza ihtiyaç duymuyorum' dıosn.. :)

numaralar msn'ler havada uçuo ahhh bı anlayabılsm senı :) hepmzn bıldğı gbı testler guvenlı bı ortamda,cıhazlarla ve prof suruculerle yapılıo! haa bu demk değılkı araclarn kağıt verılerıne bakp sonucu soyleyebılrz..karşılaştırmalar da farklı sonuçlar çıkablr bu; aracın,pılotajın,havanın ve yolun durumuna gore farklılık gosterır..teknk verılr araclarn neler yapbılcğını az çok ışaret edr..drag'ta ve roll'da araclar hakknda bılgı ednmek ıstıosnz 0-120 hızlanması sıze en doğru sonucu vercktr..

+rockhound..