Gönderen Konu: 2006 FOCUS(ghıa) VE 2006 CIVIC (es)  (Okunma sayısı 6693 defa)

emremadn

2006 FOCUS(ghıa) VE 2006 CIVIC (es)
« : Aralık 29, 2010, 01:36:53 ÖÖ »
2006 model ıkı arabayı karsılastırmak gerekırse kendım ıkısı arasında cok kararsız kaldıgım oldu arabamı almadan once.Aslında aynı klasman arabalar olsa da arada cok farklar war.
chıa bı focus da  yol bılgısayarından  hız sabıtlemesıne hersey mevcut ama genele olarak hondanın ıc aksama ozellıge yada konfora cok onem wermedıgını anlıyorum.
cd caları bıle zorundan koymus gıbı sankı.ABS den memnun degılım 2004/2 makyajlı hondam war LS hele vtec actıktan sonra abs komple degısıyor gıbı.ani bir olayda cok guvenmıyorum.ama focus da ole degıl tutuyor bıde pedal o kadar sert degıl.
honda motora teknık aksama falan paraya yatırmıs herhalde.ama gorunus olarak da Focus HB ıle cıvıc sedan arasında cok gıdıp  geldım ikiside cok hosuma gıdıyordu.
dıger konular olarak cok memnunum arabamdan.ama honda bıraz daha bu yonlerde calısma yapsa herhalde cok guzel olurdu.:)

a_tunc

• Ziyaretçi
Ynt: 2006 FOCUS(ghıa) VE 2006 CIVIC (es)
« Yanıtla #1 : Aralık 29, 2010, 03:58:09 ÖÖ »
Alman'ın konforu tartışılmaz. Yol tutuş, ses izolasyonu, donanım ve güvenlik konusunda hiçbir japon tanımıyorum Almanların eline su dökecek. En lüks japon aracı ile en lüks alman aracını kıyaslarsak orada da japonlar ezik kalacaktır.
Bu sadece Honda için geçerli değil. Toyota'da, Nissan'da bu konuda farklı değil. Bence Japonların otomobile bakış açısı ile alakalı bir durum.
Ama herşeye rağmen Honda'yı seviyorum. :D

kacaman

« Yanıtla #2 : Aralık 29, 2010, 04:06:26 ÖÖ »
+1

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2010, 04:12:33 ÖÖ »
Honda'nın motorunu alıp, bir almanın şasesine koyacaksın işte o zaman tam anlamıyla harika birşey çıkar ortaya,
Ama yaw bir civic'deki yakışıklılıkta hangi almanda var ki?
Yok olmayacak bu harmanlama işi. En iyisi motoru ve sac aksamı almanlara göndermek. Plastik işini ve toplama işini almanlar yapsınlar.
Hah şimdi oldu :D

drmoz

« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2010, 04:36:24 ÖÖ »
FORD Alman markası değil ki.... Has be has Amerikan şirketidir.
Bkz: wikipedi: The Ford Motor Company (NYSE: F) is an American multinational automaker based in Dearborn, Michigan, a suburb of Detroit. Kurucusu Henry Ford, ayrıca Lincoln ve Mercury markalarını da almıştır.
Ayrıca Focus 1'ler kesinlikle konforlu araçlar değildir. HB olanları iyi yol tutan, sert şasili ve takır tukur araçlardır.

canguder

« Yanıtla #5 : Aralık 29, 2010, 04:43:22 ÖÖ »
ford amerikan markasıdır almanyada üretilir , nasıl chevrolet amerikan markası korede üretiliyorsa ford aynı şekilde alt modelleri avrupada üretilmektedir. yoksa fordun efsane modelleri mustang , gt modelleri amerikan üretimidir. aynı şekilde chevrolet camaro corvette gibi modelleri amerikan malıdır. bu konuda yanlış bilgilendirme olmasın.

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2010, 05:04:26 ÖÖ »
Ford'un amerikan olduğunu herkes biliyordur mutlaka. Ama üretimi alman olduğu için alman grubuna dahil ettim. Zaten otomobil grubunda türkiye'ye saydığınız modeller haricinde amerikan ford gelmiyor. Gelsede kim alır ki? İki motor seçeneği ve 2 si de 2.0. 140 ve 136hp.
Amerikan Ford Focus Sedan

fabregas04

« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2010, 05:49:07 ÖÖ »
yeni focus mayıs nisan aylarında çıkacak onlar manyak olmuss

vtec05

« Yanıtla #8 : Aralık 29, 2010, 04:13:01 ÖS »
abi focuslar çok kaliteli ve donanımlıdır ama hondadaki motoru focusta bulamazsın ayrıca honda birazdaha önm verse çok iyi bir araba çıkar ortaya :D

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2010, 04:15:12 ÖS »
Honda'nın motoru ve yakışıklı tipinden başka bi numarası yok  <783^2
Ama buna rağmen halen seviyorum ulan seni Honda :D

vtec05

« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2010, 04:17:34 ÖS »
Honda'nın motoru ve yakışıklı tipinden başka bi numarası yok  <783^2
Ama buna rağmen halen seviyorum ulan seni Honda :D
aynen abi :D

mehmet1971

« Yanıtla #11 : Aralık 29, 2010, 04:26:27 ÖS »
İlk sıfır fiyatlarına ve şimdiki ikinci el fiyatlarına bakalım. Hangisi daha çok değer kaybetmiş. Bu hangisinin daha çok tutulduğunu gösterir.

emre16

« Yanıtla #12 : Aralık 29, 2010, 04:45:46 ÖS »
focus alıcak olsam dizelinden başkasına para vermem.Civicten donanım,yol tutuşu olarak üstün olabilir ama asla civicteki gençlik ruhu ve performansı yok buda Hondanın en büyük albenisi....
« Son Düzenleme: Aralık 29, 2010, 04:47:33 ÖS Gönderen: emre16 »

canguder

« Yanıtla #13 : Aralık 29, 2010, 06:39:06 ÖS »
focus bildiğiniz araba , yani araba gibi araba. bir direksiyon konsol sağlam şase yol tutuşu başarılı bir araç ama işin içine ruh katamamışlar. aracı ne kadar kullanırsanız kullanın zevk vermiyor. bir yerden bir yere götürüyor o açıdan iyi ama tasarım ve sürüş zevki olarak honda ile kıyaslanamaz bile. ayrıca motor olarakta honda daha önde. Şirketlerde zaten arabayı kullanan adamı düşünülmez , şirket cebini düşünür bu yüzden renault ford fiat gibi dizel araçları tercih ederler. honda şirketlere fazla kaçar :)

a_tunc

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 30, 2010, 04:00:41 ÖÖ »
Bilmiyorum  kullandığınız focus neydi ama ben focus'un 2008 modelini kullandım ve motorunu çok beğendim. Bizim şirkette kiralık focuslar vardı. Focusun gaz tepkileri çok güzel. Aracın çekişi, yalıtımı, yol tutuşu herşey çok başarılı. Ama ruh konusunda sana katılıyorum. Egsozu da açsan, filtre de yapsan, bir Honda'nın verdiği zevki imkanı yok veremez. Sadece binersin ve bir yerden başka bir yere gidersin o kadar. 110 hp'lik motoru da performans olarak yüzünü güldürür. Çift bölgeli klima, 6 hava yastığı, abs, yanılmıyorsam esp de var. Chia yerine Trend söz konusu olsa salla geç derdim. Ama chia güzel opsiyonlara sahip.
Şirketlere honda pahalı kaçmıyor istanbul'da Honda City kullanan bir çok şirket var. Bence Honda'nın az olması teknik destek korkusundan kaynaklanıyor. Şirketler dağda bayırda her yerde arızalanan aracına müdahale ister. Türkiye'nin en ücra köşesinde bile. Ve en fazla 1 gün aracını ya yatırır yada yatırmaz. Honda alsa bu parça yok 15 gün bekle diyecekler. Yada arıza yaptıkları yerde yetkili servis olmayacak. Yol yardımını çağırcak 2 tane safkan öküz gelecek. Kimse kusura bakmasın Honda'nın Türkiye Distribütörü bi halta yaramaz. Bu ülkede Hyundai bile millete satış sonrası hizmet konusunda güven verirken insanlar honda'dan korkuyor. Arabayı almak kolay ama 2 gün sonra arıza yapınca ne yaparım korkusu insanları honda'dan uzaklaştırıyor. Bu japonların hepsi için geçerli. Adam gibi örgütlenmeyi bilmiyorlar. Anadolu holding Efes Pilsen'deki bayi ağını ve marka bilinirliği tecrübesini birazda Honda'da kullansaydı şu an Türkiye'de ilk 5 arasında ismi zikredilirdi Honda'nında. Ama yoldan geçen bir kişiye sorun aklına gelen ilk 5 araba markası diye kalıbımı basarım ki Honda'yı sayan çok nadir kişi çıkar. Hondamı seviyorum ama keşke adam gibi bir distribürötörü olsa. Bira'dan yeterince kazandıkları için honda yeterince satmış yada satmamış umrunda değil adamların. Marka bilinirliği konusunda en ufak bir çalışmaları yok. 1 tane tv reklamı olmaz mı yaw bir markanın?

focus bildiğiniz araba , yani araba gibi araba. bir direksiyon konsol sağlam şase yol tutuşu başarılı bir araç ama işin içine ruh katamamışlar. aracı ne kadar kullanırsanız kullanın zevk vermiyor. bir yerden bir yere götürüyor o açıdan iyi ama tasarım ve sürüş zevki olarak honda ile kıyaslanamaz bile. ayrıca motor olarakta honda daha önde. Şirketlerde zaten arabayı kullanan adamı düşünülmez , şirket cebini düşünür bu yüzden renault ford fiat gibi dizel araçları tercih ederler. honda şirketlere fazla kaçar :)

BHAAL

« Yanıtla #15 : Ocak 05, 2011, 01:16:43 ÖS »
focusun adının geçtiği heryerde "yol tutuşu iyi" cümlesini görmekten bıktım artık... focus yolu iyi tutuyo diyen adam ya hiç iyi bi araba sürmemiştir yada atıp tutuyodur... kusura bakmayın da! ya tamam araba bi dizele göre oldukça hızlı... 200 gördüm ben focusla... ama araba virajda yatıyo be birader! yatmıyo diyen beri gelsin! civicle 150-160 korkmadan ayağımı gazdan çekmeden giriyorum viraja... ama focusla tırsıyorum öyle süratli girmeye... araba basbayağı yatıyo ya! denge problemi var... zaten yerden 15 cm yükseklikteki bi araba isterse adı ferrari olsun yolu iyi tutmaaaazzzz!!! fiziğe aykırı... kimse aksini iddia etmesin! ha focusun frenlerinin civicinkinden daha iyi olduğu konusunu da anlamadım... kim diyo bunu... hangi veriye göre söylüyo? gel iki araç da var bende ikisiyle de deneyelim hangisi daha iyi gözünle gör... sizin civicte bi sorun var bence... frenlerini servise gösterin zira civicin frenleri sınıfında oldukça iddialıdır... ben kendi arabamda frenle ilgili hiç sorun yaşamadım bugüne kadar! hatta hayatımı kurtardığı çok olmuştur!

ha soruya gelirse... civic kesinlikle daha sorunsuz ve daha iyi bir araç... lakin ekonomik durumunu bilemem arkadaşım... bu ihtimali de göz önünde bulundurursak focusu tercih edebilirsin zira focus bir depoyla şehir içinde 750 km rahat yaparken civic 400 ancak yapıyor... ha civicin deposu daha küçük ama neticede çok yakan bi araç... tırıs tırıs gideceksen, basmayacaksan, uçmayacaksan civic almanın bi manası yok... bu da bi gerçek!

peki ben olsam focus alır mıydım? sıfır araç alacak olsam ford options nedeniyle ford düşünürdüm zira büyük ödeme kolaylığı... dizel araç... eh ancak yani... focusun distribütör kablosu çatlatmak gibi enteresan arızalarını göz ardı edersen ekonomisi gayet iyi, alabilirsin de... ama ikinci el olunca bi durup düşünmek lazım... kmsi düşükse eywallah... ama 100bine dayanmış bi focusu almanın da ciddi bi hata olduğunu düşünüyorum.

umarım işine yarar bi cevap alabilirsin bu forumdan... iyi şanslar arkadaşım

canguder

« Yanıtla #16 : Ocak 05, 2011, 05:03:31 ÖS »
focusun adının geçtiği heryerde "yol tutuşu iyi" cümlesini görmekten bıktım artık... focus yolu iyi tutuyo diyen adam ya hiç iyi bi araba sürmemiştir yada atıp tutuyodur... kusura bakmayın da! ya tamam araba bi dizele göre oldukça hızlı... 200 gördüm ben focusla... ama araba virajda yatıyo be birader! yatmıyo diyen beri gelsin! civicle 150-160 korkmadan ayağımı gazdan çekmeden giriyorum viraja... ama focusla tırsıyorum öyle süratli girmeye... araba basbayağı yatıyo ya! denge problemi var... zaten yerden 15 cm yükseklikteki bi araba isterse adı ferrari olsun yolu iyi tutmaaaazzzz!!! fiziğe aykırı... kimse aksini iddia etmesin! ha focusun frenlerinin civicinkinden daha iyi olduğu konusunu da anlamadım... kim diyo bunu... hangi veriye göre söylüyo? gel iki araç da var bende ikisiyle de deneyelim hangisi daha iyi gözünle gör... sizin civicte bi sorun var bence... frenlerini servise gösterin zira civicin frenleri sınıfında oldukça iddialıdır... ben kendi arabamda frenle ilgili hiç sorun yaşamadım bugüne kadar! hatta hayatımı kurtardığı çok olmuştur!

ha soruya gelirse... civic kesinlikle daha sorunsuz ve daha iyi bir araç... lakin ekonomik durumunu bilemem arkadaşım... bu ihtimali de göz önünde bulundurursak focusu tercih edebilirsin zira focus bir depoyla şehir içinde 750 km rahat yaparken civic 400 ancak yapıyor... ha civicin deposu daha küçük ama neticede çok yakan bi araç... tırıs tırıs gideceksen, basmayacaksan, uçmayacaksan civic almanın bi manası yok... bu da bi gerçek!

peki ben olsam focus alır mıydım? sıfır araç alacak olsam ford options nedeniyle ford düşünürdüm zira büyük ödeme kolaylığı... dizel araç... eh ancak yani... focusun distribütör kablosu çatlatmak gibi enteresan arızalarını göz ardı edersen ekonomisi gayet iyi, alabilirsin de... ama ikinci el olunca bi durup düşünmek lazım... kmsi düşükse eywallah... ama 100bine dayanmış bi focusu almanın da ciddi bi hata olduğunu düşünüyorum.

umarım işine yarar bi cevap alabilirsin bu forumdan... iyi şanslar arkadaşım

yüksek hızlarda focusun yol tutuşu iyi olmayabilir ama muadili yani C sınıfı araçlara göre başarılı. tüm test verileri bunu gösteriyor. gerçek olan şudur ki her at binicisine göre kişner. civic bana göre yol tutuş konusunda başarılı. 180-190 km ile tedirginlik yaşamadan gidebiliyorum. siz iki aracada sahip olduğunuzdan daha adil karar verebilirsiniz.